Print

Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Partner Alternate Replaced
[1] Mikael v Niekerk Menlopark High School Alrich Tiaan Wannenburg No -
[1] Alrich Tiaan Wannenburg Rustenburg High Mikael v Niekerk No -
[2] Michael Loram ZA Edgemead Tennis Club Willem Sevenster No -
[2] Willem Sevenster ZA Garsfontein High Michael Loram No -
[3] Johannes ADAM Westville Boys High TJ Chuene No -
[3] TJ Chuene ZA Lebowakgomo Tennis Club Johannes ADAM No -
[4] Daniel CALVER ZA Sandton Sports Club Philip WINKELMANN No -
[4] Philip WINKELMANN Grey College Primary Daniel CALVER No -
- JEAN BOTHA Beukes Van den Berg No -
- Mark Jimmy Marks Nawa Notwane Andre Diniz No -
- Lithabe Shweni Beacon Bay Tennis Club Joel THORNE No -
- Herman Verwey ZA Evertsdal Tennis Club Gustav Lombard No -
- Joel THORNE ZA Beacon Bay Tennis Club Lithabe Shweni No -
- James Salmon Oratile Sehularo No -
- Gustav Lombard Welgemoed Tennis Club Herman Verwey No -
- Cameron OLIVER ZA Westville Boys High Dwalalethu Mkuzo No -
- Andre Diniz BR Menlopark Primary Mark Jimmy Marks Nawa No -
- Janco Stoltz ZA Groenkloof Campus Conrad Beneke No -
- Theunsie Botha Cradock Tennis Club Jan-Nel du Plessis No -
- Jan-Nel du Plessis Fichardpark Primary Theunsie Botha No -
- Pieter Francois (Lebo) van Aswegen ZA Willem Postma Primary Matseliso MATANG No -
- Matseliso MATANG ZA Grey College Primary Pieter Francois (Lebo) van Aswegen No -
- Philip JAUSS NA St Stithians Boys' College Keanu Andre Faure No -
- Beukes Van den Berg ZA Waterkloof High JEAN BOTHA No -
- Conrad Beneke Gerrie Dippenaar Tennis Academy Janco Stoltz No -
- Keanu Andre Faure ZA Philip JAUSS No -
- Dwalalethu Mkuzo ZA Clifton High School Cameron OLIVER No -
- Christian Smith ZA Lowveld Juniors Heinrich Rootman No -
- Jovan LUBBE ZA Nelspruit Tennis Club Neo Mogola No -
- Neo Mogola ZA Middelburg Tennis Club Jovan LUBBE No -
- Heinrich Rootman ZA Middelburg Country Club Christian Smith No -
- Oratile Sehularo ZA HARTBEESPOORT TENNIS KLUB James Salmon No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1553272200
2019-03-22 4:30pm
A1 GRE - Court 6
Mikael v Niekerk [1]
Alrich Tiaan Wannenburg [1]
Joel THORNE
Lithabe Shweni
6-4, 6-2
1553272200
2019-03-22 4:30pm
A2 GRE - Court 7
Mark Jimmy Marks Nawa
Andre Diniz
Janco Stoltz
Conrad Beneke
6-7(7), 6-3, 4-10
1553272200
2019-03-22 4:30pm
A3 GRE - Court 8
TJ Chuene [3]
Johannes ADAM [3]
Christian Smith
Heinrich Rootman
4-6, 2-6
1553272200
2019-03-22 4:30pm
A4 GRE - Court 9
Theunsie Botha
Jan-Nel du Plessis
Gustav Lombard
Herman Verwey
5-7, 1-6
1553273100
2019-03-22 4:45pm
A5 GRE - Court 10
Pieter Francois (Lebo) van Aswegen
Matseliso MATANG
Oratile Sehularo
James Salmon
6-1, 6-0
1553273100
2019-03-22 4:45pm
A6 GRE - Court 11
Dwalalethu Mkuzo
Cameron OLIVER
Daniel CALVER [4]
Philip WINKELMANN [4]
0-6, 0-6
1553273100
2019-03-22 4:45pm
A7 GRE - Court 12
Beukes Van den Berg
JEAN BOTHA
Jovan LUBBE
Neo Mogola
6-1, 6-4
1553273100
2019-03-22 4:45pm
A8 GRE - Court 13
Philip JAUSS
Keanu Andre Faure
Michael Loram [2]
Willem Sevenster [2]
1-6, 2-6
1553347800
2019-03-23 1:30pm
A9 GRE - Court 21
Mikael v Niekerk [1]
Alrich Tiaan Wannenburg [1]
Janco Stoltz
Conrad Beneke
1-6, 3-6
1553347800
2019-03-23 1:30pm
A10 GRE - Court 22
Christian Smith
Heinrich Rootman
Gustav Lombard
Herman Verwey
6-0, 6-2
1553349600
2019-03-23 2:00pm
A11 GRE - Court 1
Pieter Francois (Lebo) van Aswegen
Matseliso MATANG
Daniel CALVER [4]
Philip WINKELMANN [4]
1-6, 4-6
1553349600
2019-03-23 2:00pm
A12 GRE - Court 2
Beukes Van den Berg
JEAN BOTHA
Michael Loram [2]
Willem Sevenster [2]
6-3, 6-1
1553441400
2019-03-24 3:30pm
A13 GRE -
Janco Stoltz
Conrad Beneke
Christian Smith
Heinrich Rootman
7-6(7), 6-2
1553441400
2019-03-24 3:30pm
A14 GRE -
Daniel CALVER [4]
Philip WINKELMANN [4]
Beukes Van den Berg
JEAN BOTHA
6-2, 6-3
1553518800
2019-03-25 1:00pm
A15 GRE - Court 2
Janco Stoltz
Conrad Beneke
Daniel CALVER [4]
Philip WINKELMANN [4]
6-0, 6-4