Print

Main Draw 1 2 A1 [1] JERMINE MAHMOUD BYE 3 4 TSA060040 KZN Kaitlyn RAMDUTH MANAL ENNACIRI 6-3, 6-1 5 6 MAHOLY RAZAKANIAINA TANATSWA MUSABAYEKA 6-2, 6-0 7 8 RADHA RAJA [8] LILI-BELLE MINET 7-5, 7-5 9 10 TSA051300 GE [3] GLORIANA NAHUM Lilitha NDUNGANE 1-6, 6-2, 6-1 11 12 SELMA ABDELLAOUI MAANE ATTA MARIAM YASSER 6-2, 1-6, 6-0 13 14 TSA061392 TSA061726 EP FS Tanyaradzwa MIDZI Tankiso SEBATANA 6-0, 6-0 15 16 HIBA HENI [6] MIOTISOA RASENDRA 6-3, 2-6, 7-6 17 18 [7] LAYLA SHOUKRY RAWANE MEBARKI 6-1, 6-1 19 20 RETHABILE MOHANOE RODIA NOUDOGBESSI 6-0, 6-0 21 22 TSA061786 Harare Tadiwanashe MAUCHI LINA NGASSI 6-1, 6-4 23 24 TSA050014 KZN Anna WISE [4] RANDY RAKOTOARILALA 6-1, 6-4 25 26 [5] AYA EL AOUNI NADINE ABID 6-1, 6-2 27 28 TSA051301 GN Carlé BOTHA CYNTHIA CHERUTO WANJALA 6-4, 6-1 29 30 MERIEM IBRAHIM KHALED ELIAZA HONFOGA 6-1, 6-0 31 32 TSA061157 TSA051368 Maseru GAU Kamohelo KHABELE [2] Nicole MATUKUTIRE 6-0, 6-0 [1] JERMINE MAHMOUD MANAL ENNACIRI 6-1, 6-1 MAHOLY RAZAKANIAINA [8] LILI-BELLE MINET 7-6(2), 6-0 [3] GLORIANA NAHUM SELMA ABDELLAOUI MAANE 6-3, 6-0 Tanyaradzwa MIDZI [6] MIOTISOA RASENDRA 6-4, 6-3 [7] LAYLA SHOUKRY RODIA NOUDOGBESSI 6-1, 6-0 LINA NGASSI Anna WISE 6-3, 6-2 [5] AYA EL AOUNI Carlé BOTHA 6-4, 6-4 MERIEM IBRAHIM KHALED [2] Nicole MATUKUTIRE 6-4, 4-6, 6-0 [1] JERMINE MAHMOUD MAHOLY RAZAKANIAINA 6-1, 6-1 SELMA ABDELLAOUI MAANE [6] MIOTISOA RASENDRA 2-6, 6-4, 6-4 [7] LAYLA SHOUKRY Anna WISE 4-6, 6-3, 6-3 [5] AYA EL AOUNI MERIEM IBRAHIM KHALED 3-6, 6-3, 6-2 [1] JERMINE MAHMOUD [6] MIOTISOA RASENDRA 6-2, 6-0 [7] LAYLA SHOUKRY [5] AYA EL AOUNI 6-4, 6-4 [1] JERMINE MAHMOUD [5] AYA EL AOUNI 6-3, 6-2 [1] JERMINE MAHMOUD
[6] MIOTISOA RASENDRA [7] LAYLA SHOUKRY 6-1, 6-1 3/4 Playoff [7] LAYLA SHOUKRY
MANAL ENNACIRI (Ret.) Carlé BOTHA 5-5 (Ret.) 11/12 Playoff Carlé BOTHA
Tanyaradzwa MIDZI RODIA NOUDOGBESSI 7-5, 7-5 15/16 Playoff Tanyaradzwa MIDZI
RADHA RAJA Tadiwanashe MAUCHI 6-4, 6-4 19/20 Playoff RADHA RAJA
Kaitlyn RAMDUTH Kamohelo KHABELE 7-5, 6-4 23/24 Playoff Kaitlyn RAMDUTH
TANATSWA MUSABAYEKA [4] RANDY RAKOTOARILALA 6-2, 6-2 27/28 Playoff [4] RANDY RAKOTOARILALA
P1 BYE RETHABILE MOHANOE 31/32 Playoff RETHABILE MOHANOE
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] JERMINE MAHMOUD EG No -
- Kaitlyn RAMDUTH ZA Mitchell Park Tennis Club No -
- MANAL ENNACIRI MA No -
[2] Nicole Matukutire ZW TuksSport Groenkloof Campus No -
- TANATSWA MUSABAYEKA ZW No -
- Kamohelo Khabele LS Eunice Primary No -
[8] LILI-BELLE MINET CI No -
[3] GLORIANA NAHUM BJ No -
- MAHOLY RAZAKANIAINA MG No -
- SELMA ABDELLAOUI MAANE MA No -
- ATTA MARIAM YASSER EG No -
- Carlé BOTHA ZA Menlopark High School No -
- RADHA RAJA KE No -
- HIBA HENI TN No -
[6] MIOTISOA RASENDRA MG No -
[7] LAYLA SHOUKRY EG No -
- RAWANE MEBARKI DZ No -
- Anna WISE ZA Umhlali Country Club No -
- RODIA NOUDOGBESSI BJ No -
- Tadiwanashe Mauchi ZW Harare Sports Club No -
- LINA NGASSI MA No -
- Tankiso Sebatana LS Ladybrand Sport Klub No -
[4] RANDY RAKOTOARILALA MG No -
[5] AYA EL AOUNI MA No -
- NADINE ABID TN No -
- Tanyaradzwa Midzi ZW Harvest Primary No -
- CYNTHIA CHERUTO WANJALA KE No -
- Lilitha NDUNGANE ZA Old Edwardian Tennis Club No -
- ELIAZA HONFOGA BJ No -
- RETHABILE MOHANOE LS No -
- MERIEM IBRAHIM KHALED EG No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1556100000
2019-04-24 10:00am
A2 GEHQ - Court 3
Kaitlyn RAMDUTH
MANAL ENNACIRI
3-6, 1-6
1556100000
2019-04-24 10:00am
A3 GEHQ - Court 4
MAHOLY RAZAKANIAINA
TANATSWA MUSABAYEKA
6-2, 6-0
1556100000
2019-04-24 10:00am
A4 GEHQ - Court 5
RADHA RAJA
LILI-BELLE MINET [8]
5-7, 5-7
1556100000
2019-04-24 10:00am
A5 GEHQ - Court 6
GLORIANA NAHUM [3]
Lilitha NDUNGANE
1-6, 6-2, 6-1
1556100000
2019-04-24 10:00am
A6 GEHQ - Court 13
SELMA ABDELLAOUI MAANE
ATTA MARIAM YASSER
6-2, 1-6, 6-0
1556100000
2019-04-24 10:00am
A7 GEHQ - Court 14
Tanyaradzwa Midzi
Tankiso Sebatana
6-0, 6-0
1556100000
2019-04-24 10:00am
A8 GEHQ - Court 15
HIBA HENI
MIOTISOA RASENDRA [6]
3-6, 6-2, 6-7
1556100000
2019-04-24 10:00am
A9 GEHQ - Court 16
LAYLA SHOUKRY [7]
RAWANE MEBARKI
6-1, 6-1
1556103600
2019-04-24 11:00am
A10 GEHQ - Court 3
RETHABILE MOHANOE
RODIA NOUDOGBESSI
0-6, 0-6
1556103600
2019-04-24 11:00am
A11 GEHQ - Court 4
Tadiwanashe Mauchi
LINA NGASSI
1-6, 4-6
1556103600
2019-04-24 11:00am
A12 GEHQ - Court 5
Anna WISE
RANDY RAKOTOARILALA [4]
6-1, 6-4
1556103600
2019-04-24 11:00am
A13 GEHQ - Court 6
AYA EL AOUNI [5]
NADINE ABID
6-1, 6-2
1556103600
2019-04-24 11:00am
A14 GEHQ - Court 13
Carlé BOTHA
CYNTHIA CHERUTO WANJALA
6-4, 6-1
1556103600
2019-04-24 11:00am
A15 GEHQ - Court 14
MERIEM IBRAHIM KHALED
ELIAZA HONFOGA
6-1, 6-0
1556103600
2019-04-24 11:00am
A16 GEHQ - Court 15
Kamohelo Khabele
Nicole Matukutire [2]
0-6, 0-6
1556179200
2019-04-25 8:00am
A17 GEHQ - Court 1
JERMINE MAHMOUD [1]
MANAL ENNACIRI
6-1, 6-1
1556179200
2019-04-25 8:00am
A18 GEHQ - Court 1
MAHOLY RAZAKANIAINA
LILI-BELLE MINET [8]
7-6(2), 6-0
1556179200
2019-04-25 8:00am
A19 GEHQ - Court 1
GLORIANA NAHUM [3]
SELMA ABDELLAOUI MAANE
3-6, 0-6
1556179200
2019-04-25 8:00am
A20 GEHQ - Court 1
Tanyaradzwa Midzi
MIOTISOA RASENDRA [6]
4-6, 3-6
1556179200
2019-04-25 8:00am
A21 GEHQ - Court 1
LAYLA SHOUKRY [7]
RODIA NOUDOGBESSI
6-1, 6-0
1556179200
2019-04-25 8:00am
A22 GEHQ - Court 1
LINA NGASSI
Anna WISE
3-6, 2-6
1556179200
2019-04-25 8:00am
A23 GEHQ - Court 1
AYA EL AOUNI [5]
Carlé BOTHA
6-4, 6-4
1556179200
2019-04-25 8:00am
A24 GEHQ - Court 1
MERIEM IBRAHIM KHALED
Nicole Matukutire [2]
6-4, 4-6, 6-0
1556265600
2019-04-26 8:00am
A25 GEHQ - Court 1
JERMINE MAHMOUD [1]
MAHOLY RAZAKANIAINA
6-1, 6-1
1556269200
2019-04-26 9:00am
A26 GEHQ - Court 1
SELMA ABDELLAOUI MAANE
MIOTISOA RASENDRA [6]
6-2, 4-6, 4-6
1556265600
2019-04-26 8:00am
A27 GEHQ - Court 1
LAYLA SHOUKRY [7]
Anna WISE
4-6, 6-3, 6-3
1556265600
2019-04-26 8:00am
A28 GEHQ - Court 1
AYA EL AOUNI [5]
MERIEM IBRAHIM KHALED
3-6, 6-3, 6-2
1556352000
2019-04-27 8:00am
A29 GEHQ - Court 1
JERMINE MAHMOUD [1]
MIOTISOA RASENDRA [6]
6-2, 6-0
1556352000
2019-04-27 8:00am
A30 GEHQ - Court 1
LAYLA SHOUKRY [7]
AYA EL AOUNI [5]
4-6, 4-6
1556445600
2019-04-28 10:00am
A31 GEHQ - Court 1
JERMINE MAHMOUD [1]
AYA EL AOUNI [5]
6-3, 6-2
1556445600
2019-04-28 10:00am
B1 GEHQ - Court 1
MIOTISOA RASENDRA [6]
LAYLA SHOUKRY [7]
1-6, 1-6
1556352000
2019-04-27 8:00am
C1 GEHQ - Court 1
MAHOLY RAZAKANIAINA
SELMA ABDELLAOUI MAANE
3-6, 3-6
1556352000
2019-04-27 8:00am
C2 GEHQ - Court 1
Anna WISE
MERIEM IBRAHIM KHALED
4-6, 3-6
1556359200
2019-04-27 10:00am
C3 GEHQ - Court 1
SELMA ABDELLAOUI MAANE
MERIEM IBRAHIM KHALED
7-5, 7-6(7)
1556445600
2019-04-28 10:00am
D1 GEHQ - Court 1
MAHOLY RAZAKANIAINA
Anna WISE
3-6, 3-6
1556272800
2019-04-26 10:00am
E1 GEHQ - Court 1
MANAL ENNACIRI
LILI-BELLE MINET [8]
6-3, 7-6(1)
1556272800
2019-04-26 10:00am
E2 GEHQ - Court 1
GLORIANA NAHUM [3]
Tanyaradzwa Midzi
6-3, 6-7, 11-9
1556272800
2019-04-26 10:00am
E3 GEHQ - Court 1
RODIA NOUDOGBESSI
LINA NGASSI
3-6, 2-6
1556272800
2019-04-26 10:00am
E4 GEHQ - Court 1
Carlé BOTHA
Nicole Matukutire [2]
6-2, 7-5
1556352000
2019-04-27 8:00am
E5 GEHQ - Court 1
MANAL ENNACIRI
GLORIANA NAHUM [3]
6-4, 4-6, 4-10
1556352000
2019-04-27 8:00am
E6 GEHQ - Court 1
LINA NGASSI
Carlé BOTHA
6-4, 7-5
1556359200
2019-04-27 10:00am
E7 GEHQ - Court 1
GLORIANA NAHUM [3]
LINA NGASSI
5-7, 6-4, 12-10
1556445600
2019-04-28 10:00am
F1 GEHQ - Court 1
MANAL ENNACIRI
(Ret.)
Carlé BOTHA
5-5
Retired
1556352000
2019-04-27 8:00am
G1 GEHQ - Court 1
LILI-BELLE MINET [8]
Tanyaradzwa Midzi
7-5, 3-6, 10-4
1556352000
2019-04-27 8:00am
G2 GEHQ - Court 1
RODIA NOUDOGBESSI
Nicole Matukutire [2]
2-6, 4-6
1556359200
2019-04-27 10:00am
G3 GEHQ - Court 1
LILI-BELLE MINET [8]
Nicole Matukutire [2]
7-6(3), 4-6, 10-7
1556359200
2019-04-27 10:00am
H1 GEHQ - Court 1
Tanyaradzwa Midzi
RODIA NOUDOGBESSI
7-5, 7-5
1556265600
2019-04-26 8:00am
I2 GEHQ - Court 1
TANATSWA MUSABAYEKA
RADHA RAJA
4-6, 4-6
1556186400
2019-04-25 10:00am
I3 GEHQ - Court 1
Lilitha NDUNGANE
ATTA MARIAM YASSER
4-6, 3-6
1556186400
2019-04-25 10:00am
I4 GEHQ - Court 1
Tankiso Sebatana
HIBA HENI
2-6, 2-6
1556186400
2019-04-25 10:00am
I5 GEHQ - Court 1
RAWANE MEBARKI
RETHABILE MOHANOE
6-2, 6-2
1556186400
2019-04-25 10:00am
I6 GEHQ - Court 1
Tadiwanashe Mauchi
RANDY RAKOTOARILALA [4]
6-4, 7-5
1556186400
2019-04-25 10:00am
I7 GEHQ - Court 1
NADINE ABID
CYNTHIA CHERUTO WANJALA
6-2, 6-2
1556186400
2019-04-25 10:00am
I8 GEHQ - Court 1
ELIAZA HONFOGA
Kamohelo Khabele
2-6, 3-6
1556272800
2019-04-26 10:00am
I9 GEHQ - Court 1
Kaitlyn RAMDUTH
RADHA RAJA
3-6, 5-7
1556269200
2019-04-26 9:00am
I10 GEHQ - Court 1
ATTA MARIAM YASSER
HIBA HENI
7-5, 6-2
1556269200
2019-04-26 9:00am
I11 GEHQ - Court 1
RAWANE MEBARKI
Tadiwanashe Mauchi
3-6, 6-3, 2-10
1556265600
2019-04-26 8:00am
I12 GEHQ - Court 1
NADINE ABID
Kamohelo Khabele
6-3, 6-3
1556352000
2019-04-27 8:00am
I13 GEHQ - Court 1
RADHA RAJA
ATTA MARIAM YASSER
3-6, 2-6
1556352000
2019-04-27 8:00am
I14 GEHQ - Court 1
Tadiwanashe Mauchi
NADINE ABID
4-6, 4-6
1556359200
2019-04-27 10:00am
I15 GEHQ - Court 1
ATTA MARIAM YASSER
NADINE ABID
6-2, 6-2
1556359200
2019-04-27 10:00am
J1 GEHQ - Court 1
RADHA RAJA
Tadiwanashe Mauchi
6-4, 6-4
1556355600
2019-04-27 9:00am
K1 GEHQ - Court 1
Kaitlyn RAMDUTH
HIBA HENI
5-7, 3-6
1556355600
2019-04-27 9:00am
K2 GEHQ - Court 1
RAWANE MEBARKI
Kamohelo Khabele
6-2, 7-5
1556362800
2019-04-27 11:00am
K3 GEHQ - Court 1
HIBA HENI
RAWANE MEBARKI
6-3, 6-4
1556362800
2019-04-27 11:00am
L1 GEHQ - Court 1
Kaitlyn RAMDUTH
Kamohelo Khabele
7-5, 6-4
1556269200
2019-04-26 9:00am
M2 GEHQ - Court 1
Lilitha NDUNGANE
Tankiso Sebatana
6-2, 6-3
1556269200
2019-04-26 9:00am
M3 GEHQ - Court 1
RETHABILE MOHANOE
RANDY RAKOTOARILALA [4]
2-6, 2-6
1556265600
2019-04-26 8:00am
M4 GEHQ - Court 1
CYNTHIA CHERUTO WANJALA
ELIAZA HONFOGA
6-3, 6-4
1556355600
2019-04-27 9:00am
M5 GEHQ - Court 1
TANATSWA MUSABAYEKA
Lilitha NDUNGANE
4-6, 3-6
1556355600
2019-04-27 9:00am
M6 GEHQ - Court 1
RANDY RAKOTOARILALA [4]
CYNTHIA CHERUTO WANJALA
6-7, 4-6
1556362800
2019-04-27 11:00am
M7 GEHQ - Court 1
Lilitha NDUNGANE
CYNTHIA CHERUTO WANJALA
7-6(4), 6-3
1556362800
2019-04-27 11:00am
N1 GEHQ - Court 1
TANATSWA MUSABAYEKA
RANDY RAKOTOARILALA [4]
2-6, 2-6
1556355600
2019-04-27 9:00am
O2 GEHQ - Court 1
RETHABILE MOHANOE
ELIAZA HONFOGA
4-6, 2-6
1556362800
2019-04-27 11:00am
O3 GEHQ - Court 1
Tankiso Sebatana
ELIAZA HONFOGA
2-6, 2-6