Print

Main Draw 1 2 TSA720112 GE A1 [1] Eben MARE BYE 3 4 TSA721086 TSA731036 GN GC Samy NACEF Eddie BISHOP 6-1, 6-1 5 6 TSA720029 FS A3 Wynand HARKER BYE 7 8 TSA711054 GC A4 BYE Richard LEVEY 9 10 TSA741075 GE A5 [3] Duncan HORNE BYE 11 12 TSA701058 TSA730041 GE GC Brad JAMES Gavin SHOR 3-6, 6-3, 6-0 13 14 TSA700139 TSA700173 GC GN Michael PRINSLOO Jaco BRUWER 6-1, 6-4 15 16 TSA720175 GN A8 BYE [6] Heinrich VON WIELLIGH 17 18 TSA700093 GE A9 [5] Nico VIVIERS BYE 19 20 TSA721075 GC A10 BYE Marc GREEN 21 22 TSA710057 TSA720187 GC GE Malatsi MADODA Johan BAUERMEISTER 6-2, 6-0 23 24 TSA721052 GN A12 BYE [4] John SPALOVSKY 25 26 TSA731007 GE A13 Kobri DU PREEZ BYE 27 28 TSA741022 TSA730040 GE GE Kevin WILKINS Shane CHATZKELOWITZ 6-2, 6-2 29 30 TSA741144 TSA731053 GC GN Justin BROWN Maimane TLHATLHA 7-6(2), 2-6, 7-6 31 32 TSA700039 GN A16 BYE [2] Pieter JORDAAN [1] Eben MARE Eddie BISHOP 6-4, 6-1 Wynand HARKER Richard LEVEY 6-1, 6-0 [3] Duncan HORNE Gavin SHOR Walkover Michael PRINSLOO [6] Heinrich VON WIELLIGH 6-1, 6-0 [5] Nico VIVIERS Marc GREEN 7-6, 6-3 Malatsi MADODA [4] John SPALOVSKY 6-1, 6-0 Kobri DU PREEZ Kevin WILKINS 6-0, 6-0 Justin BROWN [2] Pieter JORDAAN 6-2, 6-0 [1] Eben MARE Wynand HARKER 1-6, 7-6, 7-5 [3] Duncan HORNE [6] Heinrich VON WIELLIGH 6-1, 6-2 Marc GREEN [4] John SPALOVSKY 6-1, 6-2 Kobri DU PREEZ [2] Pieter JORDAAN 6-2, 6-2 [1] Eben MARE [6] Heinrich VON WIELLIGH 6-2, 6-4 [4] John SPALOVSKY Kobri DU PREEZ 6-4, 6-4 [1] Eben MARE Kobri DU PREEZ 7-6, 6-1 Kobri DU PREEZ
[6] Heinrich VON WIELLIGH [4] John SPALOVSKY 6-1, 6-2 3/4 Playoff [6] Heinrich VON WIELLIGH
Wynand HARKER Marc GREEN 3-6, 6-3, 12-10 7/8 Playoff Marc GREEN
F1 BYE Malatsi MADODA 11/12 Playoff Malatsi MADODA
Michael PRINSLOO Justin BROWN 6-3, 6-7, 10-6 15/16 Playoff Michael PRINSLOO
J1 BYE Johan BAUERMEISTER 19/20 Playoff Johan BAUERMEISTER
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Eben Mare ZA Selection Park Tennis Club No -
[2] Pieter Jordaan ZA Lyttelton Tennis Club No -
[3] Duncan HORNE Bedfordview Country Club No -
[4] John Spalovsky WATERKLOOF TENNIS CLUB No -
[5] Nico VIVIERS ZA Pirates Tennis Club No -
[6] Heinrich Von Wielligh ZA No -
- Justin BROWN Boskruin Tennis Club No -
- Wynand HARKER Rovers Club No -
- Samy Nacef FR Arthur Ashe Tennis Club No -
- Marc Green Randburg Tennis Club No -
- Gavin SHOR ZA Wanderers Tennis Club No -
- Michael Prinsloo ZA Benoni Country Club No -
- Shane CHATZKELOWITZ ZA Sunward Park Tennis Club No -
- Maimane Tlhatlha ZA No -
- Eddie Bishop Sunward Park Tennis Club No -
- Jaco Bruwer ZA Zambesi Tennis Club No -
- Kobri DU PREEZ Atlasville Tennis Club No -
- Richard Levey Modderfontein Tennis Club No -
- Kevin Wilkins Parkrand Tennis Complex No -
- Brad James River Ridge Tennis Club No -
- Malatsi MADODA ZA Vosloorus Zakheni Tennis Club No -
- Johan BAUERMEISTER ZA Atlasville No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1547820900
2019-01-18 2:15pm
A2 GEHQ - Court 12
Samy Nacef
Eddie Bishop
1-6, 1-6
1547820900
2019-01-18 2:15pm
A6 GEHQ - Court 13
Brad James
Gavin SHOR
6-3, 3-6, 0-6
1547820900
2019-01-18 2:15pm
A7 GEHQ - Court 14
Michael Prinsloo
Jaco Bruwer
6-1, 6-4
1547820900
2019-01-18 2:15pm
A11 GEHQ - Court 15
Malatsi MADODA
Johan BAUERMEISTER
6-2, 6-0
1547825400
2019-01-18 3:30pm
A14 GEHQ - Court 1
Kevin Wilkins
Shane CHATZKELOWITZ
6-2, 6-2
1547820900
2019-01-18 2:15pm
A15 GEHQ - Court 16
Justin BROWN
Maimane Tlhatlha
7-6(2), 2-6, 7-6
1547893800
2019-01-19 10:30am
A17 GEHQ - Court 1
Eben Mare [1]
Eddie Bishop
6-4, 6-1
1547889300
2019-01-19 9:15am
A18 GEHQ - Court 5
Wynand HARKER
Richard Levey
6-1, 6-0
N/A A19 GEHQ - Court 6
Duncan HORNE [3]
Gavin SHOR
(Did not play)
Walkover
1547889300
2019-01-19 9:15am
A20 GEHQ - Court 7
Michael Prinsloo
Heinrich Von Wielligh [6]
1-6, 0-6
1547889300
2019-01-19 9:15am
A21 GEHQ - Court 8
Nico VIVIERS [5]
Marc Green
6-7, 3-6
1547889300
2019-01-19 9:15am
A22 GEHQ - Court 9
Malatsi MADODA
John Spalovsky [4]
1-6, 0-6
1547889300
2019-01-19 9:15am
A23 GEHQ - Court 10
Kobri DU PREEZ
Kevin Wilkins
6-0, 6-0
1547889300
2019-01-19 9:15am
A24 GEHQ - Court 11
Justin BROWN
Pieter Jordaan [2]
2-6, 0-6
1547975700
2019-01-20 9:15am
A25 GEHQ - Court 5
Eben Mare [1]
Wynand HARKER
1-6, 7-6, 7-5
1547980200
2019-01-20 10:30am
A26 GEHQ - Court 12
Duncan HORNE [3]
Heinrich Von Wielligh [6]
1-6, 2-6
1547975700
2019-01-20 9:15am
A27 GEHQ - Court 7
Marc Green
John Spalovsky [4]
1-6, 2-6
1547980200
2019-01-20 10:30am
A28 GEHQ - Court 11
Kobri DU PREEZ
Pieter Jordaan [2]
6-2, 6-2
1548494100
2019-01-26 9:15am
A29 GEHQ - Court 4
Eben Mare [1]
Heinrich Von Wielligh [6]
6-2, 6-4
1548498600
2019-01-26 10:30am
A30 GEHQ - Court 1
John Spalovsky [4]
Kobri DU PREEZ
4-6, 4-6
1548576000
2019-01-27 8:00am
A31 GEHQ - Court 3
Eben Mare [1]
Kobri DU PREEZ
6-7, 1-6
1548576000
2019-01-27 8:00am
B1 GEHQ - Court 4
Heinrich Von Wielligh [6]
John Spalovsky [4]
6-1, 6-2
1548498600
2019-01-26 10:30am
C1 GEHQ - Court 13
Wynand HARKER
Duncan HORNE [3]
2-6, 6-4, 3-10
1548494100
2019-01-26 9:15am
C2 GEHQ - Court 6
Marc Green
Pieter Jordaan [2]
2-6, 6-7
1548576000
2019-01-27 8:00am
C3 GEHQ - Court 5
Duncan HORNE [3]
Pieter Jordaan [2]
4-6, 6-3, 9-11
1548576000
2019-01-27 8:00am
D1 GEHQ - Court 6
Wynand HARKER
Marc Green
6-3, 3-6, 10-12
1547984700
2019-01-20 11:45am
E1 GEHQ - Court 5
Eddie Bishop
Richard Levey
6-2, 6-3
1547984700
2019-01-20 11:45am
E2 GEHQ - Court 16
Gavin SHOR
Michael Prinsloo
6-0, 6-0
1547984700
2019-01-20 11:45am
E3 GEHQ - Court 6
Nico VIVIERS [5]
Malatsi MADODA
1-6, 6-2, 5-10
1547984700
2019-01-20 11:45am
E4 GEHQ - Court 7
Kevin Wilkins
Justin BROWN
6-0, 6-1
N/A E5 -
Eddie Bishop
Gavin SHOR
(Did not play)
Walkover
1548494100
2019-01-26 9:15am
E6 GEHQ - Court 7
Malatsi MADODA
Kevin Wilkins
3-6, 3-6
1548576000
2019-01-27 8:00am
E7 GEHQ - Court 7
Eddie Bishop
Kevin Wilkins
4-6, 4-6
1548494100
2019-01-26 9:15am
G1 GEHQ - Court 8
Richard Levey
Michael Prinsloo
6-1, 6-4
1548498600
2019-01-26 10:30am
G2 GEHQ - Court 3
Nico VIVIERS [5]
Justin BROWN
7-5, 4-6, 10-5
1548576000
2019-01-27 8:00am
G3 GEHQ - Court 8
Richard Levey
Nico VIVIERS [5]
4-6, 5-7
1548576000
2019-01-27 8:00am
H1 GEHQ - Court 9
Michael Prinsloo
Justin BROWN
6-3, 6-7, 10-6
1547889300
2019-01-19 9:15am
I10 GEHQ - Court 12
Brad James
Jaco Bruwer
6-0, 6-2
1547889300
2019-01-19 9:15am
I12 GEHQ - Court 13
Shane CHATZKELOWITZ
Maimane Tlhatlha
6-1, 6-0
N/A I13 GEHQ - Court 4
Samy Nacef
(Did not play)
Brad James
Walkover
1547989200
2019-01-20 1:00pm
I14 GEHQ - Court 5
Johan BAUERMEISTER
Shane CHATZKELOWITZ
2-6, 1-6
1548589500
2019-01-27 11:45am
I15 GEHQ - Court 3
Brad James
Shane CHATZKELOWITZ
6-3, 6-4
1547989200
2019-01-20 1:00pm
K3 GEHQ - Court 16
Jaco Bruwer
Maimane Tlhatlha
6-2, 6-7, 8-10