Print

Main Draw 1 2 TSA048683 GC A1 [1] Anè DANNHAUSER BYE 3 4 TSA021623 GN A2 Kayla ROODT BYE 5 6 TSA021466 TSA031449 GN GN Esti DU TOIT Kristin BOTHA 6-4, 6-2 7 8 TSA040309 GN A4 BYE [8] Mia-leigh CILLIERS 9 10 TSA021371 GN A5 [4] Maud TSAURA BYE 11 12 TSA031287 TSA021534 GN GN Chane REINECKE Michaela GOEDHALS 6-1, 6-1 13 14 TSA031482 TSA03992 LIM GN Priyanka GHELANI Melene BADENHORST 6-1, 6-3 15 16 TSA048606 GN A8 BYE [5] Kelly HOPE 17 18 TSA021394 GN A9 [6] Danelle VAN DER WALT BYE 19 20 TSA031060 GN A10 Lisa DE KLERK BYE 21 22 TSA021395 TSA021519 GN GN Noelle VAN DER WALT Sarah VOGETSEDER 6-2, 6-4 23 24 TSA048653 GN A12 BYE [3] Claire JARAMBA 25 26 TSA031115 GN A13 [7] Zane' PRETORIUS BYE 27 28 TSA021013 TSA031450 GN GN Ruby LUTWAMA Amelie BOTHA 7-5, 6-2 29 30 TSA021477 GC A15 Karla KRUGER BYE 31 32 TSA021363 MPUM A16 BYE [2] Lydia WILSENACH [1] Anè DANNHAUSER Kayla ROODT 6-0, 6-0 Esti DU TOIT [8] Mia-leigh CILLIERS 7-6, 4-6, 7-5 [4] Maud TSAURA Chane REINECKE 6-3, 7-5 Melene BADENHORST [5] Kelly HOPE 6-2, 6-0 [6] Danelle VAN DER WALT Lisa DE KLERK 6-2, 6-2 Sarah VOGETSEDER [3] Claire JARAMBA 6-3, 6-4 [7] Zane' PRETORIUS Ruby LUTWAMA 6-3, 6-3 Karla KRUGER [2] Lydia WILSENACH 6-0, 6-0 [1] Anè DANNHAUSER [8] Mia-leigh CILLIERS 6-2, 3-6, 6-4 [4] Maud TSAURA [5] Kelly HOPE 6-1, 6-0 [6] Danelle VAN DER WALT [3] Claire JARAMBA 6-1, 6-3 Ruby LUTWAMA [2] Lydia WILSENACH 6-0, 6-1 [1] Anè DANNHAUSER [5] Kelly HOPE (Ret.) 4-2 (Ret.) [6] Danelle VAN DER WALT [2] Lydia WILSENACH 5-7, 6-3, 6-2 [1] Anè DANNHAUSER [6] Danelle VAN DER WALT 6-1, 6-1 [6] Danelle VAN DER WALT
B1 BYE [2] Lydia WILSENACH 3/4 Playoff [2] Lydia WILSENACH
[8] Mia-leigh CILLIERS Ruby LUTWAMA 6-3, 4-6, 10-7 7/8 Playoff [8] Mia-leigh CILLIERS
Esti DU TOIT Karla KRUGER 7-5, 6-2 11/12 Playoff Esti DU TOIT
Kayla ROODT [7] Zane' PRETORIUS Walkover 15/16 Playoff [7] Zane' PRETORIUS
Kristin BOTHA Amelie BOTHA 6-4, 6-1 19/20 Playoff Amelie BOTHA
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Anè DANNHAUSER LINDEN HOËRSKOOL No -
[2] Lydia WILSENACH ZA Hoerskool Generaal Hertzog No -
[3] Claire JARAMBA ZA Bedfordview Country Club No -
[4] Maud TSAURA CSIR Tennis Club No -
[5] Kelly HOPE ZA St Marys High No -
[6] Danelle VAN DER WALT No -
[7] Zane' PRETORIUS ZA Magalieskruin Primary No -
[8] Mia-leigh Cilliers ZA Monument Park Tennis Club No -
- Kayla ROODT ZA Flamingo Tennis Club No -
- Chane Reinecke Menlo-Alkant Tennis Club No -
- Esti Du Toit ZA Afrikaans Hoer Meisieskool No -
- Sarah Vogetseder Phsg No -
- Ruby LUTWAMA St Mary'S Dsg Primary No -
- Priyanka Ghelani ZA Louis Trichardt Tennis Club No -
- Karla Kruger ZA Noordheuwel Tennis Club No -
- Lisa DE KLERK ZA Clubview Tennis Club No -
- Kristin Botha Tuks Tennis Club No -
- Noelle VAN DER WALT No -
- Amelie Botha Tuks Tennis Club No -
- Michaela Goedhals No -
- Melene BADENHORST ZA Curro Hazeldene Primary No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1529751600
2018-06-23 11:00am
A3 Groen - Court 4
Esti Du Toit
Kristin Botha
6-4, 6-2
1529751600
2018-06-23 11:00am
A6 Groen - Court 5
Chane Reinecke
Michaela Goedhals
6-1, 6-1
1529751600
2018-06-23 11:00am
A7 Groen - Court 6
Priyanka Ghelani
Melene BADENHORST
1-6, 3-6
1529740800
2018-06-23 8:00am
A11 Groen - Centre Court
Noelle VAN DER WALT
Sarah Vogetseder
2-6, 4-6
1529751600
2018-06-23 11:00am
A14 Groen - Court 7
Ruby LUTWAMA
Amelie Botha
7-5, 6-2
1529762400
2018-06-23 2:00pm
A17 Groen - Court 10
Anè DANNHAUSER [1]
Kayla ROODT
6-0, 6-0
1529762400
2018-06-23 2:00pm
A18 Groen - Court 11
Esti Du Toit
Mia-leigh Cilliers [8]
6-7, 6-4, 5-7
1529762400
2018-06-23 2:00pm
A19 Groen - Court 12
Maud TSAURA [4]
Chane Reinecke
6-3, 7-5
1529762400
2018-06-23 2:00pm
A20 Groen - Court 13
Melene BADENHORST
Kelly HOPE [5]
2-6, 0-6
1529762400
2018-06-23 2:00pm
A21 Groen - Court 14
Danelle VAN DER WALT [6]
Lisa DE KLERK
6-2, 6-2
1529746200
2018-06-23 9:30am
A22 Groen - Centre Court
Sarah Vogetseder
Claire JARAMBA [3]
3-6, 4-6
1529762400
2018-06-23 2:00pm
A23 Groen - Court 15
Zane' PRETORIUS [7]
Ruby LUTWAMA
3-6, 3-6
1529764800
2018-06-23 2:40pm
A24 Groen - Centre Court
Karla Kruger
Lydia WILSENACH [2]
0-6, 0-6
1529838000
2018-06-24 11:00am
A25 Groen - Court 12
Anè DANNHAUSER [1]
Mia-leigh Cilliers [8]
6-2, 3-6, 6-4
1529838000
2018-06-24 11:00am
A26 Groen - Court 13
Maud TSAURA [4]
Kelly HOPE [5]
1-6, 0-6
1529838000
2018-06-24 11:00am
A27 Groen - Court 14
Danelle VAN DER WALT [6]
Claire JARAMBA [3]
6-1, 6-3
1529838000
2018-06-24 11:00am
A28 Groen - Court 15
Ruby LUTWAMA
Lydia WILSENACH [2]
0-6, 1-6
1529924400
2018-06-25 11:00am
A29 Groen - Court 5
Anè DANNHAUSER [1]
Kelly HOPE [5]
(Ret.)
4-2
Retired
1529924400
2018-06-25 11:00am
A30 Groen - Court 6
Danelle VAN DER WALT [6]
Lydia WILSENACH [2]
5-7, 6-3, 6-2
1530005400
2018-06-26 9:30am
A31 Groen - Court 8
Anè DANNHAUSER [1]
Danelle VAN DER WALT [6]
1-6, 1-6
1529924400
2018-06-25 11:00am
C1 Groen - Court 7
Mia-leigh Cilliers [8]
Maud TSAURA [4]
1-6, 6-4, 2-10
1529924400
2018-06-25 11:00am
C2 Groen - Court 8
Claire JARAMBA [3]
Ruby LUTWAMA
6-3, 6-1
1530019800
2018-06-26 1:30pm
C3 Groen - Court 5
Maud TSAURA [4]
Claire JARAMBA [3]
6-2, 4-6, 10-8
1530019800
2018-06-26 1:30pm
D1 Groen - Court 6
Mia-leigh Cilliers [8]
Ruby LUTWAMA
6-3, 4-6, 10-7
1529843400
2018-06-24 12:30pm
E1 Groen - Centre Court
Kayla ROODT
Esti Du Toit
2-6, 1-6
1529843400
2018-06-24 12:30pm
E2 Groen - Court 1
Chane Reinecke
Melene BADENHORST
4-6, 6-2, 6-10
1529843400
2018-06-24 12:30pm
E3 Groen - Court 2
Lisa DE KLERK
Sarah Vogetseder
1-6, 1-6
1529843400
2018-06-24 12:30pm
E4 Groen - Court 3
Zane' PRETORIUS [7]
Karla Kruger
6-3, 4-6, 8-10
1529924400
2018-06-25 11:00am
E5 Groen - Court 9
Esti Du Toit
Melene BADENHORST
7-5, 2-6, 10-12
1529924400
2018-06-25 11:00am
E6 Groen - Court 10
Sarah Vogetseder
Karla Kruger
6-1, 6-0
1530019800
2018-06-26 1:30pm
E7 Groen - Court 7
Melene BADENHORST
Sarah Vogetseder
4-6, 1-6
1530019800
2018-06-26 1:30pm
F1 Groen - Court 8
Esti Du Toit
Karla Kruger
7-5, 6-2
1529924400
2018-06-25 11:00am
G1 Groen - Court 11
Kayla ROODT
Chane Reinecke
0-6, 1-6
1529924400
2018-06-25 11:00am
G2 Groen - Court 12
Lisa DE KLERK
Zane' PRETORIUS [7]
6-1, 6-4
1530019800
2018-06-26 1:30pm
G3 Groen - Court 9
Chane Reinecke
Lisa DE KLERK
7-5, 3-6, 10-4
N/A H1 Groen - Court 10
Kayla ROODT
(Did not play)
Zane' PRETORIUS [7]
Walkover
1529843400
2018-06-24 12:30pm
I10 Groen - Court 4
Michaela Goedhals
Priyanka Ghelani
4-6, 2-6
1529924400
2018-06-25 11:00am
I13 Groen - Court 13
Kristin Botha
Priyanka Ghelani
3-6, 6-3, 3-6
1529924400
2018-06-25 11:00am
I14 Groen - Court 14
Noelle VAN DER WALT
Amelie Botha
6-2, 6-2
1529935200
2018-06-25 2:00pm
I15 Groen - Court 8
Priyanka Ghelani
Noelle VAN DER WALT
0-6, 1-6
1529935200
2018-06-25 2:00pm
J1 Groen - Court 9
Kristin Botha
Amelie Botha
4-6, 1-6