Print

Main Draw 1 2 TSA011175 WP A1 [1] Thando LONGWE-SMIT BYE 3 4 TSA001629 TSA991683 Winelands EDEN Andre DU PLESSIS Joshua MOSTERT 6-1, 6-1 5 6 TSA721085 TSA021190 Winelands Winelands Leon HEUNIS Jacques MIENY 6-2, 6-2 7 8 TSA031361 EDEN A4 BYE [5] Daniël WESSELS 9 10 TSA030063 Winelands A5 [3] William ZULCH BYE 11 12 TSA021469 TSA921322 NWP Winelands JACOBUS MOUTON Mark DU PLESSIS Walkover 13 14 TSA020997 TSA781039 WP WP Junaid ERASMUS Shaun LUDWIG 6-4, 6-2 15 16 TSA001628 Winelands A8 BYE [6] Cameron SLABBERT 17 18 TSA048680 Winelands A9 [7] ANRO NEL BYE 19 20 TSA021380 TSA711073 Winelands WP LUAN KRIGE Peter FLETCHER 6-1, 6-0 21 22 TSA021337 TSA031368 Winelands Winelands De Wet DU PLESSIS MARC POGGENPOEL 6-2, 6-1 23 24 TSA001630 Winelands A12 BYE [4] Johan-Louis VOS 25 26 TSA011418 TSA021422 Winelands WP [8] Wikus ROBBERTSE Reece FRYE 6-1, 6-0 27 28 TSA031337 TSA001502 Baleares (Balearic Islands) EDEN Sebastian MILLAN James ANDERSON Not Played 29 30 TSA951328 TSA020742 Winelands WP James DUNN Luc BREWIS 6-3, 6-0 31 32 TSA020018 EDEN A16 BYE [2] Damien NEZAR [1] Thando LONGWE-SMIT Andre DU PLESSIS 3-6, 6-2, 6-1 Jacques MIENY [5] Daniël WESSELS 6-4, 6-3 [3] William ZULCH Mark DU PLESSIS 6-4, 6-1 Shaun LUDWIG [6] Cameron SLABBERT Walkover [7] ANRO NEL LUAN KRIGE 6-0, 6-1 De Wet DU PLESSIS [4] Johan-Louis VOS 6-1, 6-1 A23 [8] Wikus ROBBERTSE BYE Luc BREWIS [2] Damien NEZAR 6-2, 6-2 [1] Thando LONGWE-SMIT [5] Daniël WESSELS 6-0, 6-0 [3] William ZULCH Shaun LUDWIG 6-1, 6-2 LUAN KRIGE [4] Johan-Louis VOS 6-2, 6-2 [8] Wikus ROBBERTSE [2] Damien NEZAR 6-4, 6-3 [1] Thando LONGWE-SMIT [3] William ZULCH 6-1, 6-1 [4] Johan-Louis VOS [2] Damien NEZAR 6-4, 4-6, 7-6 [1] Thando LONGWE-SMIT [2] Damien NEZAR 1-6, 6-3, 7-6 [1] Thando LONGWE-SMIT
[3] William ZULCH [4] Johan-Louis VOS 7-6(3), 7-6 3/4 Playoff [3] William ZULCH
Shaun LUDWIG LUAN KRIGE 6-4, 6-3 7/8 Playoff LUAN KRIGE
Mark DU PLESSIS [7] ANRO NEL 3-6, 7-5, 10-3 11/12 Playoff Mark DU PLESSIS
Junaid ERASMUS MARC POGGENPOEL 6-1, 6-1 19/20 Playoff Junaid ERASMUS
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Thando LONGWE-SMIT ZA Rondebosch Boy's High School No -
- Andre DU PLESSIS Paul Roos Gimnasium No -
- Joshua MOSTERT George Tennis Club No -
- Leon Heunis ZA Kenridge Tennis Club No -
- Jacques MIENY ZA Recreation Tennis Club No -
[5] Daniël WESSELS ZA Riversdal Tennis Club No -
[3] William ZULCH ZA Paarl Tennis Club No -
- JACOBUS mouton ZA Rustenburg High No -
- Mark DU PLESSIS Vlottenburg Tennisclub No -
- Junaid Erasmus ZA Welgemoed Tennis Club No -
- Shaun Ludwig Constantia Tennis Club No -
[6] Cameron SLABBERT Country Club Tennis Club No -
[7] ANRO NEL ZA Montagu Tennis Club No -
- LUAN KRIGE ZA Paarl Tennis Club No -
- Peter Fletcher Kenridge Tennis Club No -
- De Wet Du Plessis Welgemoed Tennis Club No -
- MARC POGGENPOEL ZA Hoërskool Stellenbosch No -
[4] Johan-Louis VOS Paarl Gimnasium High No -
[8] Wikus ROBBERTSE ZA Paul Roos Gimnasium No -
- Reece Frye ZA Durbanville Tennis Club No -
- Sebastian MILLAN ZA Edgemead Tennis Club No -
- James ANDERSON ZA Great Tennis No -
- James Dunn ZA No -
- Luc BREWIS Paul Roos Gimnasium No -
[2] Damien NEZAR ZA George Tennis Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1560520800
2019-06-14 2:00pm
A2 GYM -
Andre DU PLESSIS
Joshua MOSTERT
6-1, 6-1
1560520800
2019-06-14 2:00pm
A3 GYM -
Leon Heunis
Jacques MIENY
2-6, 2-6
N/A A6 GYM -
JACOBUS mouton
(Did not play)
Mark DU PLESSIS
Walkover
1560520800
2019-06-14 2:00pm
A7 GYM -
Junaid Erasmus
Shaun Ludwig
4-6, 2-6
1560520800
2019-06-14 2:00pm
A10 GYM -
LUAN KRIGE
Peter Fletcher
6-1, 6-0
1560520800
2019-06-14 2:00pm
A11 GYM -
De Wet Du Plessis
MARC POGGENPOEL
6-2, 6-1
1560525300
2019-06-14 3:15pm
A13 GYM -
Wikus ROBBERTSE [8]
Reece Frye
6-1, 6-0
1560525300
2019-06-14 3:15pm
A14 GYM -
Sebastian MILLAN
James ANDERSON
No Result
1560525300
2019-06-14 3:15pm
A15 GYM -
James Dunn
Luc BREWIS
3-6, 0-6
1560587400
2019-06-15 8:30am
A17 GYM -
Thando LONGWE-SMIT [1]
Andre DU PLESSIS
3-6, 6-2, 6-1
1560587400
2019-06-15 8:30am
A18 GYM -
Jacques MIENY
Daniël WESSELS [5]
4-6, 3-6
1560587400
2019-06-15 8:30am
A19 GYM -
William ZULCH [3]
Mark DU PLESSIS
6-4, 6-1
N/A A20 GYM -
Shaun Ludwig
Cameron SLABBERT [6]
(Did not play)
Walkover
1560587400
2019-06-15 8:30am
A21 GYM -
ANRO NEL [7]
LUAN KRIGE
0-6, 1-6
1560587400
2019-06-15 8:30am
A22 GYM -
De Wet Du Plessis
Johan-Louis VOS [4]
1-6, 1-6
1560591900
2019-06-15 9:45am
A24 GYM -
Luc BREWIS
Damien NEZAR [2]
2-6, 2-6
1560673800
2019-06-16 8:30am
A25 GYM -
Thando LONGWE-SMIT [1]
Daniël WESSELS [5]
6-0, 6-0
1560673800
2019-06-16 8:30am
A26 GYM -
William ZULCH [3]
Shaun Ludwig
6-1, 6-2
1560673800
2019-06-16 8:30am
A27 GYM -
LUAN KRIGE
Johan-Louis VOS [4]
2-6, 2-6
1560673800
2019-06-16 8:30am
A28 GYM -
Wikus ROBBERTSE [8]
Damien NEZAR [2]
4-6, 3-6
1560762000
2019-06-17 9:00am
A29 GYM -
Thando LONGWE-SMIT [1]
William ZULCH [3]
6-1, 6-1
1560762000
2019-06-17 9:00am
A30 GYM -
Johan-Louis VOS [4]
Damien NEZAR [2]
4-6, 6-4, 6-7
1560853800
2019-06-18 10:30am
A31 GYM -
Thando LONGWE-SMIT [1]
Damien NEZAR [2]
1-6, 6-3, 7-6
1560772800
2019-06-17 12:00pm
B1 GYM -
William ZULCH [3]
Johan-Louis VOS [4]
7-6(3), 7-6
1560682800
2019-06-16 11:00am
C1 GYM -
Daniël WESSELS [5]
Shaun Ludwig
6-4, 6-4
1560682800
2019-06-16 11:00am
C2 GYM -
LUAN KRIGE
Wikus ROBBERTSE [8]
4-6, 1-6
1560767400
2019-06-17 10:30am
C3 GYM -
Daniël WESSELS [5]
Wikus ROBBERTSE [8]
4-6, 2-6
1560767400
2019-06-17 10:30am
D1 GYM -
Shaun Ludwig
LUAN KRIGE
4-6, 3-6
1560596400
2019-06-15 11:00am
E1 GYM -
Andre DU PLESSIS
Jacques MIENY
6-0, 6-0
1560600900
2019-06-15 12:15pm
E3 GYM -
ANRO NEL [7]
De Wet Du Plessis
6-2, 6-4
1560673800
2019-06-16 8:30am
E5 GYM -
Andre DU PLESSIS
Mark DU PLESSIS
6-1, 6-1
1560673800
2019-06-16 8:30am
E6 GYM -
ANRO NEL [7]
Luc BREWIS
6-1, 5-7, 7-10
1560682800
2019-06-16 11:00am
E7 GYM -
Andre DU PLESSIS
Luc BREWIS
6-1, 6-3
1560682800
2019-06-16 11:00am
F1 GYM -
Mark DU PLESSIS
ANRO NEL [7]
3-6, 7-5, 10-3
1560687300
2019-06-16 12:15pm
G3 GYM -
Jacques MIENY
De Wet Du Plessis
6-3, 6-2
1560596400
2019-06-15 11:00am
I9 GYM -
Joshua MOSTERT
Leon Heunis
6-7(4), 6-2, 10-4
1560596400
2019-06-15 11:00am
I11 GYM -
Peter Fletcher
MARC POGGENPOEL
1-6, 6-4, 8-10
N/A I12 GYM -
Reece Frye
(Did not play)
James Dunn
Walkover
1560678300
2019-06-16 9:45am
I13 GYM -
Joshua MOSTERT
Junaid Erasmus
6-2, 6-2
1560678300
2019-06-16 9:45am
I14 GYM -
MARC POGGENPOEL
James Dunn
2-6, 0-6
1560682800
2019-06-16 11:00am
I15 GYM -
Joshua MOSTERT
James Dunn
6-3, 1-6, 10-4
1560682800
2019-06-16 11:00am
J1 GYM -
Junaid Erasmus
MARC POGGENPOEL
6-1, 6-1
1560687300
2019-06-16 12:15pm
K3 GYM -
Leon Heunis
Peter Fletcher
6-3, 6-2