Print

Main Draw 1 2 A1 [1] HADI EL KORDY BYE 3 4 GILLIAN NAHUM HAITAM ABOUFIRASSI 6-4, 6-2 5 6 MARCO MILOSAVLJIC KENRICK LAM WAI YAM 7-5, 6-3 7 8 TSA060028 KZN Guy VORWERK [8] MAHEFA ROKOTOMALALA 6-1, 6-3 9 10 TSA051100 GAU Francistown [4] Benedict BADZA Mark NAWA 6-4, 6-1 11 12 JORDAN GOERGIEV AHMED HASSARI 6-1, 6-3 13 14 JOHNY ROVANANTENAINA RAYMOND ODOUR 6-2, 6-2 15 16 ILYAS LAHLOU [6] ABD EL RAHMAN ARGOUN 6-4, 7-5 17 18 TSA051538 Khomas [7] MOHAMED SLIMANE KICHOU Dian CALITZ 6-0, 6-0 19 20 TODY AVO RAJAOBELINA TAKURA MHWANDANGARA 6-2, 6-4 21 22 DRISS SEDRATI KOUASSI ANGE KOUADIO 6-2, 6-0 23 24 TSA051310 EDEN Drikus DE JAGER [3] YAKOUT OMAR YASSER 6-3, 4-6, 6-3 25 26 [5] FINOANA RAKOTOMALALA MOHAMED ALI SGHAIER 6-4, 6-1 27 28 Masvingo Thompson THOMU AHMED HOSSAM EL KARMOTY 6-3, 6-1 29 30 TSA061321 WP Leo MATTHYSEN TAHA ABOUSAAD 6-2, 4-6, 6-3 31 32 TSA051029 NW EDMOND NYABWARI OGEGA [2] Denzel SEETSO 6-1, 6-1 [1] HADI EL KORDY HAITAM ABOUFIRASSI 6-7(4), 6-2, 6-1 KENRICK LAM WAI YAM Guy VORWERK 6-4, 7-5 [4] Benedict BADZA AHMED HASSARI 6-3, 7-5 JOHNY ROVANANTENAINA [6] ABD EL RAHMAN ARGOUN 7-5, 6-3 [7] MOHAMED SLIMANE KICHOU TAKURA MHWANDANGARA 3-6, 6-2, 6-1 DRISS SEDRATI Drikus DE JAGER 6-4, 2-6, 6-4 MOHAMED ALI SGHAIER AHMED HOSSAM EL KARMOTY 6-2, 6-0 TAHA ABOUSAAD [2] Denzel SEETSO 6-2, 6-0 [1] HADI EL KORDY Guy VORWERK 6-4, 6-3 AHMED HASSARI [6] ABD EL RAHMAN ARGOUN 6-3, 4-6, 7-6 [7] MOHAMED SLIMANE KICHOU Drikus DE JAGER 4-6, 6-3, 7-5 MOHAMED ALI SGHAIER [2] Denzel SEETSO 6-1, 6-2 [1] HADI EL KORDY [6] ABD EL RAHMAN ARGOUN 2-6, 6-4, 6-0 Drikus DE JAGER [2] Denzel SEETSO 7-5, 6-3 [1] HADI EL KORDY [2] Denzel SEETSO 6-3, 6-7(5), 6-3 [1] HADI EL KORDY
[4] Benedict BADZA DRISS SEDRATI 6-3, 7-6(9) 11/12 Playoff DRISS SEDRATI
KENRICK LAM WAI YAM AHMED HOSSAM EL KARMOTY 2-6, 6-4, 10-7 15/16 Playoff AHMED HOSSAM EL KARMOTY
[8] MAHEFA ROKOTOMALALA Leo MATTHYSEN 6-3, 4-6, 10-4 19/20 Playoff Leo MATTHYSEN
GILLIAN NAHUM TODY AVO RAJAOBELINA 6-4, 6-2 23/24 Playoff GILLIAN NAHUM
Mark NAWA Thompson THOMU Walkover 27/28 Playoff Thompson THOMU
P1 BYE Dian CALITZ 31/32 Playoff Dian CALITZ
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] HADI EL KORDY EG No -
- GILLIAN NAHUM BJ No -
- HAITAM ABOUFIRASSI MA No -
[2] Denzel SEETSO BW Rustenburg Primary No -
- KENRICK LAM WAI YAM MU No -
- Leo MATTHYSEN ZA Mitchells Plain Tennis Club No -
[8] MAHEFA ROKOTOMALALA MG No -
- MARCO MILOSAVLJIC ZW No -
- Mark NAWA BW No -
- Drikus DE JAGER ZA Great Tennis No -
- AHMED HASSARI TN No -
- Dian Calitz NA Johan Theron Tennis School No -
- RAYMOND ODOUR KE No -
[4] Benedict Badza ZW Benoni Tennis Club No -
[6] ABD EL RAHMAN ARGOUN EG No -
[7] MOHAMED SLIMANE KICHOU DZ No -
- JORDAN GOERGIEV ZA No -
- TODY AVO RAJAOBELINA MG No -
- TAKURA MHWANDANGARA ZW No -
- Guy VORWERK ZA Hillcrest Tennis Club No -
- KOUASSI ANGE KOUADIO CI No -
- JOHNY ROVANANTENAINA MG No -
[3] YAKOUT OMAR YASSER EG No -
[5] FINOANA RAKOTOMALALA MG No -
- MOHAMED ALI SGHAIER TN No -
- Thompson Thomu ZW No -
- AHMED HOSSAM EL KARMOTY EG No -
- ILYAS LAHLOU MA No -
- TAHA ABOUSAAD MA No -
- EDMOND NYABWARI OGEGA KE No -
- DRISS SEDRATI MA No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1556092800
2019-04-24 8:00am
A2 GEHQ - Court 3
GILLIAN NAHUM
HAITAM ABOUFIRASSI
4-6, 2-6
1556092800
2019-04-24 8:00am
A3 GEHQ - Court 4
MARCO MILOSAVLJIC
KENRICK LAM WAI YAM
5-7, 3-6
1556092800
2019-04-24 8:00am
A4 GEHQ - Court 5
Guy VORWERK
MAHEFA ROKOTOMALALA [8]
6-1, 6-3
1556092800
2019-04-24 8:00am
A5 GEHQ - Court 6
Benedict Badza [4]
Mark NAWA
6-4, 6-1
1556092800
2019-04-24 8:00am
A6 GEHQ - Court 13
JORDAN GOERGIEV
AHMED HASSARI
1-6, 3-6
1556092800
2019-04-24 8:00am
A7 GEHQ - Court 14
JOHNY ROVANANTENAINA
RAYMOND ODOUR
6-2, 6-2
1556092800
2019-04-24 8:00am
A8 GEHQ - Court 15
ILYAS LAHLOU
ABD EL RAHMAN ARGOUN [6]
4-6, 5-7
1556092800
2019-04-24 8:00am
A9 GEHQ - Court 16
MOHAMED SLIMANE KICHOU [7]
Dian Calitz
6-0, 6-0
1556096400
2019-04-24 9:00am
A10 GEHQ - Court 3
TODY AVO RAJAOBELINA
TAKURA MHWANDANGARA
2-6, 4-6
1556096400
2019-04-24 9:00am
A11 GEHQ - Court 4
DRISS SEDRATI
KOUASSI ANGE KOUADIO
6-2, 6-0
1556096400
2019-04-24 9:00am
A12 GEHQ - Court 5
Drikus DE JAGER
YAKOUT OMAR YASSER [3]
6-3, 4-6, 6-3
1556096400
2019-04-24 9:00am
A13 GEHQ - Court 6
FINOANA RAKOTOMALALA [5]
MOHAMED ALI SGHAIER
4-6, 1-6
1556096400
2019-04-24 9:00am
A14 GEHQ - Court 13
Thompson Thomu
AHMED HOSSAM EL KARMOTY
3-6, 1-6
1556096400
2019-04-24 9:00am
A15 GEHQ - Court 14
Leo MATTHYSEN
TAHA ABOUSAAD
2-6, 6-4, 3-6
1556096400
2019-04-24 9:00am
A16 GEHQ - Court 15
EDMOND NYABWARI OGEGA
Denzel SEETSO [2]
1-6, 1-6
1556182800
2019-04-25 9:00am
A17 GEHQ - Court 1
HADI EL KORDY [1]
HAITAM ABOUFIRASSI
6-7(4), 6-2, 6-1
1556182800
2019-04-25 9:00am
A18 GEHQ - Court 1
KENRICK LAM WAI YAM
Guy VORWERK
4-6, 5-7
1556182800
2019-04-25 9:00am
A19 GEHQ - Court 1
Benedict Badza [4]
AHMED HASSARI
3-6, 5-7
1556182800
2019-04-25 9:00am
A20 GEHQ - Court 1
JOHNY ROVANANTENAINA
ABD EL RAHMAN ARGOUN [6]
5-7, 3-6
1556182800
2019-04-25 9:00am
A21 GEHQ - Court 1
MOHAMED SLIMANE KICHOU [7]
TAKURA MHWANDANGARA
3-6, 6-2, 6-1
1556182800
2019-04-25 9:00am
A22 GEHQ - Court 1
DRISS SEDRATI
Drikus DE JAGER
4-6, 6-2, 4-6
1556182800
2019-04-25 9:00am
A23 GEHQ - Court 1
MOHAMED ALI SGHAIER
AHMED HOSSAM EL KARMOTY
6-2, 6-0
1556182800
2019-04-25 9:00am
A24 GEHQ - Court 1
TAHA ABOUSAAD
Denzel SEETSO [2]
2-6, 0-6
1556265600
2019-04-26 8:00am
A25 GEHQ - Court 1
HADI EL KORDY [1]
Guy VORWERK
6-4, 6-3
1556269200
2019-04-26 9:00am
A26 GEHQ - Court 1
AHMED HASSARI
ABD EL RAHMAN ARGOUN [6]
3-6, 6-4, 6-7
1556265600
2019-04-26 8:00am
A27 GEHQ - Court 1
MOHAMED SLIMANE KICHOU [7]
Drikus DE JAGER
6-4, 3-6, 5-7
1556265600
2019-04-26 8:00am
A28 GEHQ - Court 1
MOHAMED ALI SGHAIER
Denzel SEETSO [2]
1-6, 2-6
1556355600
2019-04-27 9:00am
A29 GEHQ - Court 1
HADI EL KORDY [1]
ABD EL RAHMAN ARGOUN [6]
2-6, 6-4, 6-0
1556355600
2019-04-27 9:00am
A30 GEHQ - Court 1
Drikus DE JAGER
Denzel SEETSO [2]
5-7, 3-6
1556445600
2019-04-28 10:00am
A31 GEHQ - Court 1
HADI EL KORDY [1]
Denzel SEETSO [2]
6-3, 6-7(5), 6-3
1556445600
2019-04-28 10:00am
B1 GEHQ - Court 1
ABD EL RAHMAN ARGOUN [6]
Drikus DE JAGER
1-6, 2-6
1556355600
2019-04-27 9:00am
C1 GEHQ - Court 1
Guy VORWERK
AHMED HASSARI
7-6(8), 5-7, 4-10
1556355600
2019-04-27 9:00am
C2 GEHQ - Court 1
MOHAMED SLIMANE KICHOU [7]
MOHAMED ALI SGHAIER
6-4, 7-5
1556362800
2019-04-27 11:00am
C3 GEHQ - Court 1
AHMED HASSARI
MOHAMED SLIMANE KICHOU [7]
2-6, 7-5, 8-10
1556445600
2019-04-28 10:00am
D1 GEHQ - Court 1
Guy VORWERK
MOHAMED ALI SGHAIER
6-3, 6-3
1556269200
2019-04-26 9:00am
E1 GEHQ - Court 1
HAITAM ABOUFIRASSI
KENRICK LAM WAI YAM
6-2, 6-4
1556269200
2019-04-26 9:00am
E2 GEHQ - Court 1
Benedict Badza [4]
JOHNY ROVANANTENAINA
6-4, 6-4
1556269200
2019-04-26 9:00am
E3 GEHQ - Court 1
TAKURA MHWANDANGARA
DRISS SEDRATI
5-7, 2-6
1556269200
2019-04-26 9:00am
E4 GEHQ - Court 1
AHMED HOSSAM EL KARMOTY
TAHA ABOUSAAD
6-7, 3-6
1556355600
2019-04-27 9:00am
E5 GEHQ - Court 1
HAITAM ABOUFIRASSI
Benedict Badza [4]
7-6(4), 6-4
1556355600
2019-04-27 9:00am
E6 GEHQ - Court 1
DRISS SEDRATI
TAHA ABOUSAAD
6-7(4), 4-6
1556362800
2019-04-27 11:00am
E7 GEHQ - Court 1
HAITAM ABOUFIRASSI
TAHA ABOUSAAD
6-7(5), 6-3, 11-9
1556362800
2019-04-27 11:00am
F1 GEHQ - Court 1
Benedict Badza [4]
DRISS SEDRATI
3-6, 6-7(9)
1556355600
2019-04-27 9:00am
G1 GEHQ - Court 1
KENRICK LAM WAI YAM
JOHNY ROVANANTENAINA
3-6, 5-7
1556355600
2019-04-27 9:00am
G2 GEHQ - Court 1
TAKURA MHWANDANGARA
AHMED HOSSAM EL KARMOTY
6-3, 6-2
1556362800
2019-04-27 11:00am
G3 GEHQ - Court 1
JOHNY ROVANANTENAINA
TAKURA MHWANDANGARA
4-6, 6-7(9)
1556362800
2019-04-27 11:00am
H1 GEHQ - Court 1
KENRICK LAM WAI YAM
AHMED HOSSAM EL KARMOTY
6-2, 4-6, 7-10
1556265600
2019-04-26 8:00am
I2 GEHQ - Court 1
MARCO MILOSAVLJIC
MAHEFA ROKOTOMALALA [8]
2-6, 3-6
1556190000
2019-04-25 11:00am
I3 GEHQ - Court 1
Mark NAWA
JORDAN GOERGIEV
3-6, 4-6
1556190000
2019-04-25 11:00am
I4 GEHQ - Court 1
RAYMOND ODOUR
ILYAS LAHLOU
2-6, 3-6
1556190000
2019-04-25 11:00am
I5 GEHQ - Court 1
Dian Calitz
TODY AVO RAJAOBELINA
3-6, 5-7
1556190000
2019-04-25 11:00am
I6 GEHQ - Court 1
KOUASSI ANGE KOUADIO
YAKOUT OMAR YASSER [3]
4-6, 6-7(4)
1556265600
2019-04-26 8:00am
I7 GEHQ - Court 1
FINOANA RAKOTOMALALA [5]
Thompson Thomu
6-4, 6-4
1556265600
2019-04-26 8:00am
I8 GEHQ - Court 1
Leo MATTHYSEN
EDMOND NYABWARI OGEGA
6-2, 6-3
1556272800
2019-04-26 10:00am
I9 GEHQ - Court 1
GILLIAN NAHUM
MAHEFA ROKOTOMALALA [8]
5-7, 3-6
1556269200
2019-04-26 9:00am
I10 GEHQ - Court 1
JORDAN GOERGIEV
ILYAS LAHLOU
7-5, 6-2
1556269200
2019-04-26 9:00am
I11 GEHQ - Court 1
TODY AVO RAJAOBELINA
YAKOUT OMAR YASSER [3]
2-6, 4-6
1556272800
2019-04-26 10:00am
I12 GEHQ - Court 1
FINOANA RAKOTOMALALA [5]
Leo MATTHYSEN
3-6, 3-6
1556359200
2019-04-27 10:00am
I13 GEHQ - Court 1
MAHEFA ROKOTOMALALA [8]
JORDAN GOERGIEV
3-6, 5-7
1556445600
2019-04-28 10:00am
I14 GEHQ - Court 1
YAKOUT OMAR YASSER [3]
Leo MATTHYSEN
6-4, 7-6(6)
1556366400
2019-04-27 12:00pm
I15 GEHQ - Court 1
JORDAN GOERGIEV
YAKOUT OMAR YASSER [3]
6-4, 6-2
1556366400
2019-04-27 12:00pm
J1 GEHQ - Court 1
MAHEFA ROKOTOMALALA [8]
Leo MATTHYSEN
3-6, 6-4, 4-10
1556359200
2019-04-27 10:00am
K1 GEHQ - Court 1
GILLIAN NAHUM
ILYAS LAHLOU
3-6, 6-3, 9-11
1556359200
2019-04-27 10:00am
K2 GEHQ - Court 1
TODY AVO RAJAOBELINA
FINOANA RAKOTOMALALA [5]
2-6, 4-6
1556366400
2019-04-27 12:00pm
K3 GEHQ - Court 1
ILYAS LAHLOU
FINOANA RAKOTOMALALA [5]
4-6, 2-6
1556366400
2019-04-27 12:00pm
L1 GEHQ - Court 1
GILLIAN NAHUM
TODY AVO RAJAOBELINA
6-4, 6-2
1556269200
2019-04-26 9:00am
M2 GEHQ - Court 1
Mark NAWA
RAYMOND ODOUR
6-3, 6-3
1556269200
2019-04-26 9:00am
M3 GEHQ - Court 1
Dian Calitz
KOUASSI ANGE KOUADIO
3-6, 3-6
1556272800
2019-04-26 10:00am
M4 GEHQ - Court 1
Thompson Thomu
EDMOND NYABWARI OGEGA
6-2, 6-2
N/A M5 GEHQ - Court 1
MARCO MILOSAVLJIC
Mark NAWA
(Did not play)
Walkover
1556359200
2019-04-27 10:00am
M6 GEHQ - Court 1
KOUASSI ANGE KOUADIO
Thompson Thomu
6-2, 6-7, 10-8
1556366400
2019-04-27 12:00pm
M7 GEHQ - Court 1
MARCO MILOSAVLJIC
KOUASSI ANGE KOUADIO
6-3, 7-6
N/A N1 GEHQ - Court 1
Mark NAWA
(Did not play)
Thompson Thomu
Walkover
1556355600
2019-04-27 9:00am
O2 GEHQ - Court 1
Dian Calitz
EDMOND NYABWARI OGEGA
3-6, 3-6
1556362800
2019-04-27 11:00am
O3 GEHQ - Court 1
RAYMOND ODOUR
EDMOND NYABWARI OGEGA
3-6, 3-6