Print

Main Draw 1 2 TSA030012 TSA021185 GE WP [1] TATENDA MUTETWA Joshua SWANEPOEL 3-6, 6-2, 6-2 3 4 TSA021154 TSA030264 EDEN BOL Leander PETERSEN Deon TOERIEN 6-1, 6-1 5 6 TSA021378 TSA020145 GC GE Joshua VAN ZYL Ethan TERBLANCHE 6-2, 6-2 7 8 TSA20581 TSA020682 WP BOR Luke GEDULDT [7] Nikolai HENSBERG 7-6, 7-5 9 10 TSA020018 TSA020635 EDEN WP [3] Damien NEZAR Jonah ANDERSON Walkover 11 12 TSA020278 TSA031304 GN FS Justin VAN DER MERWE Jason SCHIMPER 6-1, 6-1 13 14 TSA030063 TSA031353 BOL KZN William ZULCH Luc KOENIG 6-3, 5-7, 6-4 15 16 TSA021167 TSA40024 WP WP Le Roux STRYDOM [5] Rohan LOUBSER 7-5, 6-0 17 18 TSA021380 TSA048597 BOL WP [6] LUAN KRIGE Benjamin DAVIDYAN 6-4, 6-3 19 20 TSA30056 TSA021416 GN EP Jordan GANCHO DANIEL TAM 6-1, 6-4 21 22 TSA040168 TSA021158 GC KZN Yarona MORULE Haveshan CHETTY 4-6, 7-6(7), 6-3 23 24 TSA021165 TSA021272 WP NWP Ryan MURPHY [4] Prince TSIANG 6-3, 6-1 25 26 TSA021333 TSA031361 BOL EDEN [8] Tom MCHUGH Daniël WESSELS 7-6(9), 6-1 27 28 TSA021381 TSA031321 GC GC Josh CRONJE Matthew BROWN 6-2, 6-2 29 30 TSA020037 TSA020371 BOL NWP Duther THERON Aldan COETZEE 4-6, 7-5, 6-3 31 32 TSA021235 TSA021368 WP GE Robbie MOSS [2] Dylan SALTON 6-2, 6-2 [1] TATENDA MUTETWA Leander PETERSEN 6-4, 7-5 Joshua VAN ZYL [7] Nikolai HENSBERG 7-6(7), 6-1 [3] Damien NEZAR Jason SCHIMPER 6-1, 6-4 Luc KOENIG [5] Rohan LOUBSER 3-6, 6-3, 6-4 [6] LUAN KRIGE Jordan GANCHO 3-6, 6-3, 6-2 Yarona MORULE [4] Prince TSIANG 6-3, 3-6, 6-4 [8] Tom MCHUGH Matthew BROWN 6-2, 6-2 Aldan COETZEE [2] Dylan SALTON 6-0, 6-1 [1] TATENDA MUTETWA Joshua VAN ZYL 6-4, 6-1 [3] Damien NEZAR [5] Rohan LOUBSER 6-1, 6-2 [6] LUAN KRIGE [4] Prince TSIANG 6-1, 6-2 [8] Tom MCHUGH [2] Dylan SALTON 6-1, 6-1 [1] TATENDA MUTETWA [3] Damien NEZAR 4-6, 7-5, 6-4 [6] LUAN KRIGE [2] Dylan SALTON 4-6, 6-1, 6-1 [1] TATENDA MUTETWA [2] Dylan SALTON 7-6, 6-0 [1] TATENDA MUTETWA
[3] Damien NEZAR [6] LUAN KRIGE 6-4, 2-6, 10-7 3/4 Playoff [3] Damien NEZAR
Joshua VAN ZYL [8] Tom MCHUGH 6-4, 6-4 7/8 Playoff Joshua VAN ZYL
Jason SCHIMPER Aldan COETZEE 6-1, 6-2 11/12 Playoff Aldan COETZEE
Luc KOENIG Matthew BROWN 6-1, 7-6 15/16 Playoff Luc KOENIG
Le Roux STRYDOM Haveshan CHETTY 6-2, 6-3 19/20 Playoff Le Roux STRYDOM
Justin VAN DER MERWE DANIEL TAM 3-6, 6-2, 10-6 23/24 Playoff DANIEL TAM
Ethan TERBLANCHE Ryan MURPHY Walkover 27/28 Playoff Ethan TERBLANCHE
P1 BYE Robbie MOSS 31/32 Playoff Robbie MOSS
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] TATENDA MUTETWA Bedfordview Country Club No -
[2] Dylan SALTON Bedfordview Country Club No -
[5] Rohan Loubser ZA Pinelands Tennis Club No -
[6] LUAN KRIGE ZA Paarl Tennis Club No -
[3] Damien NEZAR ZA George Tennis Club No -
[4] Prince TSIANG Pukke Tennis Club No -
[7] Nikolai HENSBERG ZA Beacon Bay Tennis Club No -
[8] Tom MCHUGH ZA Coetzenberg Tennis Club No -
- Deon TOERIEN Hoërskool Stellenbosch No -
- Joshua SWANEPOEL Paul Roos Gimnasium No -
- Duther THERON Hoërskool Stellenbosch No -
- Robbie MOSS ZA Pinelands Tennis Club No -
- William ZULCH ZA Paarl Tennis Club No -
- DANIEL TAM ZA Cradock Tennis Club No -
- Jason SCHIMPER Grey College High No -
- Yarona MORULE ZA Sandton Sports Club No -
- Joshua VAN ZYL ZA Jeppe Quondam Tennis Club No -
- Matthew BROWN German Country Club No -
- Josh CRONJE ZA Bryanston Sports Club No -
- Ethan TERBLANCHE Vaal Tennis Club No -
- Haveshan CHETTY Mitchell Park Tennis Club No -
- Justin VAN DER MERWE Irene Country Club No -
- Jordan GANCHO Northmead Tennis Club No -
- Luc KOENIG Westville Tennis Club No -
- Aldan COETZEE ZA No -
- Leander PETERSEN ZA George Tennis Club No -
- Daniël WESSELS ZA Riversdal Tennis Club No -
- Luke GEDULDT ZA Groote Schuur High No -
- Ryan MURPHY ZA Table View Tennis Club No -
- Jonah ANDERSON ZA Fresnaye Sports Club No -
- Benjamin DAVIDYAN ZA Paul Roos Gimnasium No -
- Le Roux STRYDOM ZA Durbanville Tennis Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1475308800
2016-10-01 8:00am
A1 CBTC - Court 3
TATENDA MUTETWA [1]
Joshua SWANEPOEL
3-6, 6-2, 6-2
1475314200
2016-10-01 9:30am
A2 CBTC - Court 4
Leander PETERSEN
Deon TOERIEN
6-1, 6-1
1475314200
2016-10-01 9:30am
A3 CBTC - Court 5
Joshua VAN ZYL
Ethan TERBLANCHE
6-2, 6-2
1475308800
2016-10-01 8:00am
A4 CBTC - Court 6
Luke GEDULDT
Nikolai HENSBERG [7]
6-7, 5-7
N/A A5 CBTC - Court 7
Damien NEZAR [3]
Jonah ANDERSON
(Did not play)
Walkover
1475313300
2016-10-01 9:15am
A6 CBTC - Court 3
Justin VAN DER MERWE
Jason SCHIMPER
1-6, 1-6
1475313300
2016-10-01 9:15am
A7 CBTC - Court 4
William ZULCH
Luc KOENIG
3-6, 7-5, 4-6
1475313300
2016-10-01 9:15am
A8 CBTC - Court 5
Le Roux STRYDOM
Rohan Loubser [5]
5-7, 0-6
1475313300
2016-10-01 9:15am
A9 CBTC - Court 6
LUAN KRIGE [6]
Benjamin DAVIDYAN
6-4, 6-3
1475313300
2016-10-01 9:15am
A10 CBTC - Court 7
Jordan GANCHO
DANIEL TAM
6-1, 6-4
1475317800
2016-10-01 10:30am
A11 CBTC - Court 3
Yarona MORULE
Haveshan CHETTY
4-6, 7-6(7), 6-3
1475317800
2016-10-01 10:30am
A12 CBTC - Court 4
Ryan MURPHY
Prince TSIANG [4]
3-6, 1-6
1475317800
2016-10-01 10:30am
A13 CBTC - Court 5
Tom MCHUGH [8]
Daniël WESSELS
7-6(9), 6-1
1475317800
2016-10-01 10:30am
A14 CBTC - Court 6
Josh CRONJE
Matthew BROWN
2-6, 2-6
1475317800
2016-10-01 10:30am
A15 CBTC - Court 7
Duther THERON
Aldan COETZEE
6-4, 5-7, 3-6
1475322300
2016-10-01 11:45am
A16 CBTC - Court 3
Robbie MOSS
Dylan SALTON [2]
2-6, 2-6
1475395200
2016-10-02 8:00am
A17 CBTC - Court 1
TATENDA MUTETWA [1]
Leander PETERSEN
6-4, 7-5
1475395200
2016-10-02 8:00am
A18 CBTC - Court 2
Joshua VAN ZYL
Nikolai HENSBERG [7]
7-6(7), 6-1
1475395200
2016-10-02 8:00am
A19 CBTC - Court 3
Damien NEZAR [3]
Jason SCHIMPER
6-1, 6-4
1475395200
2016-10-02 8:00am
A20 CBTC - Court 4
Luc KOENIG
Rohan Loubser [5]
6-3, 3-6, 4-6
1475395200
2016-10-02 8:00am
A21 CBTC - Court 5
LUAN KRIGE [6]
Jordan GANCHO
3-6, 6-3, 6-2
1475395200
2016-10-02 8:00am
A22 CBTC - Court 6
Yarona MORULE
Prince TSIANG [4]
3-6, 6-3, 4-6
1475395200
2016-10-02 8:00am
A23 CBTC - Court 7
Tom MCHUGH [8]
Matthew BROWN
6-2, 6-2
1475399700
2016-10-02 9:15am
A24 CBTC - Court 1
Aldan COETZEE
Dylan SALTON [2]
0-6, 1-6
1475481600
2016-10-03 8:00am
A25 CBTC - Court 1
TATENDA MUTETWA [1]
Joshua VAN ZYL
6-4, 6-1
1475481600
2016-10-03 8:00am
A26 CBTC - Court 2
Damien NEZAR [3]
Rohan Loubser [5]
6-1, 6-2
1475481600
2016-10-03 8:00am
A27 CBTC - Court 3
LUAN KRIGE [6]
Prince TSIANG [4]
6-1, 6-2
1475481600
2016-10-03 8:00am
A28 CBTC - Court 4
Tom MCHUGH [8]
Dylan SALTON [2]
1-6, 1-6
1475568000
2016-10-04 8:00am
A29 STK - Court 01
TATENDA MUTETWA [1]
Damien NEZAR [3]
4-6, 7-5, 6-4
1475568000
2016-10-04 8:00am
A30 STK - Court 02
LUAN KRIGE [6]
Dylan SALTON [2]
6-4, 1-6, 1-6
1475654400
2016-10-05 8:00am
A31 STK - Court 01
TATENDA MUTETWA [1]
Dylan SALTON [2]
7-6, 6-0
1475654400
2016-10-05 8:00am
B1 STK - Court 10
Damien NEZAR [3]
LUAN KRIGE [6]
6-4, 2-6, 10-7
1475577000
2016-10-04 10:30am
C1 STK - Court 04
Joshua VAN ZYL
Rohan Loubser [5]
1-6, 5-7
1475577000
2016-10-04 10:30am
C2 CBTC - Court 5
Prince TSIANG [4]
Tom MCHUGH [8]
6-2, 6-2
1475663400
2016-10-05 10:30am
C3 STK - Court 06
Rohan Loubser [5]
Prince TSIANG [4]
6-3, 1-6, 10-7
1475663400
2016-10-05 10:30am
D1 STK - Court 07
Joshua VAN ZYL
Tom MCHUGH [8]
6-4, 6-4
1475481600
2016-10-03 8:00am
E1 CBTC - Court 5
Leander PETERSEN
Nikolai HENSBERG [7]
6-4, 5-7, 11-9
1475481600
2016-10-03 8:00am
E2 CBTC - Court 6
Jason SCHIMPER
Luc KOENIG
6-2, 0-6, 10-8
1475481600
2016-10-03 8:00am
E3 CBTC - Court 7
Jordan GANCHO
Yarona MORULE
1-6, 2-6
1475486100
2016-10-03 9:15am
E4 CBTC - Court 1
Matthew BROWN
Aldan COETZEE
3-6, 4-6
1475490600
2016-10-03 10:30am
E5 CBTC - Court 2
Leander PETERSEN
Jason SCHIMPER
6-2, 6-1
1475490600
2016-10-03 10:30am
E6 CBTC - Court 3
Yarona MORULE
Aldan COETZEE
4-6, 6-4, 10-6
1475568000
2016-10-04 8:00am
E7 CBTC - Court 1
Leander PETERSEN
Yarona MORULE
6-4, 6-3
1475568000
2016-10-04 8:00am
F1 CBTC - Court 2
Jason SCHIMPER
Aldan COETZEE
1-6, 2-6
1475490600
2016-10-03 10:30am
G1 CBTC - Court 4
Nikolai HENSBERG [7]
Luc KOENIG
6-2, 6-1
1475490600
2016-10-03 10:30am
G2 CBTC - Court 5
Jordan GANCHO
Matthew BROWN
5-7, 6-3, 10-6
1475572500
2016-10-04 9:15am
G3 CBTC - Court 6
Nikolai HENSBERG [7]
Jordan GANCHO
7-6, 4-6, 16-14
1475572500
2016-10-04 9:15am
H1 CBTC - Court 7
Luc KOENIG
Matthew BROWN
6-1, 7-6
1475399700
2016-10-02 9:15am
I1 CBTC - Court 2
Joshua SWANEPOEL
Deon TOERIEN
4-6, 6-2, 10-5
1475399700
2016-10-02 9:15am
I2 CBTC - Court 3
Ethan TERBLANCHE
Luke GEDULDT
3-6, 1-6
1475399700
2016-10-02 9:15am
I4 CBTC - Court 5
William ZULCH
Le Roux STRYDOM
7-6(8), 3-6, 7-10
1475399700
2016-10-02 9:15am
I5 CBTC - Court 6
Benjamin DAVIDYAN
DANIEL TAM
4-6, 7-5, 4-10
1475399700
2016-10-02 9:15am
I6 CBTC - Court 7
Haveshan CHETTY
Ryan MURPHY
6-4, 7-5
1475404200
2016-10-02 10:30am
I7 CBTC - Court 1
Daniël WESSELS
Josh CRONJE
6-7(7), 3-6
1475404200
2016-10-02 10:30am
I8 CBTC - Court 2
Duther THERON
Robbie MOSS
6-3, 1-6, 10-3
1475486100
2016-10-03 9:15am
I9 CBTC - Court 2
Joshua SWANEPOEL
Luke GEDULDT
6-3, 3-6, 5-10
1475486100
2016-10-03 9:15am
I10 CBTC - Court 3
Justin VAN DER MERWE
Le Roux STRYDOM
0-6, 2-6
1475486100
2016-10-03 9:15am
I11 CBTC - Court 4
DANIEL TAM
Haveshan CHETTY
4-6, 4-6
1475486100
2016-10-03 9:15am
I12 CBTC - Court 5
Josh CRONJE
Duther THERON
3-6, 6-2, 3-10
1475495100
2016-10-03 11:45am
I13 CBTC - Court 6
Luke GEDULDT
Le Roux STRYDOM
6-0, 7-5
1475495100
2016-10-03 11:45am
I14 CBTC - Court 7
Haveshan CHETTY
Duther THERON
6-4, 0-6, 2-10
1475577000
2016-10-04 10:30am
I15 CBTC - Court 6
Luke GEDULDT
Duther THERON
0-6, 6-4, 8-10
1475577000
2016-10-04 10:30am
J1 CBTC - Court 7
Le Roux STRYDOM
Haveshan CHETTY
6-2, 6-3
1475495100
2016-10-03 11:45am
K1 CBTC - Court 1
Joshua SWANEPOEL
Justin VAN DER MERWE
6-0, 6-3
1475495100
2016-10-03 11:45am
K2 CBTC - Court 2
DANIEL TAM
Josh CRONJE
7-6(7), 3-6, 5-10
1475577000
2016-10-04 10:30am
K3 CBTC - Court 1
Joshua SWANEPOEL
Josh CRONJE
5-7, 3-6
1475577000
2016-10-04 10:30am
L1 CBTC - Court 2
Justin VAN DER MERWE
DANIEL TAM
6-3, 2-6, 6-10
1475486100
2016-10-03 9:15am
M1 CBTC - Court 6
Deon TOERIEN
Ethan TERBLANCHE
4-6, 1-6
1475486100
2016-10-03 9:15am
M3 CBTC - Court 7
Benjamin DAVIDYAN
Ryan MURPHY
0-6, 4-6
1475490600
2016-10-03 10:30am
M4 CBTC - Court 1
Daniël WESSELS
Robbie MOSS
3-6, 6-4, 10-3
1475495100
2016-10-03 11:45am
M5 CBTC - Court 4
Ethan TERBLANCHE
William ZULCH
4-6, 0-6
1475495100
2016-10-03 11:45am
M6 CBTC - Court 5
Ryan MURPHY
Daniël WESSELS
4-6, 2-6
1475568000
2016-10-04 8:00am
M7 CBTC - Court 3
William ZULCH
Daniël WESSELS
6-3, 6-1
N/A N1 CBTC - Court 4
Ethan TERBLANCHE
Ryan MURPHY
(Did not play)
Walkover
1475495100
2016-10-03 11:45am
O2 CBTC - Court 3
Benjamin DAVIDYAN
Robbie MOSS
6-3, 6-3
1475577000
2016-10-04 10:30am
O3 CBTC - Court 3
Deon TOERIEN
Benjamin DAVIDYAN
1-6, 7-5, 5-10