Print

Main Draw 1 2 TSA001653 GC A1 [1] Angela GEORGIEVA BYE 3 4 TSA010029 TSA031316 GC GE Christine GOUWS Dominique JANSEN VAN VUUREN 6-0, 6-1 5 6 TSA991684 TSA010871 GC GE Caitlin KLAASSEN Relebogile SEREO 6-3, 6-4 7 8 TSA021254 TSA010152 GC GN Abner DICKSON [8] Mia DITTBERNER 6-0, 6-3 9 10 TSA980706 GC A5 [4] Michelle NCUBE BYE 11 12 TSA840042 TSA860912 GN GE Carla SMITH Debbie VAN ASWEGEN 6-0, 6-0 13 14 TSA911323 TSA021383 GE GE Jessica KAHTS Anastasia PESIC 6-3, 6-3 15 16 TSA031065 TSA011401 GN GC Tsobotsi LEHLOENYA [7] Neo MAFUYEKA 6-3, 6-2 17 18 TSA020118 GC A9 [6] MBALI LANGA BYE 19 20 TSA011417 TSA010267 GC GN Helena VAN EEDEN Anja BOUWER 6-1, 6-2 21 22 TSA03951 TSA941273 GC Gaborone Annika GERTENBACH Bonolo MOLEFE 6-0, 6-0 23 24 TSA940376 GC A12 BYE [3] Shannon COX 25 26 TSA700046 GC A13 [5] Tracey BULMER BYE 27 28 TSA011387 TSA980402 GN GN Carli BRUHNS Isabella CHELA 6-2, 6-1 29 30 TSA721076 TSA021371 GC GN karen CORBETT Maud TSAURA 6-1, 6-0 31 32 TSA240 GC A16 BYE [2] Samantha MULLER [1] Angela GEORGIEVA Christine GOUWS 6-1, 6-4 Caitlin KLAASSEN [8] Mia DITTBERNER 7-5, 6-0 [4] Michelle NCUBE Debbie VAN ASWEGEN 6-0, 6-0 Jessica KAHTS [7] Neo MAFUYEKA 6-2, 6-2 [6] MBALI LANGA Helena VAN EEDEN 6-1, 6-0 Annika GERTENBACH [3] Shannon COX 6-1, 6-0 [5] Tracey BULMER Carli BRUHNS 1-6, 7-6, 6-3 karen CORBETT [2] Samantha MULLER 6-0, 6-3 [1] Angela GEORGIEVA Caitlin KLAASSEN 7-6(6), 6-3 Debbie VAN ASWEGEN Jessica KAHTS 4-6, 6-2, 6-1 [6] MBALI LANGA [3] Shannon COX 6-4, 6-2 Carli BRUHNS [2] Samantha MULLER 7-6(2), 7-5 Caitlin KLAASSEN Jessica KAHTS 6-1, 6-1 [3] Shannon COX [2] Samantha MULLER 4-6, 6-4, 6-3 Jessica KAHTS [2] Samantha MULLER 6-3, 7-5 Jessica KAHTS
Caitlin KLAASSEN [3] Shannon COX 6-4, 6-0 3/4 Playoff [3] Shannon COX
[1] Angela GEORGIEVA Carli BRUHNS 6-4, 6-1 7/8 Playoff [1] Angela GEORGIEVA
[7] Neo MAFUYEKA Annika GERTENBACH 6-2, 6-2 11/12 Playoff Annika GERTENBACH
H1 BYE Helena VAN EEDEN 15/16 Playoff Helena VAN EEDEN
J1 Dominique JANSEN VAN VUUREN BYE 19/20 Playoff Dominique JANSEN VAN VUUREN
N1 Tsobotsi LEHLOENYA BYE 27/28 Playoff Tsobotsi LEHLOENYA
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Angela GEORGIEVA ZA Bedfordview Country Club No -
[2] Samantha MULLER ZA Fairland Tennis Club No -
[3] Shannon COX Tuks Tennis Club No -
[4] Michelle Ncube ZW Old Edwardian Tennis Club No -
[5] Tracey BULMER Boskruin Tennis Club No -
[6] MBALI LANGA Marks Park Sports Club No -
[7] Neo MAFUYEKA Marks Park Sports Club No -
[8] Mia DITTBERNER ZA Lynnwood Glen Tennis Club No -
- Bonolo Molefe Notwane No -
- Maud TSAURA CSIR Tennis Club No -
- Isabella Chela CSIR Tennis Club No -
- Carla Smith ZA Queenswood Tennis Club No -
- Anja BOUWER ZA Afrikaans Hoer Meisieskool No -
- Tsobotsi LEHLOENYA ZA Tuks Tennis Club No -
- Carli BRUHNS ZA Afrikaans Hoer Meisieskool No -
- Anastasia PESIC Selection Park Tennis Club No -
- Jessica Kahts Pirates Tennis Club No -
- Christine GOUWS ZA Pirates Tennis Club No -
- Abner DICKSON ZA Arthur Ashe Tennis Club No -
- Debbie VAN ASWEGEN ZA Parkrand Tennis Complex No -
- karen corbett Bryanston Sports Club No -
- Caitlin KLAASSEN ZA Bryanston Sports Club No -
- Annika GERTENBACH ZA Old Edwardian Tennis Club No -
- Helena VAN EEDEN Wanderers Tennis Club No -
- Relebogile SEREO Sunward Park Tennis Club No -
- Dominique JANSEN VAN VUUREN ZA Sunward Park Tennis Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1523697300
2018-04-14 9:15am
A2 GEHQ - Court 8
Christine GOUWS
Dominique JANSEN VAN VUUREN
6-0, 6-1
1523697300
2018-04-14 9:15am
A3 GEHQ - Court 9
Caitlin KLAASSEN
Relebogile SEREO
6-3, 6-4
1523697300
2018-04-14 9:15am
A4 GEHQ - Court 10
Abner DICKSON
Mia DITTBERNER [8]
0-6, 3-6
1523697300
2018-04-14 9:15am
A6 GEHQ - Court 11
Carla Smith
Debbie VAN ASWEGEN
0-6, 0-6
1523697300
2018-04-14 9:15am
A7 GEHQ - Court 14
Jessica Kahts
Anastasia PESIC
6-3, 6-3
1523697300
2018-04-14 9:15am
A8 GEHQ - Court 13
Tsobotsi LEHLOENYA
Neo MAFUYEKA [7]
3-6, 2-6
1523701800
2018-04-14 10:30am
A10 GEHQ - Court 14
Helena VAN EEDEN
Anja BOUWER
6-1, 6-2
1523701800
2018-04-14 10:30am
A11 GEHQ - Court 1
Annika GERTENBACH
Bonolo Molefe
6-0, 6-0
1523701800
2018-04-14 10:30am
A14 GEHQ - Court 2
Carli BRUHNS
Isabella Chela
6-2, 6-1
1523701800
2018-04-14 10:30am
A15 GEHQ - Court 3
karen corbett
Maud TSAURA
6-1, 6-0
1523783700
2018-04-15 9:15am
A17 GEHQ - Court 7
Angela GEORGIEVA [1]
Christine GOUWS
6-1, 6-4
1523783700
2018-04-15 9:15am
A18 GEHQ - Court 8
Caitlin KLAASSEN
Mia DITTBERNER [8]
7-5, 6-0
1523783700
2018-04-15 9:15am
A19 GEHQ - Court 9
Michelle Ncube [4]
Debbie VAN ASWEGEN
0-6, 0-6
1523783700
2018-04-15 9:15am
A20 GEHQ - Court 10
Jessica Kahts
Neo MAFUYEKA [7]
6-2, 6-2
1523783700
2018-04-15 9:15am
A21 GEHQ - Court 11
MBALI LANGA [6]
Helena VAN EEDEN
6-1, 6-0
1523783700
2018-04-15 9:15am
A22 GEHQ - Court 12
Annika GERTENBACH
Shannon COX [3]
1-6, 0-6
1523788200
2018-04-15 10:30am
A23 GEHQ - Court 13
Tracey BULMER [5]
Carli BRUHNS
6-1, 6-7, 3-6
1523783700
2018-04-15 9:15am
A24 GEHQ - Court 14
karen corbett
Samantha MULLER [2]
0-6, 3-6
1524231000
2018-04-20 1:30pm
A25 GEHQ - Court 5
Angela GEORGIEVA [1]
Caitlin KLAASSEN
6-7(6), 3-6
1524231000
2018-04-20 1:30pm
A26 GEHQ - Court 6
Debbie VAN ASWEGEN
Jessica Kahts
6-4, 2-6, 1-6
1524231000
2018-04-20 1:30pm
A27 GEHQ - Court 7
MBALI LANGA [6]
Shannon COX [3]
4-6, 2-6
1524231000
2018-04-20 1:30pm
A28 GEHQ - Court 8
Carli BRUHNS
Samantha MULLER [2]
6-7(2), 5-7
1524306600
2018-04-21 10:30am
A29 GEHQ - Court 6
Caitlin KLAASSEN
Jessica Kahts
1-6, 1-6
1524306600
2018-04-21 10:30am
A30 GEHQ - Court 10
Shannon COX [3]
Samantha MULLER [2]
6-4, 4-6, 3-6
1524392100
2018-04-22 10:15am
A31 GEHQ - Court 4
Jessica Kahts
Samantha MULLER [2]
6-3, 7-5
1524387600
2018-04-22 9:00am
B1 GEHQ - Court 1
Caitlin KLAASSEN
Shannon COX [3]
4-6, 0-6
1524309300
2018-04-21 11:15am
C1 GEHQ - Court 11
Angela GEORGIEVA [1]
Debbie VAN ASWEGEN
1-6, 2-6
1524306600
2018-04-21 10:30am
C2 GEHQ - Court 12
MBALI LANGA [6]
Carli BRUHNS
6-4, 6-1
1524387600
2018-04-22 9:00am
C3 GEHQ - Court 2
Debbie VAN ASWEGEN
MBALI LANGA [6]
6-4, 6-0
1524387600
2018-04-22 9:00am
D1 GEHQ - Court 3
Angela GEORGIEVA [1]
Carli BRUHNS
6-4, 6-1
1524231000
2018-04-20 1:30pm
E1 GEHQ - Court 9
Christine GOUWS
Mia DITTBERNER [8]
4-6, 6-2, 8-10
N/A E2 GEHQ - Court 10
Michelle Ncube [4]
(Did not play)
Neo MAFUYEKA [7]
Walkover
1524231000
2018-04-20 1:30pm
E3 GEHQ - Court 11
Helena VAN EEDEN
Annika GERTENBACH
3-6, 4-6
1524231000
2018-04-20 1:30pm
E4 GEHQ - Court 12
Tracey BULMER [5]
karen corbett
3-6, 4-6
1524306600
2018-04-21 10:30am
E5 GEHQ - Court 13
Mia DITTBERNER [8]
Neo MAFUYEKA [7]
6-1, 7-5
1524306600
2018-04-21 10:30am
E6 GEHQ - Court 14
Annika GERTENBACH
karen corbett
4-6, 2-6
1524387600
2018-04-22 9:00am
E7 GEHQ - Court 4
Mia DITTBERNER [8]
karen corbett
1-6, 1-6
1524387600
2018-04-22 9:00am
F1 GEHQ - Court 5
Neo MAFUYEKA [7]
Annika GERTENBACH
2-6, 2-6
1524311100
2018-04-21 11:45am
G2 GEHQ - Court 3
Helena VAN EEDEN
Tracey BULMER [5]
3-6, 0-6
1524387600
2018-04-22 9:00am
G3 GEHQ - Court 6
Christine GOUWS
Tracey BULMER [5]
7-5, 6-7, 7-10
1523715300
2018-04-14 2:15pm
I2 GEHQ - Court 13
Relebogile SEREO
Abner DICKSON
6-2, 6-3
1523715300
2018-04-14 2:15pm
I4 GEHQ - Court 14
Anastasia PESIC
Tsobotsi LEHLOENYA
6-0, 6-1
1523783700
2018-04-15 9:15am
I9 GEHQ - Court 15
Dominique JANSEN VAN VUUREN
Relebogile SEREO
7-5, 6-4
1523786100
2018-04-15 9:55am
I10 GEHQ - Court 5
Carla Smith
Anastasia PESIC
3-6, 6-4, 5-10
1523786100
2018-04-15 9:55am
I11 GEHQ - Court 6
Anja BOUWER
Bonolo Molefe
6-1, 6-0
1523788200
2018-04-15 10:30am
I12 GEHQ - Court 1
Isabella Chela
Maud TSAURA
6-0, 6-1
1524311100
2018-04-21 11:45am
I13 GEHQ - Court 6
Dominique JANSEN VAN VUUREN
Anastasia PESIC
3-6, 0-6
N/A I14 GEHQ - Court 7
Anja BOUWER
Isabella Chela
(Did not play)
Walkover
1524387600
2018-04-22 9:00am
I15 GEHQ - Court 7
Anastasia PESIC
Anja BOUWER
6-3, 7-5
N/A K1 GEHQ - Court 8
Relebogile SEREO
(Did not play)
Carla Smith
Walkover
N/A K2 GEHQ - Court 9
Bonolo Molefe
(Did not play)
Maud TSAURA
Walkover
1524311100
2018-04-21 11:45am
K3 GEHQ -
Carla Smith
Maud TSAURA
6-1, 6-1
1523788200
2018-04-15 10:30am
M5 GEHQ - Court 2
Abner DICKSON
Tsobotsi LEHLOENYA
7-5, 6-4