Print

D1 7/8 Playoff
Tiffany-Anne BEUKES [6] Maud TSAURA Walkover 11/12 Playoff [6] Maud TSAURA
H1 Anicka JANSE VAN RENSBURG BYE 15/16 Playoff Anicka JANSE VAN RENSBURG
Karla GROBBELAAR Chané HIGGO 6-3, 6-3 19/20 Playoff Karla GROBBELAAR
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Nicole VILJOEN ZA Alberhart Tennis Club No -
[2] Tanika PANAINO Bedfordview Country Club No -
[3] Tiffany LE ROUX ZA Kenridge Tennis Club No -
[4] Ane DE WAAL Strand Tennis klub No -
[5] Larize NEL Sasolburg High No -
[6] Maud TSAURA CSIR Tennis Club No -
[7] Knoxie LE ROUX No -
[8] Vega Horberg Dainfern Country Club No -
- Anicka JANSE VAN RENSBURG ZA Afrikaans Hoer Meisieskool No -
- Elanie BRAND ZA Upington High No -
- Anna Hosking Rhenish High No -
- Kalinke BOTMA ZA Curro Kathu School No -
- Louise Hosking ZA Rhenish High No -
- Deoné GOUSSARD ZA Kathu Tennis Club No -
- Karla Grobbelaar ZA George Tennis Club No -
- Nicola Hefer ZA Hoërskool Sentraal Bloemfontein No -
- TALITA SWART ZA Mundene Tennis Klub No -
- Chané Higgo ZA Danville Park Girls High School No -
- Taimi Nashiku NA Riaan Venter Tennis Accademy No -
- Tiffany-Anne BEUKES Riaan Venter Tennis Academy No -
- tristan liebenberg Rustenburg No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1553162400
2019-03-21 10:00am
A3 UFS - Court 9
Karla Grobbelaar
Elanie BRAND
0-6, 1-6
1553162400
2019-03-21 10:00am
A6 UFS - Court 10
Deoné GOUSSARD
Anicka JANSE VAN RENSBURG
5-7, 4-6
1553162400
2019-03-21 10:00am
A7 UFS - Court 3
Taimi Nashiku
Tiffany-Anne BEUKES
7-6(4), 4-6, 5-10
1553162400
2019-03-21 10:00am
A11 UFS - Court 4
TALITA SWART
Chané Higgo
6-0, 6-0
1553162400
2019-03-21 10:00am
A14 UFS - Court 5
Kalinke BOTMA
tristan liebenberg
6-2, 6-0
1553162400
2019-03-21 10:00am
A17 UFS - Court 6
Nicole VILJOEN [1]
Anna Hosking
5-7, 2-6
1553171400
2019-03-21 12:30pm
A18 UFS - Court 1
Elanie BRAND
Knoxie LE ROUX [7]
6-1, 6-1
1553171400
2019-03-21 12:30pm
A19 UFS - Court 2
Ane DE WAAL [4]
Anicka JANSE VAN RENSBURG
6-0, 6-0
1553171400
2019-03-21 12:30pm
A20 UFS - Court 3
Tiffany-Anne BEUKES
Larize NEL [5]
0-6, 0-6
1553162400
2019-03-21 10:00am
A21 UFS - Court 7
Maud TSAURA [6]
Nicola Hefer
4-6, 3-6
1553171400
2019-03-21 12:30pm
A22 UFS - Court 4
TALITA SWART
Tiffany LE ROUX [3]
6-4, 6-4
1553171400
2019-03-21 12:30pm
A23 UFS - Court 5
Vega Horberg [8]
Kalinke BOTMA
7-6(4), 6-4
1553162400
2019-03-21 10:00am
A24 UFS - Court 8
Louise Hosking
Tanika PANAINO [2]
3-6, 2-6
9999999999999999
TBD
D1 -
1553254200
2019-03-22 11:30am
E1 Mun - Court 3
Nicole VILJOEN [1]
Knoxie LE ROUX [7]
4-6, 6-2, 10-1
1553254200
2019-03-22 11:30am
E2 Mun - Court 4
Anicka JANSE VAN RENSBURG
Tiffany-Anne BEUKES
0-6, 3-6
N/A E3 Mun - Court 5
Maud TSAURA [6]
Tiffany LE ROUX [3]
(Did not play)
Walkover
1553254200
2019-03-22 11:30am
E4 Mun - Court 6
Kalinke BOTMA
Louise Hosking
5-7, 7-5, 4-10
1553336100
2019-03-23 10:15am
E5 Mun - Court 2
Nicole VILJOEN [1]
Tiffany-Anne BEUKES
6-4, 6-2
1553336100
2019-03-23 10:15am
E6 Mun - Court 3
Maud TSAURA [6]
Louise Hosking
6-7, 2-6
1553436000
2019-03-24 2:00pm
E7 OST - Court 4
Nicole VILJOEN [1]
Louise Hosking
6-2, 6-2
N/A F1 OST - Court 5
Tiffany-Anne BEUKES
(Did not play)
Maud TSAURA [6]
Walkover
1553336100
2019-03-23 10:15am
G1 Mun - Court 4
Knoxie LE ROUX [7]
Anicka JANSE VAN RENSBURG
6-0, 6-3
1553436000
2019-03-24 2:00pm
G3 OST - Court 6
Knoxie LE ROUX [7]
Kalinke BOTMA
6-4, 2-6, 9-11
1553254200
2019-03-22 11:30am
I10 Mun - Court 7
Deoné GOUSSARD
Taimi Nashiku
0-6, 1-6
1553336100
2019-03-23 10:15am
I13 Mun - Court 5
Karla Grobbelaar
Taimi Nashiku
6-7, 2-6
1553336100
2019-03-23 10:15am
I14 Mun - Court 6
Chané Higgo
tristan liebenberg
2-6, 6-7
N/A I15 OST - Court 7
Taimi Nashiku
(Did not play)
tristan liebenberg
Walkover
1553436000
2019-03-24 2:00pm
J1 OST - Court 8
Karla Grobbelaar
Chané Higgo
6-3, 6-3
9999999999999999
TBD
-