Print

D1 7/8 Playoff
F1 11/12 Playoff
G1 H1 G2 15/16 Playoff
Mikael V NIEKERK VIC ATAM 7-6(4), 6-3 19/20 Playoff VIC ATAM
L1 Matseliso MATANG BYE 23/24 Playoff Matseliso MATANG
N1 Cameron OLIVER BYE 27/28 Playoff Cameron OLIVER
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[3] Daniel CALVER ZA Sandton Sports Club No -
[4] Beukes Van den Berg ZA Waterkloof High No -
[5] Melt VAN AS ZA Country Club Tennis Club No -
[6] Christiaan Cronje Paul Roos Gimnasium No -
[7] Tiaan Nelson ZA Rustenburg High No -
- Michael Loram ZA Edgemead Tennis Club No -
- Thomas Tilney Kelvin Grove Tennis Club No -
- Zander PETZER Wesbank (Oudtshoorn) Tennis Club No -
- VIC ATAM ZA Weltevreden Park Tennis Club No -
- Cameron OLIVER ZA Westville Boys High No -
- Günter Lubbe Wierdapark Tennis Club No -
- Mikael v Niekerk Menlopark High School No -
- TJ Chuene ZA Lebowakgomo Tennis Club No -
- Brendan O 'Reilly ZA Laerskool Pietersburg Oos No -
- Calvin Richardson ZA Merrifield Preparatory School and College No -
- Matseliso MATANG ZA Grey College Primary No -
- Stefan Rheeder ZA Grey College Primary No -
- Hanru KRAUSE Grey College Primary No -
- Van Zyl Delport ZA Grey College Primary No -
- Matthew Endrody ZA Randburg Tennis Club Yes Rico Du Plessis
- Rudiger Dusselberg Randburg Tennis Club No -
- Christiaan van Rooyen ZA Randburg Tennis Club No -
- Jordan CROSS Wanderers Tennis Club No -
- Joshua CROWIE ZA St Stithians Boys' College No -
- Muhammad VALLY ZA Clubview Tennis Club No -
- Ryan SUMMERS Hartebeespoort Tennis Club No -
- Valentino CERONIO ZA Tuks Tennis Club Yes Johan Labuschagne
- Conrad Beneke Gerrie Dippenaar Tennis Academy Yes Daniel Krige
- Jovan LUBBE ZA Nelspruit Tennis Club No -
- Leon Du Toit ZA Recreation Tennis Club No -
- Louis Bierman ZA Curro Durbanville No -
- Herman Verwey ZA Evertsdal Tennis Club No -
Withdrawn (On-time)
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[8] Rico Du Plessis ZA Noordheuwel Tennis Club No -
[2] Daniel Krige ZA Constantia Tennis Club No -
[1] Johan Labuschagne ZA Brooklyn-Union Tennis Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1553677200
2019-03-27 9:00am
A1 GRE - Court 9
Valentino CERONIO
Cameron OLIVER
6-1, 6-0
1553677200
2019-03-27 9:00am
A2 GRE - Court 10
Jordan CROSS
Joshua CROWIE
6-7(3), 6-4, 5-7
1553677200
2019-03-27 9:00am
A3 GRE - Court 11
Stefan Rheeder
Herman Verwey
3-6, 5-7
1553677200
2019-03-27 9:00am
A4 GRE - Court 12
Christiaan van Rooyen
Matthew Endrody
6-4, 6-1
1553677200
2019-03-27 9:00am
A5 GRE - Court 13
Beukes Van den Berg [4]
Louis Bierman
6-1, 6-2
1553677200
2019-03-27 9:00am
A6 GRE - Court 14
Brendan O 'Reilly
Matseliso MATANG
6-4, 5-7, 7-5
1553677200
2019-03-27 9:00am
A7 GRE - Court 15
Thomas Tilney
Mikael v Niekerk
6-3, 6-1
1553677200
2019-03-27 9:00am
A8 GRE - Court 16
Leon Du Toit
Christiaan Cronje [6]
1-6, 0-6
1553677200
2019-03-27 9:00am
A9 GRE - Court 17
Tiaan Nelson [7]
VIC ATAM
6-2, 7-6(3)
1553677200
2019-03-27 9:00am
A10 GRE - Court 18
Hanru KRAUSE
Ryan SUMMERS
3-6, 6-2, 4-6
N/A A11 GRE - Court 19
Calvin Richardson
(Did not play)
Zander PETZER
Walkover
1553677200
2019-03-27 9:00am
A12 GRE - Court 20
Jovan LUBBE
Daniel CALVER [3]
1-6, 4-6
1553677200
2019-03-27 9:00am
A13 GRE - Court 21
Melt VAN AS [5]
Michael Loram
1-6, 3-6
1553677200
2019-03-27 9:00am
A14 GRE - Court 22
Muhammad VALLY
Rudiger Dusselberg
6-7(4), 7-6(2), 6-2
1553681700
2019-03-27 10:15am
A15 GRE - Court 1
Van Zyl Delport
TJ Chuene
6-1, 6-3
1553681700
2019-03-27 10:15am
A16 GRE - Court 2
Günter Lubbe
Conrad Beneke
6-4, 5-7, 6-2
9999999999999999
TBD
D1 -
9999999999999999
TBD
F1 -
9999999999999999
TBD
G1 -
9999999999999999
TBD
G2 -
9999999999999999
TBD
G3 -
9999999999999999
TBD
H1 -
1553859900
2019-03-29 11:45am
I1 UFS - Court 1
Cameron OLIVER
Jordan CROSS
1-6, 1-6
1553859900
2019-03-29 11:45am
I2 UFS - Court 2
Stefan Rheeder
Matthew Endrody
3-6, 2-6
1553859900
2019-03-29 11:45am
I3 UFS - Court 3
Louis Bierman
Matseliso MATANG
2-6, 3-6
1553859900
2019-03-29 11:45am
I4 UFS - Court 4
Mikael v Niekerk
Leon Du Toit
6-2, 6-2
1553859900
2019-03-29 11:45am
I5 UFS - Court 5
VIC ATAM
Hanru KRAUSE
6-3, 1-6, 10-8
N/A I7 UFS - Court 6
Melt VAN AS [5]
(Did not play)
Rudiger Dusselberg
Walkover
1553859900
2019-03-29 11:45am
I8 UFS - Court 7
TJ Chuene
Conrad Beneke
1-6, 1-6
1553937300
2019-03-30 9:15am
I9 UFS - Court 15
Jordan CROSS
Matthew Endrody
6-3, 6-3
1553937300
2019-03-30 9:15am
I10 UFS - Court 16
Matseliso MATANG
Mikael v Niekerk
3-6, 2-6
N/A I11 UFS - Court 17
VIC ATAM
Jovan LUBBE
(Did not play)
Walkover
1553937300
2019-03-30 9:15am
I12 UFS - Court 18
Rudiger Dusselberg
Conrad Beneke
7-6(2), 4-6, 8-10
1553950800
2019-03-30 1:00pm
I13 UFS - Court 9
Jordan CROSS
Mikael v Niekerk
3-6, 6-1, 10-8
1553950800
2019-03-30 1:00pm
I14 UFS - Court 10
VIC ATAM
Conrad Beneke
7-6(2), 2-6, 10-12
1554037200
2019-03-31 1:00pm
I15 GRE - Court 14
Jordan CROSS
Conrad Beneke
7-5, 6-3
1554037200
2019-03-31 1:00pm
J1 GRE - Court 15
Mikael v Niekerk
VIC ATAM
6-7(4), 3-6
1553950800
2019-03-30 1:00pm
K1 UFS - Court 11
Matthew Endrody
Matseliso MATANG
6-3, 6-4
1554037200
2019-03-31 1:00pm
K3 GRE - Court 15
Matthew Endrody
(Ret.)
Rudiger Dusselberg
2-6, 6-4, 2-4
Retired
1553932800
2019-03-30 8:00am
M1 UFS - Court 15
Cameron OLIVER
Stefan Rheeder
6-4, 6-4
1553932800
2019-03-30 8:00am
M2 UFS - Court 16
Louis Bierman
Leon Du Toit
6-2, 6-1
1553937300
2019-03-30 9:15am
M4 UFS - Court 17
Melt VAN AS [5]
TJ Chuene
6-0, 6-2
1554028200
2019-03-31 10:30am
M5 UFS - Court 4
Cameron OLIVER
Louis Bierman
6-7(5), 2-6
N/A M6 UFS - Court 6
Hanru KRAUSE
Melt VAN AS [5]
(Did not play)
Walkover
1554037200
2019-03-31 1:00pm
M7 GRE - Court 11
Louis Bierman
Hanru KRAUSE
6-2, 6-1
N/A O1 UFS - Court 6
Stefan Rheeder
Leon Du Toit
(Did not play)
Walkover
1554037200
2019-03-31 1:00pm
O3 GRE - Court 13
Stefan Rheeder
TJ Chuene
6-4, 6-0