Print

1/2 Playoff BOTHA / PUCKRIN PREUYT / VAN WYK 6-1, 6-1 BOTHA / PUCKRIN
3/4 Playoff FERREIRA / VAN ZYL LE ROUX / ROUX 6-3, 6-4 FERREIRA / VAN ZYL
5/6 Playoff MARTYNE / RAUBENHEIMER LYNDON / VILJOEN 6-3, 6-3 MARTYNE / RAUBENHEIMER
7/8 Playoff NELSON / THALMANN OBERHOLZER / SOLOMONS Walkover NELSON / THALMANN
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Partner Alternate Replaced
- Erika RAUBENHEIMER Marks Park Sports Club Esther Martyne No -
- Elsabie Ferreira Vaal Tennis Club Suzette Van Zyl No -
- Elna BOTHA ZA Florida Park Tennis Club Carine PUCKRIN No -
- Margrit THALMANN Boskruin Tennis Club Elaine NELSON No -
- Magdel Le Roux ZA Belgrave Tennis Club Cora ROUX No -
- Lyn LYNDON ZA Boskruin Tennis Club Judy VILJOEN No -
- Elize PREUYT ZA Atlasville Tennis Club Ellica VAN WYK No -
- Suzette Van Zyl ZA Elsabie Ferreira No -
- Beverley SOLOMONS ZA Atlasville Tennis Club THEA OBERHOLZER No -
- Carine PUCKRIN ZA Belgrave Tennis Club Elna BOTHA No -
- Ellica VAN WYK ZA Sasol Tennis Club Elize PREUYT No -
- Judy VILJOEN Marks Park Sports Club Lyn LYNDON No -
- Elaine NELSON Wanderers Tennis Club Margrit THALMANN No -
- Cora ROUX ZA Modderfontein Tennis Club Magdel Le Roux No -
- THEA OBERHOLZER Atlasville Tennis Club Beverley SOLOMONS No -
- Esther Martyne ZA Olivedale Community Centre Erika RAUBENHEIMER No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1547902800
2019-01-19 1:00pm
Box 1: X1 GEHQ - Court 3
Erika RAUBENHEIMER
Esther Martyne
Elsabie Ferreira
Suzette Van Zyl
3-6, 3-6
1547995500
2019-01-20 2:45pm
Box 1: X2 GEHQ - Court 1
Erika RAUBENHEIMER
Esther Martyne
Elna BOTHA
Carine PUCKRIN
0-6, 1-6
1548512100
2019-01-26 2:15pm
Box 1: X3 GEHQ - Court 1
Erika RAUBENHEIMER
Esther Martyne
Margrit THALMANN
Elaine NELSON
7-5, 7-6
1548512100
2019-01-26 2:15pm
Box 1: X4 GEHQ - Court 2
Elsabie Ferreira
Suzette Van Zyl
Elna BOTHA
Carine PUCKRIN
5-7, 2-6
1547995500
2019-01-20 2:45pm
Box 1: X5 GEHQ - Court 2
Elsabie Ferreira
Suzette Van Zyl
Margrit THALMANN
Elaine NELSON
7-5, 6-2
1547902800
2019-01-19 1:00pm
Box 1: X6 GEHQ - Court 4
Elna BOTHA
Carine PUCKRIN
Margrit THALMANN
Elaine NELSON
6-0, 6-2
1547902800
2019-01-19 1:00pm
Box 2: X7 GEHQ - Court 5
Magdel Le Roux
Cora ROUX
Lyn LYNDON
Judy VILJOEN
2-6, 6-3, 6-3
1547995500
2019-01-20 2:45pm
Box 2: X8 GEHQ - Court 3
Magdel Le Roux
Cora ROUX
Elize PREUYT
Ellica VAN WYK
3-6, 0-6
1548512100
2019-01-26 2:15pm
Box 2: X9 GEHQ - Court 3
Magdel Le Roux
Cora ROUX
Beverley SOLOMONS
THEA OBERHOLZER
6-4, 6-0
1548512100
2019-01-26 2:15pm
Box 2: X10 GEHQ - Court 4
Lyn LYNDON
Judy VILJOEN
Elize PREUYT
Ellica VAN WYK
0-6, 3-6
1547995500
2019-01-20 2:45pm
Box 2: X11 GEHQ - Court 4
Lyn LYNDON
Judy VILJOEN
Beverley SOLOMONS
THEA OBERHOLZER
6-3, 6-1
1547902800
2019-01-19 1:00pm
Box 2: X12 GEHQ - Court 6
Elize PREUYT
Ellica VAN WYK
Beverley SOLOMONS
THEA OBERHOLZER
6-1, 6-2
1548599400
2019-01-27 2:30pm
A1 GEHQ - Court 9
Elna BOTHA
Carine PUCKRIN
Elize PREUYT
Ellica VAN WYK
6-1, 6-1
1548599400
2019-01-27 2:30pm
B1 GEHQ - Court 10
Elsabie Ferreira
Suzette Van Zyl
Magdel Le Roux
Cora ROUX
6-3, 6-4
1548599400
2019-01-27 2:30pm
C1 GEHQ - Court 11
Erika RAUBENHEIMER
Esther Martyne
Lyn LYNDON
Judy VILJOEN
6-3, 6-3
N/A D1 GEHQ - Court 12
Margrit THALMANN
Elaine NELSON
Beverley SOLOMONS
THEA OBERHOLZER
(Did not play)
Walkover