MS
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | TOM SLABBERT | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
[2] | Rynhard ROOTHMAN | Old Edwardian Tennis Club | No | - | |
[3] | Caleb VAN WIJK | ZA | No | - | |
[4] | Wian ROOTHMAN | Old Edwardian Tennis Club | No | - | |
[5] | Henco du Plooy | ZA | Pukke Tennis Club | No | - |
[6] | Willem Brink | ZA | No | - | |
[7] | Rechardt Von Wielligh | Elarduspark Tennis Club | No | - | |
[8] | Wian vd BERG | ZA | Belgrave Tennis Club | No | - |
- | Ramon Hoekstra | ZA | Cornwall Hill High | No | - |
- | Roelof Rheeder | Garsfontein High | No | - | |
- | Wynand Conradie | ZA | Wally Moreton Tennis Club | No | - |
- | Gerrit Jakobus Brand | Upington High | No | - | |
- | Herman WOEST | ZA | Boskruin Tennis Club | No | - |
- | KONSTANTINOS HATZIPANIS | ZA | Old Edwardian Tennis Club | No | - |
- | PETROS HATZIPANIS | ZA | Old Edwardian Tennis Club | No | - |
- | Luke CLIFTON | ZA | Alberhart Tennis Club | No | - |
- | Gerhard SWART | ZA | Elarduspark Tennis Club | No | - |
- | Heinrich LINDEQUE | ZA | Monument Park Tennis Club | No | - |
- | Jacques Boshoff | ZA | Waverley Tennis Club | No | - |
- | Neo MASHABA | Atteridgevile Tennis Club | No | - | |
- | Bashimane Leshaba | ZA | Atteridgevile Tennis Club | No | - |
- | Jandre Van Wyk | Hoërskool Waterkloof | No | - | |
- | CV Venter | ZA | Hoërskool Waterkloof | Yes | Stefan DU PLESSIS |
- | Andile Sibanda | ZA | Pretoria Boys High School | No | - |
- | Kganya RANAMANE | ZA | Pretoria Boys High School | No | - |
- | Lyle ZALOUMIS | ZW | Midstream | No | - |
- | Gontse Phiri | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Tshepang Chaane | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Stefan DU PLESSIS | ZA | Marais Viljoen High | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2019-06-20 8:00am | A2 | Tuks - Court 1 |
Wynand Conradie
|
Kganya RANAMANE
|
5-7, 0-6 |
2019-06-20 8:00am | A3 | Tuks - Court 2 |
Neo MASHABA
|
Andile Sibanda
|
6-2, 6-0 |
2019-06-20 8:00am | A4 | Tuks - Court 3 |
KONSTANTINOS HATZIPANIS
|
Wian vd BERG [8]
|
1-6, 3-6 |
2019-06-20 8:00am | A6 | Tuks - Court 4 |
Gerrit Jakobus Brand
|
CV Venter
|
0-6, 7-6, 6-4 |
2019-06-20 11:00am | A7 | Tuks - Court 5 |
Ramon Hoekstra
|
Jacques Boshoff
|
6-3, 6-3 |
2019-06-20 11:00am | A8 | Tuks - Court 6 |
Tshepang Chaane
|
Rechardt Von Wielligh [7]
|
0-6, 1-6 |
2019-06-20 8:00am | A9 | Tuks - Court 7 |
Willem Brink [6]
|
Jandre Van Wyk
|
1-6, 5-7 |
2019-06-20 8:00am | A10 | Tuks - Court 8 |
PETROS HATZIPANIS
|
Lyle ZALOUMIS
|
2-6, 1-6 |
2019-06-20 8:00am | A11 | Tuks - Court 9 |
Luke CLIFTON
|
Herman WOEST
|
6-2, 6-1 |
2019-06-20 8:00am | A13 | Tuks - Court 10 |
Henco du Plooy [5]
|
Bashimane Leshaba
|
6-4, 6-1 |
2019-06-20 8:00am | A14 | Tuks - Court 11 |
Roelof Rheeder
|
Gerhard SWART
|
0-6, 1-6 |
2019-06-20 8:00am | A15 | Tuks - Court 12 |
Gontse Phiri
|
Heinrich LINDEQUE
|
6-4, 7-5 |
2019-06-20 11:00am | A17 | Tuks - Court 7 |
TOM SLABBERT [1]
|
Kganya RANAMANE
|
6-2, 6-1 |
2019-06-20 11:00am | A18 | Tuks - Court 8 |
Neo MASHABA
|
Wian vd BERG [8]
|
2-6, 1-6 |
2019-06-20 11:00am | A19 | Tuks - Court 9 |
Caleb VAN WIJK [3]
|
Gerrit Jakobus Brand
|
6-2, 6-0 |
2019-06-20 2:00pm | A20 | Tuks - Court 10 |
Ramon Hoekstra
|
Rechardt Von Wielligh [7]
|
6-7, 7-5, 3-6 |
2019-06-20 11:00am | A21 | Tuks - Court 11 |
Jandre Van Wyk
|
Lyle ZALOUMIS
|
6-3, 6-7, 6-0 |
2019-06-20 11:00am | A22 | Tuks - Court 12 |
Luke CLIFTON
|
Wian ROOTHMAN [4]
|
2-6, 3-6 |
2019-06-20 11:00am | A23 | Tuks - Court 13 |
Henco du Plooy [5]
|
Gerhard SWART
|
2-6, 0-6 |
2019-06-20 11:00am | A24 | Tuks - Court 14 |
Gontse Phiri
|
Rynhard ROOTHMAN [2]
|
2-6, 3-6 |
2019-06-21 11:00am | A25 | Tuks - Court 1 |
TOM SLABBERT [1]
|
Wian vd BERG [8]
|
3-6, 4-6 |
2019-06-21 11:00am | A26 | Tuks - Court 2 |
Caleb VAN WIJK [3]
|
Rechardt Von Wielligh [7]
|
2-6, 6-4, 4-6 |
2019-06-21 11:00am | A27 | Tuks - Court 3 |
Jandre Van Wyk
|
Wian ROOTHMAN [4]
|
6-4, 3-6, 2-6 |
2019-06-21 11:00am | A28 | Tuks - Court 4 |
Gerhard SWART
|
Rynhard ROOTHMAN [2]
|
6-2, 6-0 |
2019-06-22 8:00am | A29 | Tuks - Court 1 |
Wian vd BERG [8]
|
Rechardt Von Wielligh [7]
|
7-5, 6-7(6), 6-3 |
2019-06-22 8:00am | A30 | Tuks - Court 2 |
Wian ROOTHMAN [4]
|
Gerhard SWART
|
3-6, 2-6 |
2019-06-23 9:30am | A31 | Tuks - Court 16 |
Wian vd BERG [8]
|
Gerhard SWART
|
4-6, 3-6 |
2019-06-23 11:00am | B1 | Tuks - Court 1 |
Rechardt Von Wielligh [7]
|
Wian ROOTHMAN [4]
|
0-6, 4-6 |
2019-06-22 8:00am | C1 | Tuks - Court 3 |
TOM SLABBERT [1]
|
Caleb VAN WIJK [3]
|
6-7, 3-6 |
2019-06-22 8:00am | C2 | Tuks - Court 4 |
Jandre Van Wyk
|
Rynhard ROOTHMAN [2]
|
4-6, 3-6 |
2019-06-23 11:00am | C3 | Tuks - Court 2 |
Caleb VAN WIJK [3]
|
Rynhard ROOTHMAN [2]
|
2-6, 6-7 |
2019-06-22 11:45am | D1 | GrkTS - |
TOM SLABBERT [1]
|
Jandre Van Wyk
|
7-6, 6-7, 11-9 |
2019-06-21 11:00am | E1 | Tuks - Court 5 |
Kganya RANAMANE
|
Neo MASHABA
|
6-0, 6-2 |
2019-06-21 11:00am | E2 | Tuks - Court 6 |
Gerrit Jakobus Brand
|
Ramon Hoekstra
|
4-6, 7-5, 8-10 |
2019-06-21 11:00am | E3 | Tuks - Court 7 |
Lyle ZALOUMIS
|
Luke CLIFTON
|
6-2, 6-4 |
2019-06-21 11:00am | E4 | Tuks - Court 8 |
Henco du Plooy [5]
|
Gontse Phiri
|
6-3, 6-1 |
2019-06-22 8:00am | E5 | Tuks - Court 5 |
Kganya RANAMANE
|
Ramon Hoekstra
|
7-6, 4-6, 10-0 |
2019-06-22 8:00am | E6 | Tuks - Court 6 |
Lyle ZALOUMIS
|
Henco du Plooy [5]
|
7-5, 4-6, 10-6 |
2019-06-22 3:15pm | E7 | GrkTS - |
Kganya RANAMANE
|
Lyle ZALOUMIS
|
0-6, 0-6 |
2019-06-23 11:00am | F1 | Tuks - Court 3 |
Ramon Hoekstra
|
Henco du Plooy [5]
|
4-6, 3-6 |
2019-06-22 8:00am | G1 | Tuks - Court 7 |
Neo MASHABA
|
Gerrit Jakobus Brand
|
6-7, 5-7 |
2019-06-22 8:00am | G2 | Tuks - Court 8 |
Luke CLIFTON
|
Gontse Phiri
|
6-0, 6-4 |
2019-06-22 2:00pm | G3 | Tuks - Court 9 |
Gerrit Jakobus Brand
|
Luke CLIFTON
|
5-7, 5-7 |
2019-06-22 2:00pm | H1 | Tuks - Court 8 |
Neo MASHABA
|
Gontse Phiri
|
6-4, 6-7, 10-6 |
2019-06-20 11:00am | I2 | Tuks - Court 15 |
Andile Sibanda
|
KONSTANTINOS HATZIPANIS
|
0-6, 0-6 |
2019-06-20 2:00pm | I4 | Tuks - Court 16 |
Jacques Boshoff
|
Tshepang Chaane
|
4-6, 2-6 |
2019-06-20 12:30pm | I5 | Tuks - Court 3 |
Willem Brink [6]
|
PETROS HATZIPANIS
|
0-6, 2-6 |
2019-06-20 12:30pm | I7 | Tuks - Court 4 |
Bashimane Leshaba
|
Roelof Rheeder
|
5-7, 6-0, 10-4 |
2019-06-21 11:00am | I9 | Tuks - Court 9 |
Wynand Conradie
|
KONSTANTINOS HATZIPANIS
|
1-6, 1-6 |
2019-06-21 11:00am | I10 | Tuks - Court 10 |
CV Venter
|
Tshepang Chaane
|
6-3, 6-4 |
2019-06-21 11:00am | I11 | Tuks - Court 11 |
PETROS HATZIPANIS
|
Herman WOEST
|
6-3, 6-0 |
2019-06-21 11:00am | I12 | Tuks - Court 12 |
Bashimane Leshaba
|
Heinrich LINDEQUE
|
6-2, 6-2 |
2019-06-22 8:00am | I13 | Tuks - Court 9 |
KONSTANTINOS HATZIPANIS
|
CV Venter
|
5-7, 6-4, 11-9 |
2019-06-22 8:00am | I14 | Tuks - Court 10 |
PETROS HATZIPANIS
|
Bashimane Leshaba
|
6-4, 3-6, 10-7 |
2019-06-23 11:00am | I15 | Tuks - Court 4 |
KONSTANTINOS HATZIPANIS
|
PETROS HATZIPANIS
|
3-6, 6-7(5) |
2019-06-23 11:00am | J1 | Tuks - Court 5 |
CV Venter
|
Bashimane Leshaba
|
0-6, 0-6 |
2019-06-22 8:00am | K1 | Tuks - Court 11 |
Wynand Conradie
|
Tshepang Chaane
|
6-2, 6-2 |
2019-06-22 8:00am | K2 | Tuks - Court 12 |
Herman WOEST
|
Heinrich LINDEQUE
|
6-2, 6-0 |
2019-06-23 11:00am | K3 | Tuks - Court 6 |
Wynand Conradie
|
Herman WOEST
|
6-4, 6-3 |
2019-06-23 11:00am | L1 | Tuks - Court 7 |
Tshepang Chaane
|
Heinrich LINDEQUE
|
2-6, 1-6 |
2019-06-22 8:00am | M5 | Tuks - Court 13 |
Andile Sibanda
|
Jacques Boshoff
|
4-6, 1-6 |
N/A | M6 | Tuks - Court 14 |
Willem Brink [6]
(Did not play)
|
Roelof Rheeder
|
Walkover |
2019-06-22 1:00pm | M7 | Tuks - Court 12 |
Jacques Boshoff
|
Roelof Rheeder
|
4-6, 0-6 |