Print

Main Draw 1 2 TSA06157 Winelands A1 [1] Jani STEYN BYE 3 4 TSA048558 Winelands A2 RENET PELSER BYE 5 6 TSA051313 TSA030397 Winelands GN Grace PETTY Febe WESSELS 6-2, 6-1 7 8 TSA051280 Winelands A4 BYE [8] Wilmien VOS 9 10 TSA030823 WP A5 [3] Karli ROUX BYE 11 12 TSA030234 Winelands A6 BYE Cheri SNYMAN 13 14 TSA048549 TSA040738 WP WP Cari STEENKAMP Juliana BARRISH 6-1, 6-1 15 16 TSA051351 WP A8 BYE [7] Lienke VAN BLOMMESTEIN 17 18 TSA048571 Winelands A9 [6] Simone STEYN BYE 19 20 TSA031597 Winelands A10 Mia LE ROUX BYE 21 22 TSA051216 Winelands A11 BYE Eriné LATEGAN 23 24 TSA031329 WP A12 BYE [4] Erin LAUBSCHER 25 26 TSA048486 WP A13 [5] Sharlene CHIGARIRO BYE 27 28 TSA048643 TSA031634 WP WP Emma FOSTER Janah KAMFER 6-0, 6-0 29 30 TSA048665 TSA048922 Winelands WP Jessica GREYVENSTEYN Jaiden DU TOIT 6-7, 6-4, 6-2 31 32 TSA040159 EDEN A16 BYE [2] LIEBE OOSTHUIZEN [1] Jani STEYN RENET PELSER 6-1, 6-3 Grace PETTY [8] Wilmien VOS 0-6, 7-6, 6-1 [3] Karli ROUX Cheri SNYMAN 4-6, 6-1, 6-0 Juliana BARRISH [7] Lienke VAN BLOMMESTEIN 6-0, 6-1 [6] Simone STEYN Mia LE ROUX 6-0, 6-0 Eriné LATEGAN [4] Erin LAUBSCHER 5-7, 7-5, 6-1 [5] Sharlene CHIGARIRO Emma FOSTER 6-1, 6-4 Jessica GREYVENSTEYN [2] LIEBE OOSTHUIZEN 1-6, 7-6, 6-3 [1] Jani STEYN [8] Wilmien VOS 6-4, 6-3 [3] Karli ROUX Juliana BARRISH 6-3, 6-2 [6] Simone STEYN [4] Erin LAUBSCHER 6-3, 6-2 [5] Sharlene CHIGARIRO Jessica GREYVENSTEYN 7-6, 6-2 [1] Jani STEYN [3] Karli ROUX 3-6, 6-3, 6-4 [4] Erin LAUBSCHER [5] Sharlene CHIGARIRO 6-2, 6-2 [1] Jani STEYN [4] Erin LAUBSCHER 6-3, 6-2 [1] Jani STEYN
Juliana BARRISH [6] Simone STEYN 6-3, 6-1 7/8 Playoff Juliana BARRISH
Cheri SNYMAN Eriné LATEGAN 7-5, 6-4 11/12 Playoff Eriné LATEGAN
H1 RENET PELSER BYE 15/16 Playoff RENET PELSER
J1 Febe WESSELS BYE 19/20 Playoff Febe WESSELS
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Jani STEYN Laerskool Swartland No -
[2] LIEBE OOSTHUIZEN Wesbank (Oudtshoorn) Tennis Club No -
[3] Karli ROUX ZA Hoër Meisieskool Bloemhof No -
[4] Erin LAUBSCHER ZA Kenridge Tennis Club No -
[5] Sharlene CHIGARIRO Somerset College High No -
[6] Simone STEYN ZA Strand Tennis klub No -
[7] Lienke Van Blommestein Paarl Girls High No -
[8] Wilmien VOS ZA Paarl Gymnasium High School No -
- Jaiden du Toit ZA Durbanville Tennis Club No -
- Juliana BARRISH ZA Meadowridge Tennis Club No -
- Jessica GREYVENSTEYN ZA Paarl Girls High No -
- Grace PETTY Rhenish Girls High No -
- Cari Steenkamp Paarl Girls High No -
- Cheri SNYMAN Bloemhof Girls High School No -
- Janah KAMFER Bellville High No -
- Febe WESSELS ZA No -
- RENET PELSER ZA Paarl Gimnasium High No -
- Eriné Lategan ZA Paarl Gymnasium High School No -
- Emma FOSTER ZA Western Province Cricket Club (Tennis) No -
- Mia le Roux ZA Hermanus Tennis Academy No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1560520800
2019-06-14 2:00pm
A3 BPS -
Grace PETTY
Febe WESSELS
6-2, 6-1
1560520800
2019-06-14 2:00pm
A7 BPS -
Cari Steenkamp
Juliana BARRISH
1-6, 1-6
1560520800
2019-06-14 2:00pm
A14 BPS -
Emma FOSTER
Janah KAMFER
6-0, 6-0
1560520800
2019-06-14 2:00pm
A15 BPS -
Jessica GREYVENSTEYN
Jaiden du Toit
6-7, 6-4, 6-2
1560587400
2019-06-15 8:30am
A17 BPS -
Jani STEYN [1]
RENET PELSER
6-1, 6-3
1560587400
2019-06-15 8:30am
A18 BPS -
Grace PETTY
Wilmien VOS [8]
6-0, 6-7, 1-6
1560587400
2019-06-15 8:30am
A19 BPS -
Karli ROUX [3]
Cheri SNYMAN
4-6, 6-1, 6-0
1560587400
2019-06-15 8:30am
A20 BPS -
Juliana BARRISH
Lienke Van Blommestein [7]
6-0, 6-1
1560591900
2019-06-15 9:45am
A21 BPS -
Simone STEYN [6]
Mia le Roux
6-0, 6-0
1560591900
2019-06-15 9:45am
A22 BPS -
Eriné Lategan
Erin LAUBSCHER [4]
7-5, 5-7, 1-6
1560591900
2019-06-15 9:45am
A23 BPS -
Sharlene CHIGARIRO [5]
Emma FOSTER
6-1, 6-4
1560591900
2019-06-15 9:45am
A24 BPS -
Jessica GREYVENSTEYN
LIEBE OOSTHUIZEN [2]
1-6, 7-6, 6-3
1560673800
2019-06-16 8:30am
A25 BPS -
Jani STEYN [1]
Wilmien VOS [8]
6-4, 6-3
1560673800
2019-06-16 8:30am
A26 BPS -
Karli ROUX [3]
Juliana BARRISH
6-3, 6-2
1560673800
2019-06-16 8:30am
A27 BPS -
Simone STEYN [6]
Erin LAUBSCHER [4]
3-6, 2-6
1560673800
2019-06-16 8:30am
A28 BPS -
Sharlene CHIGARIRO [5]
Jessica GREYVENSTEYN
7-6, 6-2
1560762000
2019-06-17 9:00am
A29 GYM -
Jani STEYN [1]
Karli ROUX [3]
3-6, 6-3, 6-4
1560762000
2019-06-17 9:00am
A30 GYM -
Erin LAUBSCHER [4]
Sharlene CHIGARIRO [5]
6-2, 6-2
1560853800
2019-06-18 10:30am
A31 GYM -
Jani STEYN [1]
Erin LAUBSCHER [4]
6-3, 6-2
1560772800
2019-06-17 12:00pm
B1 GYM -
Karli ROUX [3]
Sharlene CHIGARIRO [5]
6-1, 6-4
1560682800
2019-06-16 11:00am
C1 BPS -
Wilmien VOS [8]
Juliana BARRISH
6-3, 6-4
1560682800
2019-06-16 11:00am
C2 BPS -
Simone STEYN [6]
(Ret.)
Jessica GREYVENSTEYN
4-6, 0-1
Retired
1560767400
2019-06-17 10:30am
C3 GYM -
Wilmien VOS [8]
Jessica GREYVENSTEYN
1-6, 2-6
1560767400
2019-06-17 10:30am
D1 GYM -
Juliana BARRISH
Simone STEYN [6]
6-3, 6-1
1560596400
2019-06-15 11:00am
E1 BPS -
RENET PELSER
Grace PETTY
0-6, 0-6
1560596400
2019-06-15 11:00am
E2 BPS -
Cheri SNYMAN
Lienke Van Blommestein [7]
7-5, 6-1
1560600900
2019-06-15 12:15pm
E3 BPS -
Mia le Roux
(Ret.)
Eriné Lategan
1-6, 0-1
Retired
1560600900
2019-06-15 12:15pm
E4 BPS -
Emma FOSTER
LIEBE OOSTHUIZEN [2]
4-6, 1-6
1560678300
2019-06-16 9:45am
E5 BPS -
Grace PETTY
Cheri SNYMAN
6-7, 6-2, 10-7
1560678300
2019-06-16 9:45am
E6 BPS -
Eriné Lategan
LIEBE OOSTHUIZEN [2]
3-6, 1-6
1560687300
2019-06-16 12:15pm
E7 BPS -
Grace PETTY
LIEBE OOSTHUIZEN [2]
7-5, 2-6, 10-6
1560687300
2019-06-16 12:15pm
F1 BPS -
Cheri SNYMAN
Eriné Lategan
5-7, 4-6
1560678300
2019-06-16 9:45am
G1 BPS -
RENET PELSER
Lienke Van Blommestein [7]
6-3, 1-6, 2-6
1560687300
2019-06-16 12:15pm
G3 BPS -
Lienke Van Blommestein [7]
Emma FOSTER
3-6, 2-6
1560596400
2019-06-15 11:00am
I12 BPS -
Janah KAMFER
Jaiden du Toit
1-6, 1-6
1560600900
2019-06-15 12:15pm
I13 BPS -
Febe WESSELS
Cari Steenkamp
6-7, 4-6
1560678300
2019-06-16 9:45am
I15 BPS -
Cari Steenkamp
Jaiden du Toit
5-7, 2-6
9999999999999999
TBD
-