Print

Main Draw 1 2 TSA940376 GC A1 [1] Shannon COX BYE 3 4 TSA010745 TSA010152 GE GN Tanika PANAINO Mia DITTBERNER 6-1, 6-1 5 6 TSA051301 TSA710113 GN MPUM Carlé BOTHA Jeanetha BOSHOFF 6-3, 7-5 7 8 TSA001444 TSA010871 GC GE Maja GLEDIC [6] Relebogile SEREO 6-1, 6-0 9 10 TSA020320 TSA840042 GC GN [3] Georgia HOSKING Carla SMITH 6-3, 6-4 11 12 TSA040366 TSA021383 GN GE Martina GARNEVSKA Anastasia PESIC 6-1, 6-1 13 14 TSA030397 TSA001618 GN LIM Febe WESSELS Takalani MOLAOA Walkover 15 16 TSA911323 TSA048651 GE GE Jessica KAHTS [8] Mikayla PLITT 6-1, 6-1 17 18 TSA021392 TSA031320 GC GC [5] Jessica PORTWIG Chloe NEL 6-0, 6-1 19 20 TSA050102 TSA860912 GN GE Mikayla FAURE Debbie VAN ASWEGEN 6-2, 6-4 21 22 TSA031636 TSA980706 GE GC Taytham REDFERN Michelle NCUBE 6-1, 6-0 23 24 TSA031042 TSA048361 GC FS Isabella VENTER [4] Suzanie PRETORIUS 7-6(3), 6-4 25 26 TSA03951 TSAJJ4842 GC GN [7] Annika GERTENBACH Linique THERON 6-0, 6-1 27 28 TSA048624 TSA011390 GE GE Amy BLOCH Nicole VILJOEN 6-3, 6-2 29 30 TSA001653 TSA600103 GC GE Angela GEORGIEVA Ansie ALCOCK Walkover 31 32 TSA048653 TSA001644 GN NWP Claire JARAMBA [2] Willemien COETZEE 6-1, 6-3 [1] Shannon COX Tanika PANAINO 7-6(1), 6-3 Carlé BOTHA Maja GLEDIC 6-2, 6-1 [3] Georgia HOSKING Anastasia PESIC 6-0, 6-2 Takalani MOLAOA Jessica KAHTS 6-4, 6-3 [5] Jessica PORTWIG Mikayla FAURE 4-6, 7-6(4), 6-0 Michelle NCUBE [4] Suzanie PRETORIUS 6-4, 2-6, 6-3 Linique THERON Amy BLOCH 5-7, 6-2, 6-1 Angela GEORGIEVA [2] Willemien COETZEE 0-6, 6-2, 6-3 [1] Shannon COX Maja GLEDIC 6-3, 6-1 [3] Georgia HOSKING Jessica KAHTS 6-2, 6-2 Mikayla FAURE Michelle NCUBE 6-3, 6-1 Linique THERON [2] Willemien COETZEE 6-0, 6-1 Maja GLEDIC Jessica KAHTS 6-2, 4-6, 6-3 Michelle NCUBE Linique THERON 6-1, 6-2 Maja GLEDIC Linique THERON 6-4, 7-5 Linique THERON
Jessica KAHTS Michelle NCUBE 3-6, 6-0, 10-3 3/4 Playoff Jessica KAHTS
F1 BYE Amy BLOCH 11/12 Playoff Amy BLOCH
J1 BYE [7] Annika GERTENBACH 19/20 Playoff [7] Annika GERTENBACH
Mia DITTBERNER Claire JARAMBA 7-5, 6-1 23/24 Playoff Mia DITTBERNER
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Shannon COX Tuks Tennis Club No -
- Tanika PANAINO Bedfordview Country Club No -
- Mia Dittberner ZA Lynnwood Glen Tennis Club No -
- Carlé BOTHA ZA Menlopark High School No -
- Jeanetha Boshoff ZA Nelspruit Tennis Club No -
- Maja GLEDIC ZA Bedfordview Country Club No -
[6] Relebogile SEREO Sunward Park High No -
[3] Georgia HOSKING Fairland No -
- Carla Smith ZA Queenswood Tennis Club No -
- Martina GARNEVSKA ZA No -
- Anastasia PESIC Selection Park Tennis Club No -
- Febe WESSELS ZA No -
- Takalani Molaoa ZA Polokwane Tennis Club No -
- Jessica Kahts Pirates Tennis Club No -
[8] Mikayla PLITT Bedfordview Country Club No -
[5] Jessica PORTWIG Marks Park Sports Club No -
- Chloe Nel ZA Randburg Tennis Club No -
- Mikayla Faure ZA No -
- Debbie VAN ASWEGEN ZA Parkrand Tennis Complex No -
- Taytham Redfern Benoni Country Club No -
- Michelle Ncube ZW Old Edwardian Tennis Club No -
- Isabella VENTER Bedfordview Country Club No -
[4] Suzanie PRETORIUS ZA Bothaville High No -
[7] Annika GERTENBACH ZA Old Edwardian Tennis Club No -
- Linique THERON Pukke Tennis Club No -
- Amy BLOCH Bedfordview Country Club No -
- Nicole VILJOEN ZA Alberhart Tennis Club No -
- Angela GEORGIEVA ZA Bedfordview Country Club No -
- Ansie Alcock Parkrand Tennis Complex No -
- Claire JARAMBA ZA Bedfordview Country Club No -
[2] Willemien COETZEE ZA Rustenburg High No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1559380500
2019-06-01 9:15am
A2 GEHQ - Court 1
Tanika PANAINO
Mia Dittberner
6-1, 6-1
1559380500
2019-06-01 9:15am
A3 GEHQ - Court 2
Carlé BOTHA
Jeanetha Boshoff
6-3, 7-5
1559380500
2019-06-01 9:15am
A4 GEHQ - Court 3
Maja GLEDIC
Relebogile SEREO [6]
6-1, 6-0
1559380500
2019-06-01 9:15am
A5 GEHQ - Court 4
Georgia HOSKING [3]
Carla Smith
6-3, 6-4
1559380500
2019-06-01 9:15am
A6 GEHQ - Court 5
Martina GARNEVSKA
Anastasia PESIC
1-6, 1-6
N/A A7 GEHQ - Court 6
Febe WESSELS
(Did not play)
Takalani Molaoa
Walkover
1559380500
2019-06-01 9:15am
A8 GEHQ - Court 7
Jessica Kahts
Mikayla PLITT [8]
6-1, 6-1
1559380500
2019-06-01 9:15am
A9 GEHQ - Court 8
Jessica PORTWIG [5]
Chloe Nel
6-0, 6-1
1559380500
2019-06-01 9:15am
A10 GEHQ - Court 9
Mikayla Faure
Debbie VAN ASWEGEN
6-2, 6-4
1559380500
2019-06-01 9:15am
A11 GEHQ - Court 10
Taytham Redfern
Michelle Ncube
1-6, 0-6
1559380500
2019-06-01 9:15am
A12 GEHQ - Court 11
Isabella VENTER
Suzanie PRETORIUS [4]
6-7(3), 4-6
1559380500
2019-06-01 9:15am
A13 GEHQ - Court 12
Annika GERTENBACH [7]
Linique THERON
0-6, 1-6
1559380500
2019-06-01 9:15am
A14 GEHQ - Court 13
Amy BLOCH
Nicole VILJOEN
6-3, 6-2
N/A A15 GEHQ - Court 14
Angela GEORGIEVA
Ansie Alcock
(Did not play)
Walkover
1559380500
2019-06-01 9:15am
A16 GEHQ - Court 15
Claire JARAMBA
Willemien COETZEE [2]
1-6, 3-6
1559466900
2019-06-02 9:15am
A17 GEHQ - Court 1
Shannon COX [1]
Tanika PANAINO
7-6(1), 6-3
1559466900
2019-06-02 9:15am
A18 GEHQ - Court 7
Carlé BOTHA
Maja GLEDIC
2-6, 1-6
1559471400
2019-06-02 10:30am
A19 GEHQ - Court 1
Georgia HOSKING [3]
Anastasia PESIC
6-0, 6-2
1559471400
2019-06-02 10:30am
A20 GEHQ - Court 2
Takalani Molaoa
Jessica Kahts
4-6, 3-6
1559471400
2019-06-02 10:30am
A21 GEHQ - Court 3
Jessica PORTWIG [5]
Mikayla Faure
6-4, 6-7(4), 0-6
1559471400
2019-06-02 10:30am
A22 GEHQ - Court 4
Michelle Ncube
Suzanie PRETORIUS [4]
6-4, 2-6, 6-3
1559471400
2019-06-02 10:30am
A23 GEHQ - Court 5
Linique THERON
Amy BLOCH
5-7, 6-2, 6-1
1559471400
2019-06-02 10:30am
A24 GEHQ - Court 6
Angela GEORGIEVA
Willemien COETZEE [2]
6-0, 2-6, 3-6
1559914200
2019-06-07 1:30pm
A25 GEHQ - Court 2
Shannon COX [1]
Maja GLEDIC
3-6, 1-6
1559914200
2019-06-07 1:30pm
A26 GEHQ - Court 3
Georgia HOSKING [3]
Jessica Kahts
2-6, 2-6
1559914200
2019-06-07 1:30pm
A27 GEHQ - Court 4
Mikayla Faure
Michelle Ncube
3-6, 1-6
1559914200
2019-06-07 1:30pm
A28 GEHQ - Court 5
Linique THERON
Willemien COETZEE [2]
6-0, 6-1
1559989800
2019-06-08 10:30am
A29 GEHQ - Court 6
Maja GLEDIC
Jessica Kahts
6-2, 4-6, 6-3
1559989800
2019-06-08 10:30am
A30 GEHQ - Court 14
Michelle Ncube
Linique THERON
1-6, 2-6
1560075300
2019-06-09 10:15am
A31 GEHQ - Court 1
Maja GLEDIC
Linique THERON
4-6, 5-7
1560070800
2019-06-09 9:00am
B1 GEHQ - Court 2
Jessica Kahts
Michelle Ncube
3-6, 6-0, 10-3
1559989800
2019-06-08 10:30am
C1 GEHQ - Court 15
Shannon COX [1]
Georgia HOSKING [3]
7-6(5), 1-6, 6-10
1559989800
2019-06-08 10:30am
C2 GEHQ - Court 16
Mikayla Faure
Willemien COETZEE [2]
6-2, 6-2
1560075300
2019-06-09 10:15am
C3 GEHQ - Court 3
Georgia HOSKING [3]
Mikayla Faure
6-3, 6-1
1560070800
2019-06-09 9:00am
D1 GEHQ - Court 16
Shannon COX [1]
Willemien COETZEE [2]
6-4, 7-5
1559980800
2019-06-08 8:00am
E1 GEHQ - Court 1
Tanika PANAINO
Carlé BOTHA
6-4, 6-3
N/A E2 GEHQ - Court 7
Anastasia PESIC
(Did not play)
Takalani Molaoa
Walkover
1559914200
2019-06-07 1:30pm
E3 GEHQ - Court 8
Jessica PORTWIG [5]
Suzanie PRETORIUS [4]
7-5, 6-3
N/A E4 GEHQ - Court 1
Amy BLOCH
Angela GEORGIEVA
(Did not play)
Walkover
N/A E5 GEHQ - Court 3
Tanika PANAINO
Takalani Molaoa
(Did not play)
Walkover
1559985300
2019-06-08 9:15am
E6 GEHQ - Court 4
Jessica PORTWIG [5]
Amy BLOCH
6-1, 6-2
1559952000
2019-06-08 12:00am
E7 GEHQ -
Tanika PANAINO
Jessica PORTWIG [5]
1-6, 2-6
1559989800
2019-06-08 10:30am
G3 GEHQ - Court 8
Carlé BOTHA
Suzanie PRETORIUS [4]
4-6, 1-6
1559394000
2019-06-01 1:00pm
I2 GEHQ - Court 12
Jeanetha Boshoff
Relebogile SEREO [6]
6-3, 7-6(8)
N/A I3 GEHQ - Court 13
Carla Smith
(Did not play)
Martina GARNEVSKA
Walkover
N/A I4 GEHQ - Court 14
Febe WESSELS
(Did not play)
Mikayla PLITT [8]
Walkover
1559394000
2019-06-01 1:00pm
I5 GEHQ - Court 15
Chloe Nel
Debbie VAN ASWEGEN
0-6, 0-6
1559394000
2019-06-01 1:00pm
I6 GEHQ - Court 16
Taytham Redfern
Isabella VENTER
0-6, 0-6
1559398500
2019-06-01 2:15pm
I7 GEHQ - Court 1
Annika GERTENBACH [7]
Nicole VILJOEN
6-3, 3-6, 10-5
1559475900
2019-06-02 11:45am
I9 GEHQ - Court 2
Mia Dittberner
Jeanetha Boshoff
2-6, 1-6
1559475900
2019-06-02 11:45am
I10 GEHQ - Court 3
Martina GARNEVSKA
Mikayla PLITT [8]
3-6, 1-6
1559475900
2019-06-02 11:45am
I11 GEHQ - Court 4
Debbie VAN ASWEGEN
Isabella VENTER
6-2, 6-3
1559475900
2019-06-02 11:45am
I12 GEHQ - Court 5
Annika GERTENBACH [7]
Claire JARAMBA
6-2, 6-1
N/A I13 GEHQ - Court 3
Jeanetha Boshoff
(Did not play)
Mikayla PLITT [8]
Walkover
1559980800
2019-06-08 8:00am
I14 GEHQ - Court 12
Debbie VAN ASWEGEN
Annika GERTENBACH [7]
6-0, 6-1
1560075300
2019-06-09 10:15am
I15 GEHQ - Court 5
Mikayla PLITT [8]
Debbie VAN ASWEGEN
5-7, 0-6
1559985300
2019-06-08 9:15am
K1 GEHQ - Court 5
Mia Dittberner
Martina GARNEVSKA
1-6, 4-6
1559985300
2019-06-08 9:15am
K2 GEHQ - Court 6
Isabella VENTER
Claire JARAMBA
6-3, 6-2
1560075300
2019-06-09 10:15am
K3 GEHQ - Court 6
Martina GARNEVSKA
Isabella VENTER
3-6, 1-6
1560075300
2019-06-09 10:15am
L1 GEHQ - Court 7
Mia Dittberner
Claire JARAMBA
7-5, 6-1
1559475900
2019-06-02 11:45am
M2 GEHQ - Court 6
Carla Smith
Febe WESSELS
6-0, 6-0
N/A M3 GEHQ - Court 7
Chloe Nel
Taytham Redfern
(Did not play)
Walkover
1559985300
2019-06-08 9:15am
M5 GEHQ - Court 7
Relebogile SEREO [6]
Carla Smith
No Result
N/A M6 -
Chloe Nel
(Did not play)
Nicole VILJOEN
Walkover