Print

Main Draw 1 2 TSA940376 GC A1 [1] Shannon COX BYE 3 4 TSA011404 GC A2 Mia SKRBINSEK BYE 5 6 TSA011401 GC A3 Neo MAFUYEKA BYE 7 8 TSA021191 GC A4 BYE [8] Anique ENGELBRECHT 9 10 TSA020118 GC A5 [3] MBALI LANGA BYE 11 12 TSA011390 TSA021039 GE GC Nicole VILJOEN Zinhle KHUMALO 6-0, 6-0 13 14 TSA991688 TSA021371 GN GN Bianca KOEN Maud TSAURA 6-0, 6-0 15 16 TSA048361 FS A8 BYE [6] Suzanie PRETORIUS 17 18 TSA700046 GC A9 [7] Tracey BULMER BYE 19 20 TSA001478 TSA010350 GC GN Jessica ASSENMACHER Amonette THERON 1-6, 6-4, 6-2 21 22 TSA001444 GC A11 BYE Maja GLEDIC 23 24 TSA010788 KZN A12 BYE [4] Courtney FYVIE 25 26 TSA020320 GC A13 [5] Georgia HOSKING BYE 27 28 TSA010871 TSA001639 GE GC Relebogile SEREO Alexis TENSFELDT 6-4, 6-2 29 30 TSA011522 TSA021585 GC GE Kutlwano MOKHETHI Vega HORBERG Walkover 31 32 TSA010435 KZN A16 BYE [2] Tyla CARTER [1] Shannon COX Mia SKRBINSEK 6-1, 6-0 Neo MAFUYEKA [8] Anique ENGELBRECHT 6-1, 7-5 [3] MBALI LANGA Nicole VILJOEN 2-6, 6-3, 6-3 Bianca KOEN [6] Suzanie PRETORIUS 6-4, 6-3 [7] Tracey BULMER Amonette THERON 7-6(5), 6-1 Maja GLEDIC [4] Courtney FYVIE 6-0, 6-3 [5] Georgia HOSKING Alexis TENSFELDT 6-2, 6-1 Kutlwano MOKHETHI [2] Tyla CARTER 6-0, 6-0 [1] Shannon COX [8] Anique ENGELBRECHT 6-3, 6-1 Nicole VILJOEN [6] Suzanie PRETORIUS 6-1, 6-2 [7] Tracey BULMER Maja GLEDIC 6-1, 6-0 [5] Georgia HOSKING [2] Tyla CARTER 6-3, 2-6, 7-5 [1] Shannon COX [6] Suzanie PRETORIUS 6-0, 7-5 Maja GLEDIC [2] Tyla CARTER 6-2, 6-1 [6] Suzanie PRETORIUS Maja GLEDIC 6-2, 6-1 Maja GLEDIC
[1] Shannon COX [2] Tyla CARTER 6-3, 6-1 3/4 Playoff [1] Shannon COX
Mia SKRBINSEK Alexis TENSFELDT 6-0, 6-1 11/12 Playoff Alexis TENSFELDT
J1 BYE Relebogile SEREO 19/20 Playoff Relebogile SEREO
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Shannon COX Tuks Tennis Club No -
- Mia SKRBINSEK Boskruin Tennis Club No -
- Neo MAFUYEKA Marks Park Sports Club No -
[8] Anique ENGELBRECHT ZA Fairland Tennis Club No -
[3] MBALI LANGA Marks Park Sports Club No -
- Nicole VILJOEN ZA Alberhart Tennis Club No -
- Zinhle KHUMALO Gauteng East Tennis Complex No -
- Bianca Koen Hoërskool Waterkloof No -
- Maud TSAURA CSIR Tennis Club No -
[6] Suzanie PRETORIUS ZA Bothaville High No -
[7] Tracey BULMER Boskruin Tennis Club No -
- Jessica ASSENMACHER No -
- Amonette THERON Waterkloof High No -
- Maja GLEDIC ZA Bedfordview Country Club No -
[4] Courtney FYVIE ZA Hillcrest Tennis Club No -
[5] Georgia HOSKING Fairland No -
- Relebogile SEREO Sunward Park High No -
- Alexis Tensfeldt ZA Dainfern Tennis Club No -
- Kutlwano Mokhethi ZA No -
- Vega Horberg Dainfern Country Club No -
[2] Tyla CARTER No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1562145600
2019-07-03 9:20am
A6 Marks - Court 7
Nicole VILJOEN
Zinhle KHUMALO
6-0, 6-0
1562145600
2019-07-03 9:20am
A7 Marks - Court 8
Bianca Koen
Maud TSAURA
6-0, 6-0
1562145600
2019-07-03 9:20am
A10 Marks - Court 9
Jessica ASSENMACHER
Amonette THERON
6-1, 4-6, 2-6
1562145600
2019-07-03 9:20am
A14 Marks - Court 10
Relebogile SEREO
Alexis Tensfeldt
4-6, 2-6
N/A A15 -
Kutlwano Mokhethi
Vega Horberg
(Did not play)
Walkover
1562227200
2019-07-04 8:00am
A17 Marks - Court 9
Shannon COX [1]
Mia SKRBINSEK
6-1, 6-0
1562227200
2019-07-04 8:00am
A18 Marks - Court 10
Neo MAFUYEKA
Anique ENGELBRECHT [8]
1-6, 5-7
1562232000
2019-07-04 9:20am
A19 Marks - Court 1
MBALI LANGA [3]
Nicole VILJOEN
6-2, 3-6, 3-6
1562232000
2019-07-04 9:20am
A20 Marks - Court 2
Bianca Koen
Suzanie PRETORIUS [6]
4-6, 3-6
1562232000
2019-07-04 9:20am
A21 Marks - Court 3
Tracey BULMER [7]
Amonette THERON
7-6(5), 6-1
1562232000
2019-07-04 9:20am
A22 Marks - Court 4
Maja GLEDIC
Courtney FYVIE [4]
6-0, 6-3
1562232000
2019-07-04 9:20am
A23 Marks - Court 5
Georgia HOSKING [5]
Alexis Tensfeldt
6-2, 6-1
1562232000
2019-07-04 9:20am
A24 Marks - Court 6
Kutlwano Mokhethi
Tyla CARTER [2]
0-6, 0-6
1562318400
2019-07-05 9:20am
A25 Marks - Court 6
Shannon COX [1]
Anique ENGELBRECHT [8]
6-3, 6-1
1562318400
2019-07-05 9:20am
A26 Marks - Court 7
Nicole VILJOEN
Suzanie PRETORIUS [6]
1-6, 2-6
1562318400
2019-07-05 9:20am
A27 Marks - Court 8
Tracey BULMER [7]
Maja GLEDIC
1-6, 0-6
1562318400
2019-07-05 9:20am
A28 Marks - Court 9
Georgia HOSKING [5]
Tyla CARTER [2]
3-6, 6-2, 5-7
1562406300
2019-07-06 9:45am
A29 EPTC - Court 4
Shannon COX [1]
Suzanie PRETORIUS [6]
0-6, 5-7
1562406300
2019-07-06 9:45am
A30 EPTC - Court 5
Maja GLEDIC
Tyla CARTER [2]
6-2, 6-1
1562490000
2019-07-07 9:00am
A31 EPTC - Court 11
Suzanie PRETORIUS [6]
Maja GLEDIC
2-6, 1-6
1562490000
2019-07-07 9:00am
B1 EPTC - Court 12
Shannon COX [1]
Tyla CARTER [2]
6-3, 6-1
N/A C1 Marks - Court 2
Anique ENGELBRECHT [8]
(Did not play)
Nicole VILJOEN
Walkover
N/A C2 Marks - Court 3
Tracey BULMER [7]
Georgia HOSKING [5]
(Did not play)
Walkover
1562409000
2019-07-06 10:30am
C3 Marks - Court 2
Nicole VILJOEN
Tracey BULMER [7]
6-7(5), 4-6
N/A E1 -
Mia SKRBINSEK
Neo MAFUYEKA
(Did not play)
Walkover
1562246400
2019-07-04 1:20pm
E2 Marks - Court 3
MBALI LANGA [3]
Bianca Koen
3-6, 1-6
N/A E3 -
Amonette THERON
(Did not play)
Courtney FYVIE [4]
Walkover
1562246400
2019-07-04 1:20pm
E4 Marks - Court 5
Alexis Tensfeldt
Kutlwano Mokhethi
6-0, 6-1
1562313600
2019-07-05 8:00am
E5 Marks - Court 8
Mia SKRBINSEK
Bianca Koen
0-6, 3-6
1562313600
2019-07-05 8:00am
E6 Marks - Court 9
Courtney FYVIE [4]
Alexis Tensfeldt
6-4, 6-4
1562400000
2019-07-06 8:00am
E7 Marks - Court 10
Bianca Koen
Courtney FYVIE [4]
3-6, 6-7
1562404500
2019-07-06 9:15am
F1 Marks - Court 1
Mia SKRBINSEK
Alexis Tensfeldt
0-6, 1-6
1562328000
2019-07-05 12:00pm
G3 Marks - Court 9
MBALI LANGA [3]
Kutlwano Mokhethi
6-0, 6-1
1562241600
2019-07-04 12:00pm
I10 Marks - Court 1
Zinhle KHUMALO
Maud TSAURA
0-6, 0-6
1562241600
2019-07-04 12:00pm
I14 Marks - Court 10
Jessica ASSENMACHER
Relebogile SEREO
6-4, 6-3
1562318400
2019-07-05 9:20am
I15 Marks - Court 1
Maud TSAURA
Jessica ASSENMACHER
2-6, 1-6