Print

Main Draw 1 2 TSA050232 WP A1 [1] Leonardo SOLA BYE 3 4 TSA061172 TSA061350 GC LIM Johann BUHRMANN TJ CHUENE Walkover 5 6 TSA060017 TSA061103 GN GN Heinrich WASSERFALL Reuben MATTHEUS 6-3, 6-4 7 8 TSA051555 TSA051285 GC WP Dian NAUDE [7] Jayden PAKKIRI 6-1, 6-0 9 10 TSA050068 TSA061683 GC GC [4] Connor Thomas DOIG [Q] Marcus DU TOIT 6-2, 6-0 11 12 TSA05502 TSA061325 GN GC Ruben DILLMAN Seef DANNHAUSER 7-5, 6-7, 6-3 13 14 TSA051765 TSA061353 NWP GC [Q] Gary IMPEY Brendan SMITH 6-2, 6-1 15 16 TSA061119 TSA061299 WP GE Pierre BADENHORST [5] Boitshepo MAAKE 6-0, 6-0 17 18 TSA051333 TSA051314 GC GN [6] Daniel CALVER Colby PAXINOS (Ret.) 6-1, 1-1 (Ret.) 19 20 TSA061257 TSA051792 Winelands GC Christiaan CRONJE [Q] Dylan STANDING 6-0, 6-0 21 22 TSA061188 TSA051392 GC GC Philip JAUSS Kyle NEL 6-1, 6-1 23 24 TSA061008 TSA051292 GE GN Rooskrantz JAYDAN [3] Kyle ERWEE 6-0, 6-1 25 26 TSA050016 TSA051828 GN GC [8] STUART VAN DER MERWE [Q] Ntando Norman NYATHI 6-0, 6-0 27 28 TSA061289 TSA061655 GC KZN James HART Dwalalethu MKUZO 6-2, 6-2 29 30 TSA061549 TSA051680 GC NWP Quentin NAKANO MARK AGGENBACH 6-2, 2-6, 6-4 31 32 TSA051021 TSA061311 GN GC Dillan PIENAAR [2] Jordan GEORGIEV 6-1, 6-0 [1] Leonardo SOLA Johann BUHRMANN 6-0, 6-0 Heinrich WASSERFALL [7] Jayden PAKKIRI 6-2, 6-0 [4] Connor Thomas DOIG Seef DANNHAUSER 6-0, 6-0 Brendan SMITH [5] Boitshepo MAAKE 3-6, 6-1, 6-3 [6] Daniel CALVER Christiaan CRONJE 6-2, 6-1 Kyle NEL [3] Kyle ERWEE 6-1, 6-1 [8] STUART VAN DER MERWE James HART 4-6, 6-4, 6-0 Quentin NAKANO [2] Jordan GEORGIEV 6-1, 6-0 [1] Leonardo SOLA [7] Jayden PAKKIRI 6-3, 6-1 [4] Connor Thomas DOIG [5] Boitshepo MAAKE 0-6, 6-4, 7-6 [6] Daniel CALVER [3] Kyle ERWEE 6-1, 6-1 [8] STUART VAN DER MERWE [2] Jordan GEORGIEV 6-3, 6-2 [1] Leonardo SOLA [4] Connor Thomas DOIG 7-5, 6-2 [3] Kyle ERWEE [2] Jordan GEORGIEV 6-4, 6-2 [1] Leonardo SOLA [3] Kyle ERWEE 6-3, 3-6, 6-3 [1] Leonardo SOLA
[4] Connor Thomas DOIG [2] Jordan GEORGIEV 6-1, 6-2 3/4 Playoff [2] Jordan GEORGIEV
[5] Boitshepo MAAKE [8] STUART VAN DER MERWE 6-4, 6-1 7/8 Playoff [8] STUART VAN DER MERWE
Brendan SMITH Christiaan CRONJE 6-0, 6-2 11/12 Playoff Christiaan CRONJE
Johann BUHRMANN Quentin NAKANO 6-4, 0-6, 10-6 15/16 Playoff Johann BUHRMANN
Ruben DILLMAN Rooskrantz JAYDAN 6-2, 6-4 19/20 Playoff Rooskrantz JAYDAN
L1 BYE Dwalalethu MKUZO 23/24 Playoff Dwalalethu MKUZO
[Q] Gary IMPEY Philip JAUSS 6-4, 7-5 27/28 Playoff [-1] Gary IMPEY
Starting Box Position Player Name Nationality Club
A5 2 Marcus Du Toit Elarduspark Primary
A7 1 Gary Impey ZA Rustenburg High
A10 2 Dylan Standing Old Edwardian Tennis Club
A13 2 Ntando Norman Nyathi
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Leonardo SOLA ZA Recreation Tennis Club No -
- Johann Buhrmann Randburg Tennis Club No -
- TJ Chuene ZA Lebowakgomo Tennis Club No -
- Heinrich WASSERFALL ZA Waterkloof High No -
- Reuben Mattheus ZA Waterkloof High No -
- Dian Naude ZA Randburg Hoerskool No -
[7] Jayden PAKKIRI ZA anthony harris tennis academy No -
[4] Connor Thomas DOIG ZA Sandton Sports Club No -
- Ruben Dillman Garsfontein Hoerskool No -
- Seef DANNHAUSER Laerskool Fairland No -
- Brendan Smith Fairland Tennis Club No -
- Pierre Badenhorst ZA Alberhart Tennis Club No -
[5] Boitshepo Maake ZA Alberhart Tennis Club No -
[6] Daniel CALVER ZA Sandton Sports Club No -
- Colby Paxinos ZA Van der Westhuizen Tennis Academy No -
- Christiaan Cronje Paul Roos Gimnasium No -
- Philip JAUSS NA St Stithians Boys' College No -
- Kyle Nel ZA Old Edwardian Tennis Club No -
- Rooskrantz Jaydan Germiston Tennis Club No -
[3] Kyle Erwee ZA Garsfontein Hoerskool No -
[8] STUART VAN DER MERWE Irene Country Club No -
- James HART ZA Marks Park Sports Club No -
- Dwalalethu Mkuzo ZA Clifton High School No -
- Quentin Nakano St Stithians Tennis Club No -
- MARK AGGENBACH Rustenburg Primary No -
- Dillan PIENAAR ZA No -
[2] Jordan GEORGIEV ZA St Stithians Boys' College No -
[Q] Marcus Du Toit Elarduspark Primary No -
[Q] Gary Impey ZA Rustenburg High No -
[Q] Dylan Standing Old Edwardian Tennis Club No -
[Q] Ntando Norman Nyathi No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
N/A A2 -
Johann Buhrmann
TJ Chuene
(Did not play)
Walkover
1562140800
2019-07-03 8:00am
A3 EPTC - Court 10
Heinrich WASSERFALL
Reuben Mattheus
6-3, 6-4
1562140800
2019-07-03 8:00am
A4 EPTC - Court 11
Dian Naude
Jayden PAKKIRI [7]
1-6, 0-6
1562140800
2019-07-03 8:00am
A5 EPTC - Court 12
Connor Thomas DOIG [4]
Marcus Du Toit [Q]
6-2, 6-0
1562140800
2019-07-03 8:00am
A6 EPTC - Court 13
Ruben Dillman
Seef DANNHAUSER
5-7, 7-6, 3-6
1562140800
2019-07-03 8:00am
A7 EPTC - Court 14
Gary Impey [Q]
Brendan Smith
2-6, 1-6
1562140800
2019-07-03 8:00am
A8 EPTC - Court 15
Pierre Badenhorst
Boitshepo Maake [5]
0-6, 0-6
1562140800
2019-07-03 8:00am
A9 EPTC - Court 16
Daniel CALVER [6]
Colby Paxinos
(Ret.)
1-6, 1-1
Retired
1562140800
2019-07-03 8:00am
A10 EPTC - Court 17
Christiaan Cronje
Dylan Standing [Q]
6-0, 6-0
1562140800
2019-07-03 8:00am
A11 EPTC - Court 1
Philip JAUSS
Kyle Nel
1-6, 1-6
1562140800
2019-07-03 8:00am
A12 EPTC - Court 2
Rooskrantz Jaydan
Kyle Erwee [3]
0-6, 1-6
1562140800
2019-07-03 8:00am
A13 EPTC - Court 3
STUART VAN DER MERWE [8]
Ntando Norman Nyathi [Q]
6-0, 6-0
1562140800
2019-07-03 8:00am
A14 EPTC - Court 4
James HART
Dwalalethu Mkuzo
6-2, 6-2
1562140800
2019-07-03 8:00am
A15 EPTC - Court 5
Quentin Nakano
MARK AGGENBACH
6-2, 2-6, 6-4
1562140800
2019-07-03 8:00am
A16 EPTC - Court 6
Dillan PIENAAR
Jordan GEORGIEV [2]
1-6, 0-6
1562227200
2019-07-04 8:00am
A17 EPTC - Court 9
Leonardo SOLA [1]
Johann Buhrmann
6-0, 6-0
1562227200
2019-07-04 8:00am
A18 EPTC - Court 10
Heinrich WASSERFALL
Jayden PAKKIRI [7]
2-6, 0-6
1562227200
2019-07-04 8:00am
A19 EPTC - Court 11
Connor Thomas DOIG [4]
Seef DANNHAUSER
6-0, 6-0
1562227200
2019-07-04 8:00am
A20 EPTC - Court 12
Brendan Smith
Boitshepo Maake [5]
6-3, 1-6, 3-6
1562227200
2019-07-04 8:00am
A21 EPTC - Court 13
Daniel CALVER [6]
Christiaan Cronje
6-2, 6-1
1562227200
2019-07-04 8:00am
A22 EPTC - Court 14
Kyle Nel
Kyle Erwee [3]
1-6, 1-6
1562227200
2019-07-04 8:00am
A23 EPTC - Court 15
STUART VAN DER MERWE [8]
James HART
4-6, 6-4, 6-0
1562227200
2019-07-04 8:00am
A24 EPTC - Court 16
Quentin Nakano
Jordan GEORGIEV [2]
1-6, 0-6
1562318400
2019-07-05 9:20am
A25 EPTC - Court 9
Leonardo SOLA [1]
Jayden PAKKIRI [7]
6-3, 6-1
1562318400
2019-07-05 9:20am
A26 EPTC - Court 10
Connor Thomas DOIG [4]
Boitshepo Maake [5]
0-6, 6-4, 7-6
1562318400
2019-07-05 9:20am
A27 EPTC - Court 11
Daniel CALVER [6]
Kyle Erwee [3]
1-6, 1-6
1562318400
2019-07-05 9:20am
A28 EPTC - Court 12
STUART VAN DER MERWE [8]
Jordan GEORGIEV [2]
3-6, 2-6
1562401800
2019-07-06 8:30am
A29 EPTC - Court 1
Leonardo SOLA [1]
Connor Thomas DOIG [4]
7-5, 6-2
1562401800
2019-07-06 8:30am
A30 EPTC - Court 2
Kyle Erwee [3]
Jordan GEORGIEV [2]
6-4, 6-2
1562490000
2019-07-07 9:00am
A31 EPTC - Court 17
Leonardo SOLA [1]
Kyle Erwee [3]
6-3, 3-6, 6-3
1562490000
2019-07-07 9:00am
B1 EPTC - Court 1
Connor Thomas DOIG [4]
Jordan GEORGIEV [2]
1-6, 2-6
1562328000
2019-07-05 12:00pm
C1 EPTC - Court 10
Jayden PAKKIRI [7]
Boitshepo Maake [5]
3-6, 6-3, 10-6
1562328000
2019-07-05 12:00pm
C2 EPTC - Court 11
Daniel CALVER [6]
STUART VAN DER MERWE [8]
4-6, 6-3, 10-7
1562401800
2019-07-06 8:30am
C3 EPTC - Court 11
Jayden PAKKIRI [7]
Daniel CALVER [6]
6-1, 6-1
1562401800
2019-07-06 8:30am
D1 EPTC - Court 12
Boitshepo Maake [5]
STUART VAN DER MERWE [8]
4-6, 1-6
1562241600
2019-07-04 12:00pm
E1 EPTC - Court 10
Johann Buhrmann
Heinrich WASSERFALL
1-6, 1-6
1562241600
2019-07-04 12:00pm
E2 EPTC - Court 11
Seef DANNHAUSER
Brendan Smith
1-6, 2-6
1562241600
2019-07-04 12:00pm
E3 EPTC - Court 12
Christiaan Cronje
Kyle Nel
6-1, 7-6
1562241600
2019-07-04 12:00pm
E4 EPTC - Court 13
James HART
Quentin Nakano
6-1, 6-2
1562313600
2019-07-05 8:00am
E5 EPTC - Court 4
Heinrich WASSERFALL
Brendan Smith
6-3, 7-6
1562313600
2019-07-05 8:00am
E6 EPTC - Court 5
Christiaan Cronje
James HART
6-2, 1-6, 2-10
1562328000
2019-07-05 12:00pm
E7 EPTC - Court 2
Heinrich WASSERFALL
James HART
1-6, 4-6
1562328000
2019-07-05 12:00pm
F1 EPTC - Court 3
Brendan Smith
Christiaan Cronje
0-6, 2-6
1562313600
2019-07-05 8:00am
G1 EPTC - Court 6
Johann Buhrmann
Seef DANNHAUSER
6-7, 0-6
1562313600
2019-07-05 8:00am
G2 EPTC - Court 7
Kyle Nel
Quentin Nakano
6-0, 6-2
1562328000
2019-07-05 12:00pm
G3 EPTC - Court 4
Seef DANNHAUSER
Kyle Nel
1-6, 2-6
1562328000
2019-07-05 12:00pm
H1 EPTC - Court 5
Johann Buhrmann
Quentin Nakano
6-4, 0-6, 10-6
1562155200
2019-07-03 12:00pm
I2 EPTC - Court 9
Reuben Mattheus
Dian Naude
2-6, 0-6
1562155200
2019-07-03 12:00pm
I3 EPTC - Court 10
Marcus Du Toit [Q]
Ruben Dillman
2-6, 4-6
1562155200
2019-07-03 12:00pm
I4 EPTC - Court 11
Gary Impey [Q]
Pierre Badenhorst
1-6, 0-6
1562155200
2019-07-03 12:00pm
I6 EPTC - Court 13
Philip JAUSS
Rooskrantz Jaydan
0-6, 0-6
1562155200
2019-07-03 12:00pm
I7 EPTC - Court 14
Ntando Norman Nyathi [Q]
Dwalalethu Mkuzo
2-6, 1-6
1562155200
2019-07-03 12:00pm
I8 EPTC - Court 15
MARK AGGENBACH
Dillan PIENAAR
6-2, 6-4
1562236800
2019-07-04 10:40am
I10 EPTC - Court 7
Ruben Dillman
Pierre Badenhorst
6-7, 6-4, 10-8
1562236800
2019-07-04 10:40am
I11 EPTC - Court 8
Dylan Standing [Q]
Rooskrantz Jaydan
0-6, 0-6
1562236800
2019-07-04 10:40am
I12 EPTC - Court 9
Dwalalethu Mkuzo
MARK AGGENBACH
3-6, 3-6
1562246400
2019-07-04 1:20pm
I13 EPTC - Court 11
Dian Naude
Ruben Dillman
6-0, 6-1
1562246400
2019-07-04 1:20pm
I14 EPTC - Court 12
Rooskrantz Jaydan
MARK AGGENBACH
6-0, 4-6, 11-13
1562328000
2019-07-05 12:00pm
I15 EPTC - Court 6
Dian Naude
MARK AGGENBACH
6-2, 6-3
1562328000
2019-07-05 12:00pm
J1 EPTC - Court 7
Ruben Dillman
Rooskrantz Jaydan
2-6, 4-6
1562246400
2019-07-04 1:20pm
K2 EPTC - Court 13
Dylan Standing [Q]
Dwalalethu Mkuzo
6-4, 7-5
1562328000
2019-07-05 12:00pm
K3 EPTC - Court 8
Pierre Badenhorst
Dylan Standing [Q]
6-1, 6-3
1562236800
2019-07-04 10:40am
M2 EPTC - Court 10
Marcus Du Toit [Q]
Gary Impey [Q]
5-7, 0-6
1562236800
2019-07-04 10:40am
M4 EPTC - Court 11
Ntando Norman Nyathi [Q]
Dillan PIENAAR
0-6, 2-6
1562246400
2019-07-04 1:20pm
M5 EPTC - Court 14
Reuben Mattheus
Gary Impey [Q]
6-0, 6-1
1562246400
2019-07-04 1:20pm
M6 EPTC - Court 15
Philip JAUSS
Dillan PIENAAR
4-6, 2-6
1562332800
2019-07-05 1:20pm
M7 EPTC - Court 9
Reuben Mattheus
Dillan PIENAAR
6-4, 6-3
1562332800
2019-07-05 1:20pm
N1 EPTC - Court 10
Gary Impey [Q]
Philip JAUSS
6-4, 7-5
1562332800
2019-07-05 1:20pm
O3 EPTC - Court 11
Marcus Du Toit [Q]
Ntando Norman Nyathi [Q]
3-6, 6-4, 9-11