Print

Main Draw 1 2 TSA660026 GN A1 [1] Charl MUNTINGH BYE 3 4 TSA661044 TSA660054 GE GC CORRIE VAN DER BIJL Alec GALANAKIS 6-0, 6-0 5 6 TSA671022 TSA650026 GC GE Nenad CVETKOVIC Etienne STEENKAMP 6-4, 6-2 7 8 TSA680116 TSA691054 GN GN Bashier OMAR-MAZON Bradley BRAZINGTON 6-3, 6-0 9 10 TSA690049 GN A5 [3] Frits SWART BYE 11 12 TSA671021 TSA691068 GE GC David DE WET Dragos DOBRESCU 6-4, 6-4 13 14 TSA680046 TSA680150 GC GN Torbjorn OTTESEN Ernst BLIGNAUT 6-3, 6-1 15 16 TSA680133 GC A8 BYE [5] Salmon FRISBY 17 18 TSA650048 NWP A9 [6] Johan GOUS BYE 19 20 TSA690062 TSA690054 GN GN Werner SCHOLTZ Jean (J) BEKKER 6-2, 6-3 21 22 TSA651051 TSA670122 GC GN Richard JOHNSON Shane JOOSTE 6-1, 6-0 23 24 TSA650059 GE A12 BYE [4] Fausto PIETROBON 25 26 TSA650148 TSA670045 GC GE Michael LASCH Etienne DE WET Walkover 27 28 TSA650085 TSA671048 GN GC Geoph LEDWABA Barry GARVEN 6-3, 6-3 29 30 TSA650128 TSA651028 GC MPUM Hylton MORBY-SMITH Norman SWART 6-4, 6-0 31 32 TSA680057 GN A16 BYE [2] Severus SMUTS [1] Charl MUNTINGH Alec GALANAKIS 6-1, 6-4 Etienne STEENKAMP Bradley BRAZINGTON 6-4, 6-4 [3] Frits SWART Dragos DOBRESCU 6-1, 6-1 Torbjorn OTTESEN [5] Salmon FRISBY 4-6, 6-3, 6-3 [6] Johan GOUS Jean (J) BEKKER 6-7, 6-1, 6-4 Richard JOHNSON [4] Fausto PIETROBON 6-1, 6-3 Michael LASCH Geoph LEDWABA 3-6, 6-3, 6-3 Hylton MORBY-SMITH [2] Severus SMUTS 6-1, 7-6 [1] Charl MUNTINGH Bradley BRAZINGTON 6-2, 7-5 [3] Frits SWART [5] Salmon FRISBY 6-3, 6-2 Jean (J) BEKKER [4] Fausto PIETROBON 6-4, 6-2 Geoph LEDWABA [2] Severus SMUTS 6-0, 6-0 [1] Charl MUNTINGH [3] Frits SWART 6-2, 6-1 Jean (J) BEKKER [2] Severus SMUTS 6-3, 6-0 [1] Charl MUNTINGH [2] Severus SMUTS 6-4, 0-6, 6-2 [1] Charl MUNTINGH
[3] Frits SWART Jean (J) BEKKER 6-2, 6-0 3/4 Playoff [3] Frits SWART
Bradley BRAZINGTON Geoph LEDWABA 7-6, 6-3 7/8 Playoff Bradley BRAZINGTON
Alec GALANAKIS [6] Johan GOUS 6-3, 6-2 11/12 Playoff Alec GALANAKIS
Ernst BLIGNAUT Werner SCHOLTZ 6-3, 6-3 19/20 Playoff Werner SCHOLTZ
CORRIE VAN DER BIJL Shane JOOSTE Walkover 23/24 Playoff CORRIE VAN DER BIJL
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Charl Muntingh ZA Belgrave Tennis Club No -
- CORRIE VAN DER BIJL ZA Van Dyk Park Tennis Club No -
- Alec Galanakis ZA Marks Park Sports Club No -
- Nenad CVETKOVIC Pirates Tennis Club No -
- Etienne STEENKAMP ZA Sunward Park Tennis Club No -
- Bashier OMAR-MAZON ZA Belgrave Tennis Club No -
- Bradley Brazington ZA CSIR Tennis Club No -
[3] Frits Swart ZA Elarduspark Tennis Club No -
- David DE WET ZA Selection Park Tennis Club No -
- Dragos Dobrescu Northern suburbs Tennis Club No -
- Torbjorn OTTESEN ZA Rivonia Tennis Club No -
- Ernst Blignaut ZA Murrayfield Tennis Club No -
[5] Salmon Frisby ZA Pirates Tennis Club No -
[6] Johan GOUS ZA Sasol Tennis Club No -
- Werner Scholtz ZA Doringkloof Tennis Club No -
- Jean (J) Bekker Midstream Tennis Club No -
- Richard Johnson FAIRLANDS TENNIS CLUB No -
- Shane Jooste ZA Zambesi Tennis Club No -
[4] Fausto PIETROBON Bedfordview Country Club No -
- Michael Lasch German Country Club No -
- Etienne DE WET Alberton Tennis Club No -
- Geoph Ledwaba ZA Lyttelton Tennis Club No -
- Barry Garven Northern suburbs Tennis Club No -
- Hylton MORBY-SMITH ZA Pirates Tennis Club No -
- Norman Swart ZA Witbank Tennis Club No -
[2] Severus Smuts ZA Midstream Tennis Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1547820900
2019-01-18 2:15pm
A2 GEHQ - Court 6
CORRIE VAN DER BIJL
Alec Galanakis
0-6, 0-6
1547820900
2019-01-18 2:15pm
A3 GEHQ - Court 7
Nenad CVETKOVIC
Etienne STEENKAMP
4-6, 2-6
1547820900
2019-01-18 2:15pm
A4 GEHQ - Court 8
Bashier OMAR-MAZON
Bradley Brazington
3-6, 0-6
1547820900
2019-01-18 2:15pm
A6 GEHQ - Court 9
David DE WET
Dragos Dobrescu
4-6, 4-6
1547820900
2019-01-18 2:15pm
A7 GEHQ - Court 10
Torbjorn OTTESEN
Ernst Blignaut
6-3, 6-1
1547820900
2019-01-18 2:15pm
A10 GEHQ - Court 11
Werner Scholtz
Jean (J) Bekker
2-6, 3-6
1547816400
2019-01-18 1:00pm
A11 GEHQ - Court 4
Richard Johnson
Shane Jooste
6-1, 6-0
N/A A13 GEHQ - Court 3
Michael Lasch
Etienne DE WET
(Did not play)
Walkover
1547816400
2019-01-18 1:00pm
A14 GEHQ - Court 2
Geoph Ledwaba
Barry Garven
6-3, 6-3
1547816400
2019-01-18 1:00pm
A15 GEHQ - Court 1
Hylton MORBY-SMITH
Norman Swart
6-4, 6-0
1547889300
2019-01-19 9:15am
A17 PTC - Court 8
Charl Muntingh [1]
Alec Galanakis
6-1, 6-4
1547889300
2019-01-19 9:15am
A18 PTC - Court 9
Etienne STEENKAMP
Bradley Brazington
4-6, 4-6
1547889300
2019-01-19 9:15am
A19 PTC - Court 1
Frits Swart [3]
Dragos Dobrescu
6-1, 6-1
1547898300
2019-01-19 11:45am
A20 PTC - Court 2
Torbjorn OTTESEN
Salmon Frisby [5]
6-4, 3-6, 3-6
1547889300
2019-01-19 9:15am
A21 PTC - Court 3
Johan GOUS [6]
Jean (J) Bekker
7-6, 1-6, 4-6
1547893800
2019-01-19 10:30am
A22 PTC - Court 4
Richard Johnson
Fausto PIETROBON [4]
1-6, 3-6
1547893800
2019-01-19 10:30am
A23 PTC - Court 5
Michael Lasch
Geoph Ledwaba
6-3, 3-6, 3-6
1547898300
2019-01-19 11:45am
A24 PTC - Court 6
Hylton MORBY-SMITH
Severus Smuts [2]
1-6, 6-7
1547971200
2019-01-20 8:00am
A25 PTC - Court 5
Charl Muntingh [1]
Bradley Brazington
6-2, 7-5
1547971200
2019-01-20 8:00am
A26 PTC - Court 6
Frits Swart [3]
Salmon Frisby [5]
6-3, 6-2
1547971200
2019-01-20 8:00am
A27 PTC - Court 7
Jean (J) Bekker
Fausto PIETROBON [4]
6-4, 6-2
1547980200
2019-01-20 10:30am
A28 PTC - Court 5
Geoph Ledwaba
Severus Smuts [2]
0-6, 0-6
1548489600
2019-01-26 8:00am
A29 PTC - Court 8
Charl Muntingh [1]
Frits Swart [3]
6-2, 6-1
1548498600
2019-01-26 10:30am
A30 PTC - Court 2
Jean (J) Bekker
Severus Smuts [2]
3-6, 0-6
1548580500
2019-01-27 9:15am
A31 PTC - Court 3
Charl Muntingh [1]
Severus Smuts [2]
6-4, 0-6, 6-2
1548580500
2019-01-27 9:15am
B1 PTC - Court 4
Frits Swart [3]
Jean (J) Bekker
6-2, 6-0
1548498600
2019-01-26 10:30am
C1 PTC - Court 3
Bradley Brazington
Salmon Frisby [5]
1-6, 2-6
1548498600
2019-01-26 10:30am
C2 PTC - Court 4
Fausto PIETROBON [4]
Geoph Ledwaba
6-2, 6-4
1548580500
2019-01-27 9:15am
C3 PTC - Court 5
Salmon Frisby [5]
Fausto PIETROBON [4]
2-6, 6-2, 4-10
1548580500
2019-01-27 9:15am
D1 PTC - Court 6
Bradley Brazington
Geoph Ledwaba
7-6, 6-3
1547975700
2019-01-20 9:15am
E1 PTC - Court 2
Alec Galanakis
Etienne STEENKAMP
6-2, 6-0
1547980200
2019-01-20 10:30am
E2 PTC - Court 3
Dragos Dobrescu
Torbjorn OTTESEN
4-6, 1-6
N/A E3 PTC - Court 4
Johan GOUS [6]
Richard Johnson
(Did not play)
Walkover
1547971200
2019-01-20 8:00am
E4 PTC - Court 8
Michael Lasch
Hylton MORBY-SMITH
6-4, 2-6, 10-7
1548498600
2019-01-26 10:30am
E5 PTC - Court 5
Alec Galanakis
Torbjorn OTTESEN
6-2, 3-6, 8-10
1548498600
2019-01-26 10:30am
E6 PTC - Court 6
Johan GOUS [6]
Michael Lasch
1-6, 7-5, 10-12
1548580500
2019-01-27 9:15am
E7 PTC - Court 7
Torbjorn OTTESEN
Michael Lasch
3-6, 2-6
1548580500
2019-01-27 9:15am
F1 PTC - Court 8
Alec Galanakis
Johan GOUS [6]
6-3, 6-2
N/A G1 PTC - Court 7
Etienne STEENKAMP
Dragos Dobrescu
(Did not play)
Walkover
1548580500
2019-01-27 9:15am
G3 PTC - Court 9
Etienne STEENKAMP
Hylton MORBY-SMITH
3-6, 3-6
1547893800
2019-01-19 10:30am
I2 PTC - Court 6
Nenad CVETKOVIC
Bashier OMAR-MAZON
6-4, 6-1
1547984700
2019-01-20 11:45am
I9 PTC - Court 1
CORRIE VAN DER BIJL
Nenad CVETKOVIC
2-6, 2-6
1547893800
2019-01-19 10:30am
I10 PTC - Court 8
David DE WET
Ernst Blignaut
2-6, 0-6
1547893800
2019-01-19 10:30am
I11 PTC - Court 9
Werner Scholtz
Shane Jooste
6-1, 6-0
1547856900
2019-01-19 12:15am
I12 GEHQ -
Barry Garven
Norman Swart
6-2, 6-2
1548498600
2019-01-26 10:30am
I13 PTC - Court 8
Nenad CVETKOVIC
Ernst Blignaut
6-2, 6-4
1548498600
2019-01-26 10:30am
I14 PTC - Court 9
Werner Scholtz
Barry Garven
5-7, 4-6
1548585000
2019-01-27 10:30am
I15 PTC - Court 1
Nenad CVETKOVIC
Barry Garven
6-4, 6-3
1548585000
2019-01-27 10:30am
J1 PTC - Court 2
Ernst Blignaut
Werner Scholtz
3-6, 3-6
1548503100
2019-01-26 11:45am
K1 PTC - Court 1
CORRIE VAN DER BIJL
David DE WET
6-1, 5-7, 8-10
1548503100
2019-01-26 11:45am
K2 PTC - Court 2
Shane Jooste
Norman Swart
1-6, 0-6
1548585000
2019-01-27 10:30am
K3 PTC - Court 3
David DE WET
(Ret.)
Norman Swart
2-6, 1-1
Retired
N/A L1 PTC - Court 4
CORRIE VAN DER BIJL
Shane Jooste
(Did not play)
Walkover