Print

Main Draw 1 2 TSA071145 GC A1 [1] Maksim MIHIC BYE 3 4 TSA071478 TSA081278 KZN MPUM Chris JOHNSON Wihan SNYDERS 6-1, 6-0 5 6 TSA071564 TSA091131 KZN NWP Daniel LINNETT Alexander BELL 1-6, 7-6, 6-4 7 8 TSA071192 TSA081096 KZN EDEN Finn CONINGHAM [7] Devilliers LAMPRECHT 6-2, 6-1 9 10 TSA082097 KZN A5 [3] Siyabonga JACA BYE 11 12 TSA071107 TSAJJ4952 KZN EDEN RISHABH NATHWANI Alternate 1 ALTERNATE 1 Walkover 13 14 TSA091218 TSAJJ4953 MPUM WP JP SNYMAN Alternate 2 ALTERNATE 2 Walkover 15 16 TSA091132 TSA071229 KZN GC Benjamin WILSON [8] Enrique DA NAIA 6-4, 3-6, 6-3 17 18 TSA091028 KZN A9 [6] Simphiwe NGWENYA BYE 19 20 TSA071469 TSA070055 KZN KZN George DENYSSCHEN Bryce JOHNSON 6-0, 6-7, 6-3 21 22 TSA081560 TSA071563 KZN KZN Sohan SEETAL LUCA MINDRY 6-1, 6-1 23 24 TSA081011 KZN A12 BYE [4] Rhys VORWERK 25 26 TSA071354 FS A13 [5] Erick HEYNS BYE 27 28 TSA081119 TSA081009 KZN KZN Vyal NAICKER Max CAMERON 6-1, 6-1 29 30 TSA091034 TSA081067 KZN KZN Daniel NAIDOO Sean WILSON 6-1, 6-1 31 32 TSA081050 FS A16 BYE [2] Thebe THITE [1] Maksim MIHIC Chris JOHNSON 6-2, 6-1 Alexander BELL Finn CONINGHAM 6-0, 6-0 [3] Siyabonga JACA RISHABH NATHWANI 6-2, 6-0 JP SNYMAN [8] Enrique DA NAIA 6-3, 6-0 [6] Simphiwe NGWENYA George DENYSSCHEN 6-2, 6-1 LUCA MINDRY [4] Rhys VORWERK 6-0, 6-0 [5] Erick HEYNS Max CAMERON 6-2, 6-1 Sean WILSON [2] Thebe THITE 6-7, 6-1, 6-3 Chris JOHNSON Finn CONINGHAM 6-2, 6-1 [3] Siyabonga JACA JP SNYMAN 6-4, 6-2 [6] Simphiwe NGWENYA [4] Rhys VORWERK 6-2, 4-6, 6-1 [5] Erick HEYNS [2] Thebe THITE 6-3, 4-6, 6-3 Chris JOHNSON [3] Siyabonga JACA 6-4, 6-2 [6] Simphiwe NGWENYA [5] Erick HEYNS 6-4, 2-6, 6-4 [3] Siyabonga JACA [6] Simphiwe NGWENYA 6-4, 6-2 [3] Siyabonga JACA
Chris JOHNSON [5] Erick HEYNS 6-4, 4-6, 10-2 3/4 Playoff Chris JOHNSON
JP SNYMAN [4] Rhys VORWERK 1-6, 6-2, 10-5 7/8 Playoff [4] Rhys VORWERK
[8] Enrique DA NAIA George DENYSSCHEN 4-6, 6-3, 11-9 11/12 Playoff George DENYSSCHEN
Alexander BELL LUCA MINDRY 6-2, 6-2 15/16 Playoff LUCA MINDRY
Benjamin WILSON Daniel NAIDOO 6-1, 6-1 19/20 Playoff Benjamin WILSON
L1 BYE Sohan SEETAL 23/24 Playoff Sohan SEETAL
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Maksim Mihic Sandton Sports Club No -
[2] Thebe THITE LS Ladybrand High No -
[3] Siyabonga Jaca Westridge Tennis Stadium No -
[4] Rhys Vorwerk Hillcrest Tennis Club No -
[5] Erick Heyns ZA Willem Postma Primary No -
[6] Simphiwe Ngwenya Westridge Tennis Stadium No -
[7] Devilliers Lamprecht ZA Knysna Tennis Club No -
[8] Enrique Da Naia ZA Northern suburbs Tennis Club No -
- Max Cameron Mitchell Park Tennis Club No -
- Alexander Bell Mooirivier Laerskool No -
- Alternate 2 ALTERNATE 2 Graeme College And Primary Yes Angus Fyvie
- Alternate 1 ALTERNATE 1 Groot Brakrivier Yes Samuel HEATH
- RISHABH NATHWANI ZA Clifton High School No -
- Benjamin Wilson Durban Country Club Tennis No -
- George Denysschen ZA Hillcrest Tennis Club No -
- Sean Wilson Hillcrest Tennis Club No -
- LUCA MINDRY Hillcrest Tennis Club No -
- Finn Coningham Umhlali Country Club No -
- Sohan Seetal ZA Ridley Park Tennis Club No -
- Vyal Naicker ZA Ridley Park Tennis Club No -
- Chris Johnson ZA Umfolozi Tennis Club No -
- Bryce Johnson ZA Umfolozi Tennis Club No -
- Daniel Naidoo ZA Uvongo Tennis Club No -
- Daniel Linnett ZA Thomas More No -
- Wihan Snyders Ermelo Hoerskool No -
- JP Snyman Lowveld Juniors No -
Withdrawn (On-time)
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
- Angus Fyvie ZA Highbury Preparatory School No -
- Samuel HEATH Mitchell Park Tennis Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1560585600
2019-06-15 8:00am
A2 WTS - Court 3
Chris Johnson
Wihan Snyders
6-1, 6-0
1560585600
2019-06-15 8:00am
A3 WTS - Court 4
Daniel Linnett
Alexander Bell
6-1, 6-7, 4-6
1560585600
2019-06-15 8:00am
A4 WTS - Court 5
Finn Coningham
Devilliers Lamprecht [7]
6-2, 6-1
N/A A6 WTS - Court 6
RISHABH NATHWANI
Alternate 1 ALTERNATE 1
(Did not play)
Walkover
N/A A7 WTS - Court 7
JP Snyman
Alternate 2 ALTERNATE 2
(Did not play)
Walkover
1560585600
2019-06-15 8:00am
A8 WTS - Court 9
Benjamin Wilson
Enrique Da Naia [8]
4-6, 6-3, 3-6
1560585600
2019-06-15 8:00am
A10 WTS - Court 10
George Denysschen
Bryce Johnson
6-0, 6-7, 6-3
1560585600
2019-06-15 8:00am
A11 WTS - Court 11
Sohan Seetal
LUCA MINDRY
1-6, 1-6
1560585600
2019-06-15 8:00am
A14 WTS - Court 12
Vyal Naicker
Max Cameron
1-6, 1-6
1560585600
2019-06-15 8:00am
A15 WTS - Court 13
Daniel Naidoo
Sean Wilson
1-6, 1-6
1560596400
2019-06-15 11:00am
A17 WTS - Court 21
Maksim Mihic [1]
Chris Johnson
2-6, 1-6
1560596400
2019-06-15 11:00am
A18 WTS - Court 22
Alexander Bell
Finn Coningham
0-6, 0-6
1560596400
2019-06-15 11:00am
A19 WTS - Court 23
Siyabonga Jaca [3]
RISHABH NATHWANI
6-2, 6-0
1560601800
2019-06-15 12:30pm
A20 WTS - Court 1
JP Snyman
Enrique Da Naia [8]
6-3, 6-0
1560601800
2019-06-15 12:30pm
A21 WTS - Court 2
Simphiwe Ngwenya [6]
George Denysschen
6-2, 6-1
1560601800
2019-06-15 12:30pm
A22 WTS - Court 3
LUCA MINDRY
Rhys Vorwerk [4]
0-6, 0-6
1560601800
2019-06-15 12:30pm
A23 WTS - Court 4
Erick Heyns [5]
Max Cameron
6-2, 6-1
1560601800
2019-06-15 12:30pm
A24 WTS - Court 5
Sean Wilson
Thebe THITE [2]
7-6, 1-6, 3-6
1560676800
2019-06-16 9:20am
A25 WTS - Court 4
Chris Johnson
Finn Coningham
6-2, 6-1
1560676800
2019-06-16 9:20am
A26 WTS - Court 5
Siyabonga Jaca [3]
JP Snyman
6-4, 6-2
1560676800
2019-06-16 9:20am
A27 WTS - Court 6
Simphiwe Ngwenya [6]
Rhys Vorwerk [4]
6-2, 4-6, 6-1
1560676800
2019-06-16 9:20am
A28 WTS - Court 7
Erick Heyns [5]
Thebe THITE [2]
6-3, 4-6, 6-3
1560758400
2019-06-17 8:00am
A29 WTS - Court 9
Chris Johnson
Siyabonga Jaca [3]
4-6, 2-6
1560758400
2019-06-17 8:00am
A30 WTS - Court 10
Simphiwe Ngwenya [6]
Erick Heyns [5]
6-4, 2-6, 6-4
1560844800
2019-06-18 8:00am
A31 WTS - Court 13
Siyabonga Jaca [3]
Simphiwe Ngwenya [6]
6-4, 6-2
1560844800
2019-06-18 8:00am
B1 WTS - Court 14
Chris Johnson
Erick Heyns [5]
6-4, 4-6, 10-2
1560686400
2019-06-16 12:00pm
C1 WTS - Court 1
Finn Coningham
JP Snyman
6-1, 6-1
1560686400
2019-06-16 12:00pm
C2 WTS - Court 2
Rhys Vorwerk [4]
Thebe THITE [2]
4-6, 3-6
1560758400
2019-06-17 8:00am
C3 WTS - Court 11
Finn Coningham
Thebe THITE [2]
4-6, 2-6
1560758400
2019-06-17 8:00am
D1 WTS - Court 12
JP Snyman
Rhys Vorwerk [4]
6-1, 2-6, 5-10
1560681600
2019-06-16 10:40am
E1 WTS - Court 4
Maksim Mihic [1]
Alexander Bell
6-0, 6-0
1560681600
2019-06-16 10:40am
E2 WTS - Court 5
RISHABH NATHWANI
Enrique Da Naia [8]
4-6, 6-3, 7-10
1560676800
2019-06-16 9:20am
E3 WTS - Court 22
George Denysschen
LUCA MINDRY
6-0, 6-3
1560672000
2019-06-16 8:00am
E4 WTS - Court 22
Max Cameron
Sean Wilson
4-6, 0-6
1560691200
2019-06-16 1:20pm
E5 WTS - Court 3
Maksim Mihic [1]
Enrique Da Naia [8]
6-0, 6-0
1560682800
2019-06-16 11:00am
E6 WTS - Court 22
George Denysschen
Sean Wilson
3-6, 6-3, 5-10
1560758400
2019-06-17 8:00am
E7 WTS - Court 13
Maksim Mihic [1]
Sean Wilson
6-0, 6-0
1560758400
2019-06-17 8:00am
F1 WTS - Court 14
Enrique Da Naia [8]
George Denysschen
6-4, 3-6, 9-11
1560691200
2019-06-16 1:20pm
G1 WTS - Court 5
Alexander Bell
RISHABH NATHWANI
1-6, 1-6
1560691200
2019-06-16 1:20pm
G2 WTS - Court 5
LUCA MINDRY
Max Cameron
5-7, 1-6
1560758400
2019-06-17 8:00am
G3 WTS - Court 15
RISHABH NATHWANI
Max Cameron
3-6, 6-2, 10-7
1560758400
2019-06-17 8:00am
H1 WTS - Court 16
Alexander Bell
LUCA MINDRY
2-6, 2-6
1560601800
2019-06-15 12:30pm
I2 WTS - Court 6
Daniel Linnett
Devilliers Lamprecht [7]
2-6, 0-6
1560681600
2019-06-16 10:40am
I9 WTS - Court 7
Wihan Snyders
Devilliers Lamprecht [7]
2-6, 3-6
1560686400
2019-06-16 12:00pm
I11 WTS - Court 11
Bryce Johnson
Sohan Seetal
6-0, 6-0
1560686400
2019-06-16 12:00pm
I12 WTS - Court 12
Vyal Naicker
Daniel Naidoo
3-6, 5-7
1560691200
2019-06-16 1:20pm
I13 WTS - Court 9
Devilliers Lamprecht [7]
Benjamin Wilson
6-2, 6-0
1560696000
2019-06-16 2:40pm
I14 WTS - Court 9
Bryce Johnson
Daniel Naidoo
6-1, 6-2
1560758400
2019-06-17 8:00am
I15 WTS - Court 19
Devilliers Lamprecht [7]
Bryce Johnson
0-6, 0-6
1560758400
2019-06-17 8:00am
J1 WTS - Court 20
Benjamin Wilson
Daniel Naidoo
6-1, 6-1
1560696000
2019-06-16 2:40pm
K2 WTS - Court 10
Sohan Seetal
Vyal Naicker
6-2, 4-6, 8-10
1560758400
2019-06-17 8:00am
K3 WTS - Court 21
Wihan Snyders
Vyal Naicker
6-2, 6-0