Print

[3] André VILJOEN Goran KRIVOKAPIC 6-4, 6-3 Position 3-4 Goran KRIVOKAPIC
D1 BYE Ruben JOUBERT Position 7-8 Ruben JOUBERT
Orbit MLAMBO Buhle QINA 3-6, 7-6(9) Position 11-12 Buhle QINA
H1 BYE Babalo MLATA Position 15-16 Babalo MLATA
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] John COETZEE ZA Hugenote Hoerskool No -
[2] Willem KNOESEN ZA Recreation Tennis Club No -
[3] André VILJOEN ZA Worcester Tennis Club No -
[4] Paul-Daniël MEYER Paarl Gimnasium High No -
- Jaco SNYMAN Country Club Tennis Club No -
- Orbit Mlambo ZA Fish Hoek Tennis Club No -
- Matthew LEE ZA Fish Hoek Tennis Club No -
- Yazeed Abbas Western Province Cricket Club (Tennis) No -
- Ulrich KOCH Evertsdal Tennis Club No -
- Goran KRIVOKAPIC Pinelands Tennis Club No -
- Liam Ramin Steenkamp ZA University of Cape Town Tennis Club No -
- Buhle Qina No -
- Babalo Mlata ZA No -
- Ruben JOUBERT ZA Hoër Landbouskool Boland No -
- Olwethu Socishe ZA No -
- Mikhail Briesies ZA No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1555082100
2019-04-12 3:15pm
A1 RTC - Court 3
John COETZEE [1]
Orbit Mlambo
6-0, 6-1
1555082100
2019-04-12 3:15pm
A2 RTC - Court 4
Matthew LEE
Jaco SNYMAN
4-6, 2-6
1555082100
2019-04-12 3:15pm
A3 RTC - Court 5
André VILJOEN [3]
Ulrich KOCH
6-0, 6-3
1555082100
2019-04-12 3:15pm
A4 RTC - Court 6
Mikhail Briesies
Olwethu Socishe
6-2, 6-2
1555082100
2019-04-12 3:15pm
A5 RTC - Court 7
Ruben JOUBERT
Babalo Mlata
6-0, 6-1
1555082100
2019-04-12 3:15pm
A6 RTC - Court 8
Goran KRIVOKAPIC
Paul-Daniël MEYER [4]
6-3, 6-3
1555084800
2019-04-12 4:00pm
A7 RTC - court 1
Buhle Qina
Yazeed Abbas
2-6, 0-6
1555084800
2019-04-12 4:00pm
A8 RTC - Court 2
Liam Ramin Steenkamp
Willem KNOESEN [2]
1-6, 1-6
N/A A9 RTC - court 1
John COETZEE [1]
(Did not play)
Jaco SNYMAN
Walkover
1555142400
2019-04-13 8:00am
A10 RTC - Court 2
André VILJOEN [3]
Mikhail Briesies
6-1, 6-2
1555142400
2019-04-13 8:00am
A11 RTC - Court 3
Ruben JOUBERT
Goran KRIVOKAPIC
1-6, 1-6
1555142400
2019-04-13 8:00am
A12 RTC - Court 4
Yazeed Abbas
Willem KNOESEN [2]
1-6, 4-6
1555151400
2019-04-13 10:30am
A13 RTC - Court 3
Jaco SNYMAN
André VILJOEN [3]
6-4, 6-1
1555151400
2019-04-13 10:30am
A14 RTC - Court 4
Goran KRIVOKAPIC
Willem KNOESEN [2]
2-6, 3-6
1555235100
2019-04-14 9:45am
A15 RTC - court 1
Jaco SNYMAN
Willem KNOESEN [2]
3-6, 6-3, 4-10
1555235100
2019-04-14 9:45am
B1 RTC - Court 2
André VILJOEN [3]
Goran KRIVOKAPIC
4-6, 3-6
1555151400
2019-04-13 10:30am
C2 RTC - Court 6
Ruben JOUBERT
Yazeed Abbas
2-6, 6-4, 6-10
1555235100
2019-04-14 9:45am
C3 RTC - Court 3
Mikhail Briesies
Yazeed Abbas
7-5, 7-5
1555142400
2019-04-13 8:00am
E1 RTC - Court 5
Orbit Mlambo
Matthew LEE
7-5, 2-6, 10-5
1555142400
2019-04-13 8:00am
E2 RTC - Court 6
Ulrich KOCH
Olwethu Socishe
7-5, 6-3
1555142400
2019-04-13 8:00am
E3 RTC - Court 7
Babalo Mlata
Paul-Daniël MEYER [4]
1-6, 0-6
1555142400
2019-04-13 8:00am
E4 RTC - Court 8
Buhle Qina
Liam Ramin Steenkamp
7-6(2), 6-1
1555151400
2019-04-13 10:30am
E5 RTC - Court 7
Orbit Mlambo
Ulrich KOCH
2-6, 0-6
1555151400
2019-04-13 10:30am
E6 RTC - Court 8
Paul-Daniël MEYER [4]
Buhle Qina
6-1, 6-3
1555235100
2019-04-14 9:45am
E7 RTC - Court 4
Ulrich KOCH
Paul-Daniël MEYER [4]
6-4, 6-3
1555235100
2019-04-14 9:45am
F1 RTC - Court 5
Orbit Mlambo
Buhle Qina
6-3, 6-7(9)
1555155900
2019-04-13 11:45am
G1 RTC - court 1
Matthew LEE
(Ret.)
Olwethu Socishe
4-6, 0-2
Retired
1555155900
2019-04-13 11:45am
G2 RTC - Court 2
Babalo Mlata
Liam Ramin Steenkamp
3-6, 6-4, 1-10
1555235100
2019-04-14 9:45am
G3 RTC - Court 6
Olwethu Socishe
Liam Ramin Steenkamp
6-4, 6-7(1), 4-10