Print

Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Partner Alternate Replaced
[1] Stefan Stieger ZA Hermanus Tennis Club Bogdan Mandic No -
[1] Bogdan Mandic Grey College Primary Stefan Stieger No -
[2] Jayden SUMMERS Hartebeespoort Tennis Club Rhys Vorwerk No -
[2] Rhys Vorwerk Hillcrest Tennis Club Jayden SUMMERS No -
[3] Nhlakanipho NGWENYA Fairland Tennis Club JP Snyman No -
[3] JP Snyman Nelspruit Hoerskool Nhlakanipho NGWENYA No -
[4] Ronan Gorton Meadowridge Tennis Club Alex Dublin No -
[4] Alex Dublin ZA Athlone Tennis Club Ronan Gorton No -
- Marcel Joubert ZA Durbanville Tennis Club Jannes KRAUSE No -
- Franco Rust ZA Laerskool Dirkie Uys Primary Jean Joubert No -
- Jean Joubert Laerskool Hermanus Franco Rust No -
- Warwick Toop Van Der Stel Tennis Club Giacomo Coppini No -
- Giacomo Coppini IT Van Der Stel Tennis Club Warwick Toop No -
- Hano Gerber Vryberg Tennis Club Cooper McCarthy No -
- Francis Rothman Welgemoed Tennis Club Nicholas Ellis No -
- Nicolas Lourens De Hoop Primary School Ethan Pieber No -
- Nicholas Ellis Welgemoed Tennis Club Francis Rothman No -
- Ethan Pieber ZA Curro Sitari Independent School Nicolas Lourens No -
- Asher Chimedza Benoni Tennis Club Matthew Goodchild No -
- RUAN DELPORT Schweizer Reneke Primary Ludwig Du Toit No -
- Sebastian Oosthuizen ZA Laerskool Eikestad Luke Verwey No -
- Luke Verwey ZA Laerskool Eikestad Sebastian Oosthuizen No -
- Jannes KRAUSE ZA Grey College Primary Marcel Joubert No -
- Izak Burger jnr ZA Laerskool Lochnerhof Kei Badenhorst No -
- Matthew Goodchild Grey College Primary Asher Chimedza No -
- Ludwig Du Toit Grey College Primary RUAN DELPORT No -
- Declan Halsey Bryanston Sports Club Alexander Vintcent No -
- Alexander Vintcent Bryanston Sports Club Declan Halsey No -
- Kei Badenhorst ZA Pinelands Tennis Club Izak Burger jnr No -
- Cooper McCarthy Pinelands Tennis Club Hano Gerber No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1576160100
2019-12-12 2:15pm
A2 PAU - Court 1
Jean Joubert
Franco Rust
Hano Gerber
Cooper McCarthy
6-2, 6-2
1576160100
2019-12-12 2:15pm
A3 PAU - Court 2
Alex Dublin [4]
Ronan Gorton [4]
Ethan Pieber
Nicolas Lourens
6-3, 6-1
1576160100
2019-12-12 2:15pm
A4 PAU - Court 3
Sebastian Oosthuizen
Luke Verwey
Asher Chimedza
Matthew Goodchild
7-6(1), 6-1
1576160100
2019-12-12 2:15pm
A5 PAU - Court 4
Warwick Toop
Giacomo Coppini
Nicholas Ellis
Francis Rothman
1-6, 2-6
1576160100
2019-12-12 2:15pm
A6 PAU - Court 5
RUAN DELPORT
Ludwig Du Toit
Nhlakanipho NGWENYA [3]
JP Snyman [3]
6-7(4), 1-6
1576160100
2019-12-12 2:15pm
A7 PAU - Court 6
Declan Halsey
Alexander Vintcent
Kei Badenhorst
Izak Burger jnr
6-7(3), 4-6
1576164600
2019-12-12 3:30pm
A8 PAU - Court 1
Jannes KRAUSE
Marcel Joubert
Jayden SUMMERS [2]
Rhys Vorwerk [2]
2-6, 1-6
1576249200
2019-12-13 3:00pm
A9 PAU - Court 5
Bogdan Mandic [1]
Stefan Stieger [1]
Jean Joubert
Franco Rust
6-2, 6-0
1576249200
2019-12-13 3:00pm
A10 PAU - Court 6
Alex Dublin [4]
Ronan Gorton [4]
Sebastian Oosthuizen
Luke Verwey
6-4, 6-2
1576251000
2019-12-13 3:30pm
A11 PAU - Court 1
Nicholas Ellis
Francis Rothman
Nhlakanipho NGWENYA [3]
JP Snyman [3]
0-6, 3-6
1576251000
2019-12-13 3:30pm
A12 PAU - Court 2
Kei Badenhorst
Izak Burger jnr
Jayden SUMMERS [2]
Rhys Vorwerk [2]
1-6, 1-6
1576328400
2019-12-14 1:00pm
A13 PAU - Court 1
Bogdan Mandic [1]
Stefan Stieger [1]
Alex Dublin [4]
Ronan Gorton [4]
7-6(3), 6-4
1576328400
2019-12-14 1:00pm
A14 PAU - Court 2
Nhlakanipho NGWENYA [3]
JP Snyman [3]
Jayden SUMMERS [2]
Rhys Vorwerk [2]
4-6, 6-3, 10-8
1576421100
2019-12-15 2:45pm
A15 STK - Court 05
Bogdan Mandic [1]
Stefan Stieger [1]
Nhlakanipho NGWENYA [3]
JP Snyman [3]
6-4, 6-4