Print

Bracket 1 1 2 TSAJJ4942 TSA001630 TSAJJ4942 TSA001630 GC Winelands GC Winelands [1] Daiyan DASOO Andre DU PLESSIS [1] Ethan TERBLANCHE Johan-Louis VOS 6-1, 6-1 3 4 TSA010194 TSA010210 TSA010194 TSA010210 EP KZN EP KZN Hendrik FOUCHE Sibulele NCHUKANA Yahron VAN DYK Sashen THIRBOAN 7-6, 4-6, 11-9 5 6 TSA021190 TSA011478 TSA021190 TSA011478 Winelands NWP Winelands NWP [3] Muller ESTERHUYSE Andre HARTMAN [3] Jacques MIENY JACOBUS MOUTON 6-0, 6-1 7 8 TSA011022 TSA021490 TSA011022 TSA021490 GN WP GN WP Kian STEYN Kyle MCLEOD Wian VAN DEN BERG Aslan OELOFSE 6-2, 6-1 9 10 TSA031211 TSA021236 TSA031211 TSA021236 GN NWP GN NWP Tinus BORNMAN Eckhard JONES Willem BRINK Simanye MAJEKE 7-5, 6-3 11 12 TSA010392 TSA020658 TSA010392 TSA020658 KZN KZN KZN KZN Douglas GROBLER [4] Jake CARTER Mathew SHAW [4] Louis VAN DER WESTHUIZEN 6-0, 6-4 13 14 TSA021359 TSA021314 TSA021359 TSA021314 GN GN GN GN Roelof RHEEDER Luca COUTINHO Rechardt VON WIELLIGH Henning EBERSOHN 7-6, 6-3 15 16 TSA020360 TSA 020548 TSA020360 TSA 020548 GN GN GN GN Tiaan JACOBS [2] TOM SLABBERT Johann ROODE [2] Erich SULLWALD 6-1, 6-1 DU PLESSIS / VOS NCHUKANA / THIRBOAN 6-3, 6-2 [3] ESTERHUYSE / MIENY STEYN / VAN DEN BERG 6-3, 6-2 BORNMAN / BRINK [4] CARTER / VAN DER WESTHUIZEN 3-6, 7-6, 10-4 COUTINHO / EBERSOHN [2] SLABBERT / SULLWALD 6-2, 6-3 DU PLESSIS / VOS STEYN / VAN DEN BERG 6-3, 6-3 [4] CARTER / VAN DER WESTHUIZEN [2] SLABBERT / SULLWALD 3-6, 6-2, 10-3 DU PLESSIS / VOS [2] SLABBERT / SULLWALD 3-6, 7-6(7), 10-3 [2] SLABBERT / SULLWALD
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Partner Alternate Replaced
[1] Daiyan DASOO Curro High Ethan TERBLANCHE No -
- Johan-Louis VOS Paarl Gimnasium High Andre DU PLESSIS No -
- Yahron VAN DYK Cradock Tennis Club Hendrik FOUCHE No -
- Sashen THIRBOAN Curro Hillcrest Sibulele NCHUKANA No -
[3] Jacques MIENY ZA Recreation Tennis Club Muller ESTERHUYSE No -
- Andre Hartman Lichtenburg High JACOBUS mouton No -
- Kian STEYN ZA Affies Wian VAN DEN BERG No -
- Aslan Oelofse ZA Welgemoed Tennis Club Kyle McLeod No -
- Tinus BORNMAN Menlopark High School Willem Brink No -
- Eckhard JONES ZA Hartebeespoort Tennis Club Simanye Majeke No -
- Mathew SHAW ZA Howick Tennis Club Douglas GROBLER No -
[4] Jake CARTER Prospect Tennis Club Louis van der Westhuizen No -
- Roelof Rheeder Garsfontein High Rechardt Von Wielligh No -
- Henning EBERSOHN Rustenburg High Luca COUTINHO No -
- Johann Roode ZA Bryanston Sports Club Tiaan JACOBS No -
[2] TOM SLABBERT ZA Waterkloof High Erich Sullwald No -
[1] Ethan TERBLANCHE Vaal Tennis Club Daiyan DASOO No -
[2] Erich Sullwald Limpopo Juniors Club TOM SLABBERT No -
[3] Muller ESTERHUYSE ZA Grey College High Jacques MIENY No -
[4] Louis van der Westhuizen Jake CARTER No -
- Sibulele NCHUKANA TuksSport Groenkloof Campus Sashen THIRBOAN No -
- Tiaan JACOBS Zwartkop High Johann Roode No -
- JACOBUS mouton ZA Rustenburg High Andre Hartman No -
- Kyle McLeod ZA Fairmont High Aslan Oelofse No -
- Simanye Majeke ZA Selborne College Eckhard JONES No -
- Hendrik FOUCHE Cradock Tennis Club Yahron VAN DYK No -
- Willem Brink ZA Marks Park Sports Club Tinus BORNMAN No -
- Luca COUTINHO Jeppe Quondam Tennis Club Henning EBERSOHN No -
- Wian VAN DEN BERG ZA Belgrave Tennis Club Kian STEYN No -
- Rechardt Von Wielligh Elarduspark Tennis Club Roelof Rheeder No -
- Douglas GROBLER ZA Hillcrest Tennis Club Mathew SHAW No -
- Andre DU PLESSIS Paul Roos Gimnasium Johan-Louis VOS Yes
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1553267700
2019-03-22 3:15pm
A1 OST - Court 5
Daiyan DASOO [1]
Ethan TERBLANCHE [1]
Johan-Louis VOS
Andre DU PLESSIS
1-6, 1-6
1553267700
2019-03-22 3:15pm
A2 OST - Court 6
Yahron VAN DYK
Hendrik FOUCHE
Sashen THIRBOAN
Sibulele NCHUKANA
6-7, 6-4, 9-11
1553267700
2019-03-22 3:15pm
A3 OST - Court 7
Jacques MIENY [3]
Muller ESTERHUYSE [3]
Andre Hartman
JACOBUS mouton
6-0, 6-1
1553267700
2019-03-22 3:15pm
A4 OST - Court 8
Kian STEYN
Wian VAN DEN BERG
Aslan Oelofse
Kyle McLeod
6-2, 6-1
1553272200
2019-03-22 4:30pm
A5 OST - Court 1
Tinus BORNMAN
Willem Brink
Eckhard JONES
Simanye Majeke
7-5, 6-3
1553272200
2019-03-22 4:30pm
A6 OST - Court 2
Mathew SHAW
Douglas GROBLER
Jake CARTER [4]
Louis van der Westhuizen [4]
0-6, 4-6
1553272200
2019-03-22 4:30pm
A7 OST - Court 3
Roelof Rheeder
Rechardt Von Wielligh
Henning EBERSOHN
Luca COUTINHO
6-7, 3-6
1553272200
2019-03-22 4:30pm
A8 OST - Court 4
Johann Roode
Tiaan JACOBS
TOM SLABBERT [2]
Erich Sullwald [2]
1-6, 1-6
1553354100
2019-03-23 3:15pm
A9 OST - Court 3
Johan-Louis VOS
Andre DU PLESSIS
Sashen THIRBOAN
Sibulele NCHUKANA
6-3, 6-2
1553354100
2019-03-23 3:15pm
A10 OST - Court 4
Jacques MIENY [3]
Muller ESTERHUYSE [3]
Kian STEYN
Wian VAN DEN BERG
3-6, 2-6
1553358600
2019-03-23 4:30pm
A11 OST - Court 1
Tinus BORNMAN
Willem Brink
Jake CARTER [4]
Louis van der Westhuizen [4]
6-3, 6-7, 4-10
1553358600
2019-03-23 4:30pm
A12 OST - Court 2
Henning EBERSOHN
Luca COUTINHO
TOM SLABBERT [2]
Erich Sullwald [2]
2-6, 3-6
1553439600
2019-03-24 3:00pm
A13 OST -
Johan-Louis VOS
Andre DU PLESSIS
Kian STEYN
Wian VAN DEN BERG
6-3, 6-3
1553439600
2019-03-24 3:00pm
A14 OST -
Jake CARTER [4]
Louis van der Westhuizen [4]
TOM SLABBERT [2]
Erich Sullwald [2]
6-3, 2-6, 3-10
1553522400
2019-03-25 2:00pm
A15 UFS - Court 8
Johan-Louis VOS
Andre DU PLESSIS
TOM SLABBERT [2]
Erich Sullwald [2]
6-3, 6-7(7), 3-10