Print

Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Partner Alternate Replaced
[1] Leo MATTHYSEN ZA Mitchells Plain Tennis Club Kaitlyn RAMDUTH No -
[1] Kaitlyn RAMDUTH ZA Mitchell Park Tennis Club Leo MATTHYSEN No -
[2] Guy VORWERK ZA Hillcrest Tennis Club MariLouise VAN ZYL No -
[2] MariLouise VAN ZYL Potchefstroom Gimnasium Guy VORWERK No -
[3] Gareth Igesund Western Province Cricket Club (Tennis) Rebecca Widan No -
[3] Rebecca Widan ZA Pinelands Tennis Club Gareth Igesund No -
[4] Matthew WILSON ZA Westville Boys High Ashtyn CASON No -
[4] Ashtyn CASON ZA Hillcrest Tennis Club Matthew WILSON No -
- Oliver Leicher Johan Theron Tennis School Dominique Theron No -
- Pieter Kotzé ZA Laerskool Eikestad Alexandra Uys No -
- Dominique Theron NA Johan Theron Tennis School Oliver Leicher No -
- Zanre Potgieter Sagen Hugo No -
- Sagen Hugo ZA Mitchells Plain Tennis Club Zanre Potgieter No -
- Anandie DE WAAL Wesbank (Oudtshoorn) Tennis Club Willem BREYTENBACH No -
- Lucas BRISKHAM ZA Plettenberg Bay Tennis Club Megan Plumbridge No -
- Megan Plumbridge ZA Plettenberg Bay Tennis Club Lucas BRISKHAM No -
- Willem BREYTENBACH ZA George Tennis Club Anandie DE WAAL No -
- Jordan GERTSE anthony harris tennis academy Mia Kotze No -
- Mia SCHIMPER Oranje Meisies Hoër Stefan Rheeder No -
- Nina SCHIMPER Oranje Meisies Hoër Ben SCHOLTZ No -
- Stefan Rheeder ZA Grey College Primary Mia SCHIMPER No -
- Ben SCHOLTZ ZA Grey College secondary Nina SCHIMPER No -
- Charne Mulder ZA Belgrave Tennis Club Matthew De Oliveira No -
- Thomas Mckenzie Hillcrest Tennis Club Rebecca Macquet No -
- Rebecca Macquet Hillcrest Tennis Club Thomas Mckenzie No -
- Alexandra Uys ZA St Annes College Tennis Pieter Kotzé No -
- Matthew De Oliveira Highbury Preparatory School Charne Mulder No -
- Mia Kotze Curro Durbanville Jordan GERTSE No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1512745200
2017-12-08 3:00pm
A2 WELG - Court 1
Lucas BRISKHAM
Megan Plumbridge
Mia SCHIMPER
Stefan Rheeder
1-6, 1-6
1512745200
2017-12-08 3:00pm
A3 WELG - Court 2
Ashtyn CASON [4]
Matthew WILSON [4]
Matthew De Oliveira
Charne Mulder
6-1, 6-3
1512745200
2017-12-08 3:00pm
A4 WELG - Court 3
Oliver Leicher
Dominique Theron
Jordan GERTSE
Mia Kotze
0-6, 1-6
1512745200
2017-12-08 3:00pm
A5 WELG - Court 4
Anandie DE WAAL
Willem BREYTENBACH
Sagen Hugo
Zanre Potgieter
6-4, 6-2
1512745200
2017-12-08 3:00pm
A6 WELG - Court 5
Rebecca Macquet
Thomas Mckenzie
Rebecca Widan [3]
Gareth Igesund [3]
2-6, 1-6
1512745200
2017-12-08 3:00pm
A7 WELG - Court 6
Ben SCHOLTZ
Nina SCHIMPER
Alexandra Uys
Pieter Kotzé
6-2, 6-2
1512831600
2017-12-09 3:00pm
A9 WELG - Court 1
Kaitlyn RAMDUTH [1]
Leo MATTHYSEN [1]
Mia SCHIMPER
Stefan Rheeder
6-0, 6-1
1512831600
2017-12-09 3:00pm
A10 WELG - Court 2
Ashtyn CASON [4]
Matthew WILSON [4]
Jordan GERTSE
Mia Kotze
6-2, 4-6, 10-4
1512831600
2017-12-09 3:00pm
A11 WELG - Court 3
Anandie DE WAAL
Willem BREYTENBACH
Rebecca Widan [3]
Gareth Igesund [3]
4-6, 6-7(7)
1512831600
2017-12-09 3:00pm
A12 WELG - Court 4
Ben SCHOLTZ
Nina SCHIMPER
Guy VORWERK [2]
MariLouise VAN ZYL [2]
3-6, 4-6
1512918000
2017-12-10 3:00pm
A13 WELG - Court 1
Kaitlyn RAMDUTH [1]
Leo MATTHYSEN [1]
Ashtyn CASON [4]
Matthew WILSON [4]
6-3, 6-1
1512918000
2017-12-10 3:00pm
A14 WELG - Court 2
Rebecca Widan [3]
Gareth Igesund [3]
Guy VORWERK [2]
MariLouise VAN ZYL [2]
5-7, 7-6(4)
1513001700
2017-12-11 2:15pm
A15 RTC - Court 5
Kaitlyn RAMDUTH [1]
Leo MATTHYSEN [1]
Guy VORWERK [2]
MariLouise VAN ZYL [2]
6-4, 1-6, 11-9