Print

Qualification Draw 1 2 TSA030823 TSA048628 WP GN [1] Karli ROUX Kyla STEYN 6-2, 6-4 3 4 TSA048499 TSA040751 Winelands GN Carisa LIEBENBERG Ansuné DU TOIT 6-1, 6-2 5 6 TSA031043 TSA048402 GC KZN Hannah MOORE Isabella MACQUET 6-0, 6-0 7 8 TSA048726 TSA031373 FS GAU Maricha DU PLOOY Jamie MCKENZIE 6-3, 6-1 9 10 TSA031341 TSA031216 KZN NWP [3] Cassidy NAICKER Karli HENDRIKSE 6-2, 4-6, 6-1 11 12 TSA031053 TSA048681 KZN BOR Vania MANCHEV DEVINA PILLAY 6-3, 3-6, 6-1 13 14 TSA048654 TSA040366 KZN GN Caitlyn NAICKER Martina GARNEVSKA 0-6, 6-2, 6-2 15 16 TSA031356 TSA04776 FS EP Neo MOGODI [7] Caitlyn ZIETSMAN 6-2, 6-0 17 18 TSA031044 TSA031310 EDEN KZN [6] Susan NORTJE Husna KATHRADA 6-1, 6-2 19 20 TSA031559 TSA040738 GC WP Carmen LYONS Juliana BARRISH 6-2, 6-2 21 22 TSAJJ4952 TSA048475 EDEN GN Alternate 1 ALTERNATE 1 Skyle-Lee ELLIOTT Walkover 23 24 TSA040601 TSA048653 WP GN Tara GAVRIC [4] Claire JARAMBA 6-2, 6-2 25 26 TSA031303 TSA048643 FS WP [5] CARLA SCHOLTZ Emma FOSTER 6-3, 6-1 27 28 TSA040309 TSA031375 GN GE Mia-leigh CILLIERS Cayley SYMONS 2-6, 6-1, 7-5 29 30 TSA048702 TSA048486 FS WP Lezaan SWANEPOEL Sharlene CHIGARIRO 6-2, 6-3 31 32 TSA031057 TSA040159 WP EDEN Tessa MALAN [2] LIEBE OOSTHUIZEN 6-3, 6-1 [1] Karli ROUX Carisa LIEBENBERG 6-2, 3-6, 6-2 Hannah MOORE Jamie MCKENZIE 7-5, 6-2 Karli HENDRIKSE DEVINA PILLAY 4-6, 6-3, 6-1 Martina GARNEVSKA [7] Caitlyn ZIETSMAN 1-6, 6-4, 6-0 [6] Susan NORTJE Juliana BARRISH 6-4, 3-6, 6-1 Skyle-Lee ELLIOTT [4] Claire JARAMBA 6-2, 6-0 [5] CARLA SCHOLTZ Mia-leigh CILLIERS 6-3, 6-3 Sharlene CHIGARIRO Tessa MALAN 6-0, 6-2 Karli ROUX Jamie MCKENZIE DEVINA PILLAY Martina GARNEVSKA Juliana BARRISH Claire JARAMBA CARLA SCHOLTZ Tessa MALAN
D1 7/8 Playoff
[7] Caitlyn ZIETSMAN [6] Susan NORTJE 6-3, 6-2 11/12 Playoff [6] Susan NORTJE
Karli HENDRIKSE Skyle-Lee ELLIOTT 6-3, 6-4 15/16 Playoff Karli HENDRIKSE
Kyla STEYN Tara GAVRIC 6-2, 6-7(5), 10-2 19/20 Playoff Kyla STEYN
Maricha DU PLOOY Carmen LYONS 6-1, 6-2 23/24 Playoff Maricha DU PLOOY
Isabella MACQUET Husna KATHRADA 5-7, 6-4, 10-8 27/28 Playoff Husna KATHRADA
P1 Neo MOGODI BYE 31/32 Playoff Neo MOGODI
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Karli ROUX ZA Hoër Meisieskool Bloemhof No -
- Kyla STEYN ZA Belgrave Tennis Club No -
- Carisa Liebenberg Hoër Meisieskool Bloemhof No -
- Ansuné Du Toit Waterkloof High No -
- Hannah MOORE Randburg Tennis Club No -
- Isabella MACQUET Hillcrest Tennis Club No -
- Maricha du Plooy ZA Voortrekker High No -
- Jamie MCKENZIE Holy Rosary High No -
[3] Cassidy Naicker Westridge Tennis Stadium No -
- Karli Hendrikse Rustenburg High No -
- Vania MANCHEV Wykeham Collegiate High No -
- DEVINA PILLAY Beacon Bay Tennis Club No -
- Caitlyn Naicker ZA Westridge Tennis Stadium No -
- Martina GARNEVSKA ZA No -
[7] Caitlyn ZIETSMAN Wembley Tennis Club No -
[6] Susan NORTJE ZA Nmmu Tennis Club No -
- Husna KATHRADA Mitchell Park Tennis Club No -
- Carmen lyons Bedfordview Country Club No -
- Juliana BARRISH ZA Meadowridge Tennis Club No -
- Alternate 1 ALTERNATE 1 Groot Brakrivier Yes Simone STEYN
- Skyle-Lee ELLIOTT ZA E.G Jansen High No -
- Tara GAVRIC Constantia Tennis Club No -
[4] Claire JARAMBA ZA Bedfordview Country Club No -
[5] CARLA SCHOLTZ ZA Oranje Meisies Hoër No -
- Emma FOSTER ZA Western Province Cricket Club (Tennis) No -
- Mia-leigh Cilliers ZA Monument Park Tennis Club No -
- Cayley SYMONS ZA River Ridge Tennis Club No -
- Lezaan Swanepoel ZA Oranje Meisies Hoër No -
- Sharlene CHIGARIRO Somerset College High No -
- Tessa MALAN Curro Langebaan Primary No -
[2] LIEBE OOSTHUIZEN Wesbank (Oudtshoorn) Tennis Club No -
- Neo MOGODI ZA Eunice High School Yes Kelly HOPE
Withdrawn (On-time)
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
- Kelly HOPE ZA St Marys High No -
Withdrawn (Late)
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
- Simone STEYN ZA Strand Tennis klub No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1553677200
2019-03-27 9:00am
A1 UFS - Court 1
Karli ROUX [1]
Kyla STEYN
6-2, 6-4
1553677200
2019-03-27 9:00am
A2 UFS - Court 2
Carisa Liebenberg
Ansuné Du Toit
6-1, 6-2
1553677200
2019-03-27 9:00am
A3 UFS - Court 3
Hannah MOORE
Isabella MACQUET
6-0, 6-0
1553677200
2019-03-27 9:00am
A4 UFS - Court 4
Maricha du Plooy
Jamie MCKENZIE
3-6, 1-6
1553677200
2019-03-27 9:00am
A5 UFS - Court 5
Cassidy Naicker [3]
Karli Hendrikse
2-6, 6-4, 1-6
1553677200
2019-03-27 9:00am
A6 UFS - Court 6
Vania MANCHEV
DEVINA PILLAY
3-6, 6-3, 1-6
1553677200
2019-03-27 9:00am
A7 UFS - Court 7
Caitlyn Naicker
Martina GARNEVSKA
6-0, 2-6, 2-6
1553677200
2019-03-27 9:00am
A8 UFS - Court 8
Neo MOGODI
Caitlyn ZIETSMAN [7]
2-6, 0-6
1553677200
2019-03-27 9:00am
A9 UFS - Court 9
Susan NORTJE [6]
Husna KATHRADA
6-1, 6-2
1553677200
2019-03-27 9:00am
A10 UFS - Court 10
Carmen lyons
Juliana BARRISH
2-6, 2-6
N/A A11 UFS - Court 11
Alternate 1 ALTERNATE 1
(Did not play)
Skyle-Lee ELLIOTT
Walkover
1553677200
2019-03-27 9:00am
A12 UFS - Court 12
Tara GAVRIC
Claire JARAMBA [4]
2-6, 2-6
1553677200
2019-03-27 9:00am
A13 UFS - Court 13
CARLA SCHOLTZ [5]
Emma FOSTER
6-3, 6-1
1553677200
2019-03-27 9:00am
A14 UFS - Court 14
Mia-leigh Cilliers
Cayley SYMONS
2-6, 6-1, 7-5
1553677200
2019-03-27 9:00am
A15 UFS - Court 15
Lezaan Swanepoel
Sharlene CHIGARIRO
2-6, 3-6
1553677200
2019-03-27 9:00am
A16 UFS - Court 16
Tessa MALAN
LIEBE OOSTHUIZEN [2]
6-3, 6-1
1553688900
2019-03-27 12:15pm
A17 UFS - Court 10
Karli ROUX [1]
Carisa Liebenberg
6-2, 3-6, 6-2
1553688900
2019-03-27 12:15pm
A18 UFS - Court 11
Hannah MOORE
Jamie MCKENZIE
5-7, 2-6
1553688900
2019-03-27 12:15pm
A19 UFS - Court 12
Karli Hendrikse
DEVINA PILLAY
6-4, 3-6, 1-6
1553688900
2019-03-27 12:15pm
A20 UFS - Court 13
Martina GARNEVSKA
Caitlyn ZIETSMAN [7]
1-6, 6-4, 6-0
1553688900
2019-03-27 12:15pm
A21 UFS - Court 14
Susan NORTJE [6]
Juliana BARRISH
4-6, 6-3, 1-6
1553688900
2019-03-27 12:15pm
A22 UFS - Court 15
Skyle-Lee ELLIOTT
Claire JARAMBA [4]
2-6, 0-6
1553688900
2019-03-27 12:15pm
A23 UFS - Court 16
CARLA SCHOLTZ [5]
Mia-leigh Cilliers
6-3, 6-3
1553688900
2019-03-27 12:15pm
A24 UFS - Court 17
Sharlene CHIGARIRO
Tessa MALAN
0-6, 2-6
9999999999999999
TBD
D1 -
1553768100
2019-03-28 10:15am
E1 UFS - Court 15
Carisa Liebenberg
Hannah MOORE
2-6, 1-6
1553768100
2019-03-28 10:15am
E2 UFS - Court 16
Karli Hendrikse
Caitlyn ZIETSMAN [7]
4-6, 2-6
1553768100
2019-03-28 10:15am
E3 UFS - Court 17
Susan NORTJE [6]
Skyle-Lee ELLIOTT
6-4, 6-0
1553768100
2019-03-28 10:15am
E4 UFS - Court 18
Mia-leigh Cilliers
Sharlene CHIGARIRO
0-6, 1-6
1553846400
2019-03-29 8:00am
E5 UFS - Court 13
Hannah MOORE
Caitlyn ZIETSMAN [7]
6-2, 6-1
1553846400
2019-03-29 8:00am
E6 UFS - Court 14
Susan NORTJE [6]
Sharlene CHIGARIRO
1-6, 4-6
1553950800
2019-03-30 1:00pm
E7 UFS - Court 13
Hannah MOORE
Sharlene CHIGARIRO
6-4, 6-0
1553932800
2019-03-30 8:00am
F1 UFS - Court 17
Caitlyn ZIETSMAN [7]
Susan NORTJE [6]
3-6, 2-6
1553846400
2019-03-29 8:00am
G1 UFS - Court 15
Carisa Liebenberg
Karli Hendrikse
6-1, 6-2
1553846400
2019-03-29 8:00am
G2 UFS - Court 16
Skyle-Lee ELLIOTT
Mia-leigh Cilliers
6-2, 2-6, 8-10
1553950800
2019-03-30 1:00pm
G3 UFS - Court 15
Carisa Liebenberg
Mia-leigh Cilliers
6-3, 6-4
1553950800
2019-03-30 1:00pm
H1 UFS - Court 16
Karli Hendrikse
Skyle-Lee ELLIOTT
6-3, 6-4
1553688900
2019-03-27 12:15pm
I1 UFS - Court 18
Kyla STEYN
Ansuné Du Toit
6-0, 6-0
1553690700
2019-03-27 12:45pm
I2 UFS - Court 1
Isabella MACQUET
Maricha du Plooy
1-6, 1-6
1553690700
2019-03-27 12:45pm
I3 UFS - Court 2
Cassidy Naicker [3]
Vania MANCHEV
6-4, 6-3
1553690700
2019-03-27 12:45pm
I4 UFS - Court 3
Caitlyn Naicker
Neo MOGODI
6-1, 6-1
1553690700
2019-03-27 12:45pm
I5 UFS - Court 4
Husna KATHRADA
Carmen lyons
6-4, 3-6, 7-10
1553690700
2019-03-27 12:45pm
I7 UFS - Court 6
Emma FOSTER
Cayley SYMONS
0-6, 2-6
1553690700
2019-03-27 12:45pm
I8 UFS - Court 7
Lezaan Swanepoel
LIEBE OOSTHUIZEN [2]
3-6, 4-6
1553772600
2019-03-28 11:30am
I9 UFS - Court 1
Kyla STEYN
Maricha du Plooy
6-3, 4-6, 10-3
1553772600
2019-03-28 11:30am
I10 UFS - Court 2
Cassidy Naicker [3]
Caitlyn Naicker
7-5, 6-2
1553772600
2019-03-28 11:30am
I11 UFS - Court 3
Carmen lyons
Tara GAVRIC
6-4, 1-6, 4-10
1553772600
2019-03-28 11:30am
I12 UFS - Court 4
Cayley SYMONS
LIEBE OOSTHUIZEN [2]
0-6, 2-6
1553846400
2019-03-29 8:00am
I13 UFS - Court 17
Kyla STEYN
Cassidy Naicker [3]
4-6, 3-6
1553846400
2019-03-29 8:00am
I14 UFS - Court 18
Tara GAVRIC
LIEBE OOSTHUIZEN [2]
4-6, 2-6
1553950800
2019-03-30 1:00pm
I15 UFS - Court 17
Cassidy Naicker [3]
LIEBE OOSTHUIZEN [2]
2-6, 4-6
1553950800
2019-03-30 1:00pm
J1 UFS - Court 18
Kyla STEYN
Tara GAVRIC
6-2, 6-7(5), 10-2
1553850900
2019-03-29 9:15am
K1 UFS - Court 1
Maricha du Plooy
Caitlyn Naicker
2-6, 4-6
1553850900
2019-03-29 9:15am
K2 UFS - Court 2
Carmen lyons
Cayley SYMONS
2-6, 2-6
1553955300
2019-03-30 2:15pm
K3 UFS - Court 9
Caitlyn Naicker
Cayley SYMONS
2-6, 3-6
1553955300
2019-03-30 2:15pm
L1 UFS - Court 10
Maricha du Plooy
Carmen lyons
6-1, 6-2
1553772600
2019-03-28 11:30am
M1 UFS - Court 5
Ansuné Du Toit
Isabella MACQUET
3-6, 3-6
1553772600
2019-03-28 11:30am
M2 UFS - Court 6
Vania MANCHEV
Neo MOGODI
6-4, 6-2
1553772600
2019-03-28 11:30am
M4 UFS - Court 8
Emma FOSTER
Lezaan Swanepoel
2-6, 1-6
1553850900
2019-03-29 9:15am
M5 UFS - Court 3
Isabella MACQUET
Vania MANCHEV
0-6, 6-7(5)
1553850900
2019-03-29 9:15am
M6 UFS - Court 4
Husna KATHRADA
Lezaan Swanepoel
3-6, 2-6
1553955300
2019-03-30 2:15pm
M7 UFS - Court 11
Vania MANCHEV
Lezaan Swanepoel
5-7, 4-6
1553955300
2019-03-30 2:15pm
N1 UFS - Court 12
Isabella MACQUET
Husna KATHRADA
7-5, 4-6, 8-10
1553850900
2019-03-29 9:15am
O1 UFS - Court 5
Ansuné Du Toit
Neo MOGODI
6-3, 6-4
1553955300
2019-03-30 2:15pm
O3 UFS - Court 1
Ansuné Du Toit
Emma FOSTER
4-6, 2-6