Print

Main Draw 1 2 TSA051299 GE A1 [1] Tayla WILMOT BYE 3 4 TSA061900 TSA061283 GC GN Shyla MEYERS Emma OLSEN 6-0, 6-0 5 6 TSA061305 TSA061939 GC GE Monique ROBINSON Thandie DU TOIT 6-0, 6-0 7 8 TSA062097 GC A4 BYE [8] Nobuhle ZUNGU 9 10 TSA051344 GE A5 [3] Erin MCKENZIE BYE 11 12 TSA061626 GC A6 BYE Minke GOUWS 13 14 TSA061306 TSA051287 GC GN Corne VAN SCHALKWYK Rozanne VAN DER SCHYFF 6-4, 7-5 15 16 TSA051300 GE A8 BYE [5] Lilitha NDUNGANE 17 18 TSA051070 GC A9 [7] Dina TCHELET BYE 19 20 TSA051297 TSA061877 GC GE Anri VAN DER WALT Zanté VD WESTHUIZEN 6-1, 6-0 21 22 TSA051545 TSA051171 GC GC Nadia MARGARITOV Sunelle BUHRMANN 6-1, 6-2 23 24 TSA061336 FS A12 BYE [4] Luise JANSE VAN RENSBURG 25 26 TSA051303 GN A13 [6] Isabella BASSON BYE 27 28 TSA061595 TSA061713 GN GC Cornelia ROUX Keira BLEKSLEY 6-1, 6-2 29 30 TSA051666 TSA051527 GC GN Carla MALAN Annie VAN SCHALKWYK 6-2, 6-1 31 32 TSA050018 GN A16 BYE [2] NADIA GOUWS [1] Tayla WILMOT Emma OLSEN 6-4, 6-1 Monique ROBINSON [8] Nobuhle ZUNGU 6-2, 6-2 [3] Erin MCKENZIE Minke GOUWS 6-0, 6-0 Rozanne VAN DER SCHYFF [5] Lilitha NDUNGANE 6-1, 6-2 [7] Dina TCHELET Anri VAN DER WALT 7-6(3), 1-6, 6-1 Nadia MARGARITOV [4] Luise JANSE VAN RENSBURG 7-5, 6-1 [6] Isabella BASSON Cornelia ROUX 6-2, 6-1 Carla MALAN [2] NADIA GOUWS 6-0, 6-1 [1] Tayla WILMOT [8] Nobuhle ZUNGU 6-1, 6-1 [3] Erin MCKENZIE [5] Lilitha NDUNGANE 6-3, 6-1 [7] Dina TCHELET [4] Luise JANSE VAN RENSBURG 6-3, 6-3 [6] Isabella BASSON [2] NADIA GOUWS 6-3, 7-5 [1] Tayla WILMOT [5] Lilitha NDUNGANE 6-1, 6-4 [4] Luise JANSE VAN RENSBURG [2] NADIA GOUWS Walkover [5] Lilitha NDUNGANE [2] NADIA GOUWS 6-3, 6-4 [2] NADIA GOUWS
B1 [1] Tayla WILMOT BYE 3/4 Playoff [1] Tayla WILMOT
[8] Nobuhle ZUNGU [7] Dina TCHELET 6-2, 6-0 7/8 Playoff [8] Nobuhle ZUNGU
Monique ROBINSON Carla MALAN 6-1, 6-1 11/12 Playoff Carla MALAN
H1 BYE Nadia MARGARITOV 15/16 Playoff Nadia MARGARITOV
Shyla MEYERS Annie VAN SCHALKWYK 6-1, 6-2 19/20 Playoff Annie VAN SCHALKWYK
L1 BYE Zanté VD WESTHUIZEN 23/24 Playoff Zanté VD WESTHUIZEN
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Tayla WILMOT ZA Jeppe Quondam Tennis Club No -
[2] NADIA GOUWS Marks Park Sports Club No -
[3] Erin MCKENZIE Jeppe Quondam Tennis Club No -
[4] Luise Janse van Rensburg ZA Jim Fouche High No -
[5] Lilitha NDUNGANE ZA Old Edwardian Tennis Club No -
[6] Isabella Basson ZA Midstream College No -
[7] Dina TCHELET ZA Bedfordview Country Club No -
[8] Nobuhle Zungu ZA Marks Park Sports Club No -
- Minke Gouws Midstream College No -
- Carla Malan ZA Wally Moreton Tennis Club No -
- Rozanne Van der Schyff ZA Menlopark High School No -
- Monique ROBINSON ZA Bryanston Sports Club No -
- Keira Bleksley ZA Bryanston Sports Club No -
- Anri Van der Walt Randburg Tennis Club No -
- Sunelle Buhrmann Randburg Tennis Club No -
- Emma OLSEN ZA Irene Country Club No -
- Corne VAN SCHALKWYK ZA Randburg Tennis Club No -
- Cornelia Roux Waverley Tennis Club No -
- Shyla Meyers ZA Rivonia Tennis Club No -
- Nadia margaritov ZA Bedfordview Country Club No -
- Zanté Vd Westhuizen ZA Eastern Gauteng Juniors No -
- Thandie Du Toit No -
- Annie van Schalkwyk ZA Tuks Tennis Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1562140800
2019-07-03 8:00am
A2 EPTC - Court 7
Shyla Meyers
Emma OLSEN
0-6, 0-6
1562140800
2019-07-03 8:00am
A3 EPTC - Court 8
Monique ROBINSON
Thandie Du Toit
6-0, 6-0
1562145600
2019-07-03 9:20am
A7 EPTC - Court 9
Corne VAN SCHALKWYK
Rozanne Van der Schyff
4-6, 5-7
1562145600
2019-07-03 9:20am
A10 EPTC - Court 10
Anri Van der Walt
Zanté Vd Westhuizen
6-1, 6-0
1562145600
2019-07-03 9:20am
A11 EPTC - Court 11
Nadia margaritov
Sunelle Buhrmann
6-1, 6-2
1562145600
2019-07-03 9:20am
A14 EPTC - Court 12
Cornelia Roux
Keira Bleksley
6-1, 6-2
1562145600
2019-07-03 9:20am
A15 EPTC - Court 13
Carla Malan
Annie van Schalkwyk
6-2, 6-1
1562227200
2019-07-04 8:00am
A17 EPTC - Court 17
Tayla WILMOT [1]
Emma OLSEN
6-4, 6-1
1562227200
2019-07-04 8:00am
A18 EPTC - Court 1
Monique ROBINSON
Nobuhle Zungu [8]
2-6, 2-6
1562227200
2019-07-04 8:00am
A19 EPTC - Court 2
Erin MCKENZIE [3]
Minke Gouws
6-0, 6-0
1562227200
2019-07-04 8:00am
A20 EPTC - Court 3
Rozanne Van der Schyff
Lilitha NDUNGANE [5]
1-6, 2-6
1562227200
2019-07-04 8:00am
A21 EPTC - Court 4
Dina TCHELET [7]
Anri Van der Walt
7-6(3), 1-6, 6-1
1562227200
2019-07-04 8:00am
A22 EPTC - Court 5
Nadia margaritov
Luise Janse van Rensburg [4]
5-7, 1-6
1562227200
2019-07-04 8:00am
A23 EPTC - Court 6
Isabella Basson [6]
Cornelia Roux
6-2, 6-1
1562227200
2019-07-04 8:00am
A24 EPTC - Court 7
Carla Malan
NADIA GOUWS [2]
0-6, 1-6
1562318400
2019-07-05 9:20am
A25 EPTC - Court 13
Tayla WILMOT [1]
Nobuhle Zungu [8]
6-1, 6-1
1562318400
2019-07-05 9:20am
A26 EPTC - Court 14
Erin MCKENZIE [3]
Lilitha NDUNGANE [5]
3-6, 1-6
1562318400
2019-07-05 9:20am
A27 EPTC - Court 15
Dina TCHELET [7]
Luise Janse van Rensburg [4]
3-6, 3-6
1562318400
2019-07-05 9:20am
A28 EPTC - Court 16
Isabella Basson [6]
NADIA GOUWS [2]
3-6, 5-7
1562401800
2019-07-06 8:30am
A29 EPTC - Court 3
Tayla WILMOT [1]
Lilitha NDUNGANE [5]
1-6, 4-6
N/A A30 EPTC - Court 4
Luise Janse van Rensburg [4]
(Did not play)
NADIA GOUWS [2]
Walkover
1562490000
2019-07-07 9:00am
A31 EPTC - Court 2
Lilitha NDUNGANE [5]
NADIA GOUWS [2]
3-6, 4-6
1562328000
2019-07-05 12:00pm
C1 EPTC - Court 12
Nobuhle Zungu [8]
Erin MCKENZIE [3]
3-6, 2-6
1562328000
2019-07-05 12:00pm
C2 EPTC - Court 13
Dina TCHELET [7]
Isabella Basson [6]
4-6, 2-6
1562401800
2019-07-06 8:30am
C3 EPTC - Court 13
Erin MCKENZIE [3]
Isabella Basson [6]
6-1, 6-3
1562401800
2019-07-06 8:30am
D1 EPTC - Court 14
Nobuhle Zungu [8]
Dina TCHELET [7]
6-2, 6-0
N/A E1 -
Emma OLSEN
(Did not play)
Monique ROBINSON
Walkover
1562241600
2019-07-04 12:00pm
E2 EPTC - Court 17
Minke Gouws
Rozanne Van der Schyff
1-6, 1-6
1562241600
2019-07-04 12:00pm
E3 EPTC - Court 2
Anri Van der Walt
Nadia margaritov
6-0, 7-5
1562241600
2019-07-04 12:00pm
E4 EPTC - Court 3
Cornelia Roux
Carla Malan
2-6, 2-6
1562313600
2019-07-05 8:00am
E5 EPTC - Court 8
Monique ROBINSON
Rozanne Van der Schyff
3-6, 3-6
1562323200
2019-07-05 10:40am
E6 EPTC - Court 1
Anri Van der Walt
Carla Malan
6-4, 6-4
1562409000
2019-07-06 10:30am
E7 EPTC - Court 1
Rozanne Van der Schyff
Anri Van der Walt
6-3, 6-3
1562401800
2019-07-06 8:30am
F1 EPTC - Court 15
Monique ROBINSON
Carla Malan
1-6, 1-6
1562323200
2019-07-05 10:40am
G2 EPTC - Court 15
Nadia margaritov
Cornelia Roux
3-6, 2-6
1562332800
2019-07-05 1:20pm
G3 EPTC - Court 1
Minke Gouws
Cornelia Roux
4-6, 2-6
1562236800
2019-07-04 10:40am
I9 EPTC - Court 12
Shyla Meyers
Thandie Du Toit
6-4, 4-6, 10-5
1562236800
2019-07-04 10:40am
I11 EPTC - Court 13
Zanté Vd Westhuizen
Sunelle Buhrmann
0-6, 2-6
1562236800
2019-07-04 10:40am
I12 EPTC - Court 14
Keira Bleksley
Annie van Schalkwyk
3-6, 7-5, 3-10
1562246400
2019-07-04 1:20pm
I13 EPTC - Court 16
Shyla Meyers
Corne VAN SCHALKWYK
0-6, 1-6
1562246400
2019-07-04 1:20pm
I14 EPTC - Court 17
Sunelle Buhrmann
Annie van Schalkwyk
6-2, 7-5
1562323200
2019-07-05 10:40am
I15 EPTC - Court 17
Corne VAN SCHALKWYK
Sunelle Buhrmann
6-0, 6-2
1562323200
2019-07-05 10:40am
J1 EPTC - Court 16
Shyla Meyers
Annie van Schalkwyk
1-6, 2-6
1562246400
2019-07-04 1:20pm
K2 EPTC - Court 2
Zanté Vd Westhuizen
Keira Bleksley
1-6, 2-6
1562323200
2019-07-05 10:40am
K3 EPTC - Court 2
Thandie Du Toit
Keira Bleksley
2-6, 2-6