Green Ball Boys
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Boikgantsho Magala | No | - | ||
- | Noa-Daniël Botha | Noordheuwel Tennis Club | No | - | |
- | Enhle Inkosi Dlamini | ZA | Tuks Tennis Club | No | - |
- | ayabonga Ngcobo | No | - | ||
- | Jano Henning | ZA | Unika Laerskool | No | - |
- | Liam Marshall | Bakenkop Primary | No | - | |
- | Sibonisiwe Nkosi | No | - | ||
- | Marais Botha | Noordheuwel Tennis Club | No | - | |
- | Oratile Chauke | Hammanskraal Tennis Club | No | - | |
- | Alternate 1 | York High School (George) | Yes | Stiaan Mader | |
- | Tshenolo Letsapa | ZA | No | - | |
- | Liam Potgieter | ZA | Alberhart Tennis Club | No | - |
- | Erich Olivier | ZA | Cornwall Hill Primary | No | - |
- | Philip Nel | Cornwall Hill Primary | No | - | |
- | De Villiers Kroon | ZA | Bailliepark | No | - |
- | Noah Wilkinson | ZA | No | - | |
- | Ruben Saaiman | Tygerpoorts Primary | No | - | |
- | Stepan Gerasimov | RU | Gerrie Dippenaar Tennis Academy | No | - |
- | Alternate 2 | Yes | Samuel Tait | ||
- | Milan Potgieter | ZA | Alberhart Tennis Club | No | - |
- | Lihann Viljoen | ZA | Tygerpoorts Primary | No | - |
- | Benjamin Nel | ZA | Elarduspark Primary | No | - |
- | David Hobson | ZA | Bryanston Sports Club | No | - |
- | Enrico Alberts | Wingate Country Tennis Club | No | - | |
- | Jean Swart | ZA | Hennopspark Primary | No | - |
- | Dian Mader | ZA | Koedoepark Tennis Club | No | - |
- | LUKA WAGENAAR | ZA | Laerskool Fairland | No | - |
- | Henro Ferreira | ZA | Curro Hazeldene Primary | No | - |
- | Daniel Moller | ZA | Garsfontein Primary | No | - |
- | Philip Snyman | ZA | Laerskool Warmbad | No | - |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Samuel Tait | ZA | Killarney Tennis Club | No | - |
- | Stiaan Mader | Koedoepark Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2022-12-10 8:00am | Box 1: X1 | VDWTA - Court 1 |
Boikgantsho Magala
|
Noa-Daniël Botha
|
0-7 |
2022-12-10 9:00am | Box 1: X2 | VDWTA - Court 5 |
Boikgantsho Magala
|
Enhle Inkosi Dlamini
|
0-7 |
2022-12-10 10:30am | Box 1: X3 | VDWTA - Court 4 |
Noa-Daniël Botha
|
Enhle Inkosi Dlamini
|
6-1 |
2022-12-10 8:00am | Box 2: X4 | VDWTA - Court 2 |
ayabonga Ngcobo
|
Jano Henning
|
0-7 |
2022-12-10 9:30am | Box 2: X5 | VDWTA - Court 1 |
ayabonga Ngcobo
|
Liam Marshall
|
0-7 |
2022-12-10 10:30am | Box 2: X6 | VDWTA - Court 5 |
Jano Henning
|
Liam Marshall
|
3-4 |
2022-12-10 8:00am | Box 3: X7 | VDWTA - Court 3 |
Sibonisiwe Nkosi
|
Marais Botha
|
0-7 |
2022-12-10 9:30am | Box 3: X8 | VDWTA - Court 2 |
Sibonisiwe Nkosi
|
Oratile Chauke
|
0-7 |
2022-12-10 10:30am | Box 3: X9 | VDWTA - Court 6 |
Sibonisiwe Nkosi
|
Alternate 1
|
7-0 |
2022-12-10 11:00am | Box 3: X10 | VDWTA - Court 1 |
Marais Botha
|
Oratile Chauke
|
7-0 |
2022-12-10 9:30am | Box 3: X11 | VDWTA - Court 3 |
Marais Botha
|
Alternate 1
|
7-0 |
2022-12-10 8:00am | Box 3: X12 | VDWTA - Court 4 |
Oratile Chauke
|
Alternate 1
|
7-0 |
2022-12-10 8:00am | Box 4: X13 | VDWTA - Court 5 |
Tshenolo Letsapa
|
Liam Potgieter
|
6-1 |
2022-12-10 9:30am | Box 4: X14 | VDWTA - Court 4 |
Tshenolo Letsapa
|
Erich Olivier
|
7-0 |
2022-12-10 11:00am | Box 4: X15 | VDWTA - Court 2 |
Tshenolo Letsapa
|
Philip Nel
|
7-0 |
2022-12-10 11:00am | Box 4: X16 | VDWTA - Court 3 |
Liam Potgieter
|
Erich Olivier
|
3-4 |
2022-12-10 9:30am | Box 4: X17 | VDWTA - Court 5 |
Liam Potgieter
|
Philip Nel
|
1-6 |
2022-12-10 8:30am | Box 4: X18 | VDWTA - Court 1 |
Erich Olivier
|
Philip Nel
|
3-4 |
2022-12-10 8:30am | Box 5: X19 | VDWTA - Court 2 |
De Villiers Kroon
|
Noah Wilkinson
|
2-5 |
2022-12-10 10:00am | Box 5: X20 | VDWTA - Court 1 |
De Villiers Kroon
|
Ruben Saaiman
|
6-1 |
2022-12-10 11:00am | Box 5: X21 | VDWTA - Court 4 |
De Villiers Kroon
|
Stepan Gerasimov
|
4-3 |
2022-12-10 11:00am | Box 5: X22 | VDWTA - Court 5 |
Noah Wilkinson
|
Ruben Saaiman
|
6-1 |
2022-12-10 10:00am | Box 5: X23 | VDWTA - Court 2 |
Noah Wilkinson
|
Stepan Gerasimov
|
7-0 |
2022-12-10 8:30am | Box 5: X24 | VDWTA - Court 3 |
Ruben Saaiman
|
Stepan Gerasimov
|
0-7 |
2022-12-10 8:30am | Box 6: X25 | VDWTA - Court 4 |
Alternate 2
|
Milan Potgieter
|
0-7 |
2022-12-10 10:00am | Box 6: X26 | VDWTA - Court 3 |
Alternate 2
|
Lihann Viljoen
|
0-7 |
2022-12-10 11:00am | Box 6: X27 | VDWTA - Court 6 |
Alternate 2
|
Benjamin Nel
|
0-7 |
2022-12-10 11:30am | Box 6: X28 | VDWTA - Court 1 |
Milan Potgieter
|
Lihann Viljoen
|
6-1 |
2022-12-10 10:00am | Box 6: X29 | VDWTA - Court 4 |
Milan Potgieter
|
Benjamin Nel
|
5-2 |
2022-12-10 8:30am | Box 6: X30 | VDWTA - Court 5 |
Lihann Viljoen
|
Benjamin Nel
|
1-6 |
2022-12-10 9:00am | Box 7: X31 | VDWTA - Court 1 |
David Hobson
|
Enrico Alberts
|
7-0 |
2022-12-10 10:00am | Box 7: X32 | VDWTA - Court 5 |
David Hobson
|
Jean Swart
|
7-0 |
2022-12-10 11:30am | Box 7: X33 | VDWTA - Court 2 |
David Hobson
|
Dian Mader
|
7-0 |
2022-12-10 11:30am | Box 7: X34 | VDWTA - Court 3 |
Enrico Alberts
|
Jean Swart
|
2-5 |
2022-12-10 10:30am | Box 7: X35 | VDWTA - Court 1 |
Enrico Alberts
|
Dian Mader
|
5-2 |
2022-12-10 9:00am | Box 7: X36 | VDWTA - Court 2 |
Jean Swart
|
Dian Mader
|
4-3 |
2022-12-10 9:00am | Box 8: X37 | VDWTA - Court 3 |
LUKA WAGENAAR
|
Henro Ferreira
|
2-5 |
2022-12-10 10:30am | Box 8: X38 | VDWTA - Court 2 |
LUKA WAGENAAR
|
Daniel Moller
|
2-5 |
2022-12-10 11:30am | Box 8: X39 | VDWTA - Court 4 |
LUKA WAGENAAR
|
Philip Snyman
|
0-7 |
2022-12-10 11:30am | Box 8: X40 | VDWTA - Court 5 |
Henro Ferreira
|
Daniel Moller
|
5-2 |
2022-12-10 10:30am | Box 8: X41 | VDWTA - Court 3 |
Henro Ferreira
|
Philip Snyman
|
5-2 |
2022-12-10 9:00am | Box 8: X42 | VDWTA - Court 4 |
Daniel Moller
|
Philip Snyman
|
7-0 |