Print

Main Draw 1 2 TSA05508 GN A1 [1] Conrad BENEKE BYE 3 4 TSA051156 TSA051021 GN GN Janco STOLTZ Dillan PIENAAR 6-2, 6-1 5 6 TSA061770 GC A3 Owama KOYANA BYE 7 8 TSA051359 FS A4 BYE [13] Pieter Francois (Lebo) VAN ASWEGEN 9 10 TSA051559 GC A5 [16] Krishnav HANDA BYE 11 12 TSA050015 GC A6 BYE Cameron GEBHARDT 13 14 TSA061676 GC A7 Jayden STOLS BYE 15 16 TSA061655 KZN A8 BYE [6] Dwalalethu MKUZO 17 18 TSA051053 NC A9 [4] Michael LOVEMORE BYE 19 20 TSA051241 Winelands A10 Simon BOOYSEN BYE 21 22 TSA061788 GC A11 Tebogo MOGASHOA BYE 23 24 TSA061541 GN A12 BYE [15] Keanu Andre FAURE 25 26 TSA051336 WP A13 [11] Jack CRAFFORD BYE 27 28 TSA050287 FS A14 FREDERICH BRISLEY BYE 29 30 TSA061481 TSA051450 WP GN Gustav LOMBARD William SCOTT 6-1, 6-2 31 32 TSA051091 WP A16 BYE [5] Deniel RADEMEYER 33 34 TSA051016 GC A17 [8] Luke OOSTHUIZEN BYE 35 36 TSA061657 TSA051367 WP GN Tiaan CARSTENS Oratile MORE 6-4, 6-2 37 38 TSA061474 TSA051009 MPUM KZN Neo MOGOLA Joshua BLACK 6-0, 6-0 39 40 TSA061018 MPUM A20 BYE [10] Heinrich ROOTMAN 41 42 TSA051392 GC A21 [9] Kyle NEL BYE 43 44 TSA061579 GC A22 BYE Seth GOVENDER 45 46 TSA051653 TSA05502 NWP GN Alrich Tiaan WANNENBURG Ruben DILLMAN 7-5, 7-5 47 48 TSA061280 GN A24 BYE [3] Josua MARKRAM 49 50 TSA051169 GN A25 [7] Jéan BOTHA BYE 51 52 TSA051371 GN A26 Jaden SLOM BYE 53 54 TSA061582 GC A27 BYE Cristiano NICOLETTI 55 56 TSA061658 Winelands A28 BYE [12] Liam COETZEE 57 58 TSA050123 EDEN A29 [14] Ruan LAMPRECHT BYE 59 60 TSA061188 TSA061108 GC GN Philip JAUSS Willem SEVENSTER 6-4, 5-7, 6-4 61 62 TSA061477 TSA051097 MPUM GN Christian SMITH Janko STEYN 6-1, 6-0 63 64 TSA051162 GC A32 BYE [2] Matthew ENDRODY [1] Conrad BENEKE Dillan PIENAAR Walkover Owama KOYANA [13] Pieter Francois (Lebo) VAN ASWEGEN 6-1, 6-0 [16] Krishnav HANDA Cameron GEBHARDT 2-6, 6-1, 6-1 Jayden STOLS [6] Dwalalethu MKUZO 7-5, 6-2 [4] Michael LOVEMORE Simon BOOYSEN 6-3, 6-2 Tebogo MOGASHOA [15] Keanu Andre FAURE 6-1, 6-1 [11] Jack CRAFFORD FREDERICH BRISLEY Walkover Gustav LOMBARD [5] Deniel RADEMEYER 6-1, 6-2 [8] Luke OOSTHUIZEN Tiaan CARSTENS 6-0, 6-1 Joshua BLACK [10] Heinrich ROOTMAN 7-6(7), 6-0 [9] Kyle NEL Seth GOVENDER 6-1, 6-0 Ruben DILLMAN [3] Josua MARKRAM 6-3, 6-4 [7] Jéan BOTHA Jaden SLOM 6-2, 6-1 Cristiano NICOLETTI [12] Liam COETZEE 6-0, 6-0 [14] Ruan LAMPRECHT Willem SEVENSTER 6-0, 6-0 Christian SMITH [2] Matthew ENDRODY Walkover Dillan PIENAAR [13] Pieter Francois (Lebo) VAN ASWEGEN 6-2, 6-3 Cameron GEBHARDT [6] Dwalalethu MKUZO 6-1, 6-1 Simon BOOYSEN [15] Keanu Andre FAURE 6-1, 6-0 FREDERICH BRISLEY [5] Deniel RADEMEYER 6-1, 6-4 [8] Luke OOSTHUIZEN [10] Heinrich ROOTMAN 5-7, 7-6(7), 6-2 [9] Kyle NEL Ruben DILLMAN 6-0, 6-0 [7] Jéan BOTHA [12] Liam COETZEE 6-2, 6-1 [14] Ruan LAMPRECHT Christian SMITH 6-3, 6-0 [13] Pieter Francois (Lebo) VAN ASWEGEN Cameron GEBHARDT 2-6, 6-4, 6-2 Simon BOOYSEN FREDERICH BRISLEY 6-2, 6-0 [10] Heinrich ROOTMAN [9] Kyle NEL 7-5, 6-1 [7] Jéan BOTHA [14] Ruan LAMPRECHT 6-4, 1-6, 6-2 Cameron GEBHARDT FREDERICH BRISLEY 6-0, 6-3 [9] Kyle NEL [7] Jéan BOTHA 6-4, 6-2 FREDERICH BRISLEY [7] Jéan BOTHA 6-3, 6-2 [7] Jéan BOTHA
Cameron GEBHARDT [9] Kyle NEL 6-1, 6-4 3/4 Playoff Cameron GEBHARDT
Simon BOOYSEN [10] Heinrich ROOTMAN 6-1, 6-0 7/8 Playoff [10] Heinrich ROOTMAN
Dillan PIENAAR Christian SMITH 6-4, 6-3 11/12 Playoff Dillan PIENAAR
[15] Keanu Andre FAURE [12] Liam COETZEE 6-4, 6-0 15/16 Playoff [12] Liam COETZEE
Gustav LOMBARD Jaden SLOM 3-6, 6-3, 10-3 19/20 Playoff Jaden SLOM
Owama KOYANA Willem SEVENSTER 6-3, 6-1 23/24 Playoff Owama KOYANA
Tebogo MOGASHOA Cristiano NICOLETTI 6-4, 6-3 27/28 Playoff Cristiano NICOLETTI
William SCOTT Philip JAUSS 6-0, 6-0 35/36 Playoff William SCOTT
V1 BYE Oratile MORE 43/44 Playoff Oratile MORE
W1 X1 W2 47/48 Playoff
AB1 BYE BYE 55/56 Playoff
AD1 BYE BYE 59/60 Playoff
AF1 BYE BYE 63/64 Playoff
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Conrad Beneke Gerrie Dippenaar Tennis Academy No -
[2] Matthew Endrody ZA Randburg Tennis Club No -
[3] Josua Markram ZA Affies No -
[4] Michael LOVEMORE Douglas High No -
[5] Deniel Rademeyer ZA Welgemoed Tennis Club No -
[6] Dwalalethu Mkuzo ZA Clifton High School No -
[7] Jéan Botha No -
[8] Luke OOSTHUIZEN ZA St David's Marist Inanda No -
[9] Kyle Nel ZA Old Edwardian Tennis Club No -
[10] Heinrich Rootman ZA Middelburg Country Club No -
[11] Jack CRAFFORD ZA Pinelands Tennis Club No -
[12] Liam Coetzee Welgemoed Tennis Club No -
[13] Pieter Francois (Lebo) van Aswegen ZA Willem Postma Primary No -
[14] Ruan LAMPRECHT Glenwood House School No -
[15] Keanu Andre Faure ZA No -
[16] Krishnav Handa Sandton Sports Club No -
- Tebogo Mogashoa Redhill Squash Club Yes
- Gustav Lombard Welgemoed Tennis Club No -
- Jayden Stols ZA Boskruin Tennis Club No -
- Willem Sevenster ZA Garsfontein High No -
- Owama Koyana ZA Sandton Sports Club No -
- Simon Booysen ZA Paul Roos Gimnasium No -
- Cristiano Nicoletti ZA Sandton Sports Club No -
- Tiaan Carstens ZA Curro School Durbanville No -
- Janco Stoltz ZA Groenkloof Campus No -
- Alrich Tiaan Wannenburg Rustenburg High No -
- FREDERICH BRISLEY Willem Postma Primary No -
- Cameron GEBHARDT ZA Bryanston Sports Club No -
- Seth Govender ZA Ellis Park Tennis Club No -
- Philip JAUSS NA St Stithians Boys' College No -
- Jaden Slom ZA Jeppe Quondam Tennis Club No -
- Janko Steyn ZA Monument Park Tennis Club No -
- William Scott ZA Pretoria Boys High School No -
- Ruben Dillman Garsfontein Hoerskool No -
- Oratile More BW No -
- Dillan PIENAAR ZA No -
- Christian Smith ZA Lowveld Juniors No -
- Joshua BLACK Uplands Preparatory School No -
- Neo Mogola ZA Middelburg Tennis Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1553763600
2019-03-28 9:00am
A2 ORA - Court 1
Janco Stoltz
Dillan PIENAAR
2-6, 1-6
1553763600
2019-03-28 9:00am
A15 ORA - Court 2
Gustav Lombard
William Scott
6-1, 6-2
1553763600
2019-03-28 9:00am
A18 ORA - Court 3
Tiaan Carstens
Oratile More
6-4, 6-2
1553763600
2019-03-28 9:00am
A19 ORA - Court 4
Neo Mogola
Joshua BLACK
0-6, 0-6
1553763600
2019-03-28 9:00am
A23 ORA - Court 5
Alrich Tiaan Wannenburg
Ruben Dillman
5-7, 5-7
1553763600
2019-03-28 9:00am
A30 ORA - Court 6
Philip JAUSS
Willem Sevenster
4-6, 7-5, 4-6
1553763600
2019-03-28 9:00am
A31 ORA - Court 7
Christian Smith
Janko Steyn
6-1, 6-0
N/A A33 ORA - Court 3
Conrad Beneke [1]
(Did not play)
Dillan PIENAAR
Walkover
1553768100
2019-03-28 10:15am
A34 ORA - Court 4
Owama Koyana
Pieter Francois (Lebo) van Aswegen [13]
1-6, 0-6
1553768100
2019-03-28 10:15am
A35 ORA - Court 5
Krishnav Handa [16]
Cameron GEBHARDT
6-2, 1-6, 1-6
1553768100
2019-03-28 10:15am
A36 ORA - Court 6
Jayden Stols
Dwalalethu Mkuzo [6]
5-7, 2-6
1553768100
2019-03-28 10:15am
A37 ORA - Court 7
Michael LOVEMORE [4]
Simon Booysen
3-6, 2-6
1553768100
2019-03-28 10:15am
A38 ORA - Court 8
Tebogo Mogashoa
Keanu Andre Faure [15]
1-6, 1-6
N/A A39 ORA - Court 1
Jack CRAFFORD [11]
(Did not play)
FREDERICH BRISLEY
Walkover
1553772600
2019-03-28 11:30am
A40 ORA - Court 2
Gustav Lombard
Deniel Rademeyer [5]
1-6, 2-6
1553772600
2019-03-28 11:30am
A41 ORA - Court 3
Luke OOSTHUIZEN [8]
Tiaan Carstens
6-0, 6-1
1553772600
2019-03-28 11:30am
A42 ORA - Court 4
Joshua BLACK
Heinrich Rootman [10]
6-7(7), 0-6
1553772600
2019-03-28 11:30am
A43 ORA - Court 5
Kyle Nel [9]
Seth Govender
6-1, 6-0
1553772600
2019-03-28 11:30am
A44 ORA - Court 6
Ruben Dillman
Josua Markram [3]
6-3, 6-4
1553772600
2019-03-28 11:30am
A45 ORA - Court 7
Jéan Botha [7]
Jaden Slom
6-2, 6-1
1553772600
2019-03-28 11:30am
A46 ORA - Court 8
Cristiano Nicoletti
Liam Coetzee [12]
0-6, 0-6
1553777100
2019-03-28 12:45pm
A47 ORA - Court 1
Ruan LAMPRECHT [14]
Willem Sevenster
6-0, 6-0
N/A A48 ORA - Court 2
Christian Smith
Matthew Endrody [2]
(Did not play)
Walkover
1553850900
2019-03-29 9:15am
A49 ORA - Court 2
Dillan PIENAAR
Pieter Francois (Lebo) van Aswegen [13]
2-6, 3-6
1553850900
2019-03-29 9:15am
A50 ORA - Court 3
Cameron GEBHARDT
Dwalalethu Mkuzo [6]
6-1, 6-1
1553850900
2019-03-29 9:15am
A51 ORA - Court 5
Simon Booysen
Keanu Andre Faure [15]
6-1, 6-0
1553850900
2019-03-29 9:15am
A52 ORA - Court 6
FREDERICH BRISLEY
Deniel Rademeyer [5]
6-1, 6-4
1553850900
2019-03-29 9:15am
A53 ORA - Court 8
Luke OOSTHUIZEN [8]
Heinrich Rootman [10]
7-5, 6-7(7), 2-6
1553850900
2019-03-29 9:15am
A54 ORA - Court 7
Kyle Nel [9]
Ruben Dillman
6-0, 6-0
1553850900
2019-03-29 9:15am
A55 ORA - Court 7
Jéan Botha [7]
Liam Coetzee [12]
6-2, 6-1
1553854500
2019-03-29 10:15am
A56 ORA - Court 1
Ruan LAMPRECHT [14]
Christian Smith
6-3, 6-0
1553937300
2019-03-30 9:15am
A57 ORA - Court 1
Pieter Francois (Lebo) van Aswegen [13]
Cameron GEBHARDT
6-2, 4-6, 2-6
1553937300
2019-03-30 9:15am
A58 ORA - Court 2
Simon Booysen
FREDERICH BRISLEY
2-6, 0-6
1553937300
2019-03-30 9:15am
A59 ORA - Court 4
Heinrich Rootman [10]
Kyle Nel [9]
5-7, 1-6
1553937300
2019-03-30 9:15am
A60 ORA - Court 3
Jéan Botha [7]
Ruan LAMPRECHT [14]
6-4, 1-6, 6-2
1554023700
2019-03-31 9:15am
A61 ORA - Court 5
Cameron GEBHARDT
FREDERICH BRISLEY
0-6, 3-6
1554023700
2019-03-31 9:15am
A62 ORA - Court 6
Kyle Nel [9]
Jéan Botha [7]
4-6, 2-6
1554034500
2019-03-31 12:15pm
A63 FS TS -
FREDERICH BRISLEY
Jéan Botha [7]
3-6, 2-6
1554031800
2019-03-31 11:30am
B1 ORA - Court 1
Cameron GEBHARDT
Kyle Nel [9]
6-1, 6-4
1553950800
2019-03-30 1:00pm
C1 ORA - Court 1
Pieter Francois (Lebo) van Aswegen [13]
Simon Booysen
6-3, 6-0
1553950800
2019-03-30 1:00pm
C2 ORA - Court 2
Heinrich Rootman [10]
Ruan LAMPRECHT [14]
3-6, 3-6
1554023700
2019-03-31 9:15am
C3 ORA - Court 7
Pieter Francois (Lebo) van Aswegen [13]
Ruan LAMPRECHT [14]
3-6, 2-6
1554023700
2019-03-31 9:15am
D1 ORA - Court 8
Simon Booysen
Heinrich Rootman [10]
1-6, 0-6
1553937300
2019-03-30 9:15am
E1 ORA - Court 5
Dillan PIENAAR
Dwalalethu Mkuzo [6]
6-2, 6-1
1553937300
2019-03-30 9:15am
E2 ORA - Court 6
Keanu Andre Faure [15]
Deniel Rademeyer [5]
0-6, 0-6
1553937300
2019-03-30 9:15am
E3 ORA - Court 8
Luke OOSTHUIZEN [8]
Ruben Dillman
6-1, 6-2
1553937300
2019-03-30 9:15am
E4 ORA - Court 7
Liam Coetzee [12]
Christian Smith
1-6, 3-6
1553950800
2019-03-30 1:00pm
E5 ORA - Court 3
Dillan PIENAAR
Deniel Rademeyer [5]
6-7(7), 4-6
1553950800
2019-03-30 1:00pm
E6 ORA - Court 4
Luke OOSTHUIZEN [8]
Christian Smith
6-4, 6-0
1554028200
2019-03-31 10:30am
E7 ORA - Court 3
Deniel Rademeyer [5]
(Ret.)
Luke OOSTHUIZEN [8]
6-2, 4-6, 1-4
Retired
1554028200
2019-03-31 10:30am
F1 ORA - Court 4
Dillan PIENAAR
Christian Smith
6-4, 6-3
1553950800
2019-03-30 1:00pm
G1 ORA - Court 5
Dwalalethu Mkuzo [6]
Keanu Andre Faure [15]
6-1, 6-3
1553950800
2019-03-30 1:00pm
G2 ORA - Court 6
Ruben Dillman
Liam Coetzee [12]
0-6, 6-0, 12-10
1554028200
2019-03-31 10:30am
G3 ORA - Court 5
Dwalalethu Mkuzo [6]
Ruben Dillman
6-2, 6-1
1554028200
2019-03-31 10:30am
H1 ORA - Court 6
Keanu Andre Faure [15]
Liam Coetzee [12]
4-6, 0-6
1553846400
2019-03-29 8:00am
I2 ORA - Court 3
Krishnav Handa [16]
Jayden Stols
7-5, 6-3
1553846400
2019-03-29 8:00am
I3 ORA - Court 4
Michael LOVEMORE [4]
Tebogo Mogashoa
6-2, 6-0
N/A I4 ORA - Court 5
Jack CRAFFORD [11]
(Did not play)
Gustav Lombard
Walkover
1553846400
2019-03-29 8:00am
I5 ORA - Court 6
Tiaan Carstens
Joshua BLACK
2-6, 2-6
1553846400
2019-03-29 8:00am
I6 ORA - Court 7
Seth Govender
Josua Markram [3]
2-6, 1-6
1553846400
2019-03-29 8:00am
I7 ORA - Court 8
Jaden Slom
Cristiano Nicoletti
6-1, 6-0
1553854500
2019-03-29 10:15am
I9 ORA - Court 7
Owama Koyana
Krishnav Handa [16]
0-6, 0-6
1553854500
2019-03-29 10:15am
I10 ORA - Court 8
Michael LOVEMORE [4]
Gustav Lombard
3-6, 6-7(8)
1553860800
2019-03-29 12:00pm
I11 ORA - Court 1
Joshua BLACK
Josua Markram [3]
6-2, 6-3
1553860800
2019-03-29 12:00pm
I12 ORA - Court 2
Jaden Slom
Willem Sevenster
6-1, 6-1
1553940900
2019-03-30 10:15am
I13 ORA - Court 7
Krishnav Handa [16]
Gustav Lombard
6-1, 6-4
1553940900
2019-03-30 10:15am
I14 ORA - Court 8
Joshua BLACK
Jaden Slom
6-1, 6-1
N/A I15 ORA - Court 1
Krishnav Handa [16]
(Did not play)
Joshua BLACK
Walkover
1553955300
2019-03-30 2:15pm
J1 ORA - Court 7
Gustav Lombard
Jaden Slom
6-3, 3-6, 3-10
1553950800
2019-03-30 1:00pm
K1 ORA - Court 7
Owama Koyana
Michael LOVEMORE [4]
2-6, 4-6
1553950800
2019-03-30 1:00pm
K2 ORA - Court 8
Josua Markram [3]
Willem Sevenster
6-0, 6-2
1554028200
2019-03-31 10:30am
K3 ORA - Court 7
Michael LOVEMORE [4]
Josua Markram [3]
6-4, 7-6
1554028200
2019-03-31 10:30am
L1 ORA - Court 8
Owama Koyana
Willem Sevenster
6-3, 6-1
1553940900
2019-03-30 10:15am
M3 ORA - Court 6
Tiaan Carstens
Seth Govender
7-5, 4-6, 2-10
1553955300
2019-03-30 2:15pm
M5 ORA - Court 1
Jayden Stols
Tebogo Mogashoa
6-0, 6-0
1553955300
2019-03-30 2:15pm
M6 ORA - Court 2
Seth Govender
Cristiano Nicoletti
6-0, 6-2
1554028200
2019-03-31 10:30am
M7 ORA - Court 2
Jayden Stols
Seth Govender
6-4, 6-4
1554032700
2019-03-31 11:45am
N1 ORA - Court 4
Tebogo Mogashoa
Cristiano Nicoletti
4-6, 3-6
1553846400
2019-03-29 8:00am
Q21 ORA - Court 1
Oratile More
Neo Mogola
3-6, 5-7
1553846400
2019-03-29 8:00am
Q24 ORA - Court 2
Philip JAUSS
Janko Steyn
6-4, 6-2
1553854500
2019-03-29 10:15am
Q27 ORA - Court 6
Neo Mogola
Alrich Tiaan Wannenburg
4-6, 2-6
1553932800
2019-03-30 8:00am
Q29 ORA - Court 3
Janco Stoltz
William Scott
6-4, 1-6, 10-8
1553932800
2019-03-30 8:00am
Q30 ORA - Court 4
Alrich Tiaan Wannenburg
Philip JAUSS
6-2, 6-1
1554023700
2019-03-31 9:15am
Q31 ORA - Court 8
Janco Stoltz
Alrich Tiaan Wannenburg
0-6, 7-6(7), 2-10
1554032700
2019-03-31 11:45am
R1 ORA - Court 5
William Scott
Philip JAUSS
6-0, 6-0
1553946300
2019-03-30 11:45am
U6 ORA - Court 5
Oratile More
Janko Steyn
6-1, 3-6, 10-12