Print

Qualification Draw 1 2 TSAJJ5150 KZN A1 [1] Thobeka HLONGWANE BYE 3 4 TSA048606 TSA031053 GN KZN Kelly HOPE Vania MANCHEV 6-0, 6-0 5 6 TSA031373 TSA048654 GAU KZN Jamie MCKENZIE Caitlyn NAICKER 6-2, 6-1 7 8 TSA040672 TSA031065 KZN GN Anelisiwe NTULI [8] Tsobotsi LEHLOENYA 7-6(7), 6-1 9 10 TSA031035 Winelands A5 [3] Carla VISSER BYE 11 12 TSA048922 TSA048475 WP GN Jaiden DU TOIT Skyle-Lee ELLIOTT 6-4, 6-3 13 14 TSA048881 TSA040309 GN GN Jana HENNING Mia-leigh CILLIERS 6-2, 6-3 15 16 TSA040695 TSA048486 KZN WP Isabella UYS [5] Sharlene CHIGARIRO 6-0, 6-0 17 18 TSA048571 TSA048373 Winelands GN [7] Simone STEYN Mi-Kae CONRADIE 6-3, 6-3 19 20 TSA031356 TSA031444 FS WP Neo MOGODI Almaaz SALOOJEE 6-1, 7-5 21 22 TSA031559 TSA048659 GC FS Carmen LYONS Chaneke KOCK 6-1, 6-3 23 24 TSA030414 TSA031310 KZN KZN Stella OGLESBY [4] Husna KATHRADA 3-6, 6-4, 6-3 25 26 TSA040366 TSA031415 GN LIM [6] Martina GARNEVSKA Celente BADENHORST 6-1, 6-0 27 28 TSA048402 TSA048643 KZN WP Isabella MACQUET Emma FOSTER 6-3, 4-6, 6-3 29 30 TSA04773 TSA049146 GC KZN Alexis BANDUCCI Bongeka HLONGWANE 6-1, 6-3 31 32 TSA031303 FS A16 BYE [2] CARLA SCHOLTZ [1] Thobeka HLONGWANE Kelly HOPE 6-1, 6-1 Jamie MCKENZIE Anelisiwe NTULI 6-3, 6-1 [3] Carla VISSER Jaiden DU TOIT 6-0, 6-0 Mia-leigh CILLIERS [5] Sharlene CHIGARIRO 6-3, 7-5 [7] Simone STEYN Neo MOGODI 6-4, 6-2 Carmen LYONS Stella OGLESBY 6-4, 3-6, 6-4 [6] Martina GARNEVSKA Isabella MACQUET 6-4, 6-3 Alexis BANDUCCI [2] CARLA SCHOLTZ 6-4, 7-6(7) Kelly HOPE Jamie MCKENZIE Carla VISSER Sharlene CHIGARIRO Simone STEYN Carmen LYONS Martina GARNEVSKA CARLA SCHOLTZ
D1 7/8 Playoff
Mia-leigh CILLIERS Alexis BANDUCCI Walkover 11/12 Playoff Alexis BANDUCCI
Jaiden DU TOIT Isabella MACQUET 7-6, 6-7, 10-7 15/16 Playoff Isabella MACQUET
Skyle-Lee ELLIOTT Mi-Kae CONRADIE 6-4, 6-3 19/20 Playoff Mi-Kae CONRADIE
Vania MANCHEV Chaneke KOCK 6-4, 6-4 23/24 Playoff Vania MANCHEV
Isabella UYS Celente BADENHORST 6-0, 6-0 27/28 Playoff Celente BADENHORST
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Thobeka Hlongwane Berea Lawn Tennis Club No -
[2] CARLA SCHOLTZ ZA Oranje Meisies Hoër No -
[3] Carla VISSER Paarl Girls High No -
[4] Husna KATHRADA Mitchell Park Tennis Club No -
[5] Sharlene CHIGARIRO Somerset College High No -
[6] Martina GARNEVSKA ZA No -
[7] Simone STEYN ZA Strand Tennis klub No -
[8] Tsobotsi LEHLOENYA ZA Tuks Juniors No -
- Jaiden du Toit ZA Durbanville Tennis Club No -
- Isabella UYS ZA KZN Schools Squash No -
- Jana Henning ZA Afrikaans Hoer Meisieskool No -
- Skyle-Lee ELLIOTT ZA E.G Jansen High No -
- Jamie MCKENZIE Holy Rosary High No -
- Kelly HOPE ZA St Marys High No -
- Mi-Kae CONRADIE ZA Menlopark High School No -
- Stella OGLESBY Durban Girls College High No -
- Vania MANCHEV Wykeham Collegiate High No -
- Neo MOGODI ZA Eunice High School No -
- Chaneke KOCK Oranje Meisies Hoër No -
- Alexis BANDUCCI Marks Park Sports Club No -
- Carmen lyons Bedfordview Country Club No -
- Mia-leigh Cilliers ZA Monument Park Tennis Club No -
- Anelisiwe NTULI Berea Lawn Tennis Club No -
- Isabella MACQUET Hillcrest Tennis Club No -
- Bongeka Hlongwane ZA Tills Tennis Club No -
- Caitlyn Naicker ZA Westridge Tennis Stadium No -
- Celente Badenhorst ZA Amos Tennis Academy No -
- Almaaz Saloojee ZA Western Province Cricket Club (Tennis) No -
- Emma FOSTER ZA Western Province Cricket Club (Tennis) No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1553162400
2019-03-21 10:00am
A2 GRE -
Kelly HOPE
Vania MANCHEV
6-0, 6-0
1553162400
2019-03-21 10:00am
A3 GRE - Court 12
Jamie MCKENZIE
Caitlyn Naicker
6-2, 6-1
1553162400
2019-03-21 10:00am
A4 GRE - Court 13
Anelisiwe NTULI
Tsobotsi LEHLOENYA [8]
7-6(7), 6-1
1553162400
2019-03-21 10:00am
A6 GRE - Court 14
Jaiden du Toit
Skyle-Lee ELLIOTT
6-4, 6-3
1553162400
2019-03-21 10:00am
A7 GRE - Court 15
Jana Henning
Mia-leigh Cilliers
2-6, 3-6
1553162400
2019-03-21 10:00am
A8 GRE - Court 16
Isabella UYS
Sharlene CHIGARIRO [5]
0-6, 0-6
1553162400
2019-03-21 10:00am
A9 GRE - Court 17
Simone STEYN [7]
Mi-Kae CONRADIE
6-3, 6-3
1553162400
2019-03-21 10:00am
A10 GRE - Court 18
Neo MOGODI
Almaaz Saloojee
6-1, 7-5
1553162400
2019-03-21 10:00am
A11 GRE - Court 19
Carmen lyons
Chaneke KOCK
6-1, 6-3
1553162400
2019-03-21 10:00am
A12 GRE - Court 20
Stella OGLESBY
Husna KATHRADA [4]
3-6, 6-4, 6-3
1553162400
2019-03-21 10:00am
A13 GRE - Court 21
Martina GARNEVSKA [6]
Celente Badenhorst
6-1, 6-0
1553162400
2019-03-21 10:00am
A14 GRE - Court 22
Isabella MACQUET
Emma FOSTER
6-3, 4-6, 6-3
1553162400
2019-03-21 10:00am
A15 GRE - Court 1
Alexis BANDUCCI
Bongeka Hlongwane
6-1, 6-3
1553171400
2019-03-21 12:30pm
A17 GRE - Court 12
Thobeka Hlongwane [1]
Kelly HOPE
1-6, 1-6
1553171400
2019-03-21 12:30pm
A18 GRE - Court 18
Jamie MCKENZIE
Anelisiwe NTULI
6-3, 6-1
1553171400
2019-03-21 12:30pm
A19 GRE - Court 19
Carla VISSER [3]
Jaiden du Toit
6-0, 6-0
1553171400
2019-03-21 12:30pm
A20 GRE - Court 20
Mia-leigh Cilliers
Sharlene CHIGARIRO [5]
3-6, 5-7
1553171400
2019-03-21 12:30pm
A21 GRE - Court 21
Simone STEYN [7]
Neo MOGODI
6-4, 6-2
1553171400
2019-03-21 12:30pm
A22 GRE - Court 22
Carmen lyons
Stella OGLESBY
6-4, 3-6, 6-4
1553175000
2019-03-21 1:30pm
A23 GRE - Court 1
Martina GARNEVSKA [6]
Isabella MACQUET
6-4, 6-3
1553175000
2019-03-21 1:30pm
A24 GRE - Court 2
Alexis BANDUCCI
CARLA SCHOLTZ [2]
4-6, 6-7(7)
9999999999999999
TBD
D1 -
1553254200
2019-03-22 11:30am
E1 ORA - Court 1
Thobeka Hlongwane [1]
Anelisiwe NTULI
6-2, 6-4
1553254200
2019-03-22 11:30am
E2 ORA - Court 2
Jaiden du Toit
Mia-leigh Cilliers
6-0, 4-6, 8-10
1553254200
2019-03-22 11:30am
E3 ORA - Court 3
Neo MOGODI
Stella OGLESBY
6-3, 1-6, 10-2
1553254200
2019-03-22 11:30am
E4 ORA - Court 4
Isabella MACQUET
Alexis BANDUCCI
1-6, 4-6
1553340600
2019-03-23 11:30am
E5 ORA - Court 1
Thobeka Hlongwane [1]
Mia-leigh Cilliers
6-0, 6-4
1553340600
2019-03-23 11:30am
E6 ORA - Court 2
Neo MOGODI
Alexis BANDUCCI
6-1, 6-0
1553422500
2019-03-24 10:15am
E7 ORA - Court 1
Thobeka Hlongwane [1]
Neo MOGODI
6-1, 6-0
N/A F1 ORA - Court 2
Mia-leigh Cilliers
(Did not play)
Alexis BANDUCCI
Walkover
1553340600
2019-03-23 11:30am
G1 ORA - Court 3
Anelisiwe NTULI
Jaiden du Toit
6-2, 1-6, 10-1
1553340600
2019-03-23 11:30am
G2 ORA - Court 4
Stella OGLESBY
Isabella MACQUET
1-6, 7-6(4), 10-3
1553422500
2019-03-24 10:15am
G3 ORA - Court 5
Anelisiwe NTULI
Stella OGLESBY
5-7, 6-7(4)
1553422500
2019-03-24 10:15am
H1 ORA - Court 6
Jaiden du Toit
Isabella MACQUET
6-7, 7-6, 7-10
1553175000
2019-03-21 1:30pm
I2 GRE - Court 4
Caitlyn Naicker
Tsobotsi LEHLOENYA [8]
2-6, 3-6
1553175000
2019-03-21 1:30pm
I4 GRE - Court 5
Jana Henning
Isabella UYS
6-4, 6-3
1553175000
2019-03-21 1:30pm
I5 GRE - Court 6
Mi-Kae CONRADIE
Almaaz Saloojee
6-2, 6-4
1553175000
2019-03-21 1:30pm
I6 GRE - Court 7
Chaneke KOCK
Husna KATHRADA [4]
7-6(7), 6-1
1553175000
2019-03-21 1:30pm
I7 GRE - Court 8
Celente Badenhorst
Emma FOSTER
6-7(7), 6-2, 8-10
1553254200
2019-03-22 11:30am
I9 ORA - Court 5
Vania MANCHEV
Tsobotsi LEHLOENYA [8]
2-6, 2-6
1553254200
2019-03-22 11:30am
I10 ORA - Court 6
Skyle-Lee ELLIOTT
Jana Henning
6-2, 4-6, 11-9
1553254200
2019-03-22 11:30am
I11 ORA - Court 7
Mi-Kae CONRADIE
Chaneke KOCK
6-2, 6-3
1553254200
2019-03-22 11:30am
I12 ORA - Court 8
Emma FOSTER
Bongeka Hlongwane
1-6, 4-6
1553340600
2019-03-23 11:30am
I13 ORA - Court 5
Tsobotsi LEHLOENYA [8]
Skyle-Lee ELLIOTT
6-0, 6-2
1553340600
2019-03-23 11:30am
I14 ORA - Court 6
Mi-Kae CONRADIE
Bongeka Hlongwane
4-6, 6-4, 6-10
1553422500
2019-03-24 10:15am
I15 ORA - Court 7
Tsobotsi LEHLOENYA [8]
Bongeka Hlongwane
3-6, 7-5, 8-10
1553422500
2019-03-24 10:15am
J1 ORA - Court 8
Skyle-Lee ELLIOTT
Mi-Kae CONRADIE
4-6, 3-6
1553340600
2019-03-23 11:30am
K1 ORA - Court 7
Vania MANCHEV
Jana Henning
3-6, 4-6
1553340600
2019-03-23 11:30am
K2 ORA - Court 8
Chaneke KOCK
Emma FOSTER
0-6, 3-6
1553427000
2019-03-24 11:30am
K3 ORA - Court 1
Jana Henning
Emma FOSTER
5-7, 6-7
1553427000
2019-03-24 11:30am
L1 ORA - Court 2
Vania MANCHEV
Chaneke KOCK
6-4, 6-4
N/A M3 ORA - Court 1
Almaaz Saloojee
Husna KATHRADA [4]
(Did not play)
Walkover
1553345100
2019-03-23 12:45pm
M5 ORA - Court 1
Caitlyn Naicker
Isabella UYS
6-3, 6-1
1553345100
2019-03-23 12:45pm
M6 ORA - Court 2
Almaaz Saloojee
Celente Badenhorst
6-2, 2-6, 10-6
1553427000
2019-03-24 11:30am
M7 ORA - Court 3
Caitlyn Naicker
Almaaz Saloojee
3-6, 4-6
1553427000
2019-03-24 11:30am
N1 ORA - Court 4
Isabella UYS
Celente Badenhorst
0-6, 0-6