Print

[3] Ruan STRAUSS Devilliers LAMPRECHT 4-6, 7-6, 11-9 Position 3-4 Devilliers LAMPRECHT
CT VOSLOO Tiaan BIERMAN 6-0, 3-6, 10-8 Position 7-8 CT VOSLOO
Thomas SMOOK Ruben BEZUIDENHOUT 7-6, 6-2 Position 11-12 Ruben BEZUIDENHOUT
H1 BYE BYE Position 15-16
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Cuan WESTERN ZA Great Tennis No -
[2] Andre Kleinhans Despatch Tennis Club No -
[3] Ruan Strauss ZA Great Tennis No -
[4] Ivan Beukes ZA George Tennis Club No -
- Jean Joubert Laerskool Hermanus No -
- Luka Otto Mosselbaai Tennis Club No -
- Zander MARITZ ZA Mosselbaai Tennis Club No -
- Ruben Bezuidenhout ZA Outeniqua Laerskool No -
- Jens Janse van Vuuren ZA Glenwood House School No -
- joshua basson ZA Knysna Tennis Club No -
- Devilliers Lamprecht ZA Knysna Tennis Club No -
- CT Vosloo Riversdal Tennis Club No -
- Dayne Mason ZA Plett Tennis Club No -
- Thomas Smook George Tennis Club No -
- Matt Lekay ZA Kuilsrivier Tennis Club No -
- Tiaan Bierman ZA Curro Durbanville No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
N/A A1 OQH -
Cuan WESTERN [1]
Jean Joubert
(Did not play)
Walkover
1551447000
2019-03-01 1:30pm
A2 OQH -
CT Vosloo
Thomas Smook
6-0, 6-2
1551513600
2019-03-02 8:00am
A3 OQH -
Ruan Strauss [3]
Jens Janse van Vuuren
6-0, 6-1
1551447000
2019-03-01 1:30pm
A4 OQH -
Dayne Mason
Matt Lekay
6-7, 4-6
1551447000
2019-03-01 1:30pm
A5 OQH -
joshua basson
Tiaan Bierman
4-6, 2-6
1551556800
2019-03-02 8:00pm
A6 OQH -
Zander MARITZ
Ivan Beukes [4]
5-7, 5-7
1551447000
2019-03-01 1:30pm
A7 OQH -
Luka Otto
Devilliers Lamprecht
0-6, 1-6
1551451500
2019-03-01 2:45pm
A8 OQH -
Ruben Bezuidenhout
Andre Kleinhans [2]
1-6, 3-6
1551518100
2019-03-02 9:15am
A9 OQH -
Cuan WESTERN [1]
CT Vosloo
6-0, 6-0
1551565800
2019-03-02 10:30pm
A10 OQH -
Ruan Strauss [3]
Matt Lekay
6-3, 6-1
1551565800
2019-03-02 10:30pm
A11 OQH -
Tiaan Bierman
Ivan Beukes [4]
1-6, 2-6
1551561300
2019-03-02 9:15pm
A12 OQH -
Devilliers Lamprecht
Andre Kleinhans [2]
6-4, 6-0
1551643200
2019-03-03 8:00pm
A13 PW BC -
Cuan WESTERN [1]
Ruan Strauss [3]
6-2, 6-0
1551643200
2019-03-03 8:00pm
A14 PW BC -
Ivan Beukes [4]
Devilliers Lamprecht
4-6, 6-4, 10-3
1551607200
2019-03-03 10:00am
A15 PW BC -
Cuan WESTERN [1]
Ivan Beukes [4]
6-0, 6-1
1551531600
2019-03-02 1:00pm
B1 OQH -
Ruan Strauss [3]
Devilliers Lamprecht
6-4, 6-7, 9-11
1551527100
2019-03-02 11:45am
C1 OQH -
CT Vosloo
Matt Lekay
1-6, 6-4, 5-10
1551527100
2019-03-02 11:45am
C2 OQH -
Tiaan Bierman
Andre Kleinhans [2]
2-6, 4-6
1551531600
2019-03-02 1:00pm
C3 OQH -
Matt Lekay
Andre Kleinhans [2]
6-0, 6-1
1551531600
2019-03-02 1:00pm
D1 OQH -
CT Vosloo
Tiaan Bierman
6-0, 3-6, 10-8
1551522600
2019-03-02 10:30am
E2 OQH -
Jens Janse van Vuuren
Dayne Mason
4-6, 4-6
1551565800
2019-03-02 10:30pm
E3 OQH -
joshua basson
Zander MARITZ
1-6, 0-6
1551561300
2019-03-02 9:15pm
E4 OQH -
Luka Otto
Ruben Bezuidenhout
4-6, 0-6
1551527100
2019-03-02 11:45am
E5 OQH -
Thomas Smook
Dayne Mason
7-6, 5-7, 5-10
1551527100
2019-03-02 11:45am
E6 OQH -
Zander MARITZ
Ruben Bezuidenhout
6-2, 6-3
1551531600
2019-03-02 1:00pm
E7 OQH -
Dayne Mason
Zander MARITZ
0-6, 0-6
1551531600
2019-03-02 1:00pm
F1 OQH -
Thomas Smook
Ruben Bezuidenhout
6-7, 2-6
N/A G2 OQH -
joshua basson
(Did not play)
Luka Otto
Walkover
1551531600
2019-03-02 1:00pm
G3 OQH -
Jens Janse van Vuuren
Luka Otto
6-4, 6-2