Print

Qualification Draw 1 2 TSA021380 Winelands A1 [1] LUAN KRIGE BYE 3 4 TSA020188 TSA021199 MPUM GN Henco DU PLOOY Rechardt VON WIELLIGH 7-6, 3-6, 6-1 5 6 TSA011039 TSA020658 FS KZN Zirk DE KLERK Jake CARTER 6-3, 6-4 7 8 TSA011375 WP A4 BYE [14] Jahar PERSAD 9 10 TSA 020548 GN A5 [10] TOM SLABBERT BYE 11 12 TSA011410 TSA021486 GN BOR Tristian DU PLESSIS Simanye MAJEKE 6-0, 6-0 13 14 TSA011391 TSA021359 GC GN Ryan CHRISTENSEN Roelof RHEEDER 6-2, 6-2 15 16 TSA020145 GE A8 BYE [8] Ethan TERBLANCHE 17 18 TSA021365 GN A9 [3] Johann COETZEE BYE 19 20 TSA021131 TSA020360 EP GN Hendrik FOUCHE Johann ROODE 6-1, 6-0 21 22 TSA010421 TSA010392 GE KZN Sibulele NCHUKANA Mathew SHAW 6-2, 6-3 23 24 TSA021409 TSA010464 GN GN Erich SULLWALD [16] Willem BRINK 6-1, 6-0 25 26 TSA021177 FS A13 [9] LOUIS GROBBELAAR BYE 27 28 TSA020678 TSA991648 FS MPUM Muller ESTERHUYSE Schalk SCHUTTE 6-4, 6-1 29 30 TSA011478 TSA011022 NWP GN Andre HARTMAN Kian STEYN 6-0, 6-2 31 32 TSA020371 NWP A16 BYE [5] Aldan COETZEE 33 34 TSA010130 MPUM A17 [7] Japie LUBBE BYE 35 36 TSA021469 TSA931229 NWP GC JACOBUS MOUTON George GREGORIOU 6-1, 6-1 37 38 TSA010242 TSA021314 NWP GN Leon STRYDOM Henning EBERSOHN 2-6, 6-4, 6-1 39 40 TSA010194 EP A20 BYE [12] Yahron VAN DYK 41 42 TSA010210 TSA020250 KZN GE [15] Sashen THIRBOAN Luca COUTINHO 6-1, 6-3 43 44 TSA001663 TSA921476 LIM GC Gerhard SULLWALD Ethan MALAN 6-4, 6-2 45 46 TSA031629 TSA021262 WP GN Kyle MCLEOD Tiaan JACOBS 6-1, 6-0 47 48 TSA021398 BOR A24 BYE [4] Sam MCQUIRK 49 50 TSA001629 Winelands A25 [6] Andre DU PLESSIS BYE 51 52 TSAJJ4942 TSA031211 GC GN Daiyan DASOO Tinus BORNMAN 6-0, 6-3 53 54 TSA661048 TSA021190 NWP Winelands Ignatius BELL Jacques MIENY 6-3, 6-4 55 56 TSA001593 FS A28 BYE [11] Charl VAN HEERDEN 57 58 TSA021159 WP A29 [13] Joshua EDGAR BYE 59 60 TSA021381 TSA021236 GC NWP Josh CRONJE Eckhard JONES 6-1, 6-3 61 62 TSA021490 TSA021376 WP GN Aslan OELOFSE Wian VAN DEN BERG 6-0, 6-0 63 64 TSA010345 KZN A32 BYE [2] Louis VAN DER WESTHUIZEN [1] LUAN KRIGE Rechardt VON WIELLIGH 6-1, 6-2 Jake CARTER [14] Jahar PERSAD 6-1, 7-5 [10] TOM SLABBERT Tristian DU PLESSIS 2-6, 6-2, 6-1 Ryan CHRISTENSEN [8] Ethan TERBLANCHE 6-2, 6-4 [3] Johann COETZEE Johann ROODE 6-0, 6-2 Sibulele NCHUKANA Erich SULLWALD 6-1, 6-1 [9] LOUIS GROBBELAAR Schalk SCHUTTE Walkover Kian STEYN [5] Aldan COETZEE 6-1, 6-2 [7] Japie LUBBE George GREGORIOU Walkover Henning EBERSOHN [12] Yahron VAN DYK 6-4, 6-1 [15] Sashen THIRBOAN Gerhard SULLWALD 6-2, 6-2 Tiaan JACOBS [4] Sam MCQUIRK 6-3, 6-2 [6] Andre DU PLESSIS Tinus BORNMAN 6-3, 6-3 Jacques MIENY [11] Charl VAN HEERDEN 6-0, 6-4 [13] Joshua EDGAR Josh CRONJE 7-5, 7-5 Wian VAN DEN BERG [2] Louis VAN DER WESTHUIZEN 5-7, 7-5, 6-4 [1] LUAN KRIGE [14] Jahar PERSAD 6-2, 6-1 [10] TOM SLABBERT Ryan CHRISTENSEN 6-3, 3-6, 6-2 [3] Johann COETZEE Erich SULLWALD 6-4, 3-6, 7-5 Schalk SCHUTTE [5] Aldan COETZEE 3-6, 6-0, 6-0 George GREGORIOU [12] Yahron VAN DYK 7-6, 6-3 Gerhard SULLWALD [4] Sam MCQUIRK 6-3, 6-1 [6] Andre DU PLESSIS [11] Charl VAN HEERDEN 6-2, 6-3 Josh CRONJE [2] Louis VAN DER WESTHUIZEN 7-6, 6-2 LUAN KRIGE Ryan CHRISTENSEN Johann COETZEE Aldan COETZEE Yahron VAN DYK Gerhard SULLWALD Charl VAN HEERDEN Louis VAN DER WESTHUIZEN
D1 7/8 Playoff
Erich SULLWALD George GREGORIOU 6-3, 6-4 11/12 Playoff Erich SULLWALD
Schalk SCHUTTE [4] Sam MCQUIRK 6-3, 6-4 15/16 Playoff [4] Sam MCQUIRK
Kian STEYN Jacques MIENY 7-6, 6-0 19/20 Playoff Kian STEYN
Sibulele NCHUKANA [13] Joshua EDGAR 6-4, 6-3 23/24 Playoff [13] Joshua EDGAR
Johann ROODE Tiaan JACOBS 7-6(5), 6-2 27/28 Playoff Johann ROODE
Henco DU PLOOY Eckhard JONES 6-2, 6-2 35/36 Playoff Henco DU PLOOY
Roelof RHEEDER Leon STRYDOM Walkover 39/40 Playoff Roelof RHEEDER
Zirk DE KLERK Aslan OELOFSE 6-0, 6-2 43/44 Playoff Zirk DE KLERK
X1 Simanye MAJEKE Kyle MCLEOD 47/48 Playoff Simanye MAJEKE
AB1 BYE BYE 55/56 Playoff
AD1 BYE BYE 59/60 Playoff
AF1 BYE BYE 63/64 Playoff
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] LUAN KRIGE ZA Paarl Tennis Club No -
[2] Louis VAN DER WESTHUIZEN ZA Mitchell Park Tennis Club No -
[3] Johann COETZEE ZA Tygerpoorts Primary No -
[4] Sam MCQUIRK ZA Selborne College No -
[5] Aldan COETZEE ZA No -
[6] Andre DU PLESSIS Paul Roos Gimnasium No -
[7] Japie LUBBE ZA No -
[8] Ethan TERBLANCHE Vaal Tennis Club No -
[9] LOUIS GROBBELAAR Grey College High No -
[10] TOM SLABBERT ZA Waterkloof High No -
[11] Charl VAN HEERDEN ZA Oud Studente Tennis No -
[12] Yahron VAN DYK Cradock Tennis Club No -
[13] Joshua EDGAR ZA Hillcrest Tennis Club No -
[14] Jahar PERSAD ZA University of Cape Town Tennis Club No -
[15] Sashen THIRBOAN Curro Hillcrest No -
[16] Willem Brink ZA Marks Park Sports Club No -
- Aslan Oelofse ZA Welgemoed Tennis Club No -
- Kian STEYN ZA Affies No -
- Sibulele NCHUKANA TuksSport Groenkloof Campus No -
- Daiyan DASOO Curro High No -
- Roelof Rheeder Garsfontein High No -
- Tiaan JACOBS Zwartkop High No -
- Tinus BORNMAN Menlopark High School No -
- Andre Hartman Lichtenburg High No -
- JACOBUS mouton ZA Rustenburg High No -
- Henning EBERSOHN Rustenburg High No -
- Jacques MIENY ZA Recreation Tennis Club No -
- Leon STRYDOM Schweizer Tennis Club No -
- Kyle McLeod ZA Fairmont High Yes Marno CARSTENS
- Simanye Majeke ZA Selborne College No -
- Hendrik FOUCHE Cradock Tennis Club No -
- Zirk DE KLERK Grey College High No -
- Muller ESTERHUYSE ZA Grey College High No -
- Josh CRONJE ZA Bryanston Sports Club No -
- Johann Roode ZA Bryanston Sports Club No -
- Ethan Malan German Country Club No -
- George Gregoriou GR Old Edwardian Tennis Club No -
- Ryan CHRISTENSEN ZA Bedfordview Country Club No -
- Luca COUTINHO Jeppe Quondam Tennis Club No -
- Wian VAN DEN BERG ZA Belgrave Tennis Club No -
- Rechardt Von Wielligh Elarduspark Tennis Club No -
- Eckhard JONES ZA Hartebeespoort Tennis Club No -
- Tristian DU PLESSIS ZA Waterkloof High No -
- Jake CARTER Prospect Tennis Club No -
- Mathew SHAW ZA Howick Tennis Club No -
- Erich SULLWALD Warmbad Tennis Club No -
- Gerhard SULLWALD Warmbad Tennis Club No -
- Schalk SCHUTTE ZA Nelspruit Hoerskool No -
- Henco DU PLOOY Middelburg Tennis Club No -
- Ignatius Bell Potchefstroom Country Club No -
Withdrawn (On-time)
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
- Marno CARSTENS ZA Curro School Durbanville No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1553158800
2019-03-21 9:00am
A2 UFS - Court 1
Henco DU PLOOY
Rechardt Von Wielligh
6-7, 6-3, 1-6
1553158800
2019-03-21 9:00am
A3 UFS - Court 2
Zirk DE KLERK
Jake CARTER
3-6, 4-6
1553158800
2019-03-21 9:00am
A6 UFS - Court 3
Tristian DU PLESSIS
Simanye Majeke
6-0, 6-0
1553158800
2019-03-21 9:00am
A7 UFS - Court 4
Ryan CHRISTENSEN
Roelof Rheeder
6-2, 6-2
1553158800
2019-03-21 9:00am
A10 UFS - Court 5
Hendrik FOUCHE
Johann Roode
1-6, 0-6
1553158800
2019-03-21 9:00am
A11 UFS - Court 6
Sibulele NCHUKANA
Mathew SHAW
6-2, 6-3
1553158800
2019-03-21 9:00am
A12 UFS - Court 7
Erich SULLWALD
Willem Brink [16]
6-1, 6-0
1553158800
2019-03-21 9:00am
A14 UFS - Court 8
Muller ESTERHUYSE
Schalk SCHUTTE
4-6, 1-6
1553158800
2019-03-21 9:00am
A15 UFS - Court 9
Andre Hartman
Kian STEYN
0-6, 2-6
1553158800
2019-03-21 9:00am
A18 UFS - Court 10
JACOBUS mouton
George Gregoriou
1-6, 1-6
1553158800
2019-03-21 9:00am
A19 UFS - Court 11
Leon STRYDOM
Henning EBERSOHN
6-2, 4-6, 1-6
1553158800
2019-03-21 9:00am
A21 UFS - Court 12
Sashen THIRBOAN [15]
Luca COUTINHO
6-1, 6-3
1553158800
2019-03-21 9:00am
A22 UFS - Court 13
Gerhard SULLWALD
Ethan Malan
6-4, 6-2
1553158800
2019-03-21 9:00am
A23 UFS - Court 14
Kyle McLeod
Tiaan JACOBS
1-6, 0-6
1553158800
2019-03-21 9:00am
A26 UFS - Court 15
Daiyan DASOO
Tinus BORNMAN
0-6, 3-6
1553158800
2019-03-21 9:00am
A27 UFS - Court 16
Ignatius Bell
Jacques MIENY
3-6, 4-6
1553162400
2019-03-21 10:00am
A30 UFS - Court 1
Josh CRONJE
Eckhard JONES
6-1, 6-3
1553162400
2019-03-21 10:00am
A31 UFS - Court 2
Aslan Oelofse
Wian VAN DEN BERG
0-6, 0-6
1553167800
2019-03-21 11:30am
A33 UFS - Court 1
LUAN KRIGE [1]
Rechardt Von Wielligh
6-1, 6-2
1553167800
2019-03-21 11:30am
A34 UFS - Court 2
Jake CARTER
Jahar PERSAD [14]
1-6, 5-7
1553167800
2019-03-21 11:30am
A35 UFS - Court 3
TOM SLABBERT [10]
Tristian DU PLESSIS
2-6, 6-2, 6-1
1553167800
2019-03-21 11:30am
A36 UFS - Court 4
Ryan CHRISTENSEN
Ethan TERBLANCHE [8]
6-2, 6-4
1553167800
2019-03-21 11:30am
A37 UFS - Court 5
Johann COETZEE [3]
Johann Roode
6-0, 6-2
1553167800
2019-03-21 11:30am
A38 UFS - Court 6
Sibulele NCHUKANA
Erich SULLWALD
1-6, 1-6
N/A A39 UFS - Court 7
LOUIS GROBBELAAR [9]
(Did not play)
Schalk SCHUTTE
Walkover
1553167800
2019-03-21 11:30am
A40 UFS - Court 8
Kian STEYN
Aldan COETZEE [5]
1-6, 2-6
N/A A41 UFS - Court 9
Japie LUBBE [7]
(Did not play)
George Gregoriou
Walkover
1553167800
2019-03-21 11:30am
A42 UFS - Court 10
Henning EBERSOHN
Yahron VAN DYK [12]
4-6, 1-6
1553167800
2019-03-21 11:30am
A43 UFS - Court 11
Sashen THIRBOAN [15]
Gerhard SULLWALD
2-6, 2-6
1553167800
2019-03-21 11:30am
A44 UFS - Court 12
Tiaan JACOBS
Sam MCQUIRK [4]
3-6, 2-6
1553167800
2019-03-21 11:30am
A45 UFS - Court 13
Andre DU PLESSIS [6]
Tinus BORNMAN
6-3, 6-3
1553167800
2019-03-21 11:30am
A46 UFS - Court 14
Jacques MIENY
Charl VAN HEERDEN [11]
0-6, 4-6
1553171400
2019-03-21 12:30pm
A47 UFS - Court 15
Joshua EDGAR [13]
Josh CRONJE
5-7, 5-7
1553171400
2019-03-21 12:30pm
A48 UFS - Court 16
Wian VAN DEN BERG
Louis VAN DER WESTHUIZEN [2]
7-5, 5-7, 4-6
1553175000
2019-03-21 1:30pm
A49 UFS - Court 1
LUAN KRIGE [1]
Jahar PERSAD [14]
6-2, 6-1
1553175000
2019-03-21 1:30pm
A50 UFS - Court 2
TOM SLABBERT [10]
Ryan CHRISTENSEN
3-6, 6-3, 2-6
1553175000
2019-03-21 1:30pm
A51 UFS - Court 3
Johann COETZEE [3]
Erich SULLWALD
6-4, 3-6, 7-5
1553175000
2019-03-21 1:30pm
A52 UFS - Court 4
Schalk SCHUTTE
Aldan COETZEE [5]
6-3, 0-6, 0-6
1553175000
2019-03-21 1:30pm
A53 UFS - Court 5
George Gregoriou
Yahron VAN DYK [12]
6-7, 3-6
1553175000
2019-03-21 1:30pm
A54 UFS - Court 6
Gerhard SULLWALD
Sam MCQUIRK [4]
6-3, 6-1
1553175000
2019-03-21 1:30pm
A55 UFS - Court 7
Andre DU PLESSIS [6]
Charl VAN HEERDEN [11]
2-6, 3-6
1553178600
2019-03-21 2:30pm
A56 UFS - Court 8
Josh CRONJE
Louis VAN DER WESTHUIZEN [2]
6-7, 2-6
9999999999999999
TBD
D1 -
1553254200
2019-03-22 11:30am
E1 OST - Court 1
Jahar PERSAD [14]
TOM SLABBERT [10]
6-3, 6-3
1553254200
2019-03-22 11:30am
E2 OST - Court 2
Erich SULLWALD
Schalk SCHUTTE
7-5, 6-2
1553254200
2019-03-22 11:30am
E3 OST - Court 3
George Gregoriou
Sam MCQUIRK [4]
4-6, 7-6, 10-8
1553254200
2019-03-22 11:30am
E4 OST - Court 4
Andre DU PLESSIS [6]
Josh CRONJE
6-2, 6-0
1553340600
2019-03-23 11:30am
E5 OST - Court 1
Jahar PERSAD [14]
Erich SULLWALD
3-6, 6-4, 10-7
1553340600
2019-03-23 11:30am
E6 OST - Court 2
George Gregoriou
Andre DU PLESSIS [6]
6-3, 6-7, 7-10
1553422500
2019-03-24 10:15am
E7 OST - Court 8
Jahar PERSAD [14]
Andre DU PLESSIS [6]
6-3, 6-1
1553427000
2019-03-24 11:30am
F1 OST - Court 1
Erich SULLWALD
George Gregoriou
6-3, 6-4
1553340600
2019-03-23 11:30am
G1 OST - Court 3
TOM SLABBERT [10]
Schalk SCHUTTE
6-2, 7-5
1553340600
2019-03-23 11:30am
G2 OST - Court 4
Sam MCQUIRK [4]
Josh CRONJE
6-7, 4-6
1553427000
2019-03-24 11:30am
G3 OST - Court 2
TOM SLABBERT [10]
Josh CRONJE
(Ret.)
4-1
Retired
1553427000
2019-03-24 11:30am
H1 OST - Court 3
Schalk SCHUTTE
Sam MCQUIRK [4]
3-6, 4-6
1553175000
2019-03-21 1:30pm
I1 UFS - Court 9
Rechardt Von Wielligh
Jake CARTER
6-1, 6-1
1553175000
2019-03-21 1:30pm
I2 UFS - Court 10
Tristian DU PLESSIS
Ethan TERBLANCHE [8]
6-2, 6-4
1553175000
2019-03-21 1:30pm
I3 UFS - Court 11
Johann Roode
Sibulele NCHUKANA
6-2, 2-6, 8-10
1553175000
2019-03-21 1:30pm
I6 UFS - Court 14
Sashen THIRBOAN [15]
Tiaan JACOBS
6-0, 6-2
1553175000
2019-03-21 1:30pm
I7 UFS - Court 15
Tinus BORNMAN
Jacques MIENY
1-6, 2-6
1553178600
2019-03-21 2:30pm
I8 UFS - Court 16
Joshua EDGAR [13]
Wian VAN DEN BERG
6-0, 6-4
1553254200
2019-03-22 11:30am
I9 OST - Court 5
Rechardt Von Wielligh
Tristian DU PLESSIS
4-6, 7-6, 10-6
1553254200
2019-03-22 11:30am
I10 OST - Court 6
Sibulele NCHUKANA
Kian STEYN
1-6, 2-6
1553254200
2019-03-22 11:30am
I11 OST - Court 7
Henning EBERSOHN
Sashen THIRBOAN [15]
2-6, 5-7
1553254200
2019-03-22 11:30am
I12 OST - Court 8
Jacques MIENY
Joshua EDGAR [13]
0-6, 6-3, 10-4
1553340600
2019-03-23 11:30am
I13 OST - Court 5
Rechardt Von Wielligh
Kian STEYN
6-4, 6-2
1553340600
2019-03-23 11:30am
I14 OST - Court 6
Sashen THIRBOAN [15]
Jacques MIENY
6-2, 7-6
1553427000
2019-03-24 11:30am
I15 OST - Court 4
Rechardt Von Wielligh
Sashen THIRBOAN [15]
7-6, 6-2
1553427000
2019-03-24 11:30am
J1 OST - Court 5
Kian STEYN
Jacques MIENY
7-6, 6-0
1553340600
2019-03-23 11:30am
K1 OST - Court 7
Tristian DU PLESSIS
Sibulele NCHUKANA
6-3, 6-0
1553340600
2019-03-23 11:30am
K2 OST - Court 8
Henning EBERSOHN
Joshua EDGAR [13]
7-6, 6-3
1553427000
2019-03-24 11:30am
K3 OST - Court 6
Tristian DU PLESSIS
Henning EBERSOHN
6-2, 6-3
1553427000
2019-03-24 11:30am
L1 OST - Court 7
Sibulele NCHUKANA
Joshua EDGAR [13]
4-6, 3-6
1553258700
2019-03-22 12:45pm
M1 OST - Court 1
Jake CARTER
Ethan TERBLANCHE [8]
7-5, 6-3
1553258700
2019-03-22 12:45pm
M4 OST - Court 4
Tinus BORNMAN
Wian VAN DEN BERG
3-6, 3-6
1553345100
2019-03-23 12:45pm
M5 OST - Court 1
Jake CARTER
Johann Roode
6-3, 4-6, 10-6
1553345100
2019-03-23 12:45pm
M6 OST - Court 2
Tiaan JACOBS
Wian VAN DEN BERG
0-6, 2-6
1553427000
2019-03-24 11:30am
M7 OST - Court 8
Jake CARTER
Wian VAN DEN BERG
1-6, 1-6
1553431500
2019-03-24 12:45pm
N1 OST - Court 1
Johann Roode
Tiaan JACOBS
7-6(5), 6-2
1553431500
2019-03-24 12:45pm
O3 OST - Court 2
Ethan TERBLANCHE [8]
Tinus BORNMAN
6-1, 6-1
1553167800
2019-03-21 11:30am
Q6 UFS - Court 17
Mathew SHAW
Willem Brink [16]
3-6, 3-6
1553167800
2019-03-21 11:30am
Q11 UFS - Court 18
Luca COUTINHO
Ethan Malan
0-6, 0-6
1553175000
2019-03-21 1:30pm
Q17 UFS - Court 17
Henco DU PLOOY
Zirk DE KLERK
6-1, 6-1
1553175000
2019-03-21 1:30pm
Q18 UFS - Court 18
Simanye Majeke
Roelof Rheeder
3-6, 2-6
1553178600
2019-03-21 2:30pm
Q19 UFS - Court 1
Hendrik FOUCHE
Willem Brink [16]
3-6, 0-6
1553178600
2019-03-21 2:30pm
Q20 UFS - Court 2
Muller ESTERHUYSE
Andre Hartman
6-3, 6-2
1553178600
2019-03-21 2:30pm
Q21 UFS - Court 3
JACOBUS mouton
Leon STRYDOM
0-6, 2-6
1553178600
2019-03-21 2:30pm
Q22 UFS - Court 4
Ethan Malan
Kyle McLeod
6-0, 6-0
1553178600
2019-03-21 2:30pm
Q23 UFS - Court 5
Daiyan DASOO
Ignatius Bell
0-6, 1-6
1553178600
2019-03-21 2:30pm
Q24 UFS - Court 6
Eckhard JONES
Aslan Oelofse
6-1, 6-0
1553258700
2019-03-22 12:45pm
Q25 OST - Court 5
Henco DU PLOOY
Roelof Rheeder
6-3, 6-1
1553258700
2019-03-22 12:45pm
Q26 OST - Court 6
Willem Brink [16]
Muller ESTERHUYSE
3-6, 4-6
1553258700
2019-03-22 12:45pm
Q27 OST - Court 7
Leon STRYDOM
Ethan Malan
2-6, 3-6
1553258700
2019-03-22 12:45pm
Q28 OST - Court 8
Ignatius Bell
Eckhard JONES
6-4, 0-6, 7-10
1553345100
2019-03-23 12:45pm
Q29 OST - Court 3
Henco DU PLOOY
Muller ESTERHUYSE
6-7, 6-7
1553345100
2019-03-23 12:45pm
Q30 OST - Court 4
Ethan Malan
Eckhard JONES
6-2, 6-1
1553431500
2019-03-24 12:45pm
Q31 OST - Court 3
Muller ESTERHUYSE
Ethan Malan
4-6, 3-6
1553431500
2019-03-24 12:45pm
R1 OST - Court 4
Henco DU PLOOY
Eckhard JONES
6-2, 6-2
1553345100
2019-03-23 12:45pm
S1 OST - Court 5
Roelof Rheeder
Willem Brink [16]
5-7, 5-7
1553345100
2019-03-23 12:45pm
S2 OST - Court 6
Leon STRYDOM
Ignatius Bell
6-7, 6-0, 6-10
1553431500
2019-03-24 12:45pm
S3 OST - Court 5
Willem Brink [16]
Ignatius Bell
6-7, 6-4, 11-9
N/A T1 OST - Court 6
Roelof Rheeder
Leon STRYDOM
(Did not play)
Walkover
1553263200
2019-03-22 2:00pm
U1 OST - Court 1
Zirk DE KLERK
Simanye Majeke
7-6(6), 6-0
1553263200
2019-03-22 2:00pm
U2 OST - Court 2
Hendrik FOUCHE
Andre Hartman
1-6, 1-6
1553263200
2019-03-22 2:00pm
U3 OST - Court 3
JACOBUS mouton
Kyle McLeod
6-0, 6-0
1553263200
2019-03-22 2:00pm
U4 OST - Court 4
Daiyan DASOO
Aslan Oelofse
1-6, 4-6
1553345100
2019-03-23 12:45pm
U5 OST - Court 7
Zirk DE KLERK
Andre Hartman
3-6, 4-6
1553345100
2019-03-23 12:45pm
U6 OST - Court 8
JACOBUS mouton
Aslan Oelofse
6-3, 6-1
1553431500
2019-03-24 12:45pm
U7 OST - Court 7
Andre Hartman
JACOBUS mouton
7-5, 6-3
1553431500
2019-03-24 12:45pm
V1 OST - Court 8
Zirk DE KLERK
Aslan Oelofse
6-0, 6-2
1553349600
2019-03-23 2:00pm
W1 OST - Court 1
Simanye Majeke
Hendrik FOUCHE
5-7, 2-6
1553349600
2019-03-23 2:00pm
W2 OST - Court 2
Kyle McLeod
Daiyan DASOO
4-6, 5-7
1553436000
2019-03-24 2:00pm
W3 OST - Court 1
Hendrik FOUCHE
Daiyan DASOO
6-3, 6-0
1553436000
2019-03-24 2:00pm
X1 OST - Court 2
Simanye Majeke
Kyle McLeod
6-4, 6-3
1553436000
2019-03-24 2:00pm
Y15 OST - Court 3
Mathew SHAW
Luca COUTINHO
1-6, 6-1, 5-10