BD 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Partner | Alternate | Replaced |
[1] | Jordan GEORGIEV | ZA | St Stithians Boys' College | Dylan DU TOIT | No | - |
[1] | Dylan DU TOIT | ZA | Riaan Venter Tennis Accademy | Jordan GEORGIEV | No | - |
[2] | IGOR CILLIERS | ZA | Menlopark High | Hanco Benade | No | - |
[2] | Hanco Benade | Menlopark High | IGOR CILLIERS | No | - | |
[3] | Christon Basson | ZA | Midstream College High School | Brandon Van Meyeren | No | - |
[3] | Brandon Van Meyeren | Christon Basson | No | - | ||
[4] | Mpho Masombuka | Thato Chiloane | No | - | ||
[4] | Thato Chiloane | Mpho Masombuka | No | - | ||
- | Jean Badenhorst | Affies | Kian BARNARD | No | - | |
- | Lesedi Malapile | ZA | Pine Grove Tennis Club | Ruard BOTHA | No | - |
- | Logan Gavin Engela | ZA | Fairland Tennis Club | Batsomi MAROBELA | No | - |
- | Kian BARNARD | ZA | Jean Badenhorst | No | - | |
- | Ruard BOTHA | Fairland Tennis Club | Lesedi Malapile | No | - | |
- | Batsomi MAROBELA | BW | Gerrie Dippenar Tennis Academy | Logan Gavin Engela | No | - |
- | Alfred Rakoma | Atteridgevile Tennis Club | Lehlohonolo Mashaba | No | - | |
- | Lehlohonolo Mashaba | ZA | Atteridgevile Tennis Club | Alfred Rakoma | No | - |
- | Jonathan Dyason | ZA | Eldoraigne Hoërskool | Lourens Kriel | No | - |
- | Lourens Kriel | ZA | Zwartkop Hoërskool | Jonathan Dyason | No | - |
- | Iloke Alusala | Pretoria Boys High School | Lamine Jeppie | No | - | |
- | Lamine Jeppie | Pretoria Boys High School | Iloke Alusala | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2019-06-21 2:00pm | A4 | GrkTS - Court 1 |
Ruard BOTHA
Lesedi Malapile
|
Lamine Jeppie
Iloke Alusala
|
4-6, 3-6 |
2019-06-21 2:00pm | A7 | GrkTS - Court 2 |
Kian BARNARD
Jean Badenhorst
|
Lehlohonolo Mashaba
Alfred Rakoma
|
6-1, 6-1 |
N/A | A9 | GrkTS - Court 3 |
Jordan GEORGIEV [1]
Dylan DU TOIT [1]
|
Jonathan Dyason
Lourens Kriel
(Did not play)
|
Walkover |
2019-06-21 3:00pm | A10 | GrkTS - Court 4 |
Brandon Van Meyeren [3]
Christon Basson [3]
|
Lamine Jeppie
Iloke Alusala
|
1-6, 1-6 |
2019-06-21 3:00pm | A11 | GrkTS - Court 5 |
Batsomi MAROBELA
Logan Gavin Engela
|
Thato Chiloane [4]
Mpho Masombuka [4]
|
7-5, 5-7, 13-11 |
2019-06-21 3:00pm | A12 | GrkTS - Court 6 |
Kian BARNARD
Jean Badenhorst
|
IGOR CILLIERS [2]
Hanco Benade [2]
|
6-3, 4-6, 3-10 |
2019-06-22 2:00pm | A13 | GrkTS - Court 4 |
Jordan GEORGIEV [1]
Dylan DU TOIT [1]
|
Lamine Jeppie
Iloke Alusala
|
6-2, 6-1 |
2019-06-22 2:00pm | A14 | GrkTS - Court 6 |
Batsomi MAROBELA
Logan Gavin Engela
|
IGOR CILLIERS [2]
Hanco Benade [2]
|
3-6, 6-4, 10-4 |
2019-06-22 3:30pm | A15 | GrkTS - Centre Court |
Jordan GEORGIEV [1]
Dylan DU TOIT [1]
|
Batsomi MAROBELA
Logan Gavin Engela
|
6-3, 6-3 |