Print

Main Draw 1 2 A1 [1] HADI EL KORDY BYE 3 4 TSA061393 TSA060028 FS KZN Mpho LESHOELE Guy VORWERK 6-1, 6-1 5 6 A3 MOHAMED ALI SGHAIER BYE 7 8 TSA061321 WP A4 BYE [14] Leo MATTHYSEN 9 10 TSA061297 GE A5 [9] Takura MHWANDAGARA BYE 11 12 ILYAS LAHLOU EDMOND NYABWARI OGEGA 6-1, 6-1 13 14 A7 DRIKUS DE JAGER BYE 15 16 A8 BYE [8] MAHEFA RAKOTOMALALA 17 18 TSA051100 GAU A9 [4] Benedict BADZA BYE 19 20 TSA071710 FS MENGEZI SIBANDA Langa MATLOEBE 6-0, 6-0 21 22 TSA051538 Khomas A11 Dian CALITZ BYE 23 24 A12 BYE [10] DRISS SEDRATI 25 26 A13 [12] JOHNY ROVANANTENAINA BYE 27 28 A14 NAWA MARK BYE 29 30 TSA061299 GE Masvingo Boitshepo MAAKE Thompson THOMU 6-3, 6-2 31 32 A16 BYE [11] AHMED HOSSAM EL KARMOTY 33 34 A17 [5] FINIONA RAKOTOMALALA BYE 35 36 GILLIAN NAHUM STUART VAN DER MERWE 6-0, 6-1 37 38 EYTAN MIESSEN TAHA ABOUSAAD Walkover 39 40 A20 BYE [7] MOHAMED SLIMANE KICHOU 41 42 A21 [13] AHMED HASSARI BYE 43 44 A22 BYE KENRIC LAM WAI YAM 45 46 TSA071254 TSA051740 GC FS Moeketsi MOKETE Khathe MATHIBELA 6-4, 5-7 47 48 A24 BYE [3] YAKOUT OMAR YASSER 49 50 A25 [6] ABD EL RAHMAN ARGOUN BYE 51 52 A26 TODY AVO RAJAOBELINA BYE 53 54 A27 BYE RAYMOND ODOUR 55 56 TSA001456 GC A28 BYE [15] Marko MILOSAVLJEVIC 57 58 A29 [16] HAITMAN ABOUFIRASSI BYE 59 60 TSA061311 GC A30 Jordan GEORGIEV BYE 61 62 Maseru A31 BYE kamohelo KHETHISA 63 64 TSA051029 NW A32 BYE [2] Denzel SEETSO [1] HADI EL KORDY Guy VORWERK 6-1, 6-4 MOHAMED ALI SGHAIER [14] Leo MATTHYSEN 6-3, 6-2 [9] Takura MHWANDAGARA ILYAS LAHLOU 5-7, 6-3, 7-5 DRIKUS DE JAGER [8] MAHEFA RAKOTOMALALA 7-6(2), 6-3 [4] Benedict BADZA MENGEZI SIBANDA 7-6(5), 6-0 Dian CALITZ [10] DRISS SEDRATI 6-0, 6-0 [12] JOHNY ROVANANTENAINA NAWA MARK 2-6, 6-4, 7-5 Boitshepo MAAKE [11] AHMED HOSSAM EL KARMOTY 7-5, 6-2 [5] FINIONA RAKOTOMALALA GILLIAN NAHUM 6-2, 6-4 TAHA ABOUSAAD [7] MOHAMED SLIMANE KICHOU 7-6, 7-5 [13] AHMED HASSARI KENRIC LAM WAI YAM 6-1, 6-1 Khathe MATHIBELA [3] YAKOUT OMAR YASSER 6-1, 6-2 [6] ABD EL RAHMAN ARGOUN TODY AVO RAJAOBELINA 6-1, 6-4 RAYMOND ODOUR [15] Marko MILOSAVLJEVIC 6-0, 6-2 [16] HAITMAN ABOUFIRASSI Jordan GEORGIEV 6-3, 6-3 kamohelo KHETHISA [2] Denzel SEETSO 6-1, 6-0 [1] HADI EL KORDY [14] Leo MATTHYSEN 6-0, 7-5 ILYAS LAHLOU DRIKUS DE JAGER 7-6(4), 7-5 [4] Benedict BADZA [10] DRISS SEDRATI 6-3, 6-1 [12] JOHNY ROVANANTENAINA [11] AHMED HOSSAM EL KARMOTY 6-2, 6-3 [5] FINIONA RAKOTOMALALA TAHA ABOUSAAD 7-5, 7-5 [13] AHMED HASSARI [3] YAKOUT OMAR YASSER 6-1, 6-1 [6] ABD EL RAHMAN ARGOUN [15] Marko MILOSAVLJEVIC 6-2, 7-6(8) [16] HAITMAN ABOUFIRASSI [2] Denzel SEETSO 6-1, 6-1 [1] HADI EL KORDY DRIKUS DE JAGER 6-3, 6-3 [4] Benedict BADZA [11] AHMED HOSSAM EL KARMOTY 6-2, 6-1 TAHA ABOUSAAD [13] AHMED HASSARI 6-0, 6-0 [6] ABD EL RAHMAN ARGOUN [2] Denzel SEETSO 6-0, 6-3 [1] HADI EL KORDY [4] Benedict BADZA 6-1, 7-5 [13] AHMED HASSARI [2] Denzel SEETSO 6-1, 6-2 [4] Benedict BADZA [2] Denzel SEETSO 6-1, 6-2 [2] Denzel SEETSO
[1] HADI EL KORDY [13] AHMED HASSARI 7-6(4), 7-5 3/4 Playoff [13] AHMED HASSARI
[14] Leo MATTHYSEN [5] FINIONA RAKOTOMALALA Walkover 11/12 Playoff [5] FINIONA RAKOTOMALALA
MENGEZI SIBANDA TODY AVO RAJAOBELINA 6-3, 6-2 23/24 Playoff MENGEZI SIBANDA
Boitshepo MAAKE kamohelo KHETHISA 7-5, 6-4 27/28 Playoff Boitshepo MAAKE
Dian CALITZ RAYMOND ODOUR 7-6(4), 7-5 31/32 Playoff RAYMOND ODOUR
R1 Mpho LESHOELE BYE 35/36 Playoff Mpho LESHOELE
T1 Langa MATLOEBE BYE 39/40 Playoff Langa MATLOEBE
W1 X1 W2 47/48 Playoff
AB1 BYE BYE 55/56 Playoff
AD1 BYE BYE 59/60 Playoff
AF1 BYE BYE 63/64 Playoff
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] HADI EL KORDY EG No -
- Mpho Leshoele LS Grey College secondary No -
- Guy VORWERK ZA Hillcrest Tennis Club No -
- MOHAMED ALI SGHAIER TN No -
[14] Leo MATTHYSEN ZA Mitchells Plain Tennis Club No -
[9] Takura MHWANDAGARA ZW Bedfordview Country Club No -
- ILYAS LAHLOU MA No -
[2] Denzel SEETSO BW Rustenburg Primary No -
- DRIKUS DE JAGER ZA No -
- Jordan GEORGIEV ZA St Stithians Boys' College No -
- EDMOND NYABWARI OGEGA KE No -
- MENGEZI SIBANDA ZW No -
[8] MAHEFA RAKOTOMALALA MG No -
[4] Benedict Badza ZW Benoni Tennis Club No -
[10] DRISS SEDRATI MA No -
[12] JOHNY ROVANANTENAINA MG No -
- NAWA MARK BW No -
- Langa Matloebe LS Ladybrand Sport Klub No -
- Thompson Thomu ZW No -
[15] Marko MILOSAVLJEVIC ZW Arthur Ashe Tennis Club No -
[5] FINIONA RAKOTOMALALA MG No -
- GILLIAN NAHUM BJ No -
- STUART VAN DER MERWE ZA No -
- Khathe Mathibela LS Ladybrand Sport Klub No -
- TAHA ABOUSAAD MA No -
- Moeketsi MOKETE ZA Crawford Primary No -
[13] AHMED HASSARI TN No -
- KENRIC LAM WAI YAM MU No -
[11] AHMED HOSSAM EL KARMOTY EG No -
- EYTAN MIESSEN CG No -
[3] YAKOUT OMAR YASSER EG No -
[6] ABD EL RAHMAN ARGOUN EG No -
- TODY AVO RAJAOBELINA MG No -
- Boitshepo Maake ZA Alberhart Tennis Club No -
[7] MOHAMED SLIMANE KICHOU DZ No -
[16] HAITMAN ABOUFIRASSI MA No -
- RAYMOND ODOUR KE No -
- kamohelo khethisa LS No -
- Dian Calitz NA Johan Theron Tennis School No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1555660800
2019-04-19 8:00am
A2 GEHQ - Court 3
Mpho Leshoele
Guy VORWERK
1-6, 1-6
1555660800
2019-04-19 8:00am
A6 GEHQ - Court 4
ILYAS LAHLOU
EDMOND NYABWARI OGEGA
6-1, 6-1
1555660800
2019-04-19 8:00am
A10 GEHQ - Court 5
MENGEZI SIBANDA
Langa Matloebe
6-0, 6-0
1555660800
2019-04-19 8:00am
A15 GEHQ - Court 6
Boitshepo Maake
Thompson Thomu
6-3, 6-2
1555660800
2019-04-19 8:00am
A18 GEHQ - Court 13
GILLIAN NAHUM
STUART VAN DER MERWE
6-0, 6-1
N/A A19 GEHQ - Court 14
EYTAN MIESSEN
(Did not play)
TAHA ABOUSAAD
Walkover
1555660800
2019-04-19 8:00am
A23 GEHQ - Court 15
Moeketsi MOKETE
Khathe Mathibela
4-6, 7-5
1555669800
2019-04-19 10:30am
A33 GEHQ - Court 3
HADI EL KORDY [1]
Guy VORWERK
6-1, 6-4
1555669800
2019-04-19 10:30am
A34 GEHQ - Court 4
MOHAMED ALI SGHAIER
Leo MATTHYSEN [14]
3-6, 2-6
1555669800
2019-04-19 10:30am
A35 GEHQ - Court 5
Takura MHWANDAGARA [9]
ILYAS LAHLOU
7-5, 3-6, 5-7
1555669800
2019-04-19 10:30am
A36 GEHQ - Court 6
DRIKUS DE JAGER
MAHEFA RAKOTOMALALA [8]
7-6(2), 6-3
1555671600
2019-04-19 11:00am
A37 GEHQ - Court 13
Benedict Badza [4]
MENGEZI SIBANDA
7-6(5), 6-0
1555669800
2019-04-19 10:30am
A38 GEHQ - Court 14
Dian Calitz
DRISS SEDRATI [10]
0-6, 0-6
1555669800
2019-04-19 10:30am
A39 GEHQ - Court 15
JOHNY ROVANANTENAINA [12]
NAWA MARK
2-6, 6-4, 7-5
1555678800
2019-04-19 1:00pm
A40 GEHQ - Court 16
Boitshepo Maake
AHMED HOSSAM EL KARMOTY [11]
5-7, 2-6
1555674300
2019-04-19 11:45am
A41 GEHQ - Court 3
FINIONA RAKOTOMALALA [5]
GILLIAN NAHUM
6-2, 6-4
1555674300
2019-04-19 11:45am
A42 GEHQ - Court 4
TAHA ABOUSAAD
MOHAMED SLIMANE KICHOU [7]
7-6, 7-5
1555674300
2019-04-19 11:45am
A43 GEHQ - Court 5
AHMED HASSARI [13]
KENRIC LAM WAI YAM
6-1, 6-1
1555674300
2019-04-19 11:45am
A44 GEHQ - Court 6
Khathe Mathibela
YAKOUT OMAR YASSER [3]
1-6, 2-6
1555674300
2019-04-19 11:45am
A45 GEHQ - Court 13
ABD EL RAHMAN ARGOUN [6]
TODY AVO RAJAOBELINA
6-1, 6-4
1555674300
2019-04-19 11:45am
A46 GEHQ - Court 14
RAYMOND ODOUR
Marko MILOSAVLJEVIC [15]
0-6, 2-6
1555674300
2019-04-19 11:45am
A47 GEHQ - Court 15
HAITMAN ABOUFIRASSI [16]
Jordan GEORGIEV
6-3, 6-3
1555674300
2019-04-19 11:45am
A48 GEHQ - Court 16
kamohelo khethisa
Denzel SEETSO [2]
1-6, 0-6
1555750800
2019-04-20 9:00am
A49 GEHQ - Court 1
HADI EL KORDY [1]
Leo MATTHYSEN [14]
6-0, 7-5
1555750800
2019-04-20 9:00am
A50 GEHQ - Court 1
ILYAS LAHLOU
DRIKUS DE JAGER
6-7(4), 5-7
1555750800
2019-04-20 9:00am
A51 GEHQ - Court 1
Benedict Badza [4]
DRISS SEDRATI [10]
6-3, 6-1
1555750800
2019-04-20 9:00am
A52 GEHQ - Court 1
JOHNY ROVANANTENAINA [12]
AHMED HOSSAM EL KARMOTY [11]
2-6, 3-6
1555750800
2019-04-20 9:00am
A53 GEHQ - Court 1
FINIONA RAKOTOMALALA [5]
TAHA ABOUSAAD
5-7, 5-7
1555750800
2019-04-20 9:00am
A54 GEHQ - Court 1
AHMED HASSARI [13]
YAKOUT OMAR YASSER [3]
6-1, 6-1
1555750800
2019-04-20 9:00am
A55 GEHQ - Court 1
ABD EL RAHMAN ARGOUN [6]
Marko MILOSAVLJEVIC [15]
6-2, 7-6(8)
1555750800
2019-04-20 9:00am
A56 GEHQ - Court 1
HAITMAN ABOUFIRASSI [16]
Denzel SEETSO [2]
1-6, 1-6
1555763400
2019-04-20 12:30pm
A57 GEHQ - Court 1
HADI EL KORDY [1]
DRIKUS DE JAGER
6-3, 6-3
1555763400
2019-04-20 12:30pm
A58 GEHQ - Court 1
Benedict Badza [4]
AHMED HOSSAM EL KARMOTY [11]
6-2, 6-1
1555763400
2019-04-20 12:30pm
A59 GEHQ - Court 1
TAHA ABOUSAAD
AHMED HASSARI [13]
0-6, 0-6
1555763400
2019-04-20 12:30pm
A60 GEHQ - Court 1
ABD EL RAHMAN ARGOUN [6]
Denzel SEETSO [2]
0-6, 3-6
1555833600
2019-04-21 8:00am
A61 GEHQ - Court 1
HADI EL KORDY [1]
Benedict Badza [4]
1-6, 5-7
1555833600
2019-04-21 8:00am
A62 GEHQ - Court 1
AHMED HASSARI [13]
Denzel SEETSO [2]
1-6, 2-6
1555920000
2019-04-22 8:00am
A63 GEHQ - Court 1
Benedict Badza [4]
Denzel SEETSO [2]
1-6, 2-6
1555920000
2019-04-22 8:00am
B1 GEHQ - Court 1
HADI EL KORDY [1]
AHMED HASSARI [13]
6-7(4), 5-7
1555840800
2019-04-21 10:00am
C1 GEHQ - Court 1
DRIKUS DE JAGER
AHMED HOSSAM EL KARMOTY [11]
6-7(5), 7-5, 10-6
1555837200
2019-04-21 9:00am
C2 GEHQ - Court 1
TAHA ABOUSAAD
ABD EL RAHMAN ARGOUN [6]
3-6, 3-6
1555920000
2019-04-22 8:00am
C3 GEHQ - Court 1
DRIKUS DE JAGER
ABD EL RAHMAN ARGOUN [6]
7-6(3), 5-7, 10-5
1555920000
2019-04-22 8:00am
D1 GEHQ - Court 1
AHMED HOSSAM EL KARMOTY [11]
TAHA ABOUSAAD
6-7(4), 2-6
1555763400
2019-04-20 12:30pm
E1 GEHQ - Court 1
Leo MATTHYSEN [14]
ILYAS LAHLOU
6-4, 6-1
1555763400
2019-04-20 12:30pm
E2 GEHQ - Court 1
DRISS SEDRATI [10]
JOHNY ROVANANTENAINA [12]
6-2, 6-3
1555767900
2019-04-20 1:45pm
E3 GEHQ - Court 1
FINIONA RAKOTOMALALA [5]
YAKOUT OMAR YASSER [3]
6-4, 6-3
1555767900
2019-04-20 1:45pm
E4 GEHQ - Court 1
Marko MILOSAVLJEVIC [15]
HAITMAN ABOUFIRASSI [16]
2-6, 1-6
1555840800
2019-04-21 10:00am
E5 GEHQ - Court 1
Leo MATTHYSEN [14]
DRISS SEDRATI [10]
2-6, 4-6
1555840800
2019-04-21 10:00am
E6 GEHQ - Court 1
FINIONA RAKOTOMALALA [5]
HAITMAN ABOUFIRASSI [16]
3-6, 2-6
1555920000
2019-04-22 8:00am
E7 GEHQ - Court 1
DRISS SEDRATI [10]
HAITMAN ABOUFIRASSI [16]
3-6, 6-4, 5-10
N/A F1 GEHQ - Court 1
Leo MATTHYSEN [14]
(Did not play)
FINIONA RAKOTOMALALA [5]
Walkover
1555840800
2019-04-21 10:00am
G1 GEHQ - Court 1
ILYAS LAHLOU
JOHNY ROVANANTENAINA [12]
3-6, 3-6
1555840800
2019-04-21 10:00am
G2 GEHQ - Court 1
YAKOUT OMAR YASSER [3]
Marko MILOSAVLJEVIC [15]
6-4, 7-5
1555920000
2019-04-22 8:00am
G3 GEHQ - Court 1
JOHNY ROVANANTENAINA [12]
YAKOUT OMAR YASSER [3]
4-6, 4-6
1555920000
2019-04-22 8:00am
H1 GEHQ - Court 1
ILYAS LAHLOU
Marko MILOSAVLJEVIC [15]
6-4, 6-2
1555750800
2019-04-20 9:00am
I1 GEHQ - Court 1
Guy VORWERK
MOHAMED ALI SGHAIER
6-2, 6-2
1555750800
2019-04-20 9:00am
I2 GEHQ - Court 1
Takura MHWANDAGARA [9]
MAHEFA RAKOTOMALALA [8]
2-6, 2-6
1555756200
2019-04-20 10:30am
I3 GEHQ - Court 1
MENGEZI SIBANDA
Dian Calitz
6-2, 6-2
1555756200
2019-04-20 10:30am
I4 GEHQ - Court 1
NAWA MARK
Boitshepo Maake
6-2, 6-2
1555756200
2019-04-20 10:30am
I5 GEHQ - Court 1
GILLIAN NAHUM
MOHAMED SLIMANE KICHOU [7]
3-6, 3-6
1555756200
2019-04-20 10:30am
I6 GEHQ - Court 1
KENRIC LAM WAI YAM
Khathe Mathibela
6-2, 6-2
1555756200
2019-04-20 10:30am
I7 GEHQ - Court 1
TODY AVO RAJAOBELINA
RAYMOND ODOUR
6-1, 6-3
1555756200
2019-04-20 10:30am
I8 GEHQ - Court 1
Jordan GEORGIEV
kamohelo khethisa
6-2, 6-1
1555837200
2019-04-21 9:00am
I9 GEHQ - Court 1
Guy VORWERK
MAHEFA RAKOTOMALALA [8]
4-6, 4-6
1555837200
2019-04-21 9:00am
I10 GEHQ - Court 1
MENGEZI SIBANDA
NAWA MARK
4-6, 5-7
1555837200
2019-04-21 9:00am
I11 GEHQ - Court 1
MOHAMED SLIMANE KICHOU [7]
KENRIC LAM WAI YAM
6-2, 6-7(5), 10-7
1555837200
2019-04-21 9:00am
I12 GEHQ - Court 1
TODY AVO RAJAOBELINA
Jordan GEORGIEV
4-6, 4-6
1555848000
2019-04-21 12:00pm
I13 GEHQ - Court 1
MAHEFA RAKOTOMALALA [8]
(Ret.)
NAWA MARK
5-7
Retired
1555848000
2019-04-21 12:00pm
I14 GEHQ - Court 1
MOHAMED SLIMANE KICHOU [7]
Jordan GEORGIEV
6-4, 5-7, 10-5
1555920000
2019-04-22 8:00am
I15 GEHQ - Court 1
NAWA MARK
MOHAMED SLIMANE KICHOU [7]
4-6, 2-6
1555920000
2019-04-22 8:00am
J1 GEHQ - Court 1
MAHEFA RAKOTOMALALA [8]
(Ret.)
Jordan GEORGIEV
2-3
Retired
1555848000
2019-04-21 12:00pm
K1 GEHQ - Court 1
Guy VORWERK
MENGEZI SIBANDA
6-2, 6-4
1555848000
2019-04-21 12:00pm
K2 GEHQ - Court 1
KENRIC LAM WAI YAM
TODY AVO RAJAOBELINA
6-3, 6-3
1555923600
2019-04-22 9:00am
K3 GEHQ - Court 1
Guy VORWERK
KENRIC LAM WAI YAM
7-6(3), 6-4
1555923600
2019-04-22 9:00am
L1 GEHQ - Court 1
MENGEZI SIBANDA
TODY AVO RAJAOBELINA
6-3, 6-2
1555840800
2019-04-21 10:00am
M1 GEHQ - Court 1
MOHAMED ALI SGHAIER
Takura MHWANDAGARA [9]
7-5, 6-2
1555840800
2019-04-21 10:00am
M2 GEHQ - Court 1
Dian Calitz
Boitshepo Maake
2-6, 2-6
1555840800
2019-04-21 10:00am
M3 GEHQ - Court 1
GILLIAN NAHUM
Khathe Mathibela
6-2, 6-2
1555840800
2019-04-21 10:00am
M4 GEHQ - Court 1
RAYMOND ODOUR
kamohelo khethisa
4-6, 6-4, 2-10
1555848000
2019-04-21 12:00pm
M5 GEHQ - Court 1
MOHAMED ALI SGHAIER
Boitshepo Maake
7-5, 6-3
1555848000
2019-04-21 12:00pm
M6 GEHQ - Court 1
GILLIAN NAHUM
kamohelo khethisa
6-2, 6-2
1555923600
2019-04-22 9:00am
M7 GEHQ - Court 1
MOHAMED ALI SGHAIER
GILLIAN NAHUM
6-2, 6-4
1555923600
2019-04-22 9:00am
N1 GEHQ - Court 1
Boitshepo Maake
kamohelo khethisa
7-5, 6-4
1555848000
2019-04-21 12:00pm
O1 GEHQ - Court 1
Takura MHWANDAGARA [9]
Dian Calitz
6-2, 6-2
1555848000
2019-04-21 12:00pm
O2 GEHQ - Court 1
Khathe Mathibela
RAYMOND ODOUR
7-5, 7-5
1555923600
2019-04-22 9:00am
O3 GEHQ - Court 1
Takura MHWANDAGARA [9]
Khathe Mathibela
6-3, 7-5
1555923600
2019-04-22 9:00am
P1 GEHQ - Court 1
Dian Calitz
RAYMOND ODOUR
6-7(4), 5-7
1555684200
2019-04-19 2:30pm
Q25 GEHQ - Court 1
Mpho Leshoele
EDMOND NYABWARI OGEGA
6-0, 6-3
1555684200
2019-04-19 2:30pm
Q26 GEHQ - Court 1
Langa Matloebe
Thompson Thomu
0-6, 0-6
1555684200
2019-04-19 2:30pm
Q27 GEHQ - Court 1
STUART VAN DER MERWE
Moeketsi MOKETE
6-1, 6-1
1555756200
2019-04-20 10:30am
Q29 GEHQ - Court 1
Mpho Leshoele
Thompson Thomu
3-6, 6-7(5)
1555840800
2019-04-21 10:00am
Q31 GEHQ - Court 1
Thompson Thomu
STUART VAN DER MERWE
6-7(5), 6-3, 7-10
1555756200
2019-04-20 10:30am
S1 GEHQ - Court 1
EDMOND NYABWARI OGEGA
Langa Matloebe
6-0, 6-0
1555844400
2019-04-21 11:00am
S3 GEHQ - Court 1
EDMOND NYABWARI OGEGA
Moeketsi MOKETE
7-5, 5-7, 9-11