Print

Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Partner Alternate Replaced
[1] Sharon van der Schyff ZA Bryanston Sports Club Adam MYBURGH No -
- Linda HOLLOWAY Westview Tennis Club George HOLLOWAY No -
- Danie STEYL ZA Wesbank Tennis Club Oudtshoorn Pumla XOTYENI No -
- Marius Genis ZA Belgrave Tennis Club Petro KRUGER No -
- Therea Harrison ZA Belgrave Tennis Club Piet VAN BLERK No -
- Wessel LOURENS ZA Sasol Tennis Club Lyn LYNDON No -
- June Smith ZA Hartenbos Tennisklub Rudie JANSEN VAN VUUREN No -
[2] Jean HUBERT ZA Mount Edgecombe Country Club Sonja BOTHA No -
[1] Adam MYBURGH ZA George Tennis Club Sharon van der Schyff No -
[2] Sonja BOTHA George Tennis Club Jean HUBERT No -
- Piet VAN BLERK Parow Tennis Club Therea Harrison No -
- Lyn LYNDON ZA Boskruin Tennis Club Wessel LOURENS No -
- Rudie JANSEN VAN VUUREN ZA Hartenbosh Tennis Club June Smith No -
- George HOLLOWAY Westview Tennis Club Linda HOLLOWAY No -
- Pumla XOTYENI ZA Tills Tennis Club Danie STEYL No -
- Petro KRUGER ZA Recreation Tennis Club Marius Genis No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1520089200
2018-03-03 3:00pm
A1 FS TS - Court 1
Sharon van der Schyff [1]
Adam MYBURGH [1]
Linda HOLLOWAY
George HOLLOWAY
6-4, 6-1
1520089200
2018-03-03 3:00pm
A2 FS TS - Court 2
Danie STEYL
Pumla XOTYENI
Marius Genis
Petro KRUGER
1-6, 0-6
1520089200
2018-03-03 3:00pm
A3 FS TS - Court 3
Therea Harrison
Piet VAN BLERK
Wessel LOURENS
Lyn LYNDON
6-0, 6-1
1520089200
2018-03-03 3:00pm
A4 FS TS - Court 4
June Smith
Rudie JANSEN VAN VUUREN
Jean HUBERT [2]
Sonja BOTHA [2]
4-6, 3-6
1520172900
2018-03-04 2:15pm
A5 FS TS - Court 1
Sharon van der Schyff [1]
Adam MYBURGH [1]
Marius Genis
Petro KRUGER
7-5, 4-6, 3-10
1520172900
2018-03-04 2:15pm
A6 FS TS - Court 2
Therea Harrison
Piet VAN BLERK
Jean HUBERT [2]
Sonja BOTHA [2]
6-3, 6-2
1520259300
2018-03-05 2:15pm
A7 FS TS - Court 1
Marius Genis
Petro KRUGER
Therea Harrison
Piet VAN BLERK
7-5, 4-6, 6-10
1520259300
2018-03-05 2:15pm
B1 FS TS - Court 2
Sharon van der Schyff [1]
Adam MYBURGH [1]
Jean HUBERT [2]
Sonja BOTHA [2]
6-3, 6-2
1520172900
2018-03-04 2:15pm
C1 FS TS - Court 3
Linda HOLLOWAY
George HOLLOWAY
Danie STEYL
Pumla XOTYENI
6-3, 6-0
1520172900
2018-03-04 2:15pm
C2 FS TS - Court 4
Wessel LOURENS
Lyn LYNDON
June Smith
Rudie JANSEN VAN VUUREN
6-4, 4-6, 10-3
1520259300
2018-03-05 2:15pm
C3 FS TS - Court 3
Linda HOLLOWAY
George HOLLOWAY
Wessel LOURENS
Lyn LYNDON
5-7, 6-3, 6-10
1520259300
2018-03-05 2:15pm
D1 FS TS - Court 4
Danie STEYL
Pumla XOTYENI
June Smith
Rudie JANSEN VAN VUUREN
6-4, 2-6, 10-6