Print

Main Draw 1 2 TSA060040 TSA061494 KZN EP [1] Kaitlyn RAMDUTH [Q] Danelle THERON 6-0, 6-0 3 4 TSA061206 TSA071266 EDEN BOL Anandie DE WAAL [Q] Janke OLIVIER 6-1, 6-0 5 6 TSA061355 TSA071156 WP FS [Q] Sophia FULLER Donna LE ROUX 6-1, 6-3 7 8 TSA071155 TSA061430 BOL WP KELLY COETZEE [8] Mia KOTZE 6-2, 6-1 9 10 TSA061270 TSA061300 WP BOL [4] Rebecca WIDAN [Q] Hanmaré MC ASLIN 6-3, 6-3 11 12 TSA071207 TSA061211 KZN BOL sophia SOLODOVNICOVA SINGH Liza HUMAN 3-6, 7-6(4), 6-2 13 14 TSA061306 TSA061272 GC FS Corne VAN SCHALKWYK Mia SCHIMPER 6-2, 6-0 15 16 TSA071122 TSA071151 BOL GE [Q] Nina CILLIERS [5] Danielle CHAPMAN 6-1, 6-1 17 18 TSA061250 TSA071129 WP GAU [6] Celina JOSEPH [Q] Sasha Natalie CHIMEDZA 6-3, 6-4 19 20 TSA061005 TSA071400 BOL WP Carli KRUGER [Q] Emily DU TOIT 6-0, 6-0 21 22 TSA071146 TSA070028 EP EDEN Abigayel VOSLOO Ile LATEGAN Walkover 23 24 TSA071168 TSA061097 GC KZN Almé VAN SCHALKWYK [3] Ashtyn CASON 6-3, 6-4 25 26 TSA071157 TSA070056 GC KZN [7] Amelie VAN ZYL Alexandra UYS 7-6(5), 6-4 27 28 TSA061271 TSA061225 FS WP Nina SCHIMPER [Q] Angeliq COETZER 3-6, 6-1, 6-0 29 30 TSA071644 TSA071108 WP KZN Nina VAN EEDEN Yenzokuhle DLADLA 6-4, 6-0 31 32 TSA061281 TSA06157 GN BOL Amike BOTHA [2] Jani STEYN 6-1, 6-2 [1] Kaitlyn RAMDUTH Anandie DE WAAL 6-4, 6-3 [Q] Sophia FULLER [8] Mia KOTZE 6-3, 7-6 [Q] Hanmaré MC ASLIN Liza HUMAN 6-1, 6-1 Mia SCHIMPER [5] Danielle CHAPMAN 6-1, 6-1 [6] Celina JOSEPH Carli KRUGER 6-4, 6-3 Abigayel VOSLOO [3] Ashtyn CASON 6-2, 6-1 Alexandra UYS Nina SCHIMPER 6-1, 6-3 Yenzokuhle DLADLA [2] Jani STEYN 6-1, 6-0 [1] Kaitlyn RAMDUTH [Q] Sophia FULLER 7-6, 6-2 [Q] Hanmaré MC ASLIN [5] Danielle CHAPMAN 6-3, 6-4 Carli KRUGER [3] Ashtyn CASON 6-0, 6-1 Nina SCHIMPER [2] Jani STEYN 6-4, 6-3 [Q] Sophia FULLER [Q] Hanmaré MC ASLIN 6-4, 2-6, 6-4 Carli KRUGER [2] Jani STEYN 5-7, 7-6, 6-2 [Q] Sophia FULLER Carli KRUGER 3-6, 6-3, 6-1 Carli KRUGER
[1] Kaitlyn RAMDUTH [3] Ashtyn CASON 6-2, 6-0 7/8 Playoff [1] Kaitlyn RAMDUTH
[8] Mia KOTZE Alexandra UYS 6-4, 6-3 11/12 Playoff Alexandra UYS
Anandie DE WAAL Yenzokuhle DLADLA 6-4, 6-4 15/16 Playoff Yenzokuhle DLADLA
Donna LE ROUX Amike BOTHA 6-4, 7-5 19/20 Playoff Amike BOTHA
L1 BYE Almé VAN SCHALKWYK 23/24 Playoff Almé VAN SCHALKWYK
sophia SOLODOVNICOVA SINGH [Q] Emily DU TOIT 6-3, 7-5 27/28 Playoff sophia SOLODOVNICOVA SINGH
P1 [Q] Danelle THERON BYE 31/32 Playoff [-1] Danelle THERON
Starting Box Position Player Name Nationality Club
A1 2 Danelle Theron Cradock Tennis Club
A2 2 Janke Olivier Hexvalley High School
A3 1 Sophia Fuller ZA Rondebosch Tennis Centre
A5 2 Hanmaré Mc Aslin Somerset West Tennis Club
A8 1 Nina Cilliers ZA Hermanus Tennis Academy
A9 2 Sasha Natalie Chimedza Benoni Tennis Club
A10 2 Emily Du Toit ZA De Hoop Primary School
A14 2 Angeliq Coetzer Beaumont Primary School
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Kaitlyn RAMDUTH ZA Mitchell Park Tennis Club No -
- Anandie DE WAAL Wesbank (Oudtshoorn) Tennis Club No -
- Donna Le roux ZA Oranje Meisies Laer No -
- KELLY Coetzee ZA Noord-Eind Laerskool No -
[8] Mia Kotze Curro Durbanville No -
[4] Rebecca Widan ZA Western Province Cricket Club (Tennis) No -
- sophia solodovnicova singh ZA Westridge Tennis Stadium No -
- Liza Human ZA Hoër Meisieskool Bloemhof No -
- Corne VAN SCHALKWYK ZA Randburg Tennis Club No -
- Mia SCHIMPER Oranje Meisies Hoër No -
[5] Danielle CHAPMAN ZA Selection Park Tennis Club No -
[6] Celina Joseph ZA Laerskool Swartland No -
- Carli KRUGER Laerskool Eikestad No -
- Abigayel Vosloo Drostdy Park Tennis Club No -
- Ile LATEGAN Nmmu George Tennis Club No -
- Almé VAN SCHALKWYK ZA Randburg Tennis Club No -
[3] Ashtyn CASON ZA Hillcrest Tennis Club No -
[7] Amelie VAN ZYL Jeppe Quondam Tennis Club No -
- Alexandra Uys ZA Wykeham Collegiate High No -
- Nina SCHIMPER Oranje Meisies Hoër No -
- Nina van Eeden Welgemoed Tennis Club No -
- Yenzokuhle Dladla ZA Prospect Tennis Club No -
- Amike BOTHA ZA Menlopark High School No -
[2] Jani STEYN Laerskool Swartland No -
[Q] Hanmaré Mc Aslin Somerset West Tennis Club No -
[Q] Sasha Natalie Chimedza Benoni Tennis Club No -
[Q] Sophia Fuller ZA Rondebosch Tennis Centre No -
[Q] Janke Olivier Hexvalley High School No -
[Q] Nina Cilliers ZA Hermanus Tennis Academy No -
[Q] Danelle Theron Cradock Tennis Club No -
[Q] Angeliq Coetzer Beaumont Primary School No -
[Q] Emily Du Toit ZA De Hoop Primary School No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1576137600
2019-12-12 8:00am
A1 Rhe - Court 1
Kaitlyn RAMDUTH [1]
Danelle Theron [Q]
6-0, 6-0
1576137600
2019-12-12 8:00am
A2 Rhe - Court 2
Anandie DE WAAL
Janke Olivier [Q]
6-1, 6-0
1576137600
2019-12-12 8:00am
A3 Rhe - Court 3
Sophia Fuller [Q]
Donna Le roux
6-1, 6-3
1576137600
2019-12-12 8:00am
A4 Rhe - Court 4
KELLY Coetzee
Mia Kotze [8]
2-6, 1-6
1576137600
2019-12-12 8:00am
A5 Rhe - Court 5
Rebecca Widan [4]
Hanmaré Mc Aslin [Q]
3-6, 3-6
1576137600
2019-12-12 8:00am
A6 Rhe - Court 6
sophia solodovnicova singh
Liza Human
6-3, 6-7(4), 2-6
1576142100
2019-12-12 9:15am
A7 Rhe - Court 1
Corne VAN SCHALKWYK
Mia SCHIMPER
2-6, 0-6
1576142100
2019-12-12 9:15am
A8 Rhe - Court 2
Nina Cilliers [Q]
Danielle CHAPMAN [5]
1-6, 1-6
1576142100
2019-12-12 9:15am
A9 Rhe - Court 3
Celina Joseph [6]
Sasha Natalie Chimedza [Q]
6-3, 6-4
1576142100
2019-12-12 9:15am
A10 Rhe - Court 4
Carli KRUGER
Emily Du Toit [Q]
6-0, 6-0
N/A A11 -
Abigayel Vosloo
Ile LATEGAN
(Did not play)
Walkover
1576142100
2019-12-12 9:15am
A12 Rhe - Court 6
Almé VAN SCHALKWYK
Ashtyn CASON [3]
3-6, 4-6
1576146600
2019-12-12 10:30am
A13 Rhe - Court 1
Amelie VAN ZYL [7]
Alexandra Uys
6-7(5), 4-6
1576146600
2019-12-12 10:30am
A14 Rhe - Court 2
Nina SCHIMPER
Angeliq Coetzer [Q]
3-6, 6-1, 6-0
1576146600
2019-12-12 10:30am
A15 Rhe - Court 3
Nina van Eeden
Yenzokuhle Dladla
4-6, 0-6
1576146600
2019-12-12 10:30am
A16 Rhe - Court 4
Amike BOTHA
Jani STEYN [2]
1-6, 2-6
1576224000
2019-12-13 8:00am
A17 Rhe - Court 1
Kaitlyn RAMDUTH [1]
Anandie DE WAAL
6-4, 6-3
1576224000
2019-12-13 8:00am
A18 Rhe - Court 2
Sophia Fuller [Q]
Mia Kotze [8]
6-3, 7-6
1576224000
2019-12-13 8:00am
A19 Rhe - Court 3
Hanmaré Mc Aslin [Q]
Liza Human
6-1, 6-1
1576224000
2019-12-13 8:00am
A20 Rhe - Court 4
Mia SCHIMPER
Danielle CHAPMAN [5]
1-6, 1-6
1576224000
2019-12-13 8:00am
A21 Rhe - Court 5
Celina Joseph [6]
Carli KRUGER
4-6, 3-6
1576224000
2019-12-13 8:00am
A22 Rhe - Court 6
Abigayel Vosloo
Ashtyn CASON [3]
2-6, 1-6
1576228500
2019-12-13 9:15am
A23 Rhe - Court 1
Alexandra Uys
Nina SCHIMPER
1-6, 3-6
1576228500
2019-12-13 9:15am
A24 Rhe - Court 2
Yenzokuhle Dladla
Jani STEYN [2]
1-6, 0-6
1576310400
2019-12-14 8:00am
A25 Rhe - Court 1
Kaitlyn RAMDUTH [1]
Sophia Fuller [Q]
6-7, 2-6
1576310400
2019-12-14 8:00am
A26 Rhe - Court 2
Hanmaré Mc Aslin [Q]
Danielle CHAPMAN [5]
6-3, 6-4
1576310400
2019-12-14 8:00am
A27 Rhe - Court 3
Carli KRUGER
Ashtyn CASON [3]
6-0, 6-1
1576310400
2019-12-14 8:00am
A28 Rhe - Court 4
Nina SCHIMPER
Jani STEYN [2]
4-6, 3-6
1576396800
2019-12-15 8:00am
A29 STK - Court 04
Sophia Fuller [Q]
Hanmaré Mc Aslin [Q]
6-4, 2-6, 6-4
1576396800
2019-12-15 8:00am
A30 STK - Court 05
Carli KRUGER
Jani STEYN [2]
5-7, 7-6, 6-2
1576483200
2019-12-16 8:00am
A31 STK - Court 03
Sophia Fuller [Q]
Carli KRUGER
6-3, 3-6, 1-6
1576483200
2019-12-16 8:00am
B1 STK - Court 08
Hanmaré Mc Aslin [Q]
Jani STEYN [2]
2-6, 3-6
1576319400
2019-12-14 10:30am
C1 Rhe - Court 1
Kaitlyn RAMDUTH [1]
(Ret.)
Danielle CHAPMAN [5]
0-6, 1-3
Retired
1576319400
2019-12-14 10:30am
C2 Rhe - Court 2
Ashtyn CASON [3]
Nina SCHIMPER
2-6, 1-6
1576396800
2019-12-15 8:00am
C3 Rhe - Court 1
Danielle CHAPMAN [5]
Nina SCHIMPER
4-6, 2-6
1576410300
2019-12-15 11:45am
D1 Rhe - Court 8
Kaitlyn RAMDUTH [1]
Ashtyn CASON [3]
6-2, 6-0
1576237500
2019-12-13 11:45am
E1 Rhe - Court 6
Anandie DE WAAL
Mia Kotze [8]
2-6, 4-6
1576237500
2019-12-13 11:45am
E2 Rhe - Court 7
Liza Human
Mia SCHIMPER
0-6, 0-6
1576242000
2019-12-13 1:00pm
E3 Rhe - Court 8
Celina Joseph [6]
Abigayel Vosloo
6-2, 6-0
1576242000
2019-12-13 1:00pm
E4 Rhe - Court 1
Alexandra Uys
Yenzokuhle Dladla
7-6(1), 4-6, 10-6
1576310400
2019-12-14 8:00am
E5 Rhe - Court 5
Mia Kotze [8]
Mia SCHIMPER
0-6, 0-6
1576310400
2019-12-14 8:00am
E6 Rhe - Court 6
Celina Joseph [6]
Alexandra Uys
6-0, 6-0
1576319400
2019-12-14 10:30am
E7 Rhe - Court 3
Mia SCHIMPER
Celina Joseph [6]
1-6, 0-6
1576319400
2019-12-14 10:30am
F1 Rhe - Court 4
Mia Kotze [8]
Alexandra Uys
4-6, 3-6
1576318500
2019-12-14 10:15am
G1 STK -
Anandie DE WAAL
Liza Human
3-6, 3-6
1576320300
2019-12-14 10:45am
G2 STK -
Abigayel Vosloo
Yenzokuhle Dladla
6-3, 6-2
1576319400
2019-12-14 10:30am
G3 Rhe - Court 5
Liza Human
Abigayel Vosloo
6-2, 6-0
1576319400
2019-12-14 10:30am
H1 Rhe - Court 6
Anandie DE WAAL
Yenzokuhle Dladla
4-6, 4-6
1576146600
2019-12-12 10:30am
I1 Rhe - Court 5
Danelle Theron [Q]
Janke Olivier [Q]
0-6, 1-6
1576146600
2019-12-12 10:30am
I2 Rhe - Court 6
Donna Le roux
KELLY Coetzee
6-0, 6-1
1576151100
2019-12-12 11:45am
I3 Rhe - Court 1
Rebecca Widan [4]
sophia solodovnicova singh
6-0, 6-1
1576151100
2019-12-12 11:45am
I4 Rhe - Court 2
Corne VAN SCHALKWYK
Nina Cilliers [Q]
6-2, 6-2
1576151100
2019-12-12 11:45am
I5 Rhe - Court 3
Sasha Natalie Chimedza [Q]
Emily Du Toit [Q]
6-0, 6-2
1576155600
2019-12-12 1:00pm
I7 Rhe - Court 1
Amelie VAN ZYL [7]
Angeliq Coetzer [Q]
5-7, 2-6
1576155600
2019-12-12 1:00pm
I8 Rhe - Court 2
Nina van Eeden
Amike BOTHA
4-6, 4-6
N/A I9 -
Janke Olivier [Q]
(Did not play)
Donna Le roux
Walkover
1576228500
2019-12-13 9:15am
I10 Rhe - Court 4
Rebecca Widan [4]
Corne VAN SCHALKWYK
6-1, 6-0
1576228500
2019-12-13 9:15am
I11 Rhe - Court 5
Sasha Natalie Chimedza [Q]
Almé VAN SCHALKWYK
6-4, 6-1
1576228500
2019-12-13 9:15am
I12 Rhe - Court 6
Angeliq Coetzer [Q]
Amike BOTHA
3-6, 4-6
1576242000
2019-12-13 1:00pm
I13 Rhe - Court 2
Donna Le roux
Rebecca Widan [4]
5-7, 0-6
1576242000
2019-12-13 1:00pm
I14 Rhe - Court 3
Sasha Natalie Chimedza [Q]
Amike BOTHA
6-1, 6-1
N/A I15 -
Rebecca Widan [4]
Sasha Natalie Chimedza [Q]
(Did not play)
Walkover
1576314900
2019-12-14 9:15am
J1 Rhe - Court 4
Donna Le roux
Amike BOTHA
4-6, 5-7
1576242000
2019-12-13 1:00pm
K2 Rhe - Court 5
Almé VAN SCHALKWYK
Angeliq Coetzer [Q]
2-6, 2-6
1576314900
2019-12-14 9:15am
K3 Rhe - Court 5
Corne VAN SCHALKWYK
Angeliq Coetzer [Q]
4-6, 3-6
1576233000
2019-12-13 10:30am
M1 Rhe - Court 1
Danelle Theron [Q]
KELLY Coetzee
1-6, 1-6
1576233000
2019-12-13 10:30am
M2 Rhe - Court 2
sophia solodovnicova singh
Nina Cilliers [Q]
6-3, 6-3
1576233000
2019-12-13 10:30am
M4 Rhe - Court 3
Amelie VAN ZYL [7]
Nina van Eeden
6-4, 6-2
1576242000
2019-12-13 1:00pm
M5 Rhe - Court 6
KELLY Coetzee
sophia solodovnicova singh
6-1, 6-4
1576242000
2019-12-13 1:00pm
M6 Rhe - Court 7
Emily Du Toit [Q]
Amelie VAN ZYL [7]
0-6, 1-6
1576314900
2019-12-14 9:15am
M7 Rhe - Court 6
KELLY Coetzee
Amelie VAN ZYL [7]
4-6, 2-6
1576314900
2019-12-14 9:15am
N1 Rhe - Court 7
sophia solodovnicova singh
Emily Du Toit [Q]
6-3, 7-5
1576246500
2019-12-13 2:15pm
O1 Rhe - Court 1
Danelle Theron [Q]
Nina Cilliers [Q]
1-6, 4-6
1576314900
2019-12-14 9:15am
O3 Rhe - Court 8
Nina Cilliers [Q]
Nina van Eeden
2-6, 1-6