Print

[3] Wade HERMANUS [4] Damian MULLER 2-6, 6-1, 10-8 Position 3-4 [4] Damian MULLER
André VILJOEN Sebastiano SOLA 7-6, 6-3 Position 7-8 André VILJOEN
Michael STRONACH Jayden GERMAIN 6-2, 6-1 Position 11-12 Michael STRONACH
H1 BYE BYE Position 15-16
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Jason FOGLE Glenwood House School No -
[2] Kyler HUGO ZA Pinelands Tennis Club No -
[3] Wade HERMANUS ZA Kenridge Tennis Club No -
[4] Damian MULLER ZA George Tennis Club No -
- Tiaan BASSON ZA Nmmu George Tennis Club No -
- Ian THOM Somerset West Tennis Club No -
- Sebastiano SOLA ZA Van Der Stel Tennis Club No -
- Jayden GERMAIN Pinelands Tennis Club No -
- Leonardo SOLA ZA Van Der Stel Tennis Club No -
- Grant JOUBERT ZA Pinelands Tennis Club No -
- André VILJOEN ZA Worchester Tennis Club No -
- MARC POGGENPOEL ZA Hoërskool Stellenbosch No -
- Michael STRONACH Claremont Tennis Club No -
- Willem KNOESEN ZA Recreation Tennis Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1537536600
2018-09-21 1:30pm
A2 FGE -
Leonardo SOLA
Willem KNOESEN
5-7, 6-4, 3-6
1537536600
2018-09-21 1:30pm
A3 FGE -
Wade HERMANUS [3]
Michael STRONACH
6-0, 6-0
1537536600
2018-09-21 1:30pm
A4 FGE -
André VILJOEN
Ian THOM
6-1, 6-0
1537536600
2018-09-21 1:30pm
A5 FGE -
Sebastiano SOLA
Tiaan BASSON
6-1, 6-0
1537541100
2018-09-21 2:45pm
A6 FGE -
Grant JOUBERT
Damian MULLER [4]
1-6, 0-6
1537541100
2018-09-21 2:45pm
A7 FGE -
MARC POGGENPOEL
Jayden GERMAIN
6-1, 6-2
1537603200
2018-09-22 8:00am
A9 FGE -
Jason FOGLE [1]
Willem KNOESEN
6-1, 6-4
1537603200
2018-09-22 8:00am
A10 FGE -
Wade HERMANUS [3]
André VILJOEN
6-0, 4-6, 6-1
1537603200
2018-09-22 8:00am
A11 FGE -
Sebastiano SOLA
Damian MULLER [4]
4-6, 2-6
1537603200
2018-09-22 8:00am
A12 FGE -
MARC POGGENPOEL
Kyler HUGO [2]
1-6, 2-6
1537689600
2018-09-23 8:00am
A13 FGE -
Jason FOGLE [1]
Wade HERMANUS [3]
4-6, 6-3, 6-3
1537689600
2018-09-23 8:00am
A14 FGE -
Damian MULLER [4]
Kyler HUGO [2]
4-6, 5-7
1537776000
2018-09-24 8:00am
A15 PW BC -
Jason FOGLE [1]
Kyler HUGO [2]
4-6, 2-6
1537698600
2018-09-23 10:30am
B1 FGE -
Wade HERMANUS [3]
Damian MULLER [4]
6-2, 1-6, 8-10
1537574400
2018-09-22 12:00am
C1 FGE -
Willem KNOESEN
André VILJOEN
6-2, 6-2
1537574400
2018-09-22 12:00am
C2 FGE -
Sebastiano SOLA
MARC POGGENPOEL
3-6, 2-6
1537698600
2018-09-23 10:30am
C3 FGE -
Willem KNOESEN
MARC POGGENPOEL
6-2, 6-3
1537698600
2018-09-23 10:30am
D1 FGE -
André VILJOEN
Sebastiano SOLA
7-6, 6-3
1537613100
2018-09-22 10:45am
E2 FGE -
Michael STRONACH
Ian THOM
6-2, 6-1
1537613100
2018-09-22 10:45am
E3 FGE -
Tiaan BASSON
Grant JOUBERT
2-6, 0-6
1537622100
2018-09-22 1:15pm
E5 FGE -
Leonardo SOLA
Michael STRONACH
6-3, 6-2
1537622100
2018-09-22 1:15pm
E6 FGE -
Grant JOUBERT
Jayden GERMAIN
6-0, 6-3
1537698600
2018-09-23 10:30am
E7 FGE -
Leonardo SOLA
Grant JOUBERT
4-6, 6-2, 10-8
1537703100
2018-09-23 11:45am
F1 FGE -
Michael STRONACH
Jayden GERMAIN
6-2, 6-1
1537703100
2018-09-23 11:45am
G3 FGE -
Ian THOM
Tiaan BASSON
6-2, 6-3