Print

Qualification Draw 1 2 TSA050383 EP A1 [1] liyabona SGOBONGO BYE 3 4 TSA061791 TSA051639 WP WP Christo CILLIERS Cebo FALENI 6-1, 6-1 5 6 TSA061116 TSA060212 NC WP Abraham Johannes Albertus VAN NIEKERK Edward PETERSEN 6-1, 6-3 7 8 TSA061655 KZN A4 BYE [15] Dwalalethu MKUZO 9 10 TSA051425 GC A5 [11] VIC ATAM BYE 11 12 TSA061266 TSA061556 GC WP Thompson THOMU Alexander NEWTON 6-2, 6-0 13 14 TSA061635 TSA061481 Winelands WP James ENSLIN Gustav LOMBARD 6-3, 6-0 15 16 TSA061062 FS A8 BYE [8] Hanru KRAUSE 17 18 TSA061444 WP A9 [3] Joel FLISBERG BYE 19 20 TSA061119 TSA061799 WP WP Pierre BADENHORST Johan MOOLMAN 6-1, 6-0 21 22 TSA051661 TSA051664 WP WP Matthew OAKES Danté NELL 6-1, 6-2 23 24 TSA061366 WP A12 BYE [9] Joshua TAYLOR 25 26 TSA061254 Winelands A13 [16] Hanko VAN ROOYEN BYE 27 28 TSA061418 TSA051699 KZN WP Thomas MCKENZIE Simon VAN EEDEN 6-4, 6-1 29 30 TSA001456 TSA051626 GC WP Marko MILOSAVLJEVIC Olivier PROVOYEUR 6-0, 6-0 31 32 TSA061414 WP A16 BYE [6] Herman VERWEY 33 34 TSA051328 GN A17 [5] Valentino CERONIO BYE 35 36 TSA051538 Khomas A18 BYE Dian CALITZ 37 38 TSA051703 TSA051035 WP WP Aidan SANDERS Lucas PENTZ 6-1, 6-0 39 40 TSA061363 FS A20 BYE [12] Hennie BARNARD 41 42 TSA051329 WP A21 [10] Chrislo JOUBERT BYE 43 44 TSA051697 Khomas A22 BYE Sarel JANSE VAN RENSBURG 45 46 TSA061538 TSA061160 GE WP Sebastian RODRIGUES Dante RIX 6-4, 6-2 47 48 TSA05508 GN A24 BYE [4] Conrad BENEKE 49 50 TSA051091 WP A25 [7] Deniel RADEMEYER BYE 51 52 TSA051701 Khomas A26 Ewan VAN HEERDEN BYE 53 54 TSA061467 TSA061587 WP WP Carl VAN WYNGAARDEN Daniel GROBBELAAR 6-3, 6-0 55 56 TSA050384 EP A28 BYE [13] livenkosi SGOBONGO 57 58 TSA061622 WP A29 [14] Nicholas PAXTON BYE 59 60 TSA051706 TSA061658 Winelands Winelands Dries LE ROUX Liam COETZEE 7-5, 6-1 61 62 TSA051350 TSA061214 WP WP Shaun KRIEG Christiaan RODE 4-6, 6-3, 6-2 63 64 TSA051323 WP A32 BYE [2] Bryan SUTCLIFFE [1] liyabona SGOBONGO Christo CILLIERS Walkover Abraham Johannes Albertus VAN NIEKERK [15] Dwalalethu MKUZO 6-1, 6-0 [11] VIC ATAM Thompson THOMU 6-0, 6-2 James ENSLIN [8] Hanru KRAUSE 6-2, 6-0 [3] Joel FLISBERG Pierre BADENHORST 6-0, 6-1 Matthew OAKES [9] Joshua TAYLOR 6-4, 6-2 [16] Hanko VAN ROOYEN Thomas MCKENZIE 6-2, 6-1 Marko MILOSAVLJEVIC [6] Herman VERWEY 6-1, 6-2 [5] Valentino CERONIO Dian CALITZ 6-1, 6-1 Lucas PENTZ [12] Hennie BARNARD 6-1, 6-1 [10] Chrislo JOUBERT Sarel JANSE VAN RENSBURG 6-3, 6-4 Dante RIX [4] Conrad BENEKE 6-7, 6-1, 6-4 [7] Deniel RADEMEYER Ewan VAN HEERDEN 6-0, 6-0 Carl VAN WYNGAARDEN [13] livenkosi SGOBONGO 6-0, 6-0 [14] Nicholas PAXTON Liam COETZEE 6-2, 7-6 Shaun KRIEG [2] Bryan SUTCLIFFE 6-0, 6-2 Christo CILLIERS Abraham Johannes Albertus VAN NIEKERK Thompson THOMU James ENSLIN Joel FLISBERG Joshua TAYLOR Thomas MCKENZIE Marko MILOSAVLJEVIC Valentino CERONIO Lucas PENTZ Chrislo JOUBERT Conrad BENEKE Deniel RADEMEYER Carl VAN WYNGAARDEN Nicholas PAXTON Bryan SUTCLIFFE
D1 7/8 Playoff
F1 11/12 Playoff
G1 H1 G2 EDG Fri Dec 14 11:45am 15/16 Playoff
Matthew OAKES Shaun KRIEG 6-1, 7-5 19/20 Playoff Matthew OAKES
[15] Dwalalethu MKUZO [13] livenkosi SGOBONGO 6-1, 6-1 23/24 Playoff [15] Dwalalethu MKUZO
[16] Hanko VAN ROOYEN [12] Hennie BARNARD 6-3, 6-2 27/28 Playoff [16] Hanko VAN ROOYEN
Pierre BADENHORST Ewan VAN HEERDEN 6-1, 6-0 31/32 Playoff Pierre BADENHORST
Johan MOOLMAN Christiaan RODE 6-0, 6-1 35/36 Playoff Christiaan RODE
Edward PETERSEN Daniel GROBBELAAR 6-4, 4-6, 10-3 39/40 Playoff Edward PETERSEN
V1 Danté NELL BYE 43/44 Playoff Danté NELL
W1 X1 W2 47/48 Playoff
AB1 BYE BYE 55/56 Playoff
AD1 BYE BYE 59/60 Playoff
AF1 BYE BYE 63/64 Playoff
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] liyabona sgobongo Advantage Primary No -
[2] Bryan Sutcliffe ZA Claremont Tennis Club No -
[3] Joel Flisberg Wynberg Boys High School No -
[4] Conrad Beneke Gerrie Dippenaar Tennis Academy No -
[5] Valentino CERONIO ZA Tuks Tennis Club No -
[6] Herman Verwey ZA Evertsdal Tennis Club No -
[7] Deniel Rademeyer ZA Welgemoed Tennis Club No -
[8] Hanru KRAUSE Grey College Primary No -
[9] Joshua Taylor Recreation Tennis Club No -
[10] Chrislo Joubert Evertsdal Tennis Club No -
[11] VIC ATAM ZA Weltevreden Park Tennis Club No -
[12] Hennie Barnard Hoopstad Skool No -
[13] livenkosi sgobongo Advantage Primary No -
[14] Nicholas Paxton Meadowridge Tennis Club No -
[15] Dwalalethu Mkuzo ZA Clifton High School No -
[16] Hanko van Rooyen Laerskool Eikestad No -
- Ewan van Heerden NA Johan Theron Tennis School No -
- Dries le Roux Hermanus Tennis Academy No -
- Dian Calitz NA Johan Theron Tennis School No -
- Johan Moolman ZA Laerskool Eikestad No -
- Sarel Janse Van Rensburg NA Johan Theron Tennis School No -
- Olivier Provoyeur Bottelary Tennis Club No -
- Matthew Oakes Constantia Tennis Club No -
- Carl van Wyngaarden Constantia Tennis Club No -
- Daniel Grobbelaar Meadowridge Tennis Club No -
- Edward Petersen ZA Plumstead Tennis Club No -
- James Enslin ZA Rhenish Laerskool No -
- Christiaan Rode Paul Roos Gimnasium No -
- Christo Cilliers ZA Somerset West Tennis Club No -
- Aidan Sanders Somerset West Tennis Club No -
- Simon van Eeden Welgemoed Tennis Club No -
- Gustav Lombard Welgemoed Tennis Club No -
- Liam Coetzee Welgemoed Tennis Club No -
- Abraham Johannes Albertus van Niekerk Upington High No -
- Alexander Newton ZA Jan Van Riebeeck Primary No -
- Marko MILOSAVLJEVIC ZW Arthur Ashe Tennis Club No -
- Thompson Thomu ZW Arthur Ashe Tennis Club No -
- Pierre Badenhorst ZA Alberhart Tennis Club No -
- Sebastian Rodrigues ZW Gauteng East Tennis Complex No -
- Thomas Mckenzie Hillcrest Tennis Club No -
- Danté Nell Somerset West Country Club No -
- Lucas PENTZ Evertsdal Tennis Club No -
- Shaun Krieg Pinelands Tennis Club No -
- Dante Rix ZA Laerskool Eversdal No -
- Cebo Faleni No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1544428800
2018-12-10 8:00am
A2 PAR - Court 1
Christo Cilliers
Cebo Faleni
6-1, 6-1
1544428800
2018-12-10 8:00am
A3 PAR - Court 2
Abraham Johannes Albertus van Niekerk
Edward Petersen
6-1, 6-3
1544428800
2018-12-10 8:00am
A6 PAR - Court 3
Thompson Thomu
Alexander Newton
6-2, 6-0
1544428800
2018-12-10 8:00am
A7 PAR - Court 4
James Enslin
Gustav Lombard
6-3, 6-0
1544428800
2018-12-10 8:00am
A10 PAR - Court 5
Pierre Badenhorst
Johan Moolman
6-1, 6-0
1544428800
2018-12-10 8:00am
A11 PAR - Court 6
Matthew Oakes
Danté Nell
6-1, 6-2
1544428800
2018-12-10 8:00am
A14 PAR - Court 7
Thomas Mckenzie
Simon van Eeden
6-4, 6-1
1544428800
2018-12-10 8:00am
A15 PAR - Court 8
Marko MILOSAVLJEVIC
Olivier Provoyeur
6-0, 6-0
1544428800
2018-12-10 8:00am
A19 PAR - Court 9
Aidan Sanders
Lucas PENTZ
1-6, 0-6
1544428800
2018-12-10 8:00am
A23 PAR - Court 10
Sebastian Rodrigues
Dante Rix
4-6, 2-6
1544428800
2018-12-10 8:00am
A27 PAR - Court 11
Carl van Wyngaarden
Daniel Grobbelaar
6-3, 6-0
1544433300
2018-12-10 9:15am
A30 PAR - Court 1
Dries le Roux
Liam Coetzee
5-7, 1-6
1544433300
2018-12-10 9:15am
A31 PAR - Court 2
Shaun Krieg
Christiaan Rode
4-6, 6-3, 6-2
N/A A33 PAR - Court 5
liyabona sgobongo [1]
(Did not play)
Christo Cilliers
Walkover
1544437800
2018-12-10 10:30am
A34 PAR - Court 6
Abraham Johannes Albertus van Niekerk
Dwalalethu Mkuzo [15]
6-1, 6-0
1544437800
2018-12-10 10:30am
A35 PAR - Court 1
VIC ATAM [11]
Thompson Thomu
0-6, 2-6
1544437800
2018-12-10 10:30am
A36 PAR - Court 2
James Enslin
Hanru KRAUSE [8]
6-2, 6-0
1544437800
2018-12-10 10:30am
A37 PAR - Court 3
Joel Flisberg [3]
Pierre Badenhorst
6-0, 6-1
1544437800
2018-12-10 10:30am
A38 PAR - Court 4
Matthew Oakes
Joshua Taylor [9]
4-6, 2-6
1544437800
2018-12-10 10:30am
A39 PAR - Court 5
Hanko van Rooyen [16]
Thomas Mckenzie
2-6, 1-6
1544437800
2018-12-10 10:30am
A40 PAR - Court 6
Marko MILOSAVLJEVIC
Herman Verwey [6]
6-1, 6-2
1544437800
2018-12-10 10:30am
A41 PAR - Court 7
Valentino CERONIO [5]
Dian Calitz
6-1, 6-1
1544437800
2018-12-10 10:30am
A42 PAR - Court 8
Lucas PENTZ
Hennie Barnard [12]
6-1, 6-1
1544437800
2018-12-10 10:30am
A43 PAR - Court 9
Chrislo Joubert [10]
Sarel Janse Van Rensburg
6-3, 6-4
1544442300
2018-12-10 11:45am
A44 PAR - Court 1
Dante Rix
Conrad Beneke [4]
7-6, 1-6, 4-6
1544442300
2018-12-10 11:45am
A45 PAR - Court 2
Deniel Rademeyer [7]
Ewan van Heerden
6-0, 6-0
1544442300
2018-12-10 11:45am
A46 PAR - Court 1
Carl van Wyngaarden
livenkosi sgobongo [13]
6-0, 6-0
1544442300
2018-12-10 11:45am
A47 PAR - Court 2
Nicholas Paxton [14]
Liam Coetzee
6-2, 7-6
1544442300
2018-12-10 11:45am
A48 PAR - Court 3
Shaun Krieg
Bryan Sutcliffe [2]
0-6, 2-6
9999999999999999
TBD
D1 -
9999999999999999
TBD
F1 -
9999999999999999
TBD
G1 -
9999999999999999
TBD
G2 -
9999999999999999
TBD
G3 -
1544787900
2018-12-14 11:45am
H1 EDG - Court 5
1544533200
2018-12-11 1:00pm
I1 EDG - Court 1
liyabona sgobongo [1]
Dwalalethu Mkuzo [15]
4-6, 2-6
1544533200
2018-12-11 1:00pm
I2 EDG - Court 2
VIC ATAM [11]
Hanru KRAUSE [8]
6-3, 6-3
1544533200
2018-12-11 1:00pm
I3 EDG - Court 3
Pierre Badenhorst
Matthew Oakes
0-6, 2-6
1544533200
2018-12-11 1:00pm
I4 EDG - Court 4
Hanko van Rooyen [16]
Herman Verwey [6]
6-2, 4-6, 3-10
1544533200
2018-12-11 1:00pm
I5 EDG - Court 5
Dian Calitz
Hennie Barnard [12]
6-4, 7-5
1544533200
2018-12-11 1:00pm
I6 EDG - Court 6
Sarel Janse Van Rensburg
Dante Rix
6-2, 2-6, 4-6
1544533200
2018-12-11 1:00pm
I7 EDG - Court 7
Ewan van Heerden
livenkosi sgobongo [13]
6-3, 3-6, 2-6
1544533200
2018-12-11 1:00pm
I8 EDG - Court 8
Liam Coetzee
Shaun Krieg
5-7, 2-6
1544610600
2018-12-12 10:30am
I9 EDG - Court 5
Dwalalethu Mkuzo [15]
VIC ATAM [11]
0-6, 0-6
1544610600
2018-12-12 10:30am
I10 EDG - Court 6
Matthew Oakes
Herman Verwey [6]
6-1, 6-3
1544610600
2018-12-12 10:30am
I11 EDG - Court 7
Dian Calitz
Dante Rix
7-6(4), 2-6, 10-5
1544610600
2018-12-12 10:30am
I12 EDG - Court 8
livenkosi sgobongo [13]
Shaun Krieg
2-6, 1-6
1544688000
2018-12-13 8:00am
I13 WELG - Court 1
VIC ATAM [11]
Matthew Oakes
6-7, 6-3, 12-10
1544688000
2018-12-13 8:00am
I14 WELG - Court 2
Dian Calitz
Shaun Krieg
7-5, 4-6, 10-4
1544697000
2018-12-13 10:30am
I15 WELG - Court 1
VIC ATAM [11]
Dian Calitz
4-6, 6-3, 7-6
1544697000
2018-12-13 10:30am
J1 WELG - Court 2
Matthew Oakes
Shaun Krieg
6-1, 7-5
1544688000
2018-12-13 8:00am
K1 WELG - Court 3
Dwalalethu Mkuzo [15]
Herman Verwey [6]
1-6, 1-6
1544688000
2018-12-13 8:00am
K2 WELG - Court 4
Dante Rix
livenkosi sgobongo [13]
6-0, 6-0
1544697000
2018-12-13 10:30am
K3 WELG - Court 3
Herman Verwey [6]
Dante Rix
1-6, 2-6
1544697000
2018-12-13 10:30am
L1 WELG - Court 1
Dwalalethu Mkuzo [15]
livenkosi sgobongo [13]
6-1, 6-1
1544615100
2018-12-12 11:45am
M1 EDG - Court 4
liyabona sgobongo [1]
Hanru KRAUSE [8]
3-6, 1-6
1544615100
2018-12-12 11:45am
M2 EDG - Court 1
Pierre Badenhorst
Hanko van Rooyen [16]
6-7(4), 1-6
1544615100
2018-12-12 11:45am
M3 EDG - Court 2
Hennie Barnard [12]
Sarel Janse Van Rensburg
7-6(5), 7-6(3)
1544615100
2018-12-12 11:45am
M4 EDG - Court 3
Ewan van Heerden
Liam Coetzee
2-6, 1-6
1544688000
2018-12-13 8:00am
M5 WELG - Court 5
Hanru KRAUSE [8]
Hanko van Rooyen [16]
6-7, 6-2, 10-7
1544688000
2018-12-13 8:00am
M6 WELG - Court 6
Hennie Barnard [12]
Liam Coetzee
2-6, 4-6
1544697000
2018-12-13 10:30am
M7 WELG - Court 2
Hanru KRAUSE [8]
Liam Coetzee
7-6, 6-2
1544697000
2018-12-13 10:30am
N1 WELG - Court 3
Hanko van Rooyen [16]
Hennie Barnard [12]
6-3, 6-2
1544688000
2018-12-13 8:00am
O1 WELG - Court 7
liyabona sgobongo [1]
Pierre Badenhorst
7-6(2), 6-2
1544688000
2018-12-13 8:00am
O2 WELG - Court 8
Sarel Janse Van Rensburg
Ewan van Heerden
6-1, 6-0
1544697000
2018-12-13 10:30am
O3 WELG - Court 4
liyabona sgobongo [1]
Sarel Janse Van Rensburg
6-2, 6-4
1544697000
2018-12-13 10:30am
P1 WELG - Court 5
Pierre Badenhorst
Ewan van Heerden
6-1, 6-0
1544524200
2018-12-11 10:30am
Q17 PAR - Court 11
Cebo Faleni
Edward Petersen
4-6, 2-6
1544528700
2018-12-11 11:45am
Q18 PAR - Court 1
Alexander Newton
Gustav Lombard
4-6, 0-6
1544528700
2018-12-11 11:45am
Q19 PAR - Court 2
Johan Moolman
Danté Nell
1-6, 7-6(4), 10-8
N/A Q20 PAR - Court 3
Simon van Eeden
(Did not play)
Olivier Provoyeur
Walkover
1544528700
2018-12-11 11:45am
Q24 PAR - Court 10
Dries le Roux
Christiaan Rode
2-6, 1-6
1544615100
2018-12-12 11:45am
Q25 PAR - Court 2
Edward Petersen
Gustav Lombard
5-7, 2-6
1544615100
2018-12-12 11:45am
Q26 PAR - Court 3
Johan Moolman
Olivier Provoyeur
6-4, 6-1
1544615100
2018-12-12 11:45am
Q27 PAR - Court 4
Aidan Sanders
Sebastian Rodrigues
0-6, 5-7
1544615100
2018-12-12 11:45am
Q28 PAR - Court 5
Daniel Grobbelaar
Christiaan Rode
4-6, 7-5, 8-10
1544692500
2018-12-13 9:15am
Q29 WELG - Court 1
Gustav Lombard
Johan Moolman
6-0, 6-0
1544692500
2018-12-13 9:15am
Q30 WELG - Court 2
Sebastian Rodrigues
Christiaan Rode
6-0, 6-2
1544701500
2018-12-13 11:45am
Q31 WELG - Court 6
Gustav Lombard
Sebastian Rodrigues
4-6, 1-6
1544701500
2018-12-13 11:45am
R1 WELG - Court 7
Johan Moolman
Christiaan Rode
0-6, 1-6
N/A S1 WELG - Court 3
Edward Petersen
(Did not play)
Olivier Provoyeur
Walkover
1544692500
2018-12-13 9:15am
S2 WELG - Court 4
Aidan Sanders
Daniel Grobbelaar
3-6, 6-4, 17-15
1544701500
2018-12-13 11:45am
S3 WELG - Court 8
Olivier Provoyeur
Aidan Sanders
0-6, 4-6
1544701500
2018-12-13 11:45am
T1 WELG - Court 7
Edward Petersen
Daniel Grobbelaar
6-4, 4-6, 10-3
1544615100
2018-12-12 11:45am
U1 PAR - Court 6
Cebo Faleni
Alexander Newton
2-6, 4-6
1544692500
2018-12-13 9:15am
U5 WELG - Court 5
Alexander Newton
Danté Nell
6-4, 7-5
1544701500
2018-12-13 11:45am
U7 WELG - Court 7
Alexander Newton
Dries le Roux
6-2, 6-2