Print

[4] Edward PETERSEN [3] ULRICH REHLEN 6-0, 4-6, 12-10 Position 3-4 [4] Edward PETERSEN
Luke EDGAR Daniel KRIGE 6-1, 6-2 Position 7-8 Daniel KRIGE
Alex DUBLIN Julian HASLINGER 6-2, 5-7, 10-8 Position 11-12 Julian HASLINGER
H1 BYE BYE Position 15-16
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Samuel van der Walt ZA Durbanville Tennis Club No -
- Luca GRANVOGL Somerset West Tennis Club No -
- Londa Zungu ZA Berea Lawn Tennis Club No -
- Robert Picard ZA Llandudno Sports Club No -
[4] Edward Petersen ZA Plumstead Tennis Club No -
- Alex Dublin ZA Athlone Tennis Club No -
- Luke Edgar ZA Durban North Tennis Club No -
- Olivier Provoyeur ZA Bottelary Tennis Club No -
- Monde Magigaba Theodor Herzl Primary No -
- Daniel Krige ZA Constantia Tennis Club No -
- Andre Diniz BR Claremont Tennis Club No -
[3] ULRICH REHLEN DE Milnerton Tennis Club No -
- Tassius Junior CHIGARIRO Somerset College High No -
- Benjamin Loots ZA Laerskool Hermanus No -
- Julian Haslinger Table View Tennis Club No -
[2] Adriaan Engelbrecht ZA Bellville High No -
Withdrawn (On-time)
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
- Shaun Krieg Pinelands Tennis Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1707485400
2024-02-09 1:30pm
A1 MILN - Court 1
Samuel van der Walt [1]
Luca GRANVOGL
6-3, 6-0
1707485400
2024-02-09 1:30pm
A2 MILN - Court 2
Londa Zungu
Robert Picard
2-6, 2-6
1707485400
2024-02-09 1:30pm
A3 MILN - Court 3
Edward Petersen [4]
Alex Dublin
6-2, 3-6, 11-9
N/A A4 MILN - Court 4
Luke Edgar
Olivier Provoyeur
(Did not play)
Walkover
N/A A5 MILN - Court 5
Monde Magigaba
(Did not play)
Daniel Krige
Walkover
1707485400
2024-02-09 1:30pm
A6 MILN - Court 6
Andre Diniz
ULRICH REHLEN [3]
1-6, 0-6
1707489900
2024-02-09 2:45pm
A7 MILN - Court 1
Tassius Junior CHIGARIRO
Benjamin Loots
6-2, 6-7, 8-10
1707489900
2024-02-09 2:45pm
A8 MILN - Court 2
Julian Haslinger
Adriaan Engelbrecht [2]
2-6, 2-6
1707494400
2024-02-09 4:00pm
A9 MILN - Court 5
Samuel van der Walt [1]
Robert Picard
6-2, 6-0
1707494400
2024-02-09 4:00pm
A10 MILN - Court 6
Edward Petersen [4]
Luke Edgar
6-3, 7-6(6)
1707498900
2024-02-09 5:15pm
A11 MILN - Court 1
Daniel Krige
ULRICH REHLEN [3]
0-6, 0-6
1707498900
2024-02-09 5:15pm
A12 MILN - Court 2
Benjamin Loots
Adriaan Engelbrecht [2]
4-6, 3-6
1707556500
2024-02-10 9:15am
A13 MILN - Court 3
Samuel van der Walt [1]
Edward Petersen [4]
5-7, 6-2, 13-11
1707556500
2024-02-10 9:15am
A14 MILN - Court 4
ULRICH REHLEN [3]
Adriaan Engelbrecht [2]
6-4, 2-6, 8-10
1707638400
2024-02-11 8:00am
A15 MILN - Court 1
Samuel van der Walt [1]
Adriaan Engelbrecht [2]
6-1, 6-4
1707638400
2024-02-11 8:00am
B1 MILN - Court 2
Edward Petersen [4]
ULRICH REHLEN [3]
6-0, 4-6, 12-10
1707556500
2024-02-10 9:15am
C1 MILN - Court 5
Robert Picard
Luke Edgar
6-2, 6-1
1707556500
2024-02-10 9:15am
C2 MILN - Court 6
Daniel Krige
Benjamin Loots
3-6, 2-6
1707638400
2024-02-11 8:00am
C3 MILN - Court 3
Robert Picard
Benjamin Loots
3-6, 1-6
1707638400
2024-02-11 8:00am
D1 MILN - Court 4
Luke Edgar
Daniel Krige
1-6, 2-6
1707498900
2024-02-09 5:15pm
E1 MILN - Court 3
Luca GRANVOGL
Londa Zungu
6-1, 6-0
1707498900
2024-02-09 5:15pm
E4 MILN - Court 6
Tassius Junior CHIGARIRO
Julian Haslinger
6-4, 4-6, 8-10
1707556500
2024-02-10 9:15am
E5 CHR - Court 1
Luca GRANVOGL
Alex Dublin
6-3, 6-3
1707556500
2024-02-10 9:15am
E6 CHR - Court 2
Andre Diniz
Julian Haslinger
7-6(2), 0-6, 10-7
1707638400
2024-02-11 8:00am
E7 MILN - Court 5
Luca GRANVOGL
Andre Diniz
7-5, 6-2
1707638400
2024-02-11 8:00am
F1 MILN - Court 6
Alex Dublin
Julian Haslinger
2-6, 7-5, 8-10
1707556500
2024-02-10 9:15am
G3 CHR - Court 3
Londa Zungu
Tassius Junior CHIGARIRO
0-6, 1-6