Print

1/2 Playoff HORNE / OTTESEN SWART / VON WIELLIGH 6-3, 6-3 SWART / VON WIELLIGH
3/4 Playoff BISHOP / STEENKAMP DU PREEZ / MARE 6-2, 6-1 DU PREEZ / MARE
7/8 Playoff MADODA / TLHATLHA BRUWER / PIETERSEN 6-0, 6-2 BRUWER / PIETERSEN
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Partner Alternate Replaced
- Etienne STEENKAMP ZA Sunward Park Tennis Club Eddie Bishop No -
- Duncan HORNE Bedfordview Country Club Torbjorn OTTESEN No -
- Werner Scholtz ZA Doringkloof Tennis Club Pieter Jordaan No -
- Maimane Tlhatlha ZA Malatsi MADODA No -
- Kevin Wilkins Parkrand Tennis Complex Shane CHATZKELOWITZ No -
- Eben Mare ZA Selection Park Tennis Club Kobri DU PREEZ No -
- Frits Swart ZA Elarduspark Tennis Club Heinrich Von Wielligh No -
- Jaco Bruwer ZA Zambesi Tennis Club Jacques Pietersen No -
- Pieter Jordaan ZA Lyttelton Tennis Club Werner Scholtz No -
- Torbjorn OTTESEN ZA Rivonia Tennis Club Duncan HORNE No -
- Shane CHATZKELOWITZ ZA Sunward Park Tennis Club Kevin Wilkins No -
- Heinrich Von Wielligh ZA Frits Swart No -
- Eddie Bishop Sunward Park Tennis Club Etienne STEENKAMP No -
- Jacques Pietersen ZA Zambesi Tennis Club Jaco Bruwer No -
- Kobri DU PREEZ Atlasville Tennis Club Eben Mare No -
- Malatsi MADODA ZA Vosloorus Zakheni Tennis Club Maimane Tlhatlha No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1547902800
2019-01-19 1:00pm
Box 1: X1 GEHQ - Court 11
Etienne STEENKAMP
Eddie Bishop
Duncan HORNE
Torbjorn OTTESEN
2-6, 2-6
1547995500
2019-01-20 2:45pm
Box 1: X2 GEHQ - Court 7
Etienne STEENKAMP
Eddie Bishop
Werner Scholtz
Pieter Jordaan
7-6, 6-1
1548512100
2019-01-26 2:15pm
Box 1: X3 GEHQ - Court 10
Etienne STEENKAMP
Eddie Bishop
Maimane Tlhatlha
Malatsi MADODA
6-2, 6-2
1548512100
2019-01-26 2:15pm
Box 1: X4 GEHQ - Court 6
Duncan HORNE
Torbjorn OTTESEN
Werner Scholtz
Pieter Jordaan
6-3, 7-5
1547995500
2019-01-20 2:45pm
Box 1: X5 GEHQ - Court 8
Duncan HORNE
Torbjorn OTTESEN
Maimane Tlhatlha
Malatsi MADODA
6-2, 6-3
1547902800
2019-01-19 1:00pm
Box 1: X6 GEHQ - Court 12
Werner Scholtz
Pieter Jordaan
Maimane Tlhatlha
Malatsi MADODA
6-1, 6-2
1547902800
2019-01-19 1:00pm
Box 2: X7 GEHQ - Court 13
Kevin Wilkins
Shane CHATZKELOWITZ
Eben Mare
Kobri DU PREEZ
7-5, 1-6, 2-6
1547995500
2019-01-20 2:45pm
Box 2: X8 GEHQ - Court 9
Kevin Wilkins
Shane CHATZKELOWITZ
Frits Swart
Heinrich Von Wielligh
0-6, 2-6
1548512100
2019-01-26 2:15pm
Box 2: X9 GEHQ - Court 7
Kevin Wilkins
Shane CHATZKELOWITZ
Jaco Bruwer
Jacques Pietersen
6-3, 6-7, 10-8
1548512100
2019-01-26 2:15pm
Box 2: X10 GEHQ - Court 8
Eben Mare
Kobri DU PREEZ
Frits Swart
Heinrich Von Wielligh
4-6, 5-7
1547995500
2019-01-20 2:45pm
Box 2: X11 GEHQ - Court 10
Eben Mare
Kobri DU PREEZ
Jaco Bruwer
Jacques Pietersen
6-1, 6-1
1547902800
2019-01-19 1:00pm
Box 2: X12 GEHQ - Court 14
Frits Swart
Heinrich Von Wielligh
Jaco Bruwer
Jacques Pietersen
6-0, 6-0
1548589500
2019-01-27 11:45am
A1 GEHQ - Court 4
Duncan HORNE
Torbjorn OTTESEN
Frits Swart
Heinrich Von Wielligh
3-6, 3-6
1548589500
2019-01-27 11:45am
B1 GEHQ - Court 5
Etienne STEENKAMP
Eddie Bishop
Eben Mare
Kobri DU PREEZ
2-6, 1-6
1548594900
2019-01-27 1:15pm
C1 GEHQ - Court 6
Werner Scholtz
Pieter Jordaan
Kevin Wilkins
Shane CHATZKELOWITZ
6-3, 7-5
1548589500
2019-01-27 11:45am
D1 GEHQ - Court 7
Maimane Tlhatlha
Malatsi MADODA
Jaco Bruwer
Jacques Pietersen
0-6, 2-6