GS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Cayla Scheepers | ZA | Voortrekker High | No | - |
[2] | Donna Le roux | ZA | Oranje Meisies Laer | No | - |
[3] | Leane ENGELBRECHT | ZA | Mundene Tennis Klub | No | - |
[4] | Angelique van der Walt | Schoonspruit Tennis Club | No | - | |
- | Zané VOLSCHENK | ZA | Oranje Meisies Hoër | No | - |
- | LARA VAN DEN HEEVER | ZA | Duineveld High | No | - |
- | Elsabe Paulsen | Oranje Meisies Hoër | No | - | |
- | Aimee HULETT | Ashton College Ballito | No | - | |
- | Danelle Theron | Oranje Meisies Hoër | No | - | |
- | Charlotte Fourie | Oranje Meisies Hoër | No | - | |
- | Ansone THERON | Oranje Meisies Laer | No | - | |
- | Beaulah Shaw | Mundene Tennis Klub | No | - | |
- | LOUIS-ANN DU RAAN | ZA | Oranje Meisieskool | No | - |
- | Jamie Petrova | IE | Bedfordview Country Club | No | - |
- | Sophia HULETT | Ashton College Ballito | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2020-09-18 1:30pm | A2 | FS TS - Court 8 |
Zané VOLSCHENK
|
Elsabe Paulsen
|
6-1, 6-0 |
2020-09-18 1:30pm | A3 | FS TS - Court 9 |
Leane ENGELBRECHT [3]
|
Jamie Petrova
|
6-1, 6-1 |
2020-09-18 1:30pm | A4 | FS TS - Court 10 |
LOUIS-ANN DU RAAN
|
LARA VAN DEN HEEVER
|
5-7, 3-6 |
2020-09-18 1:30pm | A5 | FS TS - Court 11 |
Danelle Theron
|
Aimee HULETT
|
3-6, 5-7 |
2020-09-18 1:30pm | A6 | FS TS - Court 12 |
Charlotte Fourie
|
Angelique van der Walt [4]
|
0-6, 0-6 |
2020-09-18 1:30pm | A7 | FS TS - Court 13 |
Beaulah Shaw
|
Sophia HULETT
|
0-6, 0-6 |
2020-09-18 1:30pm | A8 | FS TS - Court 14 |
Ansone THERON
|
Donna Le roux [2]
|
4-6, 4-6 |
2020-09-19 9:30am | A9 | FS TS - Court 12 |
Cayla Scheepers [1]
|
Zané VOLSCHENK
|
6-2, 6-0 |
2020-09-19 9:30am | A10 | FS TS - Court 13 |
Leane ENGELBRECHT [3]
|
LARA VAN DEN HEEVER
|
6-0, 6-1 |
2020-09-19 9:30am | A11 | FS TS - Court 14 |
Aimee HULETT
|
Angelique van der Walt [4]
|
1-6, 1-6 |
2020-09-19 9:30am | A12 | FS TS - Court 15 |
Sophia HULETT
|
Donna Le roux [2]
|
6-4, 4-6, 6-10 |
2020-09-19 2:00pm | A13 | FS TS - Court 14 |
Cayla Scheepers [1]
|
Leane ENGELBRECHT [3]
|
7-6, 5-7, 6-3 |
2020-09-19 2:00pm | A14 | FS TS - Court 15 |
Angelique van der Walt [4]
|
Donna Le roux [2]
|
6-4, 6-2 |
2020-09-20 9:00am | A15 | FS TS - Court 10 |
Cayla Scheepers [1]
|
Angelique van der Walt [4]
|
6-3, 6-3 |
2020-09-20 10:30am | B1 | FS TS - Court 10 |
Leane ENGELBRECHT [3]
|
Donna Le roux [2]
|
2-6, 4-6 |
2020-09-19 2:00pm | C1 | FS TS - Court 16 |
Zané VOLSCHENK
|
LARA VAN DEN HEEVER
|
6-0, 6-0 |
2020-09-19 3:30pm | C2 | FS TS - Court 1 |
Aimee HULETT
|
Sophia HULETT
|
0-6, 0-6 |
2020-09-20 10:30am | C3 | FS TS - Court 11 |
Zané VOLSCHENK
|
Sophia HULETT
|
5-7, 6-7(6) |
2020-09-20 10:30am | D1 | FS TS - Court 12 |
LARA VAN DEN HEEVER
|
Aimee HULETT
|
6-7, 2-6 |
2020-09-19 9:30am | E2 | FS TS - Court 16 |
Jamie Petrova
|
LOUIS-ANN DU RAAN
|
6-4, 6-3 |
2020-09-19 11:00am | E3 | FS TS - Court 1 |
Danelle Theron
|
Charlotte Fourie
|
6-0, 6-3 |
2020-09-19 11:00am | E4 | FS TS - Court 2 |
Beaulah Shaw
|
Ansone THERON
|
4-6, 0-6 |
2020-09-19 3:30pm | E5 | FS TS - Court 2 |
Elsabe Paulsen
|
Jamie Petrova
|
0-6, 0-6 |
2020-09-19 3:30pm | E6 | FS TS - Court 3 |
Danelle Theron
|
Ansone THERON
|
2-6, 4-6 |
2020-09-20 10:30am | E7 | FS TS - Court 13 |
Jamie Petrova
|
Ansone THERON
|
7-6(2), 5-7, 3-10 |
2020-09-20 10:30am | F1 | FS TS - Court 14 |
Elsabe Paulsen
|
Danelle Theron
|
3-6, 0-6 |
2020-09-19 3:30pm | G2 | FS TS - Court 4 |
Charlotte Fourie
|
Beaulah Shaw
|
1-6, 5-7 |
2020-09-20 10:30am | G3 | FS TS - Court 15 |
LOUIS-ANN DU RAAN
|
Beaulah Shaw
|
6-3, 6-7(5), 8-10 |