Print

Qualification Draw 1 2 TSA961354 NWP A1 [1] Rayne ROSELT BYE 3 4 TSA011039 TSA011375 FS WP Zirk DE KLERK Jahar PERSAD 6-4, 6-1 5 6 TSA011512 TSA001502 Winelands EDEN Hugo KOTZé James ANDERSON 6-4, 6-0 7 8 TSA021378 TSA010194 GC EP Joshua VAN ZYL [11] Yahron VAN DYK 6-3, 7-6(4) 9 10 TSA021159 TSA021607 WP WP [13] Joshua EDGAR Romain SOULA 6-0, 6-0 11 12 TSA010770 TSA021181 GC KZN EMILE BOTHA Jamie HEAN 7-6(3), 6-2 13 14 TSA021486 TSA911330 BOR WP Simanye MAJEKE Johny COETZER 6-0, 6-0 15 16 TSA720041 Winelands A8 BYE [7] Federico COPPINI 17 18 TSA710047 WP A9 [4] Robert DICK BYE 19 20 TSA021374 TSA080002 FS GN Christiaan BELL Wilco CILLIERS 6-1, 6-1 21 22 TSA000742 TSA020635 BOR WP Kwanda-Kwanele MBALEKWA Jonah ANDERSON 6-2, 6-2 23 24 TSA 020548 GN A12 BYE [9] TOM SLABBERT 25 26 TSA020658 TSA021431 KZN WP [14] Jake CARTER Ingo REUTER 3-6, 6-3, 6-3 27 28 TSA020678 TSA011478 FS NWP Muller ESTERHUYSE Andre HARTMAN 6-4, 6-2 29 30 TSA020600 TSA020809 KZN Winelands Meerten VAN WYK Herman SNYMAN 6-2, 6-3 31 32 TSA021380 Winelands A16 BYE [6] LUAN KRIGE 33 34 TSA021177 FS A17 [8] LOUIS GROBBELAAR BYE 35 36 TSA021530 TSA001477 NWP Ettienne MULDER Jack COETZER 6-0, 6-1 37 38 TSA021399 TSA021268 WP NWP Jared GODFREY Waldo MOOLMAN 6-0, 6-1 39 40 TSA810084 TSA020507 WP GC Rikki SOLOMON [16] Matthew HARRIS 2-6, 6-3, 6-4 41 42 TSA001514 TSA049011 Winelands Khomas [15] Hendrik LOUW Brandon VAN DER MERWE Walkover 43 44 TSA021567 TSA011535 WP BOR Jabu SITWAYI SIMFUMENE LONELE MATOMELA Walkover 45 46 TSA021469 TSA011419 NWP WP JACOBUS MOUTON Hannes SWART 6-0, 6-0 47 48 TSA010105 EP A24 BYE [3] Luke STUART 49 50 TSA980066 GE A25 [5] Kevin FREEL BYE 51 52 TSA021190 TSA781039 Winelands WP Jacques MIENY Shaun LUDWIG 6-3, 6-3 53 54 TSA001596 TSA001610 WP Khomas Benjamin PETERSON Christopher JANSEN 6-1, 6-0 55 56 TSA011461 TSA011391 KZN GC Gregory COBBLEDICK [10] Ryan CHRISTENSEN 6-3, 6-4 57 58 TSA021199 TSA950017 GN WP [12] Rechardt VON WIELLIGH Chevaan DAVIDS 6-1, 6-3 59 60 TSA011562 TSA011548 Khomas WP Nicolaas WASSENAAR Farai WAFAWAROWA 6-3, 6-2 61 62 TSA020742 TSA011306 WP KZN Luc BREWIS Jordan THERON 6-0, 6-0 63 64 TSA010345 KZN A32 BYE [2] Louis VAN DER WESTHUIZEN [1] Rayne ROSELT Jahar PERSAD 6-1, 6-1 Hugo KOTZé [11] Yahron VAN DYK 6-4, 6-4 [13] Joshua EDGAR EMILE BOTHA 6-2, 6-2 Johny COETZER [7] Federico COPPINI 6-2, 6-2 [4] Robert DICK Wilco CILLIERS 6-4, 7-5 Kwanda-Kwanele MBALEKWA [9] TOM SLABBERT 6-4, 6-1 Ingo REUTER Muller ESTERHUYSE 6-1, 6-1 Herman SNYMAN [6] LUAN KRIGE 6-1, 6-3 [8] LOUIS GROBBELAAR Jack COETZER 7-5, 6-0 Jared GODFREY Rikki SOLOMON 6-2, 6-0 [15] Hendrik LOUW Jabu SITWAYI 6-0, 6-0 Hannes SWART [3] Luke STUART Walkover [5] Kevin FREEL Shaun LUDWIG 6-2, 6-1 Benjamin PETERSON [10] Ryan CHRISTENSEN 6-2, 7-5 Chevaan DAVIDS Farai WAFAWAROWA 6-0, 6-1 Jordan THERON [2] Louis VAN DER WESTHUIZEN 6-2, 6-1 [1] Rayne ROSELT Hugo KOTZé 6-2, 6-0 [13] Joshua EDGAR Johny COETZER 6-1, 6-2 [4] Robert DICK Kwanda-Kwanele MBALEKWA 6-4, 6-3 Muller ESTERHUYSE [6] LUAN KRIGE 6-1, 6-0 [8] LOUIS GROBBELAAR Rikki SOLOMON (Ret.) 6-4, 4-2 (Ret.) [15] Hendrik LOUW Hannes SWART 6-4, 6-4 [5] Kevin FREEL Benjamin PETERSON (Ret.) 2-1 (Ret.) Chevaan DAVIDS Jordan THERON 6-1, 6-4 Rayne ROSELT Johny COETZER Kwanda-Kwanele MBALEKWA LUAN KRIGE LOUIS GROBBELAAR Hannes SWART Kevin FREEL Jordan THERON
D1 7/8 Playoff
H1 Muller ESTERHUYSE BYE 15/16 Playoff Muller ESTERHUYSE
[7] Federico COPPINI Jared GODFREY Walkover 19/20 Playoff Jared GODFREY
Jahar PERSAD Jabu SITWAYI 6-0, 6-0 23/24 Playoff Jahar PERSAD
[11] Yahron VAN DYK Shaun LUDWIG Walkover 27/28 Playoff Shaun LUDWIG
P1 Herman SNYMAN BYE 31/32 Playoff Herman SNYMAN
Christiaan BELL [12] Rechardt VON WIELLIGH 6-4, 6-7(5), 10-8 35/36 Playoff Christiaan BELL
[14] Jake CARTER JACOBUS MOUTON 6-3, 6-0 39/40 Playoff [14] Jake CARTER
Zirk DE KLERK Ettienne MULDER 6-4, 6-3 43/44 Playoff Zirk DE KLERK
W1 X1 W2 47/48 Playoff
James ANDERSON Waldo MOOLMAN 7-5, 6-0 51/52 Playoff James ANDERSON
AB1 BYE BYE 55/56 Playoff
AD1 BYE BYE 59/60 Playoff
AF1 BYE BYE 63/64 Playoff
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Rayne ROSELT Potchefstroom Country Club No -
- Zirk DE KLERK Grey College High No -
- Jahar PERSAD ZA University of Cape Town Tennis Club No -
- Hugo Kotzé Paul Roos Gimnasium No -
- James ANDERSON ZA Great Tennis No -
- Joshua VAN ZYL ZA Jeppe Quondam Tennis Club No -
[11] Yahron VAN DYK Cradock Tennis Club No -
[13] Joshua EDGAR ZA Hillcrest Tennis Club No -
- Romain Soula Constantia Tennis Club No -
- EMILE BOTHA Bedfordview Country Club No -
- Jamie HEAN ZA Durban North TC No -
- Simanye Majeke ZA Selborne College No -
- Johny Coetzer ZA Kelvin Grove Tennis Club No -
[7] Federico COPPINI IT Van Der Stel Tennis Club No -
[4] Robert DICK ZA Parow Tennis Club No -
- Christiaan Bell Parys High School No -
- Wilco CILLIERS Noordheuwel Tennis Club No -
- Kwanda-Kwanele MBALEKWA ZA Destiny Tennis Club No -
- Jonah ANDERSON ZA Fresnaye Sports Club No -
[9] TOM SLABBERT ZA Waterkloof High No -
[14] Jake CARTER Prospect Tennis Club No -
- Ingo Reuter Paul Roos Gimnasium No -
- Muller ESTERHUYSE ZA Grey College High No -
- Andre Hartman Lichtenburg High No -
- Meerten VAN WYK ZA Glenashley Tennis Club No -
- Herman SNYMAN Paarl Tennis Club No -
[6] LUAN KRIGE ZA Paarl Tennis Club No -
[8] LOUIS GROBBELAAR Grey College High No -
- Ettienne MULDER Rustenburg High No -
- Jack COETZER No -
- Jared GODFREY ZA Meadowridge Tennis Club No -
- Waldo MOOLMAN Rustenburg High No -
- Rikki SOLOMON ZA Plumstead Tennis Club No -
[16] Matthew HARRIS Rivonia Tennis Club No -
[15] Hendrik LOUW Porterville High No -
- Brandon Van Der Merwe NA Johan Theron Tennis School No -
- Jabu Sitwayi No -
- SIMFUMENE LONELE MATOMELA Destiny Tennis Club No -
- JACOBUS mouton ZA Rustenburg High No -
- Hannes SWART Kenridge Tennis Club No -
[3] Luke STUART Wembley Tennis Club No -
[5] Kevin FREEL ZA Benoni Country Club No -
- Jacques MIENY ZA Recreation Tennis Club No -
- Shaun Ludwig Constantia Tennis Club No -
- Benjamin PETERSON Fish Hoek Tennis Club No -
- Christopher Jansen NA Johan Theron Tennis School No -
- Gregory Cobbledick Durban Country Club Tennis No -
[10] Ryan CHRISTENSEN ZA Bedfordview Country Club No -
[12] Rechardt Von Wielligh Elarduspark Tennis Club No -
- Chevaan DAVIDS University of Cape Town Tennis Club No -
- Nicolaas Wassenaar Johan Theron Tennis School No -
- Farai Wafawarowa ZA Meadowridge Tennis Club No -
- Luc BREWIS Paul Roos Gimnasium No -
- Jordan THERON Prospect Tennis Club No -
[2] Louis VAN DER WESTHUIZEN ZA Mitchell Park Tennis Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1544428800
2018-12-10 8:00am
A2 RTC - court 1
Zirk DE KLERK
Jahar PERSAD
4-6, 1-6
1544428800
2018-12-10 8:00am
A3 RTC - Court 2
Hugo Kotzé
James ANDERSON
6-4, 6-0
1544428800
2018-12-10 8:00am
A4 RTC - Court 3
Joshua VAN ZYL
Yahron VAN DYK [11]
3-6, 6-7(4)
1544428800
2018-12-10 8:00am
A5 RTC - Court 4
Joshua EDGAR [13]
Romain Soula
6-0, 6-0
1544428800
2018-12-10 8:00am
A6 RTC - Court 5
EMILE BOTHA
Jamie HEAN
7-6(3), 6-2
1544428800
2018-12-10 8:00am
A7 RTC - Court 6
Simanye Majeke
Johny Coetzer
0-6, 0-6
1544428800
2018-12-10 8:00am
A10 RTC - Court 7
Christiaan Bell
Wilco CILLIERS
1-6, 1-6
1544428800
2018-12-10 8:00am
A11 RTC - Court 8
Kwanda-Kwanele MBALEKWA
Jonah ANDERSON
6-2, 6-2
1544433300
2018-12-10 9:15am
A13 RTC - court 1
Jake CARTER [14]
Ingo Reuter
6-3, 3-6, 3-6
1544433300
2018-12-10 9:15am
A14 RTC - Court 2
Muller ESTERHUYSE
Andre Hartman
6-4, 6-2
1544433300
2018-12-10 9:15am
A15 RTC - Court 3
Meerten VAN WYK
Herman SNYMAN
2-6, 3-6
1544433300
2018-12-10 9:15am
A18 RTC - Court 4
Ettienne MULDER
Jack COETZER
0-6, 1-6
1544433300
2018-12-10 9:15am
A19 RTC - Court 5
Jared GODFREY
Waldo MOOLMAN
6-0, 6-1
1544433300
2018-12-10 9:15am
A20 RTC - Court 6
Rikki SOLOMON
Matthew HARRIS [16]
2-6, 6-3, 6-4
N/A A21 RTC - Court 7
Hendrik LOUW [15]
Brandon Van Der Merwe
(Did not play)
Walkover
N/A A22 RTC - Court 8
Jabu Sitwayi
SIMFUMENE LONELE MATOMELA
(Did not play)
Walkover
1544437800
2018-12-10 10:30am
A23 RTC - court 1
JACOBUS mouton
Hannes SWART
0-6, 0-6
1544437800
2018-12-10 10:30am
A26 RTC - Court 2
Jacques MIENY
Shaun Ludwig
3-6, 3-6
1544437800
2018-12-10 10:30am
A27 RTC - Court 3
Benjamin PETERSON
Christopher Jansen
6-1, 6-0
1544437800
2018-12-10 10:30am
A28 RTC - Court 4
Gregory Cobbledick
Ryan CHRISTENSEN [10]
3-6, 4-6
1544437800
2018-12-10 10:30am
A29 RTC - Court 5
Rechardt Von Wielligh [12]
Chevaan DAVIDS
1-6, 3-6
1544437800
2018-12-10 10:30am
A30 RTC - Court 6
Nicolaas Wassenaar
Farai Wafawarowa
3-6, 2-6
1544437800
2018-12-10 10:30am
A31 RTC - Court 7
Luc BREWIS
Jordan THERON
0-6, 0-6
1544437800
2018-12-10 10:30am
A33 RTC - Court 8
Rayne ROSELT [1]
Jahar PERSAD
6-1, 6-1
1544442300
2018-12-10 11:45am
A34 RTC - court 1
Hugo Kotzé
Yahron VAN DYK [11]
6-4, 6-4
1544442300
2018-12-10 11:45am
A35 RTC - Court 2
Joshua EDGAR [13]
EMILE BOTHA
6-2, 6-2
1544442300
2018-12-10 11:45am
A36 RTC - Court 3
Johny Coetzer
Federico COPPINI [7]
6-2, 6-2
1544442300
2018-12-10 11:45am
A37 RTC - Court 4
Robert DICK [4]
Wilco CILLIERS
6-4, 7-5
1544442300
2018-12-10 11:45am
A38 RTC - Court 5
Kwanda-Kwanele MBALEKWA
TOM SLABBERT [9]
6-4, 6-1
1544442300
2018-12-10 11:45am
A39 RTC - Court 6
Ingo Reuter
Muller ESTERHUYSE
1-6, 1-6
1544442300
2018-12-10 11:45am
A40 RTC - Court 7
Herman SNYMAN
LUAN KRIGE [6]
1-6, 3-6
1544442300
2018-12-10 11:45am
A41 RTC - Court 8
LOUIS GROBBELAAR [8]
Jack COETZER
7-5, 6-0
1544446800
2018-12-10 1:00pm
A42 RTC - court 1
Jared GODFREY
Rikki SOLOMON
2-6, 0-6
1544446800
2018-12-10 1:00pm
A43 RTC - Court 2
Hendrik LOUW [15]
Jabu Sitwayi
6-0, 6-0
N/A A44 RTC - Court 3
Hannes SWART
Luke STUART [3]
(Did not play)
Walkover
1544446800
2018-12-10 1:00pm
A45 RTC - Court 4
Kevin FREEL [5]
Shaun Ludwig
6-2, 6-1
1544446800
2018-12-10 1:00pm
A46 RTC - Court 5
Benjamin PETERSON
Ryan CHRISTENSEN [10]
6-2, 7-5
1544446800
2018-12-10 1:00pm
A47 RTC - Court 6
Chevaan DAVIDS
Farai Wafawarowa
6-0, 6-1
1544446800
2018-12-10 1:00pm
A48 RTC - Court 7
Jordan THERON
Louis VAN DER WESTHUIZEN [2]
6-2, 6-1
1544451300
2018-12-10 2:15pm
A49 RTC - court 1
Rayne ROSELT [1]
Hugo Kotzé
6-2, 6-0
1544451300
2018-12-10 2:15pm
A50 RTC - Court 2
Joshua EDGAR [13]
Johny Coetzer
1-6, 2-6
1544451300
2018-12-10 2:15pm
A51 RTC - Court 3
Robert DICK [4]
Kwanda-Kwanele MBALEKWA
4-6, 3-6
1544451300
2018-12-10 2:15pm
A52 RTC - Court 4
Muller ESTERHUYSE
LUAN KRIGE [6]
1-6, 0-6
1544455800
2018-12-10 3:30pm
A53 RTC - court 1
LOUIS GROBBELAAR [8]
Rikki SOLOMON
(Ret.)
6-4, 4-2
Retired
1544455800
2018-12-10 3:30pm
A54 RTC - Court 2
Hendrik LOUW [15]
Hannes SWART
4-6, 4-6
1544455800
2018-12-10 3:30pm
A55 RTC - Court 3
Kevin FREEL [5]
Benjamin PETERSON
(Ret.)
2-1
Retired
1544455800
2018-12-10 3:30pm
A56 RTC - Court 4
Chevaan DAVIDS
Jordan THERON
1-6, 4-6
9999999999999999
TBD
D1 -
1544615100
2018-12-12 11:45am
E1 RTC - court 1
Hugo Kotzé
Joshua EDGAR [13]
4-6, 6-1, 9-11
1544615100
2018-12-12 11:45am
E2 RTC - Court 2
Robert DICK [4]
Muller ESTERHUYSE
6-0, 6-4
N/A E5 RTC - Court 6
Joshua EDGAR [13]
Robert DICK [4]
(Did not play)
Walkover
N/A E6 -
Hendrik LOUW [15]
Chevaan DAVIDS
(Did not play)
Walkover
1544792400
2018-12-14 1:00pm
E7 RTC - Court 9
Joshua EDGAR [13]
Hendrik LOUW [15]
2-6, 6-4, 10-5
1544692500
2018-12-13 9:15am
G1 RTC - Court 7
Hugo Kotzé
Muller ESTERHUYSE
6-2, 6-7(11), 10-8
1544524200
2018-12-11 10:30am
I1 RTC - court 1
Jahar PERSAD
Yahron VAN DYK [11]
6-0, 6-3
1544524200
2018-12-11 10:30am
I2 RTC - Court 2
EMILE BOTHA
Federico COPPINI [7]
3-6, 3-6
1544524200
2018-12-11 10:30am
I3 RTC - Court 3
Wilco CILLIERS
TOM SLABBERT [9]
4-6, 6-2, 10-2
1544524200
2018-12-11 10:30am
I4 RTC - Court 4
Ingo Reuter
Herman SNYMAN
3-6, 6-3, 10-2
1544524200
2018-12-11 10:30am
I5 RTC - Court 5
Jack COETZER
Jared GODFREY
5-7, 6-7(4)
1544524200
2018-12-11 10:30am
I7 RTC - Court 7
Shaun Ludwig
Ryan CHRISTENSEN [10]
6-4, 2-6, 4-10
1544524200
2018-12-11 10:30am
I8 RTC - Court 8
Farai Wafawarowa
Louis VAN DER WESTHUIZEN [2]
0-6, 0-6
1544615100
2018-12-12 11:45am
I9 RTC - Court 3
Jahar PERSAD
Federico COPPINI [7]
6-4, 5-7, 5-10
1544615100
2018-12-12 11:45am
I10 RTC - Court 4
Wilco CILLIERS
Ingo Reuter
6-2, 6-1
1544615100
2018-12-12 11:45am
I11 RTC - Court 5
Jared GODFREY
Jabu Sitwayi
6-1, 6-0
1544619600
2018-12-12 1:00pm
I12 RTC - court 1
Ryan CHRISTENSEN [10]
Louis VAN DER WESTHUIZEN [2]
4-6, 3-6
1544692500
2018-12-13 9:15am
I13 RTC - Court 8
Federico COPPINI [7]
Wilco CILLIERS
4-6, 1-6
1544697000
2018-12-13 10:30am
I14 RTC - court 1
Jared GODFREY
Louis VAN DER WESTHUIZEN [2]
0-6, 1-6
1544787900
2018-12-14 11:45am
I15 RTC - court 1
Wilco CILLIERS
Louis VAN DER WESTHUIZEN [2]
6-3, 6-4
N/A J1 -
Federico COPPINI [7]
(Did not play)
Jared GODFREY
Walkover
1544697000
2018-12-13 10:30am
K1 RTC - Court 2
Jahar PERSAD
Ingo Reuter
3-6, 4-6
1544697000
2018-12-13 10:30am
K2 RTC - Court 3
Jabu Sitwayi
Ryan CHRISTENSEN [10]
0-6, 0-6
1544787900
2018-12-14 11:45am
K3 RTC - Court 2
Ingo Reuter
Ryan CHRISTENSEN [10]
6-1, 6-4
1544787900
2018-12-14 11:45am
L1 RTC - Court 3
Jahar PERSAD
Jabu Sitwayi
6-0, 6-0
1544615100
2018-12-12 11:45am
M1 RTC - Court 7
Yahron VAN DYK [11]
EMILE BOTHA
6-3, 6-2
1544615100
2018-12-12 11:45am
M2 RTC - Court 8
TOM SLABBERT [9]
Herman SNYMAN
6-0, 6-1
1544619600
2018-12-12 1:00pm
M4 RTC - Court 2
Shaun Ludwig
Farai Wafawarowa
6-1, 6-0
1544697000
2018-12-13 10:30am
M5 RTC - Court 4
Yahron VAN DYK [11]
TOM SLABBERT [9]
2-6, 2-6
1544697000
2018-12-13 10:30am
M6 RTC - Court 5
Jack COETZER
Shaun Ludwig
6-4, 6-2
1544787900
2018-12-14 11:45am
M7 RTC - Court 4
TOM SLABBERT [9]
Jack COETZER
2-6, 6-2, 10-5
N/A N1 RTC - Court 5
Yahron VAN DYK [11]
(Did not play)
Shaun Ludwig
Walkover
1544697000
2018-12-13 10:30am
O1 RTC - Court 6
EMILE BOTHA
Herman SNYMAN
2-6, 6-3, 11-9
1544787900
2018-12-14 11:45am
O3 RTC - Court 6
EMILE BOTHA
Farai Wafawarowa
3-6, 6-2, 10-4
1544446800
2018-12-10 1:00pm
Q2 RTC - Court 8
James ANDERSON
Joshua VAN ZYL
1-6, 0-6
1544451300
2018-12-10 2:15pm
Q3 RTC - Court 5
Romain Soula
Jamie HEAN
0-6, 0-6
1544451300
2018-12-10 2:15pm
Q7 RTC - Court 6
Jake CARTER [14]
Andre Hartman
(Ret.)
Retired
1544451300
2018-12-10 2:15pm
Q10 RTC - Court 7
Waldo MOOLMAN
Matthew HARRIS [16]
0-6, 0-6
1544451300
2018-12-10 2:15pm
Q14 RTC - Court 9
Christopher Jansen
Gregory Cobbledick
5-7, 1-6
1544455800
2018-12-10 3:30pm
Q15 RTC - Court 5
Rechardt Von Wielligh [12]
Nicolaas Wassenaar
6-0, 6-0
1544533200
2018-12-11 1:00pm
Q17 RTC - court 1
Zirk DE KLERK
Joshua VAN ZYL
0-6, 1-6
1544533200
2018-12-11 1:00pm
Q18 RTC - Court 2
Jamie HEAN
Simanye Majeke
6-1, 6-0
N/A Q19 RTC - Court 3
Christiaan Bell
Jonah ANDERSON
(Did not play)
Walkover
1544533200
2018-12-11 1:00pm
Q20 RTC - Court 4
Jake CARTER [14]
Meerten VAN WYK
6-1, 6-1
1544533200
2018-12-11 1:00pm
Q21 RTC - Court 5
Ettienne MULDER
Matthew HARRIS [16]
0-6, 0-6
1544533200
2018-12-11 1:00pm
Q23 RTC - Court 7
Jacques MIENY
Gregory Cobbledick
3-6, 4-6
1544533200
2018-12-11 1:00pm
Q24 RTC - Court 8
Rechardt Von Wielligh [12]
Luc BREWIS
6-3, 6-3
1544619600
2018-12-12 1:00pm
Q25 RTC - Court 3
Joshua VAN ZYL
Jamie HEAN
6-1, 6-2
1544619600
2018-12-12 1:00pm
Q26 RTC - Court 4
Christiaan Bell
Jake CARTER [14]
7-6(4), 6-3
1544619600
2018-12-12 1:00pm
Q27 RTC - Court 5
Matthew HARRIS [16]
JACOBUS mouton
6-0, 6-0
1544619600
2018-12-12 1:00pm
Q28 RTC - Court 6
Gregory Cobbledick
Rechardt Von Wielligh [12]
6-2, 3-6, 11-13
1544697000
2018-12-13 10:30am
Q29 RTC - Court 7
Joshua VAN ZYL
Christiaan Bell
6-2, 6-1
1544697000
2018-12-13 10:30am
Q30 RTC - Court 8
Matthew HARRIS [16]
Rechardt Von Wielligh [12]
6-2, 7-6(6)
1544787900
2018-12-14 11:45am
Q31 RTC - Court 7
Joshua VAN ZYL
Matthew HARRIS [16]
2-6, 6-1, 10-6
1544787900
2018-12-14 11:45am
R1 RTC - Court 8
Christiaan Bell
Rechardt Von Wielligh [12]
6-4, 6-7(5), 10-8
1544701500
2018-12-13 11:45am
S1 RTC - court 1
Jamie HEAN
Jake CARTER [14]
6-2, 6-0
1544701500
2018-12-13 11:45am
S2 RTC - Court 2
JACOBUS mouton
Gregory Cobbledick
3-6, 6-4, 8-10
1544792400
2018-12-14 1:00pm
S3 RTC - Court 3
Jamie HEAN
Gregory Cobbledick
6-2, 6-1
1544792400
2018-12-14 1:00pm
T1 RTC - Court 4
Jake CARTER [14]
JACOBUS mouton
6-3, 6-0
1544619600
2018-12-12 1:00pm
U1 RTC - Court 7
Zirk DE KLERK
Simanye Majeke
6-3, 6-1
1544619600
2018-12-12 1:00pm
U4 RTC - Court 8
Jacques MIENY
Luc BREWIS
3-6, 5-7
1544701500
2018-12-13 11:45am
U5 RTC - Court 3
Zirk DE KLERK
Meerten VAN WYK
6-1, 6-7(9), 8-10
1544701500
2018-12-13 11:45am
U6 RTC - Court 4
Ettienne MULDER
Luc BREWIS
0-6, 1-6
N/A U7 RTC - Court 5
Meerten VAN WYK
Luc BREWIS
(Did not play)
Walkover
1544792400
2018-12-14 1:00pm
V1 RTC - Court 6
Zirk DE KLERK
Ettienne MULDER
6-4, 6-3
1544792400
2018-12-14 1:00pm
W3 RTC - Court 7
Simanye Majeke
Jacques MIENY
1-6, 0-6
1544628600
2018-12-12 3:30pm
Y9 RTC - court 1
James ANDERSON
Romain Soula
6-2, 6-4
1544628600
2018-12-12 3:30pm
Y12 RTC - Court 2
Christopher Jansen
Nicolaas Wassenaar
6-4, 6-1
1544701500
2018-12-13 11:45am
Y13 RTC - Court 5
James ANDERSON
Andre Hartman
2-6, 0-6
1544701500
2018-12-13 11:45am
Y14 RTC - Court 6
Waldo MOOLMAN
Christopher Jansen
1-6, 1-6
1544796900
2018-12-14 2:15pm
Y15 RTC - Court 3
Andre Hartman
Christopher Jansen
6-1, 6-2
1544796900
2018-12-14 2:15pm
Z1 RTC - Court 4
James ANDERSON
Waldo MOOLMAN
7-5, 6-0
1544796900
2018-12-14 2:15pm
AA3 RTC - Court 5
Romain Soula
Nicolaas Wassenaar
4-6, 5-7