Print

ELLIOTT / LE GRANGE [2] ANDERSON / ZACKEY Walkover Position 3-4 [2] ANDERSON / ZACKEY
F1 DE FARIA-LOPES / JAMES BYE Position 11-12 DE FARIA-LOPES / JAMES
H1 BYE BYE Position 15-16
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Partner Alternate Replaced
[1] Roberto Vaglietti ZA Elarduspark Tennis Club Chadley Brown No -
- Ferdi Brecher ZA Belgrave Tennis Club Paul Evans No -
- Bradley ELLIOTT ZA Marks Park Sports Club Pierre LE GRANGE No -
[3] Herman CONNOWAY Fairland Tennis Club Fanie JANSE VAN RENSBURG No -
- Jeronimo DE FARIA-LOPES ZA River Ridge Tennis Club Brad James No -
- Leonard Perry Bedfordview Country Club frank ostoja No -
- KYLE PARFITT ZA Rivonia Tennis Club Warwic SPENCE No -
[4] Qefate LEROTHOLI LS Bryanston Sports Club Prince MOTSWENYANE No -
- Edward MATTHEWS ZA Parkrand Tennis Complex Kobus Roux No -
- Eugine Mokotong ZA Sasol Secunda Tennis Club Ferdie Bester No -
[2] Paul Anderson ZA Elarduspark Tennis Club Brendan Zackey No -
[1] Chadley Brown ZA Old Edwardian Tennis Club Roberto Vaglietti No -
[2] Brendan Zackey ZA Old Edwardian Tennis Club Paul Anderson No -
[3] Fanie JANSE VAN RENSBURG ZA Doringkloof Tennis Club Herman CONNOWAY No -
[4] Prince MOTSWENYANE Qefate LEROTHOLI No -
- Pierre LE GRANGE ZA Marks Park Sports Club Bradley ELLIOTT No -
- Warwic SPENCE ZA Rivonia Tennis Club KYLE PARFITT No -
- Ferdie Bester Eugine Mokotong No -
- frank ostoja Bedfordview Country Club Leonard Perry No -
- Kobus Roux Heidelberg Tennis Club Edward MATTHEWS No -
- Brad James River Ridge Tennis Club Jeronimo DE FARIA-LOPES No -
- Paul Evans ZA Belgrave Tennis Club Ferdi Brecher No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1547910000
2019-01-19 3:00pm
A2 GEHQ - Court 6
Ferdi Brecher
Paul Evans
Bradley ELLIOTT
Pierre LE GRANGE
3-6, 6-3, 4-6
1547910000
2019-01-19 3:00pm
A4 GEHQ - Court 7
Jeronimo DE FARIA-LOPES
Brad James
Leonard Perry
frank ostoja
4-6, 2-6
1547910000
2019-01-19 3:00pm
A7 GEHQ - Court 8
Edward MATTHEWS
Kobus Roux
Eugine Mokotong
Ferdie Bester
6-2, 6-4
N/A A9 GEHQ - Court 4
Roberto Vaglietti [1]
Chadley Brown [1]
(Did not play)
Bradley ELLIOTT
Pierre LE GRANGE
Walkover
1547998200
2019-01-20 3:30pm
A10 GEHQ - Court 5
Herman CONNOWAY [3]
Fanie JANSE VAN RENSBURG [3]
Leonard Perry
frank ostoja
4-6, 3-6
1547998200
2019-01-20 3:30pm
A11 GEHQ - Court 3
KYLE PARFITT
Warwic SPENCE
Qefate LEROTHOLI [4]
Prince MOTSWENYANE [4]
6-3, 6-4
1547998200
2019-01-20 3:30pm
A12 GEHQ - Court 6
Edward MATTHEWS
Kobus Roux
Paul Anderson [2]
Brendan Zackey [2]
2-6, 2-6
1548515700
2019-01-26 3:15pm
A13 GEHQ - Court 5
Bradley ELLIOTT
Pierre LE GRANGE
Leonard Perry
frank ostoja
6-7, 1-6
1548515700
2019-01-26 3:15pm
A14 GEHQ - Court 6
KYLE PARFITT
Warwic SPENCE
Paul Anderson [2]
Brendan Zackey [2]
6-4, 6-2
1548594000
2019-01-27 1:00pm
A15 GEHQ - Court 1
Leonard Perry
frank ostoja
KYLE PARFITT
Warwic SPENCE
4-6, 4-6
N/A B1 GEHQ - Court 2
Bradley ELLIOTT
Pierre LE GRANGE
(Did not play)
Paul Anderson [2]
Brendan Zackey [2]
Walkover
N/A C2 GEHQ - Court 7
Qefate LEROTHOLI [4]
Prince MOTSWENYANE [4]
(Did not play)
Edward MATTHEWS
Kobus Roux
Walkover
1548594000
2019-01-27 1:00pm
C3 GEHQ - Court 3
Herman CONNOWAY [3]
Fanie JANSE VAN RENSBURG [3]
Edward MATTHEWS
Kobus Roux
6-4, 6-4
1547998200
2019-01-20 3:30pm
E5 GEHQ - Court 7
Ferdi Brecher
Paul Evans
Jeronimo DE FARIA-LOPES
Brad James
7-6, 7-6
1548515700
2019-01-26 3:15pm
E7 GEHQ - Court 8
Ferdi Brecher
Paul Evans
Eugine Mokotong
Ferdie Bester
6-2, 6-1