Print

Qualification Draw 1 2 TSA061355 WP A1 [1] Sophia FULLER BYE 3 4 TSA071699 TSA071009 BOL GN Shené DU PLESSIS Nicola JANSE VAN RENSBURG 7-5, 6-3 5 6 TSA061544 TSA071702 Khomas WP Jamilla HUNGAMO Alida NEL 6-0, 6-0 7 8 TSA071266 TSA061530 BOL BOL Janke OLIVIER [8] Mia HOSKING 4-6, 6-1, 12-10 9 10 TSA061586 WP A5 [4] Jade ATKINS BYE 11 12 TSA071129 TSA071689 GAU BOL Sasha Natalie CHIMEDZA Jenna PETTIPHER 6-0, 6-1 13 14 TSA061300 TSA071250 BOL WP Hanmaré MC ASLIN Emily SIMONS 6-1, 6-1 15 16 TSA071646 TSA071176 WP WP Esther BENSON [6] Abigael STRAUSS 6-3, 3-6, 10-4 17 18 TSA061419 TSA071117 NWP GN [7] Charne MULDER Chloe LOOTS 6-0, 6-1 19 20 TSA071421 TSA061225 BOL WP Leentjie KIEVIET Angeliq COETZER 6-0, 6-0 21 22 TSA072170 TSA071122 Khomas BOL Riamarie VISAGIE Nina CILLIERS 6-0, 6-0 23 24 TSA071319 BOL A12 BYE [3] Shiloh DANIELS 25 26 TSA061319 EDEN A13 [5] Mialize WESSELS BYE 27 28 TSA071400 TSA071757 WP GN Emily DU TOIT Lisa BOER 6-0, 6-0 29 30 TSA061244 TSA071695 Khomas WP Dominique THERON Lara POTGIETER 6-1, 6-1 31 32 TSA061494 EP A16 BYE [2] Danelle THERON [1] Sophia FULLER Shené DU PLESSIS 6-0, 6-3 Alida NEL Janke OLIVIER 7-5, 6-1 [4] Jade ATKINS Sasha Natalie CHIMEDZA 6-0, 6-0 Hanmaré MC ASLIN Esther BENSON 6-4, 6-2 [7] Charne MULDER Angeliq COETZER 6-0, 6-0 Nina CILLIERS [3] Shiloh DANIELS 6-3, 6-1 [5] Mialize WESSELS Emily DU TOIT 6-3, 6-2 Lara POTGIETER [2] Danelle THERON 6-4, 4-6, 12-10 Sophia FULLER Janke OLIVIER Sasha Natalie CHIMEDZA Hanmaré MC ASLIN Angeliq COETZER Nina CILLIERS Emily DU TOIT Danelle THERON
D1 7/8 Playoff
Alida NEL [7] Charne MULDER 6-2, 6-0 11/12 Playoff Alida NEL
[4] Jade ATKINS [5] Mialize WESSELS 7-5, 6-2 15/16 Playoff [4] Jade ATKINS
[8] Mia HOSKING Dominique THERON 6-0, 6-1 19/20 Playoff [8] Mia HOSKING
Jenna PETTIPHER Riamarie VISAGIE 6-1, 6-0 23/24 Playoff Jenna PETTIPHER
N1 Jamilla HUNGAMO BYE 27/28 Playoff Jamilla HUNGAMO
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Sophia Fuller ZA Rondebosch Tennis Centre No -
[2] Danelle Theron Cradock Tennis Club No -
[3] Shiloh Daniels ZA Rhenish Laerskool No -
[4] Jade ATKINS ZA HMS La Rochelle No -
[5] Mialize WESSELS ZA Riversdal Tennis Club No -
[6] Abigael Strauss ZA Durbanville High No -
[7] Charne Mulder Rustenburg High No -
[8] Mia Hosking ZA Rhenish Laerskool No -
- Dominique Theron NA Johan Theron Tennis School No -
- Lara Potgieter De Hoop Primary School No -
- Jamilla Hungamo NA Johan Theron Tennis School No -
- Emily Du Toit ZA De Hoop Primary School No -
- Riamarie Visagie Johan Theron Tennis School No -
- Alida Nel Durbanville Tennis Club No -
- Emily Simons Plumstead Tennis Club No -
- Angeliq Coetzer Beaumont Primary School No -
- Jenna Pettipher Rhenish Laerskool No -
- Shené Du Plessis Rhenish Laerskool No -
- Hanmaré Mc Aslin Somerset West Tennis Club No -
- Sasha Natalie Chimedza Benoni Tennis Club No -
- Chloe Loots ZA Constantia Primary No -
- Nicola JANSE VAN RENSBURG ZA Elarduspark Primary No -
- Lisa Boer St Mary'S Dsg Primary No -
- Leentjie Kieviet Laerskool Eikestad No -
- Janke Olivier Hexvalley High School No -
- Nina Cilliers ZA Hermanus Tennis Academy No -
- Esther Benson Somerset West No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1576051200
2019-12-11 8:00am
A2 Rhe - Court 1
Shené Du Plessis
Nicola JANSE VAN RENSBURG
7-5, 6-3
1576051200
2019-12-11 8:00am
A3 Rhe - Court 2
Jamilla Hungamo
Alida Nel
0-6, 0-6
1576051200
2019-12-11 8:00am
A4 Rhe - Court 3
Janke Olivier
Mia Hosking [8]
4-6, 6-1, 12-10
1576051200
2019-12-11 8:00am
A6 Rhe - Court 4
Sasha Natalie Chimedza
Jenna Pettipher
6-0, 6-1
1576051200
2019-12-11 8:00am
A7 Rhe - Court 5
Hanmaré Mc Aslin
Emily Simons
6-1, 6-1
1576051200
2019-12-11 8:00am
A8 Rhe - Court 6
Esther Benson
Abigael Strauss [6]
6-3, 3-6, 10-4
1576055700
2019-12-11 9:15am
A9 Rhe - Court 1
Charne Mulder [7]
Chloe Loots
6-0, 6-1
1576055700
2019-12-11 9:15am
A10 Rhe - Court 2
Leentjie Kieviet
Angeliq Coetzer
0-6, 0-6
1576055700
2019-12-11 9:15am
A11 Rhe - Court 3
Riamarie Visagie
Nina Cilliers
0-6, 0-6
1576055700
2019-12-11 9:15am
A14 Rhe - Court 4
Emily Du Toit
Lisa Boer
6-0, 6-0
1576055700
2019-12-11 9:15am
A15 Rhe - Court 5
Dominique Theron
Lara Potgieter
1-6, 1-6
1576060200
2019-12-11 10:30am
A17 Rhe - Court 1
Sophia Fuller [1]
Shené Du Plessis
6-0, 6-3
1576060200
2019-12-11 10:30am
A18 Rhe - Court 2
Alida Nel
Janke Olivier
5-7, 1-6
1576060200
2019-12-11 10:30am
A19 Rhe - Court 3
Jade ATKINS [4]
Sasha Natalie Chimedza
0-6, 0-6
1576060200
2019-12-11 10:30am
A20 Rhe - Court 4
Hanmaré Mc Aslin
Esther Benson
6-4, 6-2
1576064700
2019-12-11 11:45am
A21 Rhe - Court 1
Charne Mulder [7]
Angeliq Coetzer
0-6, 0-6
1576064700
2019-12-11 11:45am
A22 Rhe - Court 2
Nina Cilliers
Shiloh Daniels [3]
6-3, 6-1
1576064700
2019-12-11 11:45am
A23 Rhe - Court 3
Mialize WESSELS [5]
Emily Du Toit
3-6, 2-6
1576064700
2019-12-11 11:45am
A24 Rhe - Court 4
Lara Potgieter
Danelle Theron [2]
4-6, 6-4, 10-12
9999999999999999
TBD
D1 -
1576160100
2019-12-12 2:15pm
E1 Rhe - Court 1
Shené Du Plessis
Alida Nel
4-6, 4-6
1576160100
2019-12-12 2:15pm
E2 Rhe - Court 2
Jade ATKINS [4]
Esther Benson
4-6, 7-6(6), 7-10
1576160100
2019-12-12 2:15pm
E3 Rhe - Court 3
Charne Mulder [7]
Shiloh Daniels [3]
6-2, 6-2
1576160100
2019-12-12 2:15pm
E4 Rhe - Court 4
Mialize WESSELS [5]
Lara Potgieter
6-7(5), 1-6
1576233000
2019-12-13 10:30am
E5 Rhe - Court 4
Alida Nel
Esther Benson
1-6, 1-6
1576233000
2019-12-13 10:30am
E6 Rhe - Court 5
Charne Mulder [7]
Lara Potgieter
1-6, 6-3, 9-11
1576319400
2019-12-14 10:30am
E7 Rhe - Court 7
Esther Benson
Lara Potgieter
4-6, 4-6
1576319400
2019-12-14 10:30am
F1 Rhe - Court 8
Alida Nel
Charne Mulder [7]
6-2, 6-0
1576233000
2019-12-13 10:30am
G1 Rhe - Court 6
Shené Du Plessis
Jade ATKINS [4]
6-3, 6-4
1576237500
2019-12-13 11:45am
G2 Rhe - Court 1
Shiloh Daniels [3]
Mialize WESSELS [5]
6-0, 6-0
1576323900
2019-12-14 11:45am
G3 Rhe - Court 1
Shené Du Plessis
Shiloh Daniels [3]
1-6, 2-6
1576323900
2019-12-14 11:45am
H1 Rhe - Court 2
Jade ATKINS [4]
Mialize WESSELS [5]
7-5, 6-2
1576060200
2019-12-11 10:30am
I2 Rhe - Court 5
Jamilla Hungamo
Mia Hosking [8]
1-6, 0-6
1576060200
2019-12-11 10:30am
I4 Rhe - Court 6
Emily Simons
Abigael Strauss [6]
6-3, 6-4
1576064700
2019-12-11 11:45am
I5 Rhe - Court 5
Chloe Loots
Leentjie Kieviet
0-6, 1-6
1576160100
2019-12-12 2:15pm
I9 Rhe - Court 5
Nicola JANSE VAN RENSBURG
Mia Hosking [8]
4-6, 5-7
1576160100
2019-12-12 2:15pm
I10 Rhe - Court 6
Jenna Pettipher
Emily Simons
0-6, 0-6
1576160100
2019-12-12 2:15pm
I11 Rhe - Court 7
Leentjie Kieviet
Riamarie Visagie
6-0, 6-0
1576064700
2019-12-11 11:45am
I12 Rhe - Court 6
Lisa Boer
Dominique Theron
2-6, 2-6
1576237500
2019-12-13 11:45am
I13 Rhe - Court 2
Mia Hosking [8]
Emily Simons
6-4, 1-6, 8-10
1576237500
2019-12-13 11:45am
I14 Rhe - Court 3
Leentjie Kieviet
Dominique Theron
6-0, 6-1
1576323900
2019-12-14 11:45am
I15 Rhe - Court 3
Emily Simons
Leentjie Kieviet
6-0, 6-2
1576323900
2019-12-14 11:45am
J1 Rhe - Court 4
Mia Hosking [8]
Dominique Theron
6-0, 6-1
1576237500
2019-12-13 11:45am
K1 Rhe - Court 4
Nicola JANSE VAN RENSBURG
Jenna Pettipher
7-5, 6-3
1576237500
2019-12-13 11:45am
K2 Rhe - Court 5
Riamarie Visagie
Lisa Boer
3-6, 2-6
1576323900
2019-12-14 11:45am
K3 Rhe - Court 5
Nicola JANSE VAN RENSBURG
Lisa Boer
6-0, 6-1
1576323900
2019-12-14 11:45am
L1 Rhe - Court 6
Jenna Pettipher
Riamarie Visagie
6-1, 6-0
1576160100
2019-12-12 2:15pm
M5 Rhe - Court 8
Jamilla Hungamo
Abigael Strauss [6]
0-6, 1-6
1576237500
2019-12-13 11:45am
M7 Rhe - Court 8
Abigael Strauss [6]
Chloe Loots
6-2, 6-1