Print

Main Draw 1 2 TSA061311 GC A1 [1] Jordan GEORGIEV BYE 3 4 TSA040085 TSA051278 GN GN Wijon STEYNBERG JADON KOHLMEYER 7-5, 6-4 5 6 TSA051327 TSA040318 GN GN Gerald KRUGER Bernard JANSE VAN VUUREN 6-1, 6-3 7 8 TSA048600 TSA051298 GC GN Reuben DU TOIT [8] Jandré VILJOEN 6-3, 6-4 9 10 TSA040071 GC A5 [3] Aleksandar SIMOVSKI BYE 11 12 TSA051317 TSA048614 GN GN Anrich DE KOCK Wian CONRADIE 6-1, 6-2 13 14 TSA051138 TSA050109 GE GN Rethabile RAKGOLE Muhammad VALLY 5-7, 6-3, 6-0 15 16 TSA051308 TSA050016 GN GN Mikael V NIEKERK [6] STUART VAN DER MERWE 6-0, 6-0 17 18 TSA051292 GN A9 [5] Kyle ERWEE BYE 19 20 TSA061299 TSA051309 GE EDEN Boitshepo MAAKE Charl VOS 7-5, 6-3 21 22 TSA051353 TSA051162 GN GC Sebastian KORB Matthew ENDRODY Walkover 23 24 TSA048662 GC A12 BYE [4] Benjamin SCOTT 25 26 TSA048598 TSA051319 GC GN [7] Calvin CROUSE Ryan SUMMERS 6-1, 6-0 27 28 TSA051067 TSA051286 GN GN Wikus BOSHOFF Enzo LOOTS 6-2, 3-6, 6-3 29 30 TSA048607 TSA051335 GN GN Jean BADENHORST Michael HARDING 6-3, 6-4 31 32 TSA048635 GN A16 BYE [2] Francois VAN WYK [1] Jordan GEORGIEV Wijon STEYNBERG 6-1, 7-6 Bernard JANSE VAN VUUREN Reuben DU TOIT 6-4, 7-6 [3] Aleksandar SIMOVSKI Wian CONRADIE 6-1, 6-2 Rethabile RAKGOLE [6] STUART VAN DER MERWE 6-2, 6-0 [5] Kyle ERWEE Charl VOS 6-1, 6-2 Matthew ENDRODY [4] Benjamin SCOTT 6-0, 6-2 [7] Calvin CROUSE Wikus BOSHOFF 6-1, 6-0 Jean BADENHORST [2] Francois VAN WYK 6-1, 7-6 [1] Jordan GEORGIEV Reuben DU TOIT 6-1, 6-3 [3] Aleksandar SIMOVSKI [6] STUART VAN DER MERWE 6-2, 6-4 [5] Kyle ERWEE [4] Benjamin SCOTT 6-0, 6-2 [7] Calvin CROUSE [2] Francois VAN WYK 6-2, 6-4 [1] Jordan GEORGIEV [3] Aleksandar SIMOVSKI 7-5, 6-3 [4] Benjamin SCOTT [2] Francois VAN WYK 6-3, 6-4 [3] Aleksandar SIMOVSKI [2] Francois VAN WYK 6-2, 6-2 [2] Francois VAN WYK
[1] Jordan GEORGIEV [4] Benjamin SCOTT 6-3, 6-4 3/4 Playoff [1] Jordan GEORGIEV
Reuben DU TOIT [5] Kyle ERWEE 2-6, 7-5, 11-9 7/8 Playoff [5] Kyle ERWEE
Wian CONRADIE Jean BADENHORST 6-1, 6-4 11/12 Playoff Jean BADENHORST
Wijon STEYNBERG Matthew ENDRODY 6-3, 7-6 15/16 Playoff Wijon STEYNBERG
Anrich DE KOCK Michael HARDING 6-2, 6-1 19/20 Playoff Michael HARDING
L1 Muhammad VALLY BYE 23/24 Playoff Muhammad VALLY
N1 Mikael V NIEKERK BYE 27/28 Playoff Mikael V NIEKERK
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Jordan GEORGIEV ZA Crawford Primary No -
[2] Francois VAN WYK ZA Lyttelton Tennis Club No -
[3] Aleksandar SIMOVSKI ZA Fairland Tennis Club No -
[4] Benjamin SCOTT ZA Fairland Tennis Club No -
[5] Kyle Erwee ZA Garsfontein Hoerskool No -
[6] STUART VAN DER MERWE Irene Country Club No -
[7] Calvin CROUSE ZA St Stithians Tennis Club No -
[8] Jandré VILJOEN ZA Menlopark High School No -
- Wian CONRADIE ZA Affies No -
- Sebastian Korb Irene Country Club No -
- Bernard Janse van Vuuren ZA Affies No -
- Enzo LOOTS ZA Tuks Tennis Club No -
- Anrich de Kock ZA Lynnwood Tennis Club No -
- Gerald KRUGER Villieria Tennis Club No -
- Rethabile Rakgole ZA Alberton High No -
- Michael Harding ZA Midstream College No -
- Wijon STEYNBERG ZA Tuine Primary No -
- Wikus Boshoff ZA Voorpos Primary No -
- JADON KOHLMEYER ZA Woodhill Primary No -
- Mikael v Niekerk Menlopark High School No -
- Ryan SUMMERS Hartebeespoort Tennis Club No -
- Reuben DU TOIT ZA Fairland Tennis Club No -
- Matthew Endrody ZA Randburg Tennis Club No -
- Boitshepo Maake ZA Alberhart Tennis Club No -
- Muhammad VALLY ZA Clubview Tennis Club No -
- Charl VOS ZA Die RIF Tennis Club No -
- Jean Badenhorst Tuks Tennis Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1515312000
2018-01-07 8:00am
A2 Riet - Court 1
Wijon STEYNBERG
JADON KOHLMEYER
7-5, 6-4
1515312000
2018-01-07 8:00am
A3 Riet - Court 2
Gerald KRUGER
Bernard Janse van Vuuren
1-6, 3-6
1515312000
2018-01-07 8:00am
A4 Riet - Court 3
Reuben DU TOIT
Jandré VILJOEN [8]
6-3, 6-4
1515312000
2018-01-07 8:00am
A6 Riet - Court 4
Anrich de Kock
Wian CONRADIE
1-6, 2-6
1515312000
2018-01-07 8:00am
A7 Riet - Court 5
Rethabile Rakgole
Muhammad VALLY
5-7, 6-3, 6-0
1515312000
2018-01-07 8:00am
A8 Riet - Court 6
Mikael v Niekerk
STUART VAN DER MERWE [6]
0-6, 0-6
1515312000
2018-01-07 8:00am
A10 Riet - Court 7
Boitshepo Maake
Charl VOS
5-7, 3-6
N/A A11 Riet - Court 8
Sebastian Korb
(Did not play)
Matthew Endrody
Walkover
1515312000
2018-01-07 8:00am
A13 Riet - Court 9
Calvin CROUSE [7]
Ryan SUMMERS
6-1, 6-0
1515312000
2018-01-07 8:00am
A14 Riet - Court 10
Wikus Boshoff
Enzo LOOTS
6-2, 3-6, 6-3
1515316500
2018-01-07 9:15am
A15 Riet - Court 1
Jean Badenhorst
Michael Harding
6-3, 6-4
1515321900
2018-01-07 10:45am
A17 Riet - Court 1
Jordan GEORGIEV [1]
Wijon STEYNBERG
6-1, 7-6
1515321900
2018-01-07 10:45am
A18 Riet - Court 2
Bernard Janse van Vuuren
Reuben DU TOIT
4-6, 6-7
1515321900
2018-01-07 10:45am
A19 Riet - Court 3
Aleksandar SIMOVSKI [3]
Wian CONRADIE
6-1, 6-2
1515321900
2018-01-07 10:45am
A20 Riet - Court 4
Rethabile Rakgole
STUART VAN DER MERWE [6]
2-6, 0-6
1515321900
2018-01-07 10:45am
A21 Riet - Court 5
Kyle Erwee [5]
Charl VOS
6-1, 6-2
1515321900
2018-01-07 10:45am
A22 Riet - Court 6
Matthew Endrody
Benjamin SCOTT [4]
0-6, 2-6
1515321900
2018-01-07 10:45am
A23 Riet - Court 7
Calvin CROUSE [7]
Wikus Boshoff
6-1, 6-0
1515326400
2018-01-07 12:00pm
A24 Riet - Court 1
Jean Badenhorst
Francois VAN WYK [2]
1-6, 6-7
1515398400
2018-01-08 8:00am
A25 Riet - Court 5
Jordan GEORGIEV [1]
Reuben DU TOIT
6-1, 6-3
1515398400
2018-01-08 8:00am
A26 Riet - Court 6
Aleksandar SIMOVSKI [3]
STUART VAN DER MERWE [6]
6-2, 6-4
1515398400
2018-01-08 8:00am
A27 Riet - Court 7
Kyle Erwee [5]
Benjamin SCOTT [4]
0-6, 2-6
1515398400
2018-01-08 8:00am
A28 Riet - Court 8
Calvin CROUSE [7]
Francois VAN WYK [2]
2-6, 4-6
1515484800
2018-01-09 8:00am
A29 Riet - Court 4
Jordan GEORGIEV [1]
Aleksandar SIMOVSKI [3]
5-7, 3-6
1515484800
2018-01-09 8:00am
A30 Riet - Court 5
Benjamin SCOTT [4]
Francois VAN WYK [2]
3-6, 4-6
1515573000
2018-01-10 8:30am
A31 BELG - Belgrave 5
Aleksandar SIMOVSKI [3]
Francois VAN WYK [2]
2-6, 2-6
1515492900
2018-01-09 10:15am
B1 Riet - Court 1
Jordan GEORGIEV [1]
Benjamin SCOTT [4]
6-3, 6-4
1515408300
2018-01-08 10:45am
C1 Riet - Court 6
Reuben DU TOIT
STUART VAN DER MERWE [6]
2-6, 2-6
1515408300
2018-01-08 10:45am
C2 Riet - Court 7
Kyle Erwee [5]
Calvin CROUSE [7]
2-6, 1-6
1515484800
2018-01-09 8:00am
C3 Riet - Court 8
STUART VAN DER MERWE [6]
Calvin CROUSE [7]
2-6, 5-7
1515484800
2018-01-09 8:00am
D1 Riet - Court 9
Reuben DU TOIT
Kyle Erwee [5]
6-2, 5-7, 9-11
1515398400
2018-01-08 8:00am
E1 Riet - Court 9
Wijon STEYNBERG
Bernard Janse van Vuuren
2-6, 3-6
1515398400
2018-01-08 8:00am
E2 Riet - Court 10
Wian CONRADIE
Rethabile Rakgole
6-4, 6-2
1515402900
2018-01-08 9:15am
E3 Riet - Court 1
Charl VOS
Matthew Endrody
6-0, 6-3
1515402900
2018-01-08 9:15am
E4 Riet - Court 2
Wikus Boshoff
Jean Badenhorst
7-6, 6-7, 8-10
1515408300
2018-01-08 10:45am
E5 Riet - Court 8
Bernard Janse van Vuuren
Wian CONRADIE
6-0, 6-3
1515412800
2018-01-08 12:00pm
E6 Riet - Court 1
Charl VOS
Jean Badenhorst
6-1, 6-4
1515484800
2018-01-09 8:00am
E7 Riet - Court 10
Bernard Janse van Vuuren
Charl VOS
4-6, 6-2, 7-10
1515489300
2018-01-09 9:15am
F1 Riet - Court 1
Wian CONRADIE
Jean Badenhorst
1-6, 4-6
1515408300
2018-01-08 10:45am
G1 Riet - Court 9
Wijon STEYNBERG
Rethabile Rakgole
1-6, 6-7
1515412800
2018-01-08 12:00pm
G2 Riet - Court 2
Matthew Endrody
Wikus Boshoff
3-6, 0-6
1515489300
2018-01-09 9:15am
G3 Riet - Court 2
Rethabile Rakgole
Wikus Boshoff
5-7, 6-2, 11-9
1515489300
2018-01-09 9:15am
H1 Riet - Court 3
Wijon STEYNBERG
Matthew Endrody
6-3, 7-6
1515321900
2018-01-07 10:45am
I2 Riet - Court 8
Gerald KRUGER
Jandré VILJOEN [8]
6-4, 2-6, 8-10
1515321900
2018-01-07 10:45am
I4 Riet - Court 9
Muhammad VALLY
Mikael v Niekerk
6-1, 6-4
1515321900
2018-01-07 10:45am
I7 Riet - Court 10
Ryan SUMMERS
Enzo LOOTS
1-6, 0-6
1515402900
2018-01-08 9:15am
I9 Riet - Court 3
JADON KOHLMEYER
Jandré VILJOEN [8]
4-6, 2-6
1515402900
2018-01-08 9:15am
I10 Riet - Court 4
Anrich de Kock
Muhammad VALLY
2-6, 6-2, 10-8
N/A I11 Riet - Court 5
Boitshepo Maake
Sebastian Korb
(Did not play)
Walkover
1515402900
2018-01-08 9:15am
I12 Riet - Court 6
Enzo LOOTS
Michael Harding
4-6, 2-6
1515412800
2018-01-08 12:00pm
I13 Riet - Court 3
Jandré VILJOEN [8]
Anrich de Kock
6-0, 6-1
1515412800
2018-01-08 12:00pm
I14 Riet - Court 4
Boitshepo Maake
Michael Harding
6-2, 6-2
1515489300
2018-01-09 9:15am
I15 Riet - Court 4
Jandré VILJOEN [8]
Boitshepo Maake
6-1, 6-2
1515489300
2018-01-09 9:15am
J1 Riet - Court 5
Anrich de Kock
Michael Harding
2-6, 1-6
1515412800
2018-01-08 12:00pm
K1 Riet - Court 5
JADON KOHLMEYER
Muhammad VALLY
6-4, 6-2
1515489300
2018-01-09 9:15am
K3 Riet - Court 6
JADON KOHLMEYER
Enzo LOOTS
6-7, 4-6
1515407400
2018-01-08 10:30am
M5 Riet - Court 10
Gerald KRUGER
Mikael v Niekerk
7-5, 6-3
1515489300
2018-01-09 9:15am
M7 Riet - Court 7
Gerald KRUGER
Ryan SUMMERS
6-2, 6-1