Print

Main Draw 1 2 TSA061336 FS A1 [1] Luise JANSE VAN RENSBURG BYE 3 4 TSA061351 TSA061419 KZN GN Keira NAIDOO Charne MULDER 6-1, 6-0 5 6 TSA061272 FS A3 Mia SCHIMPER BYE 7 8 TSA061271 FS A4 BYE [5] Nina SCHIMPER 9 10 TSA061270 WP A5 [3] Rebecca WIDAN BYE 11 12 TSA061394 TSA50370 KZN FS Taryn NADLER Leane ENGELBRECHT 6-2, 6-2 13 14 TSA051188 TSA051651 KZN NWP Khethelo NGCOBO kc LIEBENBERG 6-2, 6-1 15 16 TSA071184 FS A8 BYE [7] Ansone THERON 17 18 TSA071156 FS A9 [6] Donna LE ROUX BYE 19 20 TSA051428 TSA051782 KZN NWP Danica MOSS carla MOUTON 6-1, 6-0 21 22 TSA061283 TSA050282 GN FS Emma OLSEN Marie-Sophie LECKEL 6-0, 6-2 23 24 TSA071180 GC A12 BYE [4] Rune VAN WYK 25 26 TSA051133 KZN A13 [8] Amahle FIHLELA BYE 27 28 TSA051194 TSA071578 KZN KZN Zoe HOWSE Arya JUGERNARTH 6-1, 6-1 29 30 TSA051801 TSA071555 KZN NWP Chloe THERON Angelique VAN DER WALT 6-0, 6-0 31 32 TSA060040 KZN A16 BYE [2] Kaitlyn RAMDUTH [1] Luise JANSE VAN RENSBURG Keira NAIDOO 6-7, 6-1, 6-0 Mia SCHIMPER [5] Nina SCHIMPER 7-6, 6-1 [3] Rebecca WIDAN Leane ENGELBRECHT 6-0, 6-1 Khethelo NGCOBO [7] Ansone THERON 6-1, 6-2 [6] Donna LE ROUX Danica MOSS 6-0, 6-1 Emma OLSEN [4] Rune VAN WYK 6-4, 6-2 [8] Amahle FIHLELA Zoe HOWSE 6-1, 6-2 Angelique VAN DER WALT [2] Kaitlyn RAMDUTH 6-1, 6-1 [1] Luise JANSE VAN RENSBURG [5] Nina SCHIMPER 6-4, 6-0 [3] Rebecca WIDAN [7] Ansone THERON 6-4, 6-0 [6] Donna LE ROUX [4] Rune VAN WYK 6-0, 6-4 [8] Amahle FIHLELA [2] Kaitlyn RAMDUTH 6-4, 6-1 [1] Luise JANSE VAN RENSBURG [3] Rebecca WIDAN 6-4, 6-4 [6] Donna LE ROUX [2] Kaitlyn RAMDUTH 6-0, 6-0 [3] Rebecca WIDAN [2] Kaitlyn RAMDUTH 6-3, 6-1 [2] Kaitlyn RAMDUTH
[1] Luise JANSE VAN RENSBURG [6] Donna LE ROUX 7-5, 6-2 3/4 Playoff [1] Luise JANSE VAN RENSBURG
[7] Ansone THERON [4] Rune VAN WYK 6-0, 6-1 7/8 Playoff [7] Ansone THERON
Leane ENGELBRECHT Emma OLSEN 6-3, 5-7, 10-3 11/12 Playoff Emma OLSEN
Khethelo NGCOBO Danica MOSS 7-5, 6-3 15/16 Playoff Danica MOSS
Charne MULDER Chloe THERON 6-2, 6-0 19/20 Playoff Charne MULDER
L1 BYE carla MOUTON 23/24 Playoff carla MOUTON
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Luise Janse van Rensburg ZA Jim Fouche High No -
[2] Kaitlyn RAMDUTH ZA Mitchell Park Tennis Club No -
[3] Rebecca Widan ZA Pinelands Tennis Club No -
[4] Rune Van Wyk ZA Randburg Tennis Club No -
[5] Nina SCHIMPER Oranje Meisies Hoër No -
[6] Donna Le roux ZA Oranje Meisies Laer No -
[7] Ansone THERON Oranje Meisies Laer No -
[8] Amahle Fihlela ZA Esikhawini Tennis Club No -
- Marie-Sophie LECKEL Ferdinand Postma No -
- Mia SCHIMPER Oranje Meisies Hoër No -
- Leane ENGELBRECHT ZA Mundene Tennis Klub No -
- Charne Mulder ZA Belgrave Tennis Club No -
- Emma OLSEN ZA Irene Country Club No -
- Danica Moss Hillcrest Tennis Club No -
- Taryn Nadler Hillcrest Tennis Club No -
- kc liebenberg HARTBEESPOORT TENNIS KLUB No -
- Khethelo Ngcobo Hillcrest Tennis Club No -
- carla mouton Rustenburg Tennis club No -
- Zoe Howse ZA Westridge Tennis Stadium No -
- Keira Naidoo Wykeham Collegiate No -
- Arya Jugernarth ZA Crawford College, La Lucia No -
- Chloe Theron Danville Park Girls High School No -
- Angelique van der Walt Schoonspruit Tennis Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1560585600
2019-06-15 8:00am
A2 WIN - COURT 1
Keira Naidoo
Charne Mulder
6-1, 6-0
1560585600
2019-06-15 8:00am
A6 WIN - COURT 2
Taryn Nadler
Leane ENGELBRECHT
2-6, 2-6
1560585600
2019-06-15 8:00am
A7 WIN - Court 3
Khethelo Ngcobo
kc liebenberg
6-2, 6-1
1560585600
2019-06-15 8:00am
A10 WIN - Court 4
Danica Moss
carla mouton
6-1, 6-0
1560591000
2019-06-15 9:30am
A11 WIN - COURT 1
Emma OLSEN
Marie-Sophie LECKEL
6-0, 6-2
1560591000
2019-06-15 9:30am
A14 WIN - COURT 2
Zoe Howse
Arya Jugernarth
6-1, 6-1
1560591000
2019-06-15 9:30am
A15 WIN - Court 3
Chloe Theron
Angelique van der Walt
0-6, 0-6
1560596400
2019-06-15 11:00am
A17 WIN - COURT 1
Luise Janse van Rensburg [1]
Keira Naidoo
6-7, 6-1, 6-0
1560591000
2019-06-15 9:30am
A18 WIN - Court 4
Mia SCHIMPER
Nina SCHIMPER [5]
6-7, 1-6
1560596400
2019-06-15 11:00am
A19 WIN - COURT 2
Rebecca Widan [3]
Leane ENGELBRECHT
6-0, 6-1
1560596400
2019-06-15 11:00am
A20 WIN - Court 3
Khethelo Ngcobo
Ansone THERON [7]
1-6, 2-6
1560601800
2019-06-15 12:30pm
A21 WIN - Court 4
Donna Le roux [6]
Danica Moss
6-0, 6-1
1560601800
2019-06-15 12:30pm
A22 WIN - COURT 1
Emma OLSEN
Rune Van Wyk [4]
4-6, 2-6
1560601800
2019-06-15 12:30pm
A23 WIN - COURT 2
Amahle Fihlela [8]
Zoe Howse
6-1, 6-2
1560601800
2019-06-15 12:30pm
A24 WIN - Court 3
Angelique van der Walt
Kaitlyn RAMDUTH [2]
1-6, 1-6
1560672000
2019-06-16 8:00am
A25 WIN - COURT 1
Luise Janse van Rensburg [1]
Nina SCHIMPER [5]
6-4, 6-0
1560672000
2019-06-16 8:00am
A26 WIN - COURT 2
Rebecca Widan [3]
Ansone THERON [7]
6-4, 6-0
1560672000
2019-06-16 8:00am
A27 WIN - Court 3
Donna Le roux [6]
Rune Van Wyk [4]
6-0, 6-4
1560672000
2019-06-16 8:00am
A28 WIN - Court 4
Amahle Fihlela [8]
Kaitlyn RAMDUTH [2]
4-6, 1-6
1560758400
2019-06-17 8:00am
A29 WIN - COURT 1
Luise Janse van Rensburg [1]
Rebecca Widan [3]
4-6, 4-6
1560758400
2019-06-17 8:00am
A30 WIN - COURT 2
Donna Le roux [6]
Kaitlyn RAMDUTH [2]
0-6, 0-6
1560844800
2019-06-18 8:00am
A31 WTS - Court 11
Rebecca Widan [3]
Kaitlyn RAMDUTH [2]
3-6, 1-6
1560844800
2019-06-18 8:00am
B1 WTS - Court 12
Luise Janse van Rensburg [1]
Donna Le roux [6]
7-5, 6-2
1560682800
2019-06-16 11:00am
C1 WIN - COURT 1
Nina SCHIMPER [5]
Ansone THERON [7]
6-0, 6-0
1560682800
2019-06-16 11:00am
C2 WIN - COURT 2
Rune Van Wyk [4]
Amahle Fihlela [8]
1-6, 2-6
1560758400
2019-06-17 8:00am
C3 WIN - Court 3
Nina SCHIMPER [5]
Amahle Fihlela [8]
5-7, 6-3, 10-5
1560758400
2019-06-17 8:00am
D1 WIN - Court 4
Ansone THERON [7]
Rune Van Wyk [4]
6-0, 6-1
1560677400
2019-06-16 9:30am
E1 WIN - COURT 1
Keira Naidoo
Mia SCHIMPER
6-7, 2-6
1560677400
2019-06-16 9:30am
E2 WIN - COURT 2
Leane ENGELBRECHT
Khethelo Ngcobo
6-0, 6-0
1560677400
2019-06-16 9:30am
E3 WIN - Court 3
Danica Moss
Emma OLSEN
1-6, 1-6
1560677400
2019-06-16 9:30am
E4 WIN - Court 4
Zoe Howse
Angelique van der Walt
0-6, 0-6
1560686400
2019-06-16 12:00pm
E5 WIN - Court 3
Mia SCHIMPER
Leane ENGELBRECHT
6-3, 6-0
1560686400
2019-06-16 12:00pm
E6 WIN - Court 4
Emma OLSEN
Angelique van der Walt
4-6, 4-6
1560763200
2019-06-17 9:20am
E7 WIN - COURT 1
Mia SCHIMPER
Angelique van der Walt
6-0, 6-0
1560763200
2019-06-17 9:20am
F1 WIN - COURT 2
Leane ENGELBRECHT
Emma OLSEN
3-6, 7-5, 3-10
1560688200
2019-06-16 12:30pm
G1 WIN - COURT 1
Keira Naidoo
Khethelo Ngcobo
6-4, 6-2
1560688200
2019-06-16 12:30pm
G2 WIN - COURT 2
Danica Moss
Zoe Howse
4-6, 6-2, 2-10
1560763200
2019-06-17 9:20am
G3 WIN - Court 3
Keira Naidoo
Zoe Howse
6-0, 6-2
1560763200
2019-06-17 9:20am
H1 WIN - Court 4
Khethelo Ngcobo
Danica Moss
5-7, 3-6
1560596400
2019-06-15 11:00am
I10 WIN - Court 4
Taryn Nadler
kc liebenberg
6-1, 6-0
1560605400
2019-06-15 1:30pm
I11 WIN - COURT 1
carla mouton
Marie-Sophie LECKEL
0-6, 2-6
1560605400
2019-06-15 1:30pm
I12 WIN - COURT 2
Arya Jugernarth
Chloe Theron
0-6, 6-3, 8-10
1560691800
2019-06-16 1:30pm
I13 WIN - Court 3
Charne Mulder
Taryn Nadler
1-6, 0-6
1560691800
2019-06-16 1:30pm
I14 WIN - Court 4
Marie-Sophie LECKEL
Chloe Theron
6-1, 6-2
1560768000
2019-06-17 10:40am
I15 WIN - COURT 1
Taryn Nadler
Marie-Sophie LECKEL
6-2, 6-0
1560768000
2019-06-17 10:40am
J1 WIN - COURT 2
Charne Mulder
Chloe Theron
6-2, 6-0
1560693600
2019-06-16 2:00pm
K2 WIN - COURT 1
carla mouton
Arya Jugernarth
0-6, 0-6
1560768000
2019-06-17 10:40am
K3 WIN - Court 3
kc liebenberg
Arya Jugernarth
6-4, 6-3