Print

Qualification Draw 1 2 TSA05445 TSA040529 FS WP [1] Dulce LOPEZ DEL REY Storme PIKE 6-0, 6-1 3 4 TSA051289 TSA051351 Winelands WP LaRi BAUERMEISTER Lienke VAN BLOMMESTEIN 6-3, 6-3 5 6 TSA040309 TSA040509 GN NC Mia-leigh CILLIERS Carla WEENINK 7-5, 6-4 7 8 TSA051534 TSA040738 Khomas WP Vimbayi MUSAVENGANA [7] Juliana BARRISH 6-0, 6-0 9 10 TSA048653 TSA048571 GN Winelands [3] Claire JARAMBA Simone STEYN 7-5, 6-3 11 12 TSA05504 TSA048402 WP KZN Lizzy KNOESEN Isabella MACQUET 6-3, 6-0 13 14 TSA051018 TSA051763 WP WP Francé ESTERHUYSE Alexandra ANDERSON Walkover 15 16 TSA051293 TSA040695 NC KZN Ninke NEL [5] Isabella UYS 6-2, 6-0 17 18 TSA048508 TSA050202 Winelands WP [8] Lara STEENKAMP Sophia KRIGE 6-0, 6-0 19 20 TSA040554 TSA051337 GE WP Natalija BOZOVIC Sienna SYNDERCOMBE 6-2, 6-0 21 22 TSA051216 TSA05452 Winelands GC Eriné LATEGAN Sascha HETZ 6-1, 6-4 23 24 TSA050491 TSA048726 WP FS Maria VAN NIEKERK [4] Maricha DU PLOOY 6-3, 6-3 25 26 TSA048678 TSA051197 EP GAU [6] Chyanne MULDER Hailey BANDA Walkover 27 28 TSA048865 TSA048668 WP LIM Lea STERLEY Lize SULLWALD 6-1, 6-2 29 30 TSA048658 TSA051368 GC GAU Kema RUGARA Nicole MATUKUTIRE 6-2, 6-3 31 32 TSA040601 TSA040331 WP WP Tara GAVRIC [2] MAYA GOMEZ - ROSENBAUM 6-1, 6-4 [1] Dulce LOPEZ DEL REY Lienke VAN BLOMMESTEIN 6-4, 7-5 Mia-leigh CILLIERS [7] Juliana BARRISH 6-4, 6-4 Simone STEYN Lizzy KNOESEN 6-0, 6-1 Francé ESTERHUYSE Ninke NEL 3-6, 6-1, 6-0 [8] Lara STEENKAMP Sienna SYNDERCOMBE 6-2, 6-2 Sascha HETZ [4] Maricha DU PLOOY 6-2, 6-2 [6] Chyanne MULDER Lize SULLWALD 7-5, 6-0 Nicole MATUKUTIRE [2] MAYA GOMEZ - ROSENBAUM 7-5, 6-0 Dulce LOPEZ DEL REY Mia-leigh CILLIERS Lizzy KNOESEN Ninke NEL Lara STEENKAMP Sascha HETZ Lize SULLWALD Nicole MATUKUTIRE
D1 7/8 Playoff
Lienke VAN BLOMMESTEIN Sienna SYNDERCOMBE 6-2, 6-2 11/12 Playoff Lienke VAN BLOMMESTEIN
[7] Juliana BARRISH [4] Maricha DU PLOOY 6-4, 6-1 15/16 Playoff [7] Juliana BARRISH
[3] Claire JARAMBA Tara GAVRIC 7-5, 2-6, 11-9 19/20 Playoff [3] Claire JARAMBA
[5] Isabella UYS Maria VAN NIEKERK 6-1, 6-1 23/24 Playoff Maria VAN NIEKERK
Storme PIKE Kema RUGARA 6-3, 6-2 27/28 Playoff Kema RUGARA
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Dulce LOPEZ DEL REY ZA Eunice High School No -
[2] MAYA GOMEZ - ROSENBAUM Herzlia Middle High No -
[3] Claire JARAMBA ZA Bedfordview Country Club No -
[4] Maricha du Plooy ZA Voortrekker High No -
[5] Isabella UYS ZA KZN Schools Squash No -
[6] Chyanne MULDER ZA Despatch Tennis Club No -
[7] Juliana BARRISH ZA Meadowridge Tennis Club No -
[8] Lara STEENKAMP Hoër Meisieskool Bloemhof No -
- Vimbayi Musavengana NA Johan Theron Tennis School No -
- Tara GAVRIC Constantia Tennis Club No -
- Francé ESTERHUYSE ZA Kenridge Tennis Club No -
- Lea Sterley Milnerton Tennis Club No -
- Lienke Van Blommestein Paarl Girls High No -
- Alexandra anderson UCT No -
- LaRi BAUERMEISTER Paarl Girls High No -
- Sienna SYNDERCOMBE ZA Curro Durbanville No -
- Storme PIKE Table View Tennis Club No -
- Maria VAN NIEKERK ZA Welgemoed Tennis Club No -
- Nicole Matukutire ZW TuksSport Groenkloof Campus No -
- Hailey Banda Benoni Tennis Club No -
- Kema RUGARA US Sandton Sports Club No -
- Sophia KRIGE Van Riebeeck Strand Primary No -
- Natalija BOZOVIC ZA Bedfordview Country Club No -
- Sascha HETZ Bedfordview Country Club No -
- Mia-leigh Cilliers ZA Monument Park Tennis Club No -
- Isabella MACQUET Hillcrest Tennis Club No -
- Lize SULLWALD Warmbad Tennis Club No -
- Simone STEYN ZA Strand Tennis klub No -
- Ninke NEL ZA Lapesa Tennis Club No -
- Carla WEENINK Lapesa Tennis Club No -
- Eriné Lategan ZA Paarl Gymnasium High School No -
- Lizzy Knoesen ZA Recreation Tennis Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1512633600
2017-12-07 8:00am
A1 WPCC - court 1
Dulce LOPEZ DEL REY [1]
Storme PIKE
6-0, 6-1
1512633600
2017-12-07 8:00am
A2 WPCC - court 2
LaRi BAUERMEISTER
Lienke Van Blommestein
3-6, 3-6
1512633600
2017-12-07 8:00am
A3 WPCC - court 3
Mia-leigh Cilliers
Carla WEENINK
7-5, 6-4
1512633600
2017-12-07 8:00am
A4 WPCC - court 4
Vimbayi Musavengana
Juliana BARRISH [7]
0-6, 0-6
1512633600
2017-12-07 8:00am
A5 WPCC - court 5
Claire JARAMBA [3]
Simone STEYN
5-7, 3-6
1512633600
2017-12-07 8:00am
A6 WPCC - court 6
Lizzy Knoesen
Isabella MACQUET
6-3, 6-0
N/A A7 WPCC - court 7
Francé ESTERHUYSE
Alexandra anderson
(Did not play)
Walkover
1512638100
2017-12-07 9:15am
A8 WPCC - court 1
Ninke NEL
Isabella UYS [5]
6-2, 6-0
1512638100
2017-12-07 9:15am
A9 WPCC - court 2
Lara STEENKAMP [8]
Sophia KRIGE
6-0, 6-0
1512638100
2017-12-07 9:15am
A10 WPCC - court 3
Natalija BOZOVIC
Sienna SYNDERCOMBE
2-6, 0-6
1512638100
2017-12-07 9:15am
A11 WPCC - court 4
Eriné Lategan
Sascha HETZ
1-6, 4-6
1512638100
2017-12-07 9:15am
A12 WPCC - court 5
Maria VAN NIEKERK
Maricha du Plooy [4]
3-6, 3-6
N/A A13 WPCC - court 6
Chyanne MULDER [6]
Hailey Banda
(Did not play)
Walkover
1512638100
2017-12-07 9:15am
A14 WPCC - court 7
Lea Sterley
Lize SULLWALD
1-6, 2-6
1512642600
2017-12-07 10:30am
A15 WPCC - court 1
Kema RUGARA
Nicole Matukutire
2-6, 3-6
1512642600
2017-12-07 10:30am
A16 WPCC - court 2
Tara GAVRIC
MAYA GOMEZ - ROSENBAUM [2]
1-6, 4-6
1512642600
2017-12-07 10:30am
A17 WPCC - court 4
Dulce LOPEZ DEL REY [1]
Lienke Van Blommestein
6-4, 7-5
1512642600
2017-12-07 10:30am
A18 WPCC - court 5
Mia-leigh Cilliers
Juliana BARRISH [7]
6-4, 6-4
1512642600
2017-12-07 10:30am
A19 WPCC - court 6
Simone STEYN
Lizzy Knoesen
0-6, 1-6
1512647100
2017-12-07 11:45am
A20 WPCC - court 1
Francé ESTERHUYSE
Ninke NEL
6-3, 1-6, 0-6
1512647100
2017-12-07 11:45am
A21 WPCC - court 1
Lara STEENKAMP [8]
Sienna SYNDERCOMBE
6-2, 6-2
1512647100
2017-12-07 11:45am
A22 WPCC - court 2
Sascha HETZ
Maricha du Plooy [4]
6-2, 6-2
1512647100
2017-12-07 11:45am
A23 WPCC - court 3
Chyanne MULDER [6]
Lize SULLWALD
5-7, 0-6
1512651600
2017-12-07 1:00pm
A24 WPCC - court 1
Nicole Matukutire
MAYA GOMEZ - ROSENBAUM [2]
7-5, 6-0
9999999999999999
TBD
D1 -
1512729000
2017-12-08 10:30am
E1 EDG - Court 1
Lienke Van Blommestein
Juliana BARRISH [7]
6-1, 6-3
1512729000
2017-12-08 10:30am
E2 EDG - Court 2
Simone STEYN
Francé ESTERHUYSE
2-6, 3-6
1512729000
2017-12-08 10:30am
E3 EDG - Court 3
Sienna SYNDERCOMBE
Maricha du Plooy [4]
7-5, 6-2
1512729000
2017-12-08 10:30am
E4 EDG - Court 4
Chyanne MULDER [6]
MAYA GOMEZ - ROSENBAUM [2]
3-6, 1-6
1512815400
2017-12-09 10:30am
E5 EDG - Court 5
Lienke Van Blommestein
Francé ESTERHUYSE
4-6, 3-6
1512815400
2017-12-09 10:30am
E6 EDG - Court 6
Sienna SYNDERCOMBE
MAYA GOMEZ - ROSENBAUM [2]
2-6, 5-7
1512901800
2017-12-10 10:30am
E7 EDG - Court 1
Francé ESTERHUYSE
MAYA GOMEZ - ROSENBAUM [2]
2-6, 1-6
1512901800
2017-12-10 10:30am
F1 EDG - Court 2
Lienke Van Blommestein
Sienna SYNDERCOMBE
6-2, 6-2
1512815400
2017-12-09 10:30am
G1 EDG - Court 7
Juliana BARRISH [7]
Simone STEYN
4-6, 1-6
1512815400
2017-12-09 10:30am
G2 EDG - Court 8
Maricha du Plooy [4]
Chyanne MULDER [6]
4-6, 3-6
1512901800
2017-12-10 10:30am
G3 EDG - Court 3
Simone STEYN
Chyanne MULDER [6]
6-2, 6-1
1512901800
2017-12-10 10:30am
H1 EDG - Court 4
Juliana BARRISH [7]
Maricha du Plooy [4]
6-4, 6-1
1512642600
2017-12-07 10:30am
I1 WPCC - court 6
Storme PIKE
LaRi BAUERMEISTER
2-6, 2-6
1512642600
2017-12-07 10:30am
I2 WPCC - court 7
Carla WEENINK
Vimbayi Musavengana
6-0, 6-1
1512642600
2017-12-07 10:30am
I3 WPCC - court 6
Claire JARAMBA [3]
Isabella MACQUET
6-1, 6-1
1512647100
2017-12-07 11:45am
I5 WPCC - court 6
Sophia KRIGE
Natalija BOZOVIC
6-0, 6-0
1512647100
2017-12-07 11:45am
I6 WPCC - court 7
Eriné Lategan
Maria VAN NIEKERK
5-7, 3-6
1512651600
2017-12-07 1:00pm
I8 WPCC - court 5
Kema RUGARA
Tara GAVRIC
6-4, 4-6, 4-10
1512729000
2017-12-08 10:30am
I9 EDG - Court 5
LaRi BAUERMEISTER
Carla WEENINK
6-1, 6-1
1512729000
2017-12-08 10:30am
I10 EDG - Court 6
Claire JARAMBA [3]
Isabella UYS [5]
6-0, 6-1
1512729000
2017-12-08 10:30am
I11 EDG - Court 7
Sophia KRIGE
Maria VAN NIEKERK
6-1, 6-4
1512729000
2017-12-08 10:30am
I12 EDG - Court 8
Lea Sterley
Tara GAVRIC
1-6, 2-6
1512819900
2017-12-09 11:45am
I13 EDG - Court 1
LaRi BAUERMEISTER
Claire JARAMBA [3]
6-4, 6-0
1512819900
2017-12-09 11:45am
I14 EDG - Court 2
Sophia KRIGE
Tara GAVRIC
(Ret.)
6-2, 3-0
Retired
1512901800
2017-12-10 10:30am
I15 EDG - Court 5
LaRi BAUERMEISTER
Sophia KRIGE
1-6, 1-6
1512901800
2017-12-10 10:30am
J1 EDG - Court 6
Claire JARAMBA [3]
Tara GAVRIC
7-5, 2-6, 11-9
1512819900
2017-12-09 11:45am
K1 EDG - Court 3
Carla WEENINK
Isabella UYS [5]
6-4, 6-2
1512819900
2017-12-09 11:45am
K2 EDG - Court 4
Maria VAN NIEKERK
Lea Sterley
5-7, 6-4, 6-10
1512901800
2017-12-10 10:30am
K3 EDG - Court 7
Carla WEENINK
Lea Sterley
2-6, 1-6
1512901800
2017-12-10 10:30am
L1 EDG - Court 8
Isabella UYS [5]
Maria VAN NIEKERK
1-6, 1-6
1512738000
2017-12-08 1:00pm
M1 EDG - Court 1
Storme PIKE
Vimbayi Musavengana
6-0, 7-5
1512738000
2017-12-08 1:00pm
M3 EDG - Court 3
Natalija BOZOVIC
Eriné Lategan
2-6, 4-6
1512819900
2017-12-09 11:45am
M5 EDG - Court 5
Storme PIKE
Isabella MACQUET
2-6, 4-6
1512819900
2017-12-09 11:45am
M6 EDG - Court 6
Eriné Lategan
Kema RUGARA
6-3, 6-4
1512906300
2017-12-10 11:45am
M7 EDG - Court 1
Isabella MACQUET
Eriné Lategan
6-3, 6-4
1512906300
2017-12-10 11:45am
N1 EDG - Court 2
Storme PIKE
Kema RUGARA
3-6, 2-6
1512906300
2017-12-10 11:45am
O3 EDG - Court 3
Vimbayi Musavengana
Natalija BOZOVIC
No Result