WS
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Ine LAMPRECHT | No | - | ||
- | Tanika PANAINO | Bedfordview Country Club | No | - | |
- | Simona Georgieva | BG | No | - | |
- | Naomi Smit | ZA | Rietondale Tennis Club | No | - |
- | Amy Olivier | No | - | ||
[7] | Mia Dittberner | ZA | Lynnwood Glen Tennis Club | No | - |
- | Maud TSAURA | No | - | ||
[3] | Anique ENGELBRECHT | ZA | Fairland Tennis Club | No | - |
- | Amelie Botha | No | - | ||
- | Kristin Botha | TUKS Junior Squash | No | - | |
- | Chanelle OOSTHUIZEN | ZA | AHMS | No | - |
[8] | Georgia Kennealy | ZA | No | - | |
[6] | Kagiso LEDWABA | Centurion | No | - | |
[2] | MBALI LANGA | No | - | ||
- | Megan Woest | ZA | Boskruin Tennis Club | No | - |
[5] | Kyla YELVERTON | Tuks Tennis Club | No | - | |
- | Arista Siebrits | ZA | No | - | |
- | Martina GARNEVSKA | ZA | No | - | |
- | Kelly HOPE | ZA | St Marys High | No | - |
[4] | Mikayla PLITT | Bedfordview Country Club | No | - | |
- | Michaela Goedhals | No | - | ||
- | Kyla STEYN | ZA | No | - | |
- | Sarah COPELAND | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2018-10-27 9:30am | A2 | Tuks - Court 13 |
Tanika PANAINO
|
Simona Georgieva
|
6-4, 6-4 |
2018-10-27 9:30am | A6 | Tuks - Court 14 |
Maud TSAURA
|
Kristin Botha
|
6-0, 6-0 |
N/A | A7 | Tuks - Court 15 |
Amelie Botha
|
Chanelle OOSTHUIZEN
(Did not play)
|
Walkover |
N/A | A10 | Tuks - Court 16 |
Megan Woest
(Did not play)
|
Kelly HOPE
|
Walkover |
2018-10-27 9:30am | A11 | Tuks - Court 2 |
Martina GARNEVSKA
|
Arista Siebrits
|
1-6, 2-6 |
2018-10-27 8:00am | A14 | Tuks - Court 2 |
Kyla STEYN
|
Michaela Goedhals
|
6-2, 6-0 |
2018-10-27 9:30am | A15 | Tuks - Court 1 |
Naomi Smit
|
Sarah COPELAND
|
6-1, 6-2 |
2018-10-27 1:45pm | A17 | Tuks - Court 1 |
Ine LAMPRECHT [1]
|
Tanika PANAINO
(Ret.)
|
2-0 Retired |
2018-10-27 1:45pm | A18 | Tuks - Court 9 |
Amy Olivier
|
Mia Dittberner [7]
|
6-0, 6-2 |
2018-10-27 1:45pm | A19 | Tuks - Court 3 |
Anique ENGELBRECHT [3]
|
Maud TSAURA
|
6-1, 6-0 |
2018-10-27 1:45pm | A20 | Tuks - Court 4 |
Amelie Botha
|
Kagiso LEDWABA [6]
|
1-6, 4-6 |
2018-10-27 1:45pm | A21 | Tuks - Court 19 |
Georgia Kennealy [8]
|
Kelly HOPE
|
6-2, 4-6, 6-4 |
2018-10-27 1:45pm | A22 | Tuks - Court 20 |
Arista Siebrits
|
Mikayla PLITT [4]
|
3-6, 6-3, 6-2 |
2018-10-27 11:00am | A23 | Tuks - Court 2 |
Kyla YELVERTON [5]
|
Kyla STEYN
|
6-3, 6-1 |
2018-10-27 1:45pm | A24 | Tuks - Court 22 |
Naomi Smit
|
MBALI LANGA [2]
|
1-6, 3-6 |
2018-10-28 9:30am | A25 | Tuks - Court 10 |
Ine LAMPRECHT [1]
|
Amy Olivier
|
2-6, 1-6 |
2018-10-28 9:30am | A26 | Tuks - Court 11 |
Anique ENGELBRECHT [3]
|
Kagiso LEDWABA [6]
|
6-0, 6-0 |
2018-10-28 9:30am | A27 | Tuks - Court 12 |
Georgia Kennealy [8]
|
Arista Siebrits
|
2-6, 2-6 |
2018-10-28 9:30am | A28 | Tuks - Court 13 |
Kyla YELVERTON [5]
|
MBALI LANGA [2]
|
6-1, 6-2 |
2018-11-03 9:30am | A29 | Tuks - Court 7 |
Amy Olivier
|
Anique ENGELBRECHT [3]
|
6-2, 6-0 |
2018-11-03 9:30am | A30 | Tuks - Court 8 |
Arista Siebrits
|
Kyla YELVERTON [5]
|
3-6, 2-6 |
TBD | A31 | Tuks - Court 4 |
Amy Olivier
|
Kyla YELVERTON [5]
|
6-3, 6-2 |
2018-11-03 12:30pm | B1 | Tuks - Court 8 |
Anique ENGELBRECHT [3]
|
Arista Siebrits
|
2-6, 5-7 |
2018-11-03 9:30am | C1 | Tuks - Court 9 |
Ine LAMPRECHT [1]
|
Kagiso LEDWABA [6]
|
6-3, 6-1 |
2018-11-03 9:30am | C2 | Tuks - Court 10 |
Georgia Kennealy [8]
|
MBALI LANGA [2]
|
4-6, 0-6 |
2018-11-03 12:30pm | C3 | Tuks - Court 9 |
Ine LAMPRECHT [1]
|
MBALI LANGA [2]
|
6-7, 2-6 |
2018-11-03 12:30pm | D1 | Tuks - Court 10 |
Kagiso LEDWABA [6]
|
Georgia Kennealy [8]
|
1-6, 3-6 |
2018-10-28 9:30am | E2 | Tuks - Court 14 |
Maud TSAURA
|
Amelie Botha
|
6-1, 6-0 |
N/A | E3 | Tuks - Court 15 |
Kelly HOPE
(Did not play)
|
Mikayla PLITT [4]
|
Walkover |
2018-10-28 9:30am | E4 | Tuks - Court 16 |
Kyla STEYN
|
Naomi Smit
|
7-6, 3-6, 2-10 |
2018-11-03 9:30am | E5 | Tuks - Court 11 |
Mia Dittberner [7]
|
Maud TSAURA
|
6-1, 6-1 |
N/A | E6 | Tuks - Court 12 |
Mikayla PLITT [4]
(Did not play)
|
Naomi Smit
|
Walkover |
2018-11-03 12:30pm | E7 | Tuks - Court 11 |
Mia Dittberner [7]
|
Naomi Smit
|
6-4, 6-2 |
2018-11-03 8:00am | G3 | Tuks - Court 1 |
Amelie Botha
|
Kyla STEYN
|
2-6, 2-6 |
2018-10-28 9:30am | I11 | Tuks - Court 17 |
Megan Woest
|
Martina GARNEVSKA
|
3-6, 4-6 |
2018-10-28 9:30am | I12 | Tuks - Court 18 |
Michaela Goedhals
|
Sarah COPELAND
|
1-6, 0-6 |
2018-11-03 9:30am | I13 | Tuks - Court 13 |
Simona Georgieva
|
Kristin Botha
|
6-0, 6-0 |
2018-11-03 9:30am | I14 | Tuks - Court 14 |
Martina GARNEVSKA
|
Sarah COPELAND
|
3-6, 0-6 |
2018-11-03 12:30pm | I15 | Tuks - Court 13 |
Simona Georgieva
|
Sarah COPELAND
|
6-1, 6-3 |
N/A | J1 | Tuks - Court 14 |
Kristin Botha
|
Martina GARNEVSKA
(Did not play)
|
Walkover |
2018-11-03 9:30am | K2 | Tuks - Court 15 |
Megan Woest
|
Michaela Goedhals
|
6-0, 6-0 |