Print

Main Draw 1 2 TSA040121 Winelands A1 [1] ERIC BAKKER BYE 3 4 TSA051639 TSA048363 WP WP Cebo FALENI Johannes VAN WIJK 6-0, 6-0 5 6 TSA048961 TSA051093 WP WP Johannes MULLER Thomas TILNEY 6-4, 6-0 7 8 TSA050374 WP A4 BYE [6] Luca GRANVOGL 9 10 TSA050124 WP A5 [3] Marc KLEBER BYE 11 12 TSA051640 TSA050326 WP WP Neo SAULS Corne THOM 2-6, 6-1, 6-0 13 14 TSA048656 TSA051146 Winelands WP Justin COWLEY Edward KATSARSKI 6-2, 7-5 15 16 TSA040357 WP A8 BYE [5] Max KLEBER 17 18 TSA040414 Winelands A9 [7] Viktor LINELL BYE 19 20 TSA048960 TSA051040 WP WP Anele TOLO Sunwoo KIM 6-3, 6-3 21 22 TSA048781 Winelands A11 Luan DYS BYE 23 24 TSA048603 Winelands A12 BYE [4] Paul-Daniël MEYER 25 26 TSA040156 Winelands A13 [8] Ruben JOUBERT BYE 27 28 TSA051638 TSA051128 WP WP Ethan DANIELS Daniel KRIGE 6-0, 6-0 29 30 TSA048754 TSA051145 WP WP Josh BASSETT Peet KARSTEN 7-6, 6-4 31 32 TSA050232 WP A16 BYE [2] Leonardo SOLA [1] ERIC BAKKER Johannes VAN WIJK 6-1, 6-4 Johannes MULLER [6] Luca GRANVOGL 6-3, 6-0 [3] Marc KLEBER Neo SAULS 6-0, 6-0 Justin COWLEY [5] Max KLEBER 6-3, 6-2 [7] Viktor LINELL Sunwoo KIM 6-0, 6-0 Luan DYS [4] Paul-Daniël MEYER 6-1, 6-1 [8] Ruben JOUBERT Daniel KRIGE 4-6, 6-0, 6-1 Peet KARSTEN [2] Leonardo SOLA 7-5, 6-0 [1] ERIC BAKKER [6] Luca GRANVOGL 6-2, 6-0 [3] Marc KLEBER [5] Max KLEBER 6-3, 6-4 [7] Viktor LINELL [4] Paul-Daniël MEYER 6-3, 6-2 [8] Ruben JOUBERT Peet KARSTEN 6-4, 7-6 [1] ERIC BAKKER [5] Max KLEBER 6-2, 7-5 [7] Viktor LINELL [8] Ruben JOUBERT 6-3, 6-3 [1] ERIC BAKKER [7] Viktor LINELL 6-3, 7-5 [1] ERIC BAKKER
[5] Max KLEBER [8] Ruben JOUBERT 6-2, 6-0 3/4 Playoff [5] Max KLEBER
[6] Luca GRANVOGL Peet KARSTEN 6-4, 6-3 7/8 Playoff Peet KARSTEN
Justin COWLEY Sunwoo KIM 6-2, 6-1 11/12 Playoff Justin COWLEY
Neo SAULS Luan DYS 6-0, 7-6 15/16 Playoff Luan DYS
Corne THOM Anele TOLO Walkover 19/20 Playoff Corne THOM
L1 Cebo FALENI BYE 23/24 Playoff Cebo FALENI
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] ERIC BAKKER Laerskool Eikestad No -
[2] Leonardo SOLA ZA Recreation Tennis Club No -
[3] Marc KLEBER Paul Roos Gimnasium No -
[4] Paul-Daniël MEYER Paarl Gimnasium High No -
[5] Max KLEBER Paul Roos Gimnasium No -
[6] Luca GRANVOGL Somerset West Tennis Club No -
[7] Viktor LINELL ZA University of Stellenbosch Tennis Club No -
[8] Ruben JOUBERT ZA Hoër Landbouskool Boland No -
- Daniel Krige ZA Constantia Tennis Club No -
- Thomas Tilney Kelvin Grove Tennis Club No -
- Peet KARSTEN ZA Orangia Tennis Club No -
- Johannes VAN WIJK ZA Somerset West Tennis Club No -
- Luan Dys ZA Worcester Tennis Club No -
- Josh Bassett ES Bantry Bay Tennis Club No -
- Johannes Muller ZA Df Malan - Boys High No -
- Corne THOM Somerset West Country Club No -
- Justin COWLEY Somerset West Country Club No -
- Sunwoo KIM KR Strand Tennis klub No -
- Cebo Faleni No -
- Edward KATSARSKI Paul Roos Gimnasium No -
- Neo Sauls No -
- Ethan Daniels No -
- Anele Tolo No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1527321600
2018-05-26 8:00am
A2 STK - Court 12
Cebo Faleni
Johannes VAN WIJK
0-6, 0-6
1527326100
2018-05-26 9:15am
A3 STK - Court 01
Johannes Muller
Thomas Tilney
6-4, 6-0
1527326100
2018-05-26 9:15am
A6 STK - Court 02
Neo Sauls
Corne THOM
2-6, 6-1, 6-0
1527326100
2018-05-26 9:15am
A7 STK - Court 03
Justin COWLEY
Edward KATSARSKI
6-2, 7-5
1527326100
2018-05-26 9:15am
A10 STK - Court 04
Anele Tolo
Sunwoo KIM
3-6, 3-6
1527326100
2018-05-26 9:15am
A14 STK - Court 05
Ethan Daniels
Daniel Krige
0-6, 0-6
1527326100
2018-05-26 9:15am
A15 STK - Court 06
Josh Bassett
Peet KARSTEN
6-7, 4-6
1527339600
2018-05-26 1:00pm
A17 STK - Court 05
ERIC BAKKER [1]
Johannes VAN WIJK
6-1, 6-4
1527339600
2018-05-26 1:00pm
A18 STK - Court 06
Johannes Muller
Luca GRANVOGL [6]
3-6, 0-6
1527339600
2018-05-26 1:00pm
A19 STK - Court 07
Marc KLEBER [3]
Neo Sauls
6-0, 6-0
1527339600
2018-05-26 1:00pm
A20 STK - Court 08
Justin COWLEY
Max KLEBER [5]
3-6, 2-6
1527339600
2018-05-26 1:00pm
A21 STK - Court 09
Viktor LINELL [7]
Sunwoo KIM
6-0, 6-0
1527339600
2018-05-26 1:00pm
A22 STK - Court 10
Luan Dys
Paul-Daniël MEYER [4]
1-6, 1-6
1527339600
2018-05-26 1:00pm
A23 STK - Court 11
Ruben JOUBERT [8]
Daniel Krige
4-6, 6-0, 6-1
1527339600
2018-05-26 1:00pm
A24 STK - Court 12
Peet KARSTEN
Leonardo SOLA [2]
7-5, 6-0
1527412500
2018-05-27 9:15am
A25 STK - Court 01
ERIC BAKKER [1]
Luca GRANVOGL [6]
6-2, 6-0
1527412500
2018-05-27 9:15am
A26 STK - Court 02
Marc KLEBER [3]
Max KLEBER [5]
3-6, 4-6
1527412500
2018-05-27 9:15am
A27 STK - Court 03
Viktor LINELL [7]
Paul-Daniël MEYER [4]
6-3, 6-2
1527412500
2018-05-27 9:15am
A28 STK - Court 04
Ruben JOUBERT [8]
Peet KARSTEN
6-4, 7-6
1527421500
2018-05-27 11:45am
A29 STK - Court 01
ERIC BAKKER [1]
Max KLEBER [5]
6-2, 7-5
1527421500
2018-05-27 11:45am
A30 STK - Court 02
Viktor LINELL [7]
Ruben JOUBERT [8]
6-3, 6-3
1527928200
2018-06-02 8:30am
A31 STK - Court 09
ERIC BAKKER [1]
Viktor LINELL [7]
6-3, 7-5
1527928200
2018-06-02 8:30am
B1 STK - Court 10
Max KLEBER [5]
Ruben JOUBERT [8]
6-2, 6-0
1527421500
2018-05-27 11:45am
C1 STK - Court 03
Luca GRANVOGL [6]
Marc KLEBER [3]
0-6, 1-6
1527421500
2018-05-27 11:45am
C2 STK - Court 04
Paul-Daniël MEYER [4]
Peet KARSTEN
6-7, 6-4, 10-8
1527928200
2018-06-02 8:30am
C3 STK - Court 11
Marc KLEBER [3]
Paul-Daniël MEYER [4]
6-4, 6-3
1527937200
2018-06-02 11:00am
D1 STK - Court 04
Luca GRANVOGL [6]
Peet KARSTEN
4-6, 3-6
1527408000
2018-05-27 8:00am
E1 STK - Court 01
Johannes VAN WIJK
Johannes Muller
6-1, 6-1
1527408000
2018-05-27 8:00am
E2 STK - Court 02
Neo Sauls
Justin COWLEY
0-6, 0-6
1527408000
2018-05-27 8:00am
E3 STK - Court 03
Sunwoo KIM
Luan Dys
7-5, 7-6
1527408000
2018-05-27 8:00am
E4 STK - Court 04
Daniel Krige
Leonardo SOLA [2]
1-6, 0-6
1527421500
2018-05-27 11:45am
E5 STK - Court 05
Johannes VAN WIJK
Justin COWLEY
7-5, 6-1
1527421500
2018-05-27 11:45am
E6 STK - Court 06
Sunwoo KIM
Leonardo SOLA [2]
2-6, 0-6
1527937200
2018-06-02 11:00am
E7 STK - Court 05
Johannes VAN WIJK
Leonardo SOLA [2]
1-6, 6-2, 3-10
1527937200
2018-06-02 11:00am
F1 STK - Court 06
Justin COWLEY
Sunwoo KIM
6-2, 6-1
1527421500
2018-05-27 11:45am
G1 STK - Court 07
Johannes Muller
Neo Sauls
6-3, 6-4
1527421500
2018-05-27 11:45am
G2 STK - Court 08
Luan Dys
Daniel Krige
2-6, 3-6
1527937200
2018-06-02 11:00am
G3 STK - Court 07
Johannes Muller
Daniel Krige
3-6, 3-6
1527932700
2018-06-02 9:45am
H1 STK - Court 10
Neo Sauls
Luan Dys
0-6, 6-7
1527408000
2018-05-27 8:00am
I9 STK - Court 05
Cebo Faleni
Thomas Tilney
2-6, 1-6
1527408000
2018-05-27 8:00am
I10 STK - Court 06
Corne THOM
Edward KATSARSKI
4-6, 6-3, 10-8
1527352200
2018-05-26 4:30pm
I12 STK - Court 07
Ethan Daniels
Josh Bassett
0-6, 0-6
1527421500
2018-05-27 11:45am
I13 STK - Court 09
Thomas Tilney
Corne THOM
6-1, 4-6, 10-6
1527421500
2018-05-27 11:45am
I14 STK - Court 10
Anele Tolo
Josh Bassett
1-6, 1-6
N/A I15 STK - Court 11
Thomas Tilney
Josh Bassett
(Did not play)
Walkover
N/A J1 STK - Court 12
Corne THOM
Anele Tolo
(Did not play)
Walkover
1527421500
2018-05-27 11:45am
K1 STK - Court 11
Cebo Faleni
Edward KATSARSKI
0-6, 0-6
1527928200
2018-06-02 8:30am
K3 STK - Court 12
Edward KATSARSKI
Ethan Daniels
6-0, 6-0