Print

Bracket 1 1 2 A1 HADI EL KORDY BYE ABD EL RAHMAN ARGOUN 3 4 TSA060028 TSA060028 KZN KZN A2 Guy VORWERK BYE DRIKUS DE JAGER 5 6 TSA051029 TSA051029 NW NW A3 Denzel SEETSO BYE Boitshepo MAAKE 7 8 A4 BYE JOHNY ROVANANTENAINA TODY AVO RAJAOBELINA 9 10 TSA051100 TSA051100 GAU GAU A5 Takura MHWANDAGARA BYE Benedict BADZA 11 12 TSA061393 TSA061393 FS FS A6 BYE Langa MATLOEBE Mpho LESHOELE 13 14 TSA050016 TSA050016 GN GN A7 STUART VAN DER MERWE MOHAMED ALI SGHAIER Dian CALITZ AHMED HASSARI GEH Sat Apr 20 2:30pm 15 16 A8 BYE DRISS SEDRATI HAITMAN ABOUFIRASSI 17 18 TSA061321 TSA061321 WP WP A9 Leo MATTHYSEN BYE Jordan GEORGIEV 19 20 TSA001456 TSA001456 GC GC A10 Thompson THOMU ILYAS LAHLOU Marko MILOSAVLJEVIC TAHA ABOUSAAD GEH Sun Apr 21 1:30pm 21 22 TSA051740 TSA051740 FS FS A11 kamohelo KHETHISA BYE Khathe MATHIBELA 23 24 A12 BYE YAKOUT OMAR YASSER AHMED HOSSAM EL KARMOTY 25 26 A13 GILLIAN NAHUM BYE KENRIC LAM WAI YAM 27 28 A14 Moeketsi MOKETE EDMOND NYABWARI OGEGA MOHAMED SLIMANE KICHOU RAYMOND ODOUR GEH Sun Apr 21 1:30pm 29 30 A15 MENGEZI SIBANDA BYE NAWA MARK 31 32 A16 BYE MAHEFA RAKOTOMALALA FINIONA RAKOTOMALALA A17 ARGOUN / EL KORDY DE JAGER / VORWERK GEH Sun Apr 21 1:30pm A18 MAAKE / SEETSO RAJAOBELINA / ROVANANTENAINA GEH Sun Apr 21 1:30pm A19 BADZA / MHWANDAGARA LESHOELE / MATLOEBE GEH Sat Apr 20 2:30pm A20 ABOUFIRASSI / SEDRATI GEH Sun Apr 21 1:30pm A21 GEORGIEV / MATTHYSEN GEH Sun Apr 21 2:30pm A22 MATHIBELA / KHETHISA EL KARMOTY / YASSER GEH Sun Apr 21 1:30pm A23 LAM WAI YAM / NAHUM GEH Sun Apr 21 2:30pm A24 MARK / SIBANDA RAKOTOMALALA / RAKOTOMALALA GEH Sat Apr 20 1:30pm A25 A26 A27 A28 A29 A30 A31
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Partner Alternate Replaced
- HADI EL KORDY EG ABD EL RAHMAN ARGOUN No -
- Guy VORWERK ZA Hillcrest Tennis Club DRIKUS DE JAGER No -
- Denzel SEETSO BW Rustenburg Primary Boitshepo Maake No -
- JOHNY ROVANANTENAINA MG TODY AVO RAJAOBELINA No -
- Benedict Badza ZW Benoni Tennis Club Takura MHWANDAGARA No -
- Mpho Leshoele LS Grey College secondary Langa Matloebe No -
- STUART VAN DER MERWE Irene Country Club Dian Calitz No -
- AHMED HASSARI TN MOHAMED ALI SGHAIER No -
- DRISS SEDRATI MA HAITMAN ABOUFIRASSI No -
- Leo MATTHYSEN ZA Mitchells Plain Tennis Club Jordan GEORGIEV No -
- Marko MILOSAVLJEVIC ZW Arthur Ashe Tennis Club Thompson Thomu No -
- ILYAS LAHLOU MA TAHA ABOUSAAD No -
- Khathe Mathibela LS Ladybrand Sport Klub kamohelo khethisa No -
- YAKOUT OMAR YASSER EG AHMED HOSSAM EL KARMOTY No -
- KENRIC LAM WAI YAM MU GILLIAN NAHUM No -
- Takura MHWANDAGARA ZW Bedfordview Country Club Benedict Badza No -
- EDMOND NYABWARI OGEGA KE RAYMOND ODOUR No -
- Boitshepo Maake ZA Alberhart Tennis Club Denzel SEETSO No -
- FINIONA RAKOTOMALALA MG MAHEFA RAKOTOMALALA No -
- Jordan GEORGIEV ZA St Stithians Boys' College Leo MATTHYSEN No -
- HAITMAN ABOUFIRASSI MA DRISS SEDRATI No -
- Langa Matloebe LS Ladybrand Sport Klub Mpho Leshoele No -
- TAHA ABOUSAAD MA ILYAS LAHLOU No -
- Moeketsi MOKETE ZA Crawford Primary MOHAMED SLIMANE KICHOU No -
- RAYMOND ODOUR KE EDMOND NYABWARI OGEGA No -
- Dian Calitz NA Johan Theron Tennis School STUART VAN DER MERWE No -
- AHMED HOSSAM EL KARMOTY EG YAKOUT OMAR YASSER No -
- MOHAMED ALI SGHAIER TN AHMED HASSARI No -
- DRIKUS DE JAGER ZA Guy VORWERK No -
- ABD EL RAHMAN ARGOUN EG HADI EL KORDY No -
- kamohelo khethisa LS Khathe Mathibela No -
- MOHAMED SLIMANE KICHOU DZ Moeketsi MOKETE No -
- NAWA MARK BW MENGEZI SIBANDA No -
- MENGEZI SIBANDA ZW NAWA MARK No -
- TODY AVO RAJAOBELINA MG JOHNY ROVANANTENAINA No -
- MAHEFA RAKOTOMALALA MG FINIONA RAKOTOMALALA No -
- GILLIAN NAHUM BJ KENRIC LAM WAI YAM No -
- Thompson Thomu ZW Marko MILOSAVLJEVIC No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1555770600
2019-04-20 2:30pm
A7 GEHQ - Court 1
STUART VAN DER MERWE
Dian Calitz
AHMED HASSARI
MOHAMED ALI SGHAIER
1555853400
2019-04-21 1:30pm
A10 GEHQ - Court 1
Marko MILOSAVLJEVIC
Thompson Thomu
ILYAS LAHLOU
TAHA ABOUSAAD
1555853400
2019-04-21 1:30pm
A14 GEHQ - Court 1
MOHAMED SLIMANE KICHOU
Moeketsi MOKETE
EDMOND NYABWARI OGEGA
RAYMOND ODOUR
1555853400
2019-04-21 1:30pm
A17 GEHQ - Court 1
HADI EL KORDY
ABD EL RAHMAN ARGOUN
Guy VORWERK
DRIKUS DE JAGER
1555853400
2019-04-21 1:30pm
A18 GEHQ - Court 1
Denzel SEETSO
Boitshepo Maake
JOHNY ROVANANTENAINA
TODY AVO RAJAOBELINA
1555770600
2019-04-20 2:30pm
A19 GEHQ - Court 1
Benedict Badza
Takura MHWANDAGARA
Mpho Leshoele
Langa Matloebe
1555853400
2019-04-21 1:30pm
A20 GEHQ - Court 1
DRISS SEDRATI
HAITMAN ABOUFIRASSI
1555857000
2019-04-21 2:30pm
A21 GEHQ - Court 1
Leo MATTHYSEN
Jordan GEORGIEV
1555853400
2019-04-21 1:30pm
A22 GEHQ - Court 1
Khathe Mathibela
kamohelo khethisa
YAKOUT OMAR YASSER
AHMED HOSSAM EL KARMOTY
1555857000
2019-04-21 2:30pm
A23 GEHQ - Court 1
KENRIC LAM WAI YAM
GILLIAN NAHUM
1555767000
2019-04-20 1:30pm
A24 GEHQ - Court 1
NAWA MARK
MENGEZI SIBANDA
FINIONA RAKOTOMALALA
MAHEFA RAKOTOMALALA
9999999999999999
TBD
A25 -
9999999999999999
TBD
A26 -
9999999999999999
TBD
A27 -
9999999999999999
TBD
A28 -
9999999999999999
TBD
A29 -
9999999999999999
TBD
A30 -
9999999999999999
TBD
A31 -