Print

Qualification Draw 1 2 TSA031334 GC A1 [1] Luke CAREY BYE 3 4 TSA021409 TSA031400 GN WP Erich SULLWALD Leo FLISBERG Walkover 5 6 TSA030554 TSA031554 GC WP Ethan GOLDBERG Babalo MLATA Walkover 7 8 TSA021402 WP A4 BYE [9] Ryan BAINES 9 10 TSA020635 TSA020742 WP WP [16] Jonah ANDERSON Luc BREWIS 6-2, 6-0 11 12 TSA030712 GN GE Andre BIBBEY Pieter Jan NEL Walkover 13 14 TSA021105 TSA021201 GC NC Gustav KRUGER Shaun SMITH 6-4, 6-0 15 16 TSA021159 WP A8 BYE [6] Joshua EDGAR 17 18 TSA020658 KZN A9 [3] Jake CARTER BYE 19 20 TSA031193 TSA030769 FS WP NICO BOJE Ulrich KOCH 5-7, 6-0, 6-4 21 22 TSA031013 TSA030095 GC WP Hayden CIGLER Nicholas WESSELS 7-5, 6-3 23 24 TSA021190 Winelands A12 BYE [10] Jacques MIENY 25 26 TSA030656 TSA021530 Winelands NWP [14] Luca LINK Ettienne MULDER 6-0, 6-0 27 28 TSA031297 TSA021038 GE NC Morne CRONJE Charles MALHERBE Walkover 29 30 TSA031291 TSA031555 NWP WP Rainier HUGO Olwethu SOCISHE Walkover 31 32 TSA021396 Winelands A16 BYE [8] Paul COETZEE 33 34 TSA020250 GE A17 [7] Luca COUTINHO BYE 35 36 TSA021314 TSA021523 GN GN Henning EBERSOHN muhammad EBRAHIM 6-0, 6-0 37 38 TSA031553 TSA031288 WP KZN Buhle QINA Tristan SEBIRE 6-1, 6-4 39 40 TSA030815 TSA020556 WP GN Michael STRONACH [13] Karel VERHOEF 6-1, 6-3 41 42 TSA031333 WP A21 [11] Grant JOUBERT BYE 43 44 TSA021567 TSA031380 WP GE Jabu SITWAYI Michael OLIVIER 6-4, 6-3 45 46 TSA031410 TSA031405 WP WP julien LACOCK Gordon MORRISON 6-1, 6-7, 6-3 47 48 TSA30068 GN A24 BYE [4] Steyn DIPPENAAR 49 50 TSA020678 FS A25 [5] Muller ESTERHUYSE BYE 51 52 TSA021430 TSA030625 WC NWP Oliver DIGGLE Deon KEARNS 6-0, 6-2 53 54 TSA031496 WP Khomas Onke LIKELA Bergran JENSEN 6-0, 6-0 55 56 TSA031092 Winelands A28 BYE [12] Willem KNOESEN 57 58 TSA031372 TSA031077 KZN GE [15] Kaelan RAMDUTH Taona MHWANDAGARA 6-0, 6-0 59 60 TSA031166 TSA031312 GE WP Ethan LEE Nicholas VAN AKEN 6-0, 6-3 61 62 TSA021425 TSA021156 GN Winelands Ramon HOEKSTRA Ruan LOUW 6-3, 6-0 63 64 TSA031337 Baleares (Balearic Islands) A32 BYE [2] Sebastian MILLAN [1] Luke CAREY Erich SULLWALD 6-1, 7-6 Ethan GOLDBERG [9] Ryan BAINES 6-0, 6-0 [16] Jonah ANDERSON Andre BIBBEY 6-0, 6-0 Gustav KRUGER [6] Joshua EDGAR 6-0, 6-3 [3] Jake CARTER Ulrich KOCH 6-2, 6-2 Hayden CIGLER [10] Jacques MIENY 7-5, 7-5 [14] Luca LINK Charles MALHERBE 6-0, 6-2 Rainier HUGO [8] Paul COETZEE 6-1, 6-0 [7] Luca COUTINHO Henning EBERSOHN 6-4, 3-6, 10-5 Tristan SEBIRE [13] Karel VERHOEF 6-1, 6-0 [11] Grant JOUBERT Jabu SITWAYI 6-0, 6-0 julien LACOCK [4] Steyn DIPPENAAR 6-3, 6-1 [5] Muller ESTERHUYSE Oliver DIGGLE 7-6, 6-1 Onke LIKELA [12] Willem KNOESEN 6-2, 6-0 Taona MHWANDAGARA Ethan LEE 6-4, 6-3 Ramon HOEKSTRA [2] Sebastian MILLAN Walkover Erich SULLWALD [9] Ryan BAINES 1-6, 6-2, 6-3 [16] Jonah ANDERSON [6] Joshua EDGAR 6-2, 6-3 [3] Jake CARTER Hayden CIGLER 6-2, 6-1 [14] Luca LINK [8] Paul COETZEE 6-0, 6-0 [7] Luca COUTINHO [13] Karel VERHOEF 6-1, 7-5 [11] Grant JOUBERT [4] Steyn DIPPENAAR 6-2, 7-5 [5] Muller ESTERHUYSE [12] Willem KNOESEN 7-6, 6-2 Taona MHWANDAGARA Ramon HOEKSTRA 6-4, 6-0 Erich SULLWALD Jonah ANDERSON Jake CARTER Luca LINK Karel VERHOEF Steyn DIPPENAAR Willem KNOESEN Taona MHWANDAGARA
D1 7/8 Playoff
Hayden CIGLER [11] Grant JOUBERT 6-4, 6-2 11/12 Playoff [11] Grant JOUBERT
[8] Paul COETZEE Ramon HOEKSTRA 6-2, 6-1 15/16 Playoff [8] Paul COETZEE
[10] Jacques MIENY Henning EBERSOHN 6-1, 7-5 19/20 Playoff [10] Jacques MIENY
Charles MALHERBE julien LACOCK 6-3, 6-2 23/24 Playoff julien LACOCK
Rainier HUGO Onke LIKELA 6-0, 6-0 27/28 Playoff Onke LIKELA
Nicholas WESSELS Michael STRONACH 7-5, 7-5 35/36 Playoff Michael STRONACH
Babalo MLATA Michael OLIVIER Walkover 39/40 Playoff Babalo MLATA
NICO BOJE muhammad EBRAHIM 6-0, 6-0 43/44 Playoff NICO BOJE
W1 X1 W2 47/48 Playoff
Z1 Ettienne MULDER BYE 51/52 Playoff Ettienne MULDER
AB1 BYE BYE 55/56 Playoff
AD1 BYE BYE 59/60 Playoff
AF1 BYE BYE 63/64 Playoff
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Luke Carey Old Edwardian Tennis Club No -
[2] Sebastian MILLAN ZA Edgemead Tennis Club No -
[3] Jake CARTER Prospect Tennis Club No -
[4] Steyn DIPPENAAR Waterkloof High No -
[5] Muller ESTERHUYSE ZA Grey College High No -
[6] Joshua EDGAR ZA Hillcrest Tennis Club No -
[7] Luca COUTINHO Jeppe Quondam Tennis Club No -
[8] Paul COETZEE ZA Hugenote High No -
[9] Ryan BAINES Atlantics Tennis Club No -
[10] Jacques MIENY ZA Recreation Tennis Club No -
[11] Grant JOUBERT ZA Pinelands Tennis Club No -
[12] Willem KNOESEN ZA Recreation Tennis Club No -
[13] Karel VERHOEF Monument Park Tennis Club No -
[14] Luca LINK ZA Welgemoed Tennis Club No -
[15] Kaelan RAMDUTH ZA Mitchell Park Tennis Club No -
[16] Jonah ANDERSON ZA Fresnaye Sports Club No -
- Bergran Jensen Johan Theron Tennis School No -
- Nicholas VAN AKEN ZA Table View Tennis Club No -
- NICO BOJE ZA No -
- Andre BIBBEY Curro Roodeplaat Primary No -
- Pieter Jan NEL ZA Italian Tennis Club No -
- Deon Kearns ZA Rustenburg High No -
- Henning EBERSOHN Rustenburg High No -
- Gordon Morrison ZA Paul Roos Gimnasium No -
- Rainier Hugo Rustenburg High No -
- Luc BREWIS Paul Roos Gimnasium No -
- Ettienne MULDER Rustenburg High No -
- Oliver Diggle Bishops High No -
- julien lacock Fairmont High No -
- Ethan GOLDBERG Old Edwardian Tennis Club No -
- Gustav KRUGER Northern suburbs Tennis Club No -
- Babalo Mlata ZA No -
- Taona MHWANDAGARA ZW Bedfordview Country Club No -
- Hayden CIGLER ZA Bedfordview Country Club No -
- Ethan LEE ZA Northmead Tennis Club No -
- Morne Cronje ZA Italian Club Bedfordview No -
- Michael Olivier ZA Eastern Gauteng Juniors No -
- muhammad ebrahim Waterkloof High No -
- Ramon HOEKSTRA ZA Irene Country Club No -
- Tristan SEBIRE Highbury Preparatory School No -
- Erich SULLWALD Warmbad Tennis Club No -
- Shaun SMITH ZA Diamantveld High No -
- Charles MALHERBE Diamantveld High No -
- Michael STRONACH Claremont Tennis Club No -
- Leo Flisberg Wynberg Boys High School No -
- Ruan LOUW Strand Tennis klub No -
- Ulrich KOCH Evertsdal Tennis Club No -
- Nicholas WESSELS Pinelands Tennis Club No -
- Olwethu Socishe ZA No -
- Buhle Qina No -
- Onke Likela No -
- Jabu Sitwayi No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
N/A A2 GRPT - Court 1
Erich SULLWALD
Leo Flisberg
(Did not play)
Walkover
N/A A3 GRPT - Court 2
Ethan GOLDBERG
Babalo Mlata
(Did not play)
Walkover
1512633600
2017-12-07 8:00am
A5 GRPT - Court 3
Jonah ANDERSON [16]
Luc BREWIS
6-2, 6-0
N/A A6 GRPT - Court 4
Andre BIBBEY
Pieter Jan NEL
(Did not play)
Walkover
1512633600
2017-12-07 8:00am
A7 GRPT - Court 5
Gustav KRUGER
Shaun SMITH
6-4, 6-0
1512633600
2017-12-07 8:00am
A10 GRPT - Court 6
NICO BOJE
Ulrich KOCH
7-5, 0-6, 4-6
1512633600
2017-12-07 8:00am
A11 GRPT - Court 7
Hayden CIGLER
Nicholas WESSELS
7-5, 6-3
1512633600
2017-12-07 8:00am
A13 TAB - Court 1
Luca LINK [14]
Ettienne MULDER
6-0, 6-0
N/A A14 TAB - Court 2
Morne Cronje
(Did not play)
Charles MALHERBE
Walkover
N/A A15 GRPT - Court 8
Rainier Hugo
Olwethu Socishe
(Did not play)
Walkover
1512638100
2017-12-07 9:15am
A18 GRPT - Court 1
Henning EBERSOHN
muhammad ebrahim
6-0, 6-0
1512638100
2017-12-07 9:15am
A19 GRPT - Court 2
Buhle Qina
Tristan SEBIRE
1-6, 4-6
1512638100
2017-12-07 9:15am
A20 GRPT - Court 3
Michael STRONACH
Karel VERHOEF [13]
1-6, 3-6
1512638100
2017-12-07 9:15am
A22 GRPT - Court 4
Jabu Sitwayi
Michael Olivier
6-4, 6-3
1512638100
2017-12-07 9:15am
A23 GRPT - Court 5
julien lacock
Gordon Morrison
6-1, 6-7, 6-3
1512638100
2017-12-07 9:15am
A26 GRPT - Court 6
Oliver Diggle
Deon Kearns
6-0, 6-2
1512638100
2017-12-07 9:15am
A27 GRPT - Court 7
Onke Likela
Bergran Jensen
6-0, 6-0
1512638100
2017-12-07 9:15am
A29 GRPT - Court 8
Kaelan RAMDUTH [15]
Taona MHWANDAGARA
0-6, 0-6
1512638100
2017-12-07 9:15am
A30 TAB - Court 1
Ethan LEE
Nicholas VAN AKEN
6-0, 6-3
1512638100
2017-12-07 9:15am
A31 TAB - Court 2
Ramon HOEKSTRA
Ruan LOUW
6-3, 6-0
1512642600
2017-12-07 10:30am
A33 GRPT - Court 1
Luke Carey [1]
Erich SULLWALD
1-6, 6-7
1512642600
2017-12-07 10:30am
A34 GRPT - Court 2
Ethan GOLDBERG
Ryan BAINES [9]
0-6, 0-6
1512642600
2017-12-07 10:30am
A35 GRPT - Court 3
Jonah ANDERSON [16]
Andre BIBBEY
6-0, 6-0
1512642600
2017-12-07 10:30am
A36 GRPT - Court 4
Gustav KRUGER
Joshua EDGAR [6]
0-6, 3-6
1512642600
2017-12-07 10:30am
A37 GRPT - Court 5
Jake CARTER [3]
Ulrich KOCH
6-2, 6-2
1512642600
2017-12-07 10:30am
A38 GRPT - Court 6
Hayden CIGLER
Jacques MIENY [10]
7-5, 7-5
1512642600
2017-12-07 10:30am
A39 GRPT - Court 7
Luca LINK [14]
Charles MALHERBE
6-0, 6-2
1512642600
2017-12-07 10:30am
A40 GRPT - Court 8
Rainier Hugo
Paul COETZEE [8]
1-6, 0-6
1512647100
2017-12-07 11:45am
A41 TAB - Court 1
Luca COUTINHO [7]
Henning EBERSOHN
6-4, 3-6, 10-5
1512647100
2017-12-07 11:45am
A42 TAB - Court 2
Tristan SEBIRE
Karel VERHOEF [13]
1-6, 0-6
1512647100
2017-12-07 11:45am
A43 GRPT - Court 1
Grant JOUBERT [11]
Jabu Sitwayi
6-0, 6-0
1512647100
2017-12-07 11:45am
A44 GRPT - Court 2
julien lacock
Steyn DIPPENAAR [4]
3-6, 1-6
1512647100
2017-12-07 11:45am
A45 GRPT - Court 3
Muller ESTERHUYSE [5]
Oliver Diggle
7-6, 6-1
1512647100
2017-12-07 11:45am
A46 GRPT - Court 4
Onke Likela
Willem KNOESEN [12]
2-6, 0-6
1512647100
2017-12-07 11:45am
A47 GRPT - Court 5
Taona MHWANDAGARA
Ethan LEE
6-4, 6-3
N/A A48 GRPT - Court 6
Ramon HOEKSTRA
Sebastian MILLAN [2]
(Did not play)
Walkover
1512651600
2017-12-07 1:00pm
A49 GRPT - Court 1
Erich SULLWALD
Ryan BAINES [9]
1-6, 6-2, 6-3
1512651600
2017-12-07 1:00pm
A50 GRPT - Court 2
Jonah ANDERSON [16]
Joshua EDGAR [6]
6-2, 6-3
1512651600
2017-12-07 1:00pm
A51 GRPT - Court 1
Jake CARTER [3]
Hayden CIGLER
6-2, 6-1
1512651600
2017-12-07 1:00pm
A52 GRPT - Court 2
Luca LINK [14]
Paul COETZEE [8]
6-0, 6-0
1512656100
2017-12-07 2:15pm
A53 GRPT - Court 3
Luca COUTINHO [7]
Karel VERHOEF [13]
1-6, 5-7
1512656100
2017-12-07 2:15pm
A54 GRPT - Court 4
Grant JOUBERT [11]
Steyn DIPPENAAR [4]
2-6, 5-7
1512656100
2017-12-07 2:15pm
A55 GRPT - Court 5
Muller ESTERHUYSE [5]
Willem KNOESEN [12]
6-7, 2-6
1512656100
2017-12-07 2:15pm
A56 GRPT - Court 6
Taona MHWANDAGARA
Ramon HOEKSTRA
6-4, 6-0
9999999999999999
TBD
D1 -
1512729000
2017-12-08 10:30am
E1 GRPT - Court 5
Ryan BAINES [9]
Joshua EDGAR [6]
0-6, 1-6
1512729000
2017-12-08 10:30am
E2 GRPT - Court 6
Hayden CIGLER
Paul COETZEE [8]
5-7, 6-1, 10-4
1512729000
2017-12-08 10:30am
E3 GRPT - Court 7
Luca COUTINHO [7]
Grant JOUBERT [11]
4-6, 2-6
1512729000
2017-12-08 10:30am
E4 GRPT - Court 8
Muller ESTERHUYSE [5]
Ramon HOEKSTRA
4-6, 6-4, 10-4
1512824400
2017-12-09 1:00pm
E5 UCT - Court 1
Joshua EDGAR [6]
Hayden CIGLER
6-1, 6-0
1512824400
2017-12-09 1:00pm
E6 UCT - Court 2
Grant JOUBERT [11]
Muller ESTERHUYSE [5]
5-7, 6-2, 9-11
1512906300
2017-12-10 11:45am
E7 UCT - Court 7
Joshua EDGAR [6]
Muller ESTERHUYSE [5]
6-4, 6-1
1512906300
2017-12-10 11:45am
F1 UCT - Court 8
Hayden CIGLER
Grant JOUBERT [11]
4-6, 2-6
1512824400
2017-12-09 1:00pm
G1 UCT - Court 3
Ryan BAINES [9]
Paul COETZEE [8]
6-1, 6-0
1512824400
2017-12-09 1:00pm
G2 UCT - Court 4
Luca COUTINHO [7]
Ramon HOEKSTRA
6-4, 6-1
1512910800
2017-12-10 1:00pm
G3 UCT - Court 1
Ryan BAINES [9]
Luca COUTINHO [7]
4-6, 4-6
1512910800
2017-12-10 1:00pm
H1 UCT - Court 2
Paul COETZEE [8]
Ramon HOEKSTRA
6-2, 6-1
1512651600
2017-12-07 1:00pm
I1 GRPT - Court 5
Luke Carey [1]
Ethan GOLDBERG
6-0, 6-0
1512651600
2017-12-07 1:00pm
I2 GRPT - Court 6
Andre BIBBEY
Gustav KRUGER
0-6, 0-6
1512651600
2017-12-07 1:00pm
I3 GRPT - Court 7
Ulrich KOCH
(Ret.)
Jacques MIENY [10]
2-3
Retired
1512651600
2017-12-07 1:00pm
I4 GRPT - Court 8
Charles MALHERBE
Rainier Hugo
6-3, 6-0
1512656100
2017-12-07 2:15pm
I5 GRPT - Court 5
Henning EBERSOHN
Tristan SEBIRE
6-1, 6-1
1512656100
2017-12-07 2:15pm
I6 GRPT - Court 6
Jabu Sitwayi
julien lacock
0-6, 1-6
1512656100
2017-12-07 2:15pm
I7 GRPT - Court 7
Oliver Diggle
Onke Likela
6-0, 6-0
1512729000
2017-12-08 10:30am
I9 TAB - Court 1
Luke Carey [1]
Gustav KRUGER
6-1, 6-4
1512729000
2017-12-08 10:30am
I10 TAB - Court 2
Jacques MIENY [10]
Charles MALHERBE
6-0, 6-2
1512733500
2017-12-08 11:45am
I11 GRPT - Court 1
Henning EBERSOHN
julien lacock
7-5, 6-3
1512733500
2017-12-08 11:45am
I12 GRPT - Court 2
Oliver Diggle
Ethan LEE
6-4, 6-1
1512824400
2017-12-09 1:00pm
I13 UCT - Court 5
Luke Carey [1]
Jacques MIENY [10]
6-4, 6-3
1512824400
2017-12-09 1:00pm
I14 UCT - Court 6
Henning EBERSOHN
Oliver Diggle
4-6, 4-6
1512910800
2017-12-10 1:00pm
I15 UCT - Court 3
Luke Carey [1]
Oliver Diggle
5-7, 0-6
1512910800
2017-12-10 1:00pm
J1 UCT - Court 4
Jacques MIENY [10]
Henning EBERSOHN
6-1, 7-5
1512824400
2017-12-09 1:00pm
K1 UCT - Court 7
Gustav KRUGER
Charles MALHERBE
6-0, 6-2
1512824400
2017-12-09 1:00pm
K2 UCT - Court 8
julien lacock
Ethan LEE
2-6, 0-6
1512910800
2017-12-10 1:00pm
K3 UCT - Court 5
Gustav KRUGER
Ethan LEE
6-2, 6-4
1512910800
2017-12-10 1:00pm
L1 UCT - Court 6
Charles MALHERBE
julien lacock
3-6, 2-6
1512733500
2017-12-08 11:45am
M1 GRPT - Court 3
Ethan GOLDBERG
Andre BIBBEY
6-3, 6-0
1512733500
2017-12-08 11:45am
M3 GRPT - Court 5
Tristan SEBIRE
Jabu Sitwayi
6-0, 6-2
1512824400
2017-12-09 1:00pm
M5 RTC - court 1
Ethan GOLDBERG
Rainier Hugo
6-3, 6-1
1512819900
2017-12-09 11:45am
M6 RTC - court 1
Tristan SEBIRE
Onke Likela
6-2, 6-0
1512906300
2017-12-10 11:45am
M7 RTC - Court 7
Ethan GOLDBERG
Tristan SEBIRE
2-6, 2-6
1512906300
2017-12-10 11:45am
N1 RTC - Court 8
Rainier Hugo
Onke Likela
0-6, 0-6
1512824400
2017-12-09 1:00pm
O3 RTC - Court 2
Andre BIBBEY
Jabu Sitwayi
6-0, 6-0
1512642600
2017-12-07 10:30am
Q3 TAB - Court 1
Luc BREWIS
Pieter Jan NEL
6-0, 6-2
1512642600
2017-12-07 10:30am
Q7 TAB - Court 2
Ettienne MULDER
Morne Cronje
0-6, 2-6
1512647100
2017-12-07 11:45am
Q10 TAB - Court 2
Buhle Qina
Michael STRONACH
2-6, 3-6
1512647100
2017-12-07 11:45am
Q15 TAB - Court 2
Kaelan RAMDUTH [15]
Nicholas VAN AKEN
1-6, 0-6
N/A Q17 GRPT - Court 7
Leo Flisberg
(Did not play)
Babalo Mlata
Walkover
1512724500
2017-12-08 9:15am
Q18 GRPT - Court 8
Luc BREWIS
Shaun SMITH
6-3, 6-0
1512724500
2017-12-08 9:15am
Q19 TAB - Court 1
NICO BOJE
Nicholas WESSELS
3-6, 3-6
1512724500
2017-12-08 9:15am
Q20 TAB - Court 2
Morne Cronje
Olwethu Socishe
4-6, 6-0, 7-10
1512729000
2017-12-08 10:30am
Q21 GRPT - Court 1
muhammad ebrahim
Michael STRONACH
0-6, 0-6
N/A Q22 GRPT - Court 2
Michael Olivier
Gordon Morrison
(Did not play)
Walkover
1512729000
2017-12-08 10:30am
Q23 GRPT - Court 3
Deon Kearns
Bergran Jensen
6-0, 6-1
1512729000
2017-12-08 10:30am
Q24 GRPT - Court 4
Nicholas VAN AKEN
Ruan LOUW
6-3, 6-4
1512819900
2017-12-09 11:45am
Q25 RTC - Court 2
Babalo Mlata
Luc BREWIS
0-6, 0-6
1512819900
2017-12-09 11:45am
Q26 RTC - Court 3
Nicholas WESSELS
Olwethu Socishe
6-1, 6-2
1512819900
2017-12-09 11:45am
Q27 RTC - Court 4
Michael STRONACH
Michael Olivier
6-0, 6-1
1512819900
2017-12-09 11:45am
Q28 RTC - Court 5
Deon Kearns
Nicholas VAN AKEN
2-6, 4-6
1512906300
2017-12-10 11:45am
Q29 RTC - court 1
Luc BREWIS
Nicholas WESSELS
6-4, 6-4
1512906300
2017-12-10 11:45am
Q30 RTC - Court 2
Michael STRONACH
Nicholas VAN AKEN
5-7, 4-6
1512987300
2017-12-11 10:15am
Q31 GRPT - Court 7
Luc BREWIS
Nicholas VAN AKEN
6-2, 6-3
1512987300
2017-12-11 10:15am
R1 TAB - Court 1
Nicholas WESSELS
Michael STRONACH
5-7, 5-7
1512906300
2017-12-10 11:45am
S1 RTC - Court 3
Babalo Mlata
Olwethu Socishe
1-6, 2-6
1512906300
2017-12-10 11:45am
S2 RTC - Court 4
Michael Olivier
Deon Kearns
1-6, 1-6
N/A S3 TAB - Court 2
Olwethu Socishe
Deon Kearns
(Did not play)
Walkover
N/A T1 GRPT - Court 1
Babalo Mlata
Michael Olivier
(Did not play)
Walkover
1512824400
2017-12-09 1:00pm
U2 RTC - Court 3
NICO BOJE
Morne Cronje
6-4, 6-2
1512824400
2017-12-09 1:00pm
U4 RTC - Court 4
Bergran Jensen
Ruan LOUW
0-6, 1-6
1512906300
2017-12-10 11:45am
U5 RTC - Court 5
Shaun SMITH
NICO BOJE
3-6, 6-3, 11-9
1512906300
2017-12-10 11:45am
U6 RTC - Court 6
muhammad ebrahim
Ruan LOUW
0-6, 1-6
1512991800
2017-12-11 11:30am
U7 GRPT - Court 2
Shaun SMITH
Ruan LOUW
3-6, 1-6
1512991800
2017-12-11 11:30am
V1 GRPT - Court 3
NICO BOJE
muhammad ebrahim
6-0, 6-0
1512906300
2017-12-10 11:45am
W3 RTC - Court 9
Morne Cronje
Bergran Jensen
6-1, 6-0
1512819900
2017-12-09 11:45am
Y13 RTC - Court 6
Pieter Jan NEL
Ettienne MULDER
6-3, 6-2
N/A Y14 RTC - Court 7
Buhle Qina
Kaelan RAMDUTH [15]
(Did not play)
Walkover
1512910800
2017-12-10 1:00pm
Y15 RTC - Court 2
Pieter Jan NEL
Buhle Qina
2-6, 0-6