BS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Kean De Jager | Curro High | No | - | |
- | Jack Burchell | ZA | Rustenburg | No | - |
- | Sebastian Gründel | ZA | Fairland | No | - |
[4] | Beyers Pretorius | Midstream College Primary School | No | - | |
- | Anotipa Chigudu | FBC/Old Hararians Club | No | - | |
- | Luca Muller | Bryanston Country Club (Tennis) | No | - | |
- | Thabiso Mphaka | ZA | Lebowakgomo Tennis Club | No | - |
- | Omphile Sekhute | ZA | Curro School Serengeti | No | - |
- | Rulf Vorster | HARTBEESPOORT TENNIS KLUB | No | - | |
- | Tendai Nawa | No | - | ||
[3] | Veer Trikamjee | Reddam House Waterfall | No | - | |
- | Louis Holtzhausen | ZA | Randburg Tennis Club | No | - |
- | Christo Conradie | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
[2] | Robbie Smuts | Pridwin Preparatory School | No | - | |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Michael Gell | ZA | Trinityhouse Randpark Ridge | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2024-02-09 2:00pm | A2 | PTC - Court 11 |
Jack Burchell
|
Sebastian Gründel
|
2-6, 0-6 |
2024-02-09 2:00pm | A3 | PTC - Court 12 |
Beyers Pretorius [4]
|
Anotipa Chigudu
|
3-6, 2-6 |
2024-02-09 2:00pm | A4 | PTC - Court 13 |
Luca Muller
|
Thabiso Mphaka
|
6-0, 6-0 |
2024-02-09 3:30pm | A5 | PTC - Court 1 |
Omphile Sekhute
|
Rulf Vorster
|
6-2, 6-1 |
2024-02-09 2:00pm | A6 | PTC - Court 14 |
Tendai Nawa
|
Veer Trikamjee [3]
|
2-6, 3-6 |
2024-02-09 2:00pm | A7 | PTC - Court 15 |
Louis Holtzhausen
|
Christo Conradie
|
6-3, 6-2 |
2024-02-10 8:00am | A9 | PTC - Court 11 |
Kean De Jager [1]
|
Sebastian Gründel
|
6-1, 6-4 |
2024-02-10 8:00am | A10 | PTC - Court 12 |
Anotipa Chigudu
|
Luca Muller
|
6-1, 6-3 |
2024-02-10 8:00am | A11 | PTC - Court 13 |
Omphile Sekhute
|
Veer Trikamjee [3]
|
0-6, 1-6 |
2024-02-10 8:00am | A12 | PTC - Court 14 |
Louis Holtzhausen
|
Robbie Smuts [2]
|
6-7(6), 3-6 |
2024-02-10 11:45am | A13 | PTC - Court 3 |
Kean De Jager [1]
|
Anotipa Chigudu
|
5-7, 7-6(6), 10-6 |
2024-02-10 11:45am | A14 | PTC - Court 4 |
Veer Trikamjee [3]
|
Robbie Smuts [2]
|
1-6, 6-4, 7-10 |
2024-02-11 7:30am | A15 | PTC - Court 6 |
Kean De Jager [1]
|
Robbie Smuts [2]
|
6-3, 6-0 |
2024-02-11 7:30am | B1 | PTC - Court 7 |
Anotipa Chigudu
|
Veer Trikamjee [3]
|
1-6, 2-6 |
2024-02-10 11:45am | C1 | PTC - Court 5 |
Sebastian Gründel
|
Luca Muller
|
6-4, 6-4 |
2024-02-10 11:45am | C2 | PTC - Court 6 |
Omphile Sekhute
|
Louis Holtzhausen
|
0-6, 3-6 |
2024-02-11 7:30am | C3 | PTC - Court 8 |
Sebastian Gründel
|
Louis Holtzhausen
|
1-6, 3-6 |
2024-02-11 7:30am | D1 | PTC - Court 9 |
Luca Muller
|
Omphile Sekhute
|
1-6, 1-6 |
2024-02-10 8:00am | E2 | PTC - Court 15 |
Beyers Pretorius [4]
|
Thabiso Mphaka
|
6-0, 6-0 |
2024-02-10 8:00am | E3 | PTC - Court 16 |
Rulf Vorster
|
Tendai Nawa
|
2-6, 7-6(5), 12-10 |
2024-02-10 11:45am | E5 | PTC - Court 7 |
Jack Burchell
(Ret.)
|
Beyers Pretorius [4]
|
1-6 Retired |
2024-02-10 11:45am | E6 | PTC - Court 8 |
Rulf Vorster
|
Christo Conradie
|
6-2, 6-1 |
2024-02-11 8:45am | E7 | PTC - Court 2 |
Beyers Pretorius [4]
|
Rulf Vorster
|
6-2, 6-0 |
2024-02-11 8:45am | F1 | PTC - Court 3 |
Jack Burchell
|
Christo Conradie
|
0-6, 0-6 |
2024-02-11 8:45am | G3 | PTC - Court 4 |
Thabiso Mphaka
|
Tendai Nawa
|
0-6, 0-6 |