Print

Main Draw 1 2 TSA040361 EDEN A1 [1] Heike JANSE VAN VUUREN BYE 3 4 TSA048971 TSA048642 GE GN Karabo MALULEKE Abigail WATSON Walkover 5 6 TSA031640 TSA040309 GN Tsholofelo LEBEA Mia-leigh CILLIERS Walkover 7 8 TSA040466 GAU A4 BYE [6] Kagiso LEDWABA 9 10 TSA048672 EDEN A5 [4] Chandre BOSHOFF BYE 11 12 TSA048881 TSA040283 GN WP Jana HENNING Makhosazana STEWART 6-2, 6-3 13 14 TSA031316 TSA03992 GE GN Dominique JANSEN VAN VUUREN Melene BADENHORST 6-1, 6-3 15 16 TSA048624 GE A8 BYE [7] Amy BLOCH 17 18 TSA048683 GC A9 Anè DANNHAUSER BYE 19 20 TSA048681 TSA048475 BOR GN DEVINA PILLAY Skyle-Lee ELLIOTT Walkover 21 22 TSA049087 GC GC Natasha MAMBO Edith MPOFU 6-4, 6-1 23 24 TSA03990 EP A12 BYE [3] Lente TALJARD 25 26 TSA03951 GC A13 [5] Annika GERTENBACH BYE 27 28 TSA048653 TSA040366 GN GN Claire JARAMBA Martina GARNEVSKA 6-4, 7-6(2) 29 30 TSA040472 EDEN A15 Carla DANNHAUSER BYE 31 32 TSA030145 GN A16 BYE [2] Ine LAMPRECHT [1] Heike JANSE VAN VUUREN Abigail WATSON 6-1, 6-3 Tsholofelo LEBEA [6] Kagiso LEDWABA 6-2, 6-2 [4] Chandre BOSHOFF Makhosazana STEWART 6-2, 6-2 Dominique JANSEN VAN VUUREN [7] Amy BLOCH 6-3, 6-2 Anè DANNHAUSER Skyle-Lee ELLIOTT 6-0, 6-0 Edith MPOFU [3] Lente TALJARD 6-1, 6-0 [5] Annika GERTENBACH Martina GARNEVSKA 6-2, 6-1 Carla DANNHAUSER [2] Ine LAMPRECHT 6-0, 6-2 [1] Heike JANSE VAN VUUREN [6] Kagiso LEDWABA 6-2, 6-3 [4] Chandre BOSHOFF [7] Amy BLOCH 6-3, 6-2 Anè DANNHAUSER [3] Lente TALJARD 6-0, 6-1 [5] Annika GERTENBACH [2] Ine LAMPRECHT 4-6, 6-3, 6-3 [1] Heike JANSE VAN VUUREN [7] Amy BLOCH 6-4, 6-2 [3] Lente TALJARD [2] Ine LAMPRECHT 3-6, 6-3, 6-3 [7] Amy BLOCH [3] Lente TALJARD 6-2, 6-3 [3] Lente TALJARD
[6] Kagiso LEDWABA Anè DANNHAUSER 6-4, 6-3 7/8 Playoff [6] Kagiso LEDWABA
F1 Abigail WATSON BYE 11/12 Playoff Abigail WATSON
J1 BYE Natasha MAMBO 19/20 Playoff Natasha MAMBO
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Heike JANSE VAN VUUREN ZA GREAT Tennis Courts No -
- Karabo Maluleke Gauteng East Tennis Complex No -
- Abigail WATSON ZA Gerrie Dippenaar Tennis Academy No -
- Tsholofelo Lebea No -
- Mia-leigh Cilliers ZA Monument Park Tennis Club No -
[6] Kagiso LEDWABA Lyttelton Tennis Club No -
[4] Chandre BOSHOFF ZA George Tennis Club No -
- Jana Henning ZA Afrikaans Hoer Meisieskool No -
- Makhosazana Stewart ZA Marks Park Sports Club No -
- Dominique JANSEN VAN VUUREN ZA Sunward Park Tennis Club No -
- Melene BADENHORST ZA Curro Hazeldene Primary No -
[7] Amy BLOCH Bedfordview Country Club No -
- Anè DANNHAUSER LINDEN HOËRSKOOL No -
- DEVINA PILLAY Beacon Bay Tennis Club No -
- Skyle-Lee ELLIOTT ZA E.G Jansen High No -
- Natasha Mambo No -
- Edith Mpofu Arthur Kingwill No -
[3] Lente TALJARD ZA Cradock Tennis Club No -
[5] Annika GERTENBACH ZA Old Edwardian Tennis Club No -
- Claire JARAMBA ZA Bedfordview Country Club No -
- Martina GARNEVSKA ZA No -
- Carla DANNHAUSER Mosselbaai Tennis Club No -
[2] Ine LAMPRECHT Marks Park Sports Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
N/A A2 -
Karabo Maluleke
(Did not play)
Abigail WATSON
Walkover
N/A A3 -
Tsholofelo Lebea
Mia-leigh Cilliers
(Did not play)
Walkover
1562140800
2019-07-03 8:00am
A6 LindH - Court 3
Jana Henning
Makhosazana Stewart
2-6, 3-6
1562140800
2019-07-03 8:00am
A7 LindH - Court 4
Dominique JANSEN VAN VUUREN
Melene BADENHORST
6-1, 6-3
N/A A10 -
DEVINA PILLAY
(Did not play)
Skyle-Lee ELLIOTT
Walkover
1562145600
2019-07-03 9:20am
A11 LindH - Court 1
Natasha Mambo
Edith Mpofu
4-6, 1-6
1562145600
2019-07-03 9:20am
A14 LindH - Court 2
Claire JARAMBA
Martina GARNEVSKA
4-6, 6-7(2)
1562228100
2019-07-04 8:15am
A17 LindH - Court 1
Heike JANSE VAN VUUREN [1]
Abigail WATSON
6-1, 6-3
1562228100
2019-07-04 8:15am
A18 LindH - Court 2
Tsholofelo Lebea
Kagiso LEDWABA [6]
2-6, 2-6
1562228100
2019-07-04 8:15am
A19 LindH - Court 3
Chandre BOSHOFF [4]
Makhosazana Stewart
6-2, 6-2
1562228100
2019-07-04 8:15am
A20 LindH - Court 4
Dominique JANSEN VAN VUUREN
Amy BLOCH [7]
3-6, 2-6
1562228100
2019-07-04 8:15am
A21 LindH - Court 5
Anè DANNHAUSER
Skyle-Lee ELLIOTT
6-0, 6-0
1562232900
2019-07-04 9:35am
A22 LindH - Court 1
Edith Mpofu
Lente TALJARD [3]
1-6, 0-6
1562232900
2019-07-04 9:35am
A23 LindH - Court 2
Annika GERTENBACH [5]
Martina GARNEVSKA
6-2, 6-1
1562232900
2019-07-04 9:35am
A24 LindH - Court 3
Carla DANNHAUSER
Ine LAMPRECHT [2]
0-6, 2-6
1562314500
2019-07-05 8:15am
A25 LindH - Court 1
Heike JANSE VAN VUUREN [1]
Kagiso LEDWABA [6]
6-2, 6-3
1562314500
2019-07-05 8:15am
A26 LindH - Court 2
Chandre BOSHOFF [4]
Amy BLOCH [7]
3-6, 2-6
1562314500
2019-07-05 8:15am
A27 LindH - Court 3
Anè DANNHAUSER
Lente TALJARD [3]
0-6, 1-6
1562314500
2019-07-05 8:15am
A28 LindH - Court 4
Annika GERTENBACH [5]
Ine LAMPRECHT [2]
6-4, 3-6, 3-6
1562406300
2019-07-06 9:45am
A29 EPTC - Court 8
Heike JANSE VAN VUUREN [1]
Amy BLOCH [7]
4-6, 2-6
1562406300
2019-07-06 9:45am
A30 EPTC - Court 1
Lente TALJARD [3]
Ine LAMPRECHT [2]
3-6, 6-3, 6-3
1562490000
2019-07-07 9:00am
A31 EPTC - Court 15
Amy BLOCH [7]
Lente TALJARD [3]
2-6, 3-6
1562490000
2019-07-07 9:00am
B1 EPTC - Court 16
Heike JANSE VAN VUUREN [1]
Ine LAMPRECHT [2]
6-7, 4-6
1562323800
2019-07-05 10:50am
C1 LindH - Court 1
Kagiso LEDWABA [6]
Chandre BOSHOFF [4]
1-6, 1-6
1562323800
2019-07-05 10:50am
C2 LindH - Court 2
Anè DANNHAUSER
Annika GERTENBACH [5]
2-6, 0-6
1562401800
2019-07-06 8:30am
C3 EPTC - Court 9
Chandre BOSHOFF [4]
Annika GERTENBACH [5]
6-2, 2-6, 8-10
1562401800
2019-07-06 8:30am
D1 EPTC - Court 10
Kagiso LEDWABA [6]
Anè DANNHAUSER
6-4, 6-3
1562237700
2019-07-04 10:55am
E1 LindH - Court 2
Abigail WATSON
Tsholofelo Lebea
6-0, 6-1
1562237700
2019-07-04 10:55am
E2 LindH - Court 3
Makhosazana Stewart
(Ret.)
Dominique JANSEN VAN VUUREN
1-4
Retired
1562239200
2019-07-04 11:20am
E3 LindH - Court 4
Skyle-Lee ELLIOTT
Edith Mpofu
5-7, 1-6
N/A E4 -
Martina GARNEVSKA
(Did not play)
Carla DANNHAUSER
Walkover
1562314500
2019-07-05 8:15am
E5 LindH - Court 5
Abigail WATSON
Dominique JANSEN VAN VUUREN
5-7, 1-6
N/A E6 -
Edith Mpofu
(Did not play)
Carla DANNHAUSER
Walkover
1562323800
2019-07-05 10:50am
E7 LindH - Court 3
Dominique JANSEN VAN VUUREN
Carla DANNHAUSER
7-5, 6-3
1562318400
2019-07-05 9:20am
G3 LindH - Court 1
Tsholofelo Lebea
Skyle-Lee ELLIOTT
6-3, 6-3
1562150400
2019-07-03 10:40am
I10 LindH - Court 3
Jana Henning
Melene BADENHORST
3-6, 1-6
1562228100
2019-07-04 8:15am
I14 LindH - Court 6
Natasha Mambo
Claire JARAMBA
0-6, 1-6
1562236800
2019-07-04 10:40am
I15 LindH - Court 1
Melene BADENHORST
Claire JARAMBA
1-6, 3-6